Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Trwa II etap konkursu MapMaker AW
Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat «» Następny temat
Gadanina o MapMaker 2023/2024
Autor Wiadomość
Begrezen 
ostatnia ostoja AW



Pomógł: 20 razy
Wiek: 100
Dołączył: 15 Mar 2014
Posty: 873
Skąd: z groty mbehemociej
Wysłany: 2024-03-28, 12:39     

agradek napisał/a:
Ja bym tu postulował za przedłużeniem terminu oceniania tak do 1 stycznia np. Okres wiosenno-letni raczej mało sprzyja przesiadywaniu i ogrywaniu. Długie zimowe wieczory co innego. Nie wspominając o katalizatorze p.n. "jesienna deprecha", dzięki której recenzje będą na pewno dużo bardziej rzetelne od tych majowo ukwieconych i rozśpiewanych skowronkami... :-P

:lol:

agradek napisał/a:
Ale cisza...
A tu już prawie 20 map zgłoszonych! Nieźle. A jeszcze parę dni zostało, jakieś last minuty na pewno się pojawią.
I parę dni temu wstawiona pierwsza mapka, gdzie mus grać Factory, też jakoś bez echa... Ale co tu gadać, pewnie wszyscy gryzą paznokcie czkając niecierpliwie, kiedy otworzą możliwość pobierania i heja!, na 3 miesiące przed kompem każdy zasaiada i gra, gra i gra... (i recenzuje, oczywiście!)

oby tak wlasnie bylo :-D

agradek napisał/a:
Mam pytanko, może nie bezpośrednio związane z samym konkursem, ale ogólnie z mapmejkowaniem (balansowaniem mapy). Zaprzyjaźniona (chyba) strona podaje, że na poziomie 200% komp ma 128% przyrostu kreatur. Nigdy na to nie zwracałem uwagi, bo i tak balansuję w boju ogrywając do znudzenia, bo co wyliczymy to i tak o kant parapetu... Ale w kwestii formalnej - zdobywam strongholda w poniedziałek, więc kompu przyrosło wojsko i powinno być go odpowiednio więcej. O te pół behemota sie kłócił nie będę, ale np. goblinów powinno być 48, a jest standard: 38. Ta mechanika to tylko teoria, czy może HOTA coś zmieniła? Z góry dziękuję za oświecenie.

to jest fejk info. na 200% AI ma tylko większe przyrosty złota i surowców. hota nic nie zmieniała, na sod tez tak bylo :roll:

[ Dodano: 2024-03-28, 12:44 ]
ps
coś się chyba popsuło (albo jakiegoś laga mózgu dostałem :lol: ), bo chcąc odpowiedzieć na twój post za pomocą cytowania, okazało się, że edytowałem twój post, zamiast napisać nowy. i znaczna część twojego posta przepadła, więc skasowałem go, bo i tak nie było jak tego przywrócić :-/

teraz widze, że opcja cytowania jest tuż obok opcji edytowania, więc chyba missclick wleciał :oops:

Uwaga, Nagi content +18 <<< wchodzisz na własną odpowiedzialność.
 
lordX 


Dołączył: 19 Sty 2021
Posty: 69
Wysłany: 2024-04-02, 19:11     

Jestem zaskoczony wręcz ilością oraz poziomem dodanych map konkursowych. Jest znacznie lepiej niż w zeszłym roku.
 
agradek


Dołączył: 29 Lut 2020
Posty: 99
Wysłany: 2024-04-02, 20:16     

lordX napisał/a:
Jestem zaskoczony wręcz ilością oraz poziomem dodanych map konkursowych. Jest znacznie lepiej niż w zeszłym roku.


A ja jestem ciekaw, jak będzie z ilością (i poziomem) recenzji... Oby też lepiej.
 
Polonista 
Polonista


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Gru 2020
Posty: 28
Wysłany: 2024-04-03, 16:49     

O ogólnym poziomie na razie bym się nie wypowiadał. Ja akurat na początku zile trafiłem. Na koniec zostawiam sobie mapki, gdzie domyślam się autorów - taka wisienka na torcie.

Rakoczy
 
agradek


Dołączył: 29 Lut 2020
Posty: 99
Wysłany: 2024-04-14, 10:44     

No i sukces! Zaledwie dwa tygodnie oceniania i już 25 recenzji.
W zeszłej edycji na (pierwsze) zamknięcie konkursu, 31 grudnia, było... 40!

Ciekawe natomiast, że najwięcej ocen mają mapy z najmniejszą ilością pobrań :lol:
 
Begrezen 
ostatnia ostoja AW



Pomógł: 20 razy
Wiek: 100
Dołączył: 15 Mar 2014
Posty: 873
Skąd: z groty mbehemociej
Wysłany: 2024-04-14, 12:21     

Liczba pobrań związana jest raczej z rozmiarem map - im mniejsze, tym mniej ludu je pobiera (podobnie jak w przypadku wszelkich map niekonkursowych). Ale szybciej się je przechodzi i łatwiej o recenzje. Więc mnie to nie dziwi :-P
No i swoją drogą, że ta liczba pobrań może być nieco zakłamana, bo można sobie pobrać za jednym zamachem wszystkie konkursowe mapki z paczki, więc nie poświęcałbym tej statystyce większej uwagi :-)

Uwaga, Nagi content +18 <<< wchodzisz na własną odpowiedzialność.
 
Polonista 
Polonista


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Gru 2020
Posty: 28
Wysłany: 2024-04-14, 12:59     

agradek napisał/a:
No i sukces! Zaledwie dwa tygodnie oceniania i już 25 recenzji.
W zeszłej edycji na (pierwsze) zamknięcie konkursu, 31 grudnia, było... 40!

Nie liczyłem, ale małych mapek jest więcej, a te ocenia się szybko. Ja zacząłem od małych mapek, bo lubię postępować zgodnie z jakimś schematem. Czy to sukces tyle recenzji, raczej zainteresowanie

Rakoczy
 
agradek


Dołączył: 29 Lut 2020
Posty: 99
Wysłany: 2024-04-15, 15:33     

Polonista napisał/a:
O ogólnym poziomie na razie bym się nie wypowiadał. Ja akurat na początku zile trafiłem.

To ja miałem chyba więcej szczęścia. Akurat pierwsza S-ka z brzegu i naprawdę fajnie się zaskoczyłem na plus (oczywiście zakładałem, że w tym rozmiarze będzie jakiś gniot na odwal)

Polonista napisał/a:
Czy to sukces tyle recenzji, raczej zainteresowanie

No może z tym sukcesem to trochę falstart; sukces to będzie jak z połowa map dostanie po 4 oceny...

Begrezen napisał/a:
liczba pobrań może być nieco zakłamana, bo można sobie pobrać za jednym zamachem wszystkie konkursowe mapki z paczki, więc nie poświęcałbym tej statystyce większej uwagi

"Większej" to może nie, ale taką malutką chociaż... W końcu fajnie widzieć swoję mapę... gdzieśtam na tej liście :-P
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Strona 5 z 5
Skocz do:  
Szybka odpowiedź
Użytkownik: 

Cytowanie selektywne
 

Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group