Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Trwa II etap konkursu MapMaker AW
Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat «» Następny temat
Necro czy Zamek? Które lepsze?
Autor Wiadomość
Malekith 
I Am Justice



Pomógł: 85 razy
Dołączył: 30 Maj 2008
Posty: 2986
Wysłany: 2008-12-23, 13:46   

Ale nekro to nie tylko szkielety...
 
 
Acmilanista 
Jestem Kaminiem !


Wiek: 29
Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 217
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2008-12-23, 14:04   

hm ja tam i tak stawiam na lochy, ale wracajac do tematu zamku to raczej nie da rady z nekto, a na te legiony wystarczą 2 dobre implozje :D

\P/ (L)
 
 
Sandra 
Mroczny Gracz >;]



Pomogła: 1 raz
Wiek: 28
Dołączyła: 31 Paź 2008
Posty: 723
Skąd: Askądsąlisze
Wysłany: 2008-12-23, 18:41   

Jak już pisałam lubię Necro, ponieważ... jest ładne i ma cudowne konie(Władcy mroku). Na poczatku grałam Lochami, Cytadelą i Inferno, dopiero potem przekonałam się do (teraz) mojego ulubionego zamku. Zresztą innymi też nadal gram. Tyle, że do tej pory nie zwracałam aż tak dużej uwagi na tysiące szkieletów, były - fajnie, ale swoją siłę opierałam na Liszach, Wampirkach i Milusich... Stawiam na Necro. Dlaczego? Ponieważ grałam właśnie nim na przeciwko mojego brata, który grał Zamkiem. Co więcej, zmieniłam nieco już istniejącą mapkę, która najpierw była dla jednego gracza i komputeraz, a po mojej zmianie ja byłam tym "komputerem". Z mojej strony był to lekki błąd, bo brat miał pełno zasobów i mógł się rozwijać, a ja tylko troszkę i w pierwsze miesiące nie mogłam prawie nic zbudować, tymczasem on posiadał już prawie całe ulepszone wojsko... Jednakże wreszcie zdobyłam trochę zasobów i spróbowałm się rozbudować. Do końca gry nie udało mi się ulepszyć Wampirów i Ożywieńców, miałam tylko trzy poziomy gildii, a Smoczków nie zbudowałam. Skończyło się na tym, ze wygrałam... Aha, i nie zbudowałam kapitolu, a co za tym idzie, nie mogłam do końca wykupować armii. Może to dlatego, że brat nie jest mistrzem w tej grze, ale przecież ze mną każdy z Was by wygrał bez trudu! Dziwne...

Aby zapanować nad człowiekiem, trzeba sprawić by zaczął się bać...
 
 
Paweł 



Pomógł: 1 raz
Wiek: 31
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 4001
Wysłany: 2008-12-23, 18:57   

Sandra napisał/a:
pierwsze miesiące

Pierwsze miesiące? To znaczy ile?

Na jakim graliście poziomie, że się tak wolno rozbudowywałaś?
Przecież to nie surowcami w promieniu 10 pól od miasta się żyje- trzeba jak najszybciej zacząć kolonizować mapę...
 
Elleshar 

Dołączył: 22 Gru 2008
Posty: 7
Wysłany: 2008-12-23, 19:19   

Cytat:
ojej strony był to lekki błąd, bo brat miał pełno zasobów i mógł się rozwijać, a ja tylko troszkę i w pierwsze miesiące nie mogłam prawie nic zbudować...


Ile wy żeście w to grali ?! Która to mapa ? Nie wiem ile można grać przeciwko 1 wrogowi, ale ja w 3-4 miesiące rozprawiłem się z 7 komputerkami :D.
Przecież komputer nie ma tylko kilku zasobów na start, ale kopalnie i surowce jak człowiek więc czemu nie mogłaś się rozbudować ?
 
Michał3103 


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 22 Mar 2008
Posty: 2263
Skąd: far away from home
Wysłany: 2008-12-24, 01:01   

Malekith napisał/a:
Ale nekro to nie tylko szkielety...
Wiem, ale na tej jednostce polega przewaga Nekro. To, że na kilku poziomach Nekro może rywalizować na równi z innymi miastami jeszcze je wspomaga.

[ Dodano: 2008-12-24, 01:03 ]
[GA]Kamil39 napisał/a:
Nekro ma Isre, a Zamek Adele -dyplomacja może zrównoważyć szkielety .
Ok, z tym się zgodzę. Nekromancja i dyplomacja dają podobny efekt. I pewnie dlatego na dyplomacje wielu z nas nie gra. Ale grając Nekro na nekromancje nie grać się nie da :-)
 
[GA]Kamil39 


Pomógł: 14 razy
Wiek: 32
Dołączył: 26 Paź 2007
Posty: 2001
Skąd: Libiąż k/Oświęcimia
Wysłany: 2008-12-24, 10:17   

Michał3103 napisał/a:
Ok, z tym się zgodzę. Nekromancja i dyplomacja dają podobny efekt. I pewnie dlatego na dyplomacje wielu z nas nie gra. Ale grając Nekro na nekromancje nie grać się nie da :-)
Pewnie dlatego powinno się grać bez nekro i dyplomacji!

