Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Trwa II etap konkursu MapMaker AW
Reply to topic
Heroes III: HD Edition - Zmiana portretu i imienia bohatera.
Author Message
Swidney
Swidney

Joined: 22 Jul 2018
Posts: 3
Posted: 2018-07-22, 13:43   Heroes III: HD Edition - Zmiana portretu i imienia bohatera.

Witam. Czy da się zmienić portret i imię bohatera w H3 HDE?
Bo w zwykłym Herosie coś takiego kiedyś robiłem i mi się udało, ale w tym jakoś mi nie chce podmienić portretu. Użyłem programu MMArchive. Niby podmieniło, ale w grze dalej jest stary portret, i nie wiem w czym może byś problem. A do zmiany Imienia jaki jest program? Bo szukałem i nie znalazłem. (Za odpowiedz wielki dzięki).
 
Rakso
Rakso



Helped: 3 times
Joined: 07 Nov 2017
Posts: 42
Posted: 2018-07-22, 23:14   Re: Heroes III: HD Edition - Zmiana portretu i imienia bohat

Plik PCX o gęstości kolorów 256 rozmiaru 58x64 dla dużego obrazka i 48x32 dla mniejszego. Ponadto musisz znać kod przypisany do avatara bohatera z którego ów korzysta i tym samym kodem nazwać swój plik PCX do podmiany za tego jednego określonego bohatera. Na moim avatarze po lewej stronie masz przykład jednego z takich tworów graficznych podmianek. Korzysta z tego moja mapka.
 
Swidney
Swidney

Joined: 22 Jul 2018
Posts: 3
Posted: 2018-07-23, 21:15   

To to już wiedziałem, i udało mi się dojść jak zmienić imię, sprawdziłem to wszystko na wersji H 3 starszej wersji i wszystko dział. A gdy próbuje zrobić to z Heroes 3 HD Edition 2015 to właśnie nie chce zmienić portretu i imienia.
 
Rakso
Rakso



Helped: 3 times
Joined: 07 Nov 2017
Posts: 42
Posted: 2018-07-24, 22:06   

HD edition ma avatary większego rozmiaru i z innym kodem. Musiałbyś podejrzeć Heroes3Sprite.lod za pomocą MMArchive i wypakować sobie jeden avatar, żeby zebrać na ich temat informacje jak prawidłowo je formatować. Wiem, bo przerzucałem kiedyś avatar HD Edition Orrina na pomiankę za Orrina z klasycznego HoMM3 HotA.
Swoją drogą, jak Ci się chce, to zawsze spoko dodatek stworzyć dla społeczności paczkę z avatarami HD edition dostosowanymi pod Shadow of Death zwykłej trójeczki i udostępnić w .rar w necie. Zawsze to przyjemny detalik dla oczka.
 
Swidney
Swidney

Joined: 22 Jul 2018
Posts: 3
Posted: 2018-07-25, 18:52   

Sprawdziłem wszystko co napisałeś i wszystko to nie prawda. W H 3 HD E obrazek portretu jest taki sam jak w zwykłym H 3 i kod tak samo ten sam.
I wszystkie obrazki portretów znajdują się w pliku H3BITMAP a nie w Heroes3Sprite, chyba ci się wszystko pomieszało ;-) .
 
misiokles


Joined: 29 Jan 2018
Posts: 18
Posted: 2018-07-27, 09:08   

Niestety żaden z was nie ma racji.
Standardowe portrety w wersji HD owszem znajdują się w grze w pliku h3bitmap.lod, ale gra korzysta z tych zasobów jedynie wtedy gdy przełączycie grę na tryb SD, czyli w rozdzielczości jaką znamy od 20 lat. Gdy gramy domyślnie w wyższej (HD) rozdzielczości - sprawa jest mocno skomplikowana.
Otóż w wersji HD wszystkie grafiki nie są w formacie bmp i def jak w starych herosach, ale w formacie dds. Gorzej - ze względów wydajnościowych gry - owe grafiki są scalone w jeden "pozlepiany" plik (gdzie np. wszystkie portrety są w jednym pliku, niektóre obrