Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Trwa II etap konkursu MapMaker AW
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Poprzedni temat «» Następny temat
Kostuchy, zjawy, upiory - widzieliście je kiedś?
Autor Wiadomość
Internal 


Dołączył: 02 Lis 2010
Posty: 189
Wysłany: 2010-11-29, 17:58   

Oczywiście, kiedyś jak postanowiłem skorzystać z toalety, to zobaczyłem w oknie parę czerwonych świecących oczu, w tedy porządnie się wystraszyłem, ale potem zauważyłem, że jak się źle przyjrzysz to w oknie powstaje zjawisko optyczne, które podwaja ilość światełek a tajemniczym czerwonym światłem okazał się czujnik dymu, który czasami daje o sobie znać migając na czerwono. :mrgreen:


 
Leance 



Pomógł: 44 razy
Wiek: 30
Dołączył: 05 Sie 2009
Posty: 2682
Skąd: Warszawa / Lublin
Wysłany: 2010-11-29, 23:23   

Vvornth napisał/a:
Zgłoś swoją paranormalną rodzinkę do Fundacji Randiego i zgarnij milion, skoro z taką pewnością wygłaszasz takie twierdzenia .


Czy ktokolwiek już zdołał udowodnić paranormalne zdolności i otrzymać pieniądze od fundacji? Bo ja myślę, że takie przypadki się zdarzały, ale fundacja nieźle to kamuflowała.
 
Vvornth 


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 238
Wysłany: 2010-11-30, 00:17   

Leance napisał/a:
Czy ktokolwiek już zdołał udowodnić paranormalne zdolności i otrzymać pieniądze od fundacji? Bo ja myślę, że takie przypadki się zdarzały, ale fundacja nieźle to kamuflowała.

Tok myślenia godny podziwu! A nie przyszło Ci do głowy, że zgłaszali się sami szarlatani i czubki, których po prostu w kontrolowanych warunkach można łatwo zdemaskować? ;-)
 
Leance 



Pomógł: 44 razy
Wiek: 30
Dołączył: 05 Sie 2009
Posty: 2682
Skąd: Warszawa / Lublin
Wysłany: 2010-11-30, 21:36   

Vvornth napisał/a:
A nie przyszło Ci do głowy, że zgłaszali się sami szarlatani i czubki, których po prostu w kontrolowanych warunkach można łatwo zdemaskować?


Sądzę, że takich mają na pęczki każdego dnia, ale myślę, że jeśli ktoś rzeczywiście by miał takie zdolności, to raczej nie pozwoliliby, by opinia publiczna się o tym dowiedziała.
 
tylkoontamstoi 



Pomógł: 1 raz
Wiek: 33
Dołączył: 07 Cze 2010
Posty: 387
Skąd: 973!
Wysłany: 2010-11-30, 21:39   

Paweł napisał/a:
Wierzycie w ich istnienie, a może nawet kiedyś żeście widzieli takie monstrum?


Nie





:lol:

Black Metal to wojna - więc pompuj rower dla szatana!
 
 
Vvornth 


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 238
Wysłany: 2010-12-01, 20:53   

Leance napisał/a:
myślę, że jeśli ktoś rzeczywiście by miał takie zdolności, to raczej nie pozwoliliby, by opinia publiczna się o tym dowiedziała.

Skoro coś nie ma potwierdzenia naukowego, to zapewne Żydzi i masoni albo reptilianie z tylko sobie wiadomych powodów ukrywają dowody przed światem, tak?
Nie wiem dlaczego komuś miałoby zależeć na zatajeniu takich rewelacji. Gdyby ktoś naprawdę posiadał zdolności nadnaturalne, to dałoby się to potwierdzić, niekoniecznie za pośrednictwem Fundacji Randiego. Tymczasem nikomu się to nie udało i się na to nie zanosi. Hmmm, ciekawe dlaczego?
 
Leance 



Pomógł: 44 razy
Wiek: 30
Dołączył: 05 Sie 2009
Posty: 2682
Skąd: Warszawa / Lublin
Wysłany: 2010-12-01, 23:10   

Vvornth napisał/a:
Nie wiem dlaczego komuś miałoby zależeć na zatajeniu takich rewelacji.


Hmmm, może dla wiarygodności teorii, że wszystko da się wytłumaczyć w sposób racjonalny? Pomyśl - przez wiele lat pompują to przekonanie do społeczeństwa, a tu nagle wyskakuje kolo, co na oczach ich i ich 'uczniów' przenosi krzesła siłą woli. Jak myślisz, jak by to wyglądało z punktu nauki i racjonalizmu?
 
Gandalf 
Ujemny Epsilon



Pomógł: 24 razy
Wiek: 103
Dołączył: 04 Wrz 2008
Posty: 1690
Skąd: Wiskitki
Wysłany: 2010-12-01, 23:44   

Ktoś tam wspomniał o "Fakcie". :lol: Właśnie przypomniałem sobie tytuł z pierwszej strony, na widok którego w zeszłym roku (chyba) nieomal umarłem ze śmiechu: "Czajnik grozy chciał nas zabić!".
A bardziej na temat, nie wierzę w zjawiska paranormalne, a już na pewno nie w duchy, zaś programy, w których ktoś
Cytat:
przenosi krzesła siłą woli
uważam za zwyczajne naciąganie ludzi i szukanie sensacji. A teorie spiskowe to mój ulubiony temat na WOS-ie, wymyślamy ich z kolegami na pęczki na zasadzie "im głupsza, tym lepsza". Jeden z moich znajomych wygrywa tę konkurencję w cuglach, jego największym chyba osiągnięciem było stwierdzenie, iż Żydzi palą ognisko pod Antarktydą, aby przyśpieszyć globalne ocieplenie...

Young man, in mathematics you don't understand things. You just get used to them.
 
 
tylkoontamstoi 



Pomógł: 1 raz
Wiek: 33
Dołączył: 07 Cze 2010
Posty: 387
Skąd: 973!
Wysłany: 2010-12-01, 23:47   

Leance napisał/a:
Jak myślisz, jak by to wyglądało z punktu nauki i racjonalizmu?


Wyglądałoby to jak

Leance napisał/a:
kolo, co na oczach ich i ich 'uczniów' przenosi krzesła siłą woli.


Po prostu...

Black Metal to wojna - więc pompuj rower dla szatana!
 
 
Vvornth 


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 238
Wysłany: 2010-12-01, 23:49   

Leance napisał/a:
dla wiarygodności teorii, że wszystko da się wytłumaczyć w sposób racjonalny? Pomyśl - przez wiele lat pompują to przekonanie do społeczeństwa

Smutne jest to, w jaki sposób wielu ludzi postrzega naukę - ukrywanie dowodów aby nie podkopywać aktualnie obowiązującej teorii? Zapewniam Cię, że to nie działa w taki sposób.
Leance napisał/a:
dla wiarygodności teorii, że wszystko da się wytłumaczyć w sposób racjonalny

Co tu jest do uwiarygodniania? Nawet jeżeli dziś czegoś nie rozumiemy, nie oznacza to, że nie będziemy tego potrafili w przyszłości.
Co do zjawisk anomalnych - nie zdajesz sobie sprawy, że większość to po prostu nadinterpretacje lub oszustwa?
Leance napisał/a:
nagle wyskakuje kolo, co na oczach ich i ich 'uczniów' przenosi krzesła siłą woli

Gdyby potwierdzono u kogoś niezwykłe zdolności w warunkach laboratoryjnych, nie brakowałoby chętnych do opisania tych zjawisk. Nie zrujnowałoby to nauki - wręcz przeciwnie, pozwoliłoby to ją poszerzyć i uzupełnić. Nie mówiąc już tym, że znaleźliby się tacy, którzy próbowaliby na tym zarobić.

No cóż. Trudno jest wyplenić zabobon.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Strona 5 z 5
Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group