"WEŻ TO pod uwagę,nie lekceważ tego
siedząc na dupie napewno nie zdziałasz nic dobrego"
 
 
Michał3103 


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 22 Mar 2008
Posty: 2263
Skąd: far away from home
Wysłany: 2008-12-24, 12:29   

To jakbyś właśnie potwierdził potęgę Nekro :-D
 
Paweł 



Pomógł: 1 raz
Wiek: 31
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 4001
Wysłany: 2008-12-24, 13:06   

Cytat:
To jakbyś właśnie potwierdził potęgę Nekro :-D

Raczej chciał potwierdzić to, że nekrem i z dyplomacją nie powinno się grać bo armia robi Ci się sama, a jaka to przyjemność z gry kiedy nie musimy się starać o armie. Tylko Ci dochodzą szkielety od tak sobie.
 
Sandra 
Mroczny Gracz >;]



Pomogła: 1 raz
Wiek: 28
Dołączyła: 31 Paź 2008
Posty: 723
Skąd: Askądsąlisze
Wysłany: 2008-12-24, 15:14   

Nie pamiętam, ile miesięcy, ale długość ta zależała od mojego brata... Klucz do zwycięstwa? Chyba taak... ja nie mam pojęcia, jak w tej mapie się komputer rozwija, ale ostateczne starcie zależy od gracza czerwonego(tego, który jest na dole), ponieważ są te wieżyczki, do których trzeba klucza od klucznika. Jedna taka jest w podziemiach, druga między górami, i obie mógł otworzyć tylko mój brat. Rzecz jasna miałam kopalnie, ale nie mogłam się do nich dostać, ponieważ mój zamek trzeba było od samego początku budować(nawet fortu nie posiadał, a co tu już mówić o budynkach na wojsko...) Na dodatek jest tam więzienie, w którym siedzi bohater z aniołami, jak dla mnie to ta mapka z góry zakłada, że zwycięstwo poniesie człowiek, a komputer musi sobie czekać, aż dany gracz zdecyduje się do niego przyjść, nie wiem, może coś mam źle, ale przynajmniej i tak wygrałam...

[ Dodano: 2008-12-24, 15:16 ]
próbowałam zdobyć kopalnię, żeby sobie cokolwiek wybudować i w efekcie straciłam Sandra. Do Necro jest potrzebe duużo drewna...

Aby zapanować nad człowiekiem, trzeba sprawić by zaczął się bać...
 
 
Paweł 



Pomógł: 1 raz
Wiek: 31
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 4001
Wysłany: 2008-12-24, 16:10   

"Klucz do zwycięstwa" to najłatwiejsza mapka jaką widziałem. Przechodzę ją na 200% z zamkniętymi oczyma, "nawet" moja siostra ją przeszła na najwyższym poziomie.
Sandra napisał/a:
(nawet fortu nie posiadał, a co tu już mówić o budynkach na wojsko...)

Ale jak? Przecież tam jest postawiony fort od początku, a poza tym ta mapka nie nadaję się do gry wielu osobowej, bo gracz czerwony zabiera doświadczonego bohatera z więzienia, który ma armię składającą się z pięciu aniołów i jedzie tłuc przeciwnika ;-)

luk

http://img374.imageshack....ordynowexn1.png
 
Sandra 
Mroczny Gracz >;]



Pomogła: 1 raz
Wiek: 28
Dołączyła: 31 Paź 2008
Posty: 723
Skąd: Askądsąlisze
Wysłany: 2008-12-24, 23:13   

no właśnie ja byłam tym niebieskim miastem, przeznaczonym dla komputera, bo zmieniłam właściwości gry-czerwony jest w tej mapce skazany na wygraną, tyle że jakimś cudem udało mi się pokonać go, będąc niebieskim...

[ Dodano: 2008-12-24, 23:13 ]
masz siostrę?

Aby zapanować nad człowiekiem, trzeba sprawić by zaczął się bać...
 
 
Paweł 



Pomógł: 1 raz
Wiek: 31
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 4001
Wysłany: 2008-12-25, 01:28   

Cytat:
masz siostrę?

Tak mam, a co?
Sandra napisał/a:
no właśnie ja byłam tym niebieskim miastem, przeznaczonym dla komputera, bo zmieniłam właściwości gry-czerwony jest w tej mapce skazany na wygraną, tyle że jakimś cudem udało mi się pokonać go, będąc niebieskim...

Chyba, że niebieskim... to całkiem możliwe ;-)
 
Sandra 
Mroczny Gracz >;]



Pomogła: 1 raz
Wiek: 28
Dołączyła: 31 Paź 2008
Posty: 723
Skąd: Askądsąlisze
Wysłany: 2008-12-25, 22:16   

paweł napisał/a:
Tak mam, a co?

młodszą, czy starszą?
paweł napisał/a:
Chyba, że niebieskim... to całkiem możliwe

hmm... jeśli ktoś chce zobaczyć, jak to jest być komputerem, polecam właśnie tą mapę... następnym razem jak będę chciała w coś takiego grać, to poprostu najpierw wejdę w edytora i dam większe szanse wrogowi, bo to chyba już przesada...

Aby zapanować nad człowiekiem, trzeba sprawić by zaczął się bać...
 
 
Paweł 



Pomógł: 1 raz
Wiek: 31
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 4001
Wysłany: 2008-12-25, 22:18   

Cytat:
młodszą, czy starszą?

Jeżeli chodzi Ci o to- to ma tyle samo lat co ty...
Zagrałem sobie dzisiaj obydwoma miastami i muszę stwierdzić, ze Zamkiem da się mapę przejść o wiele szybciej...
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Strona 2 z 4
Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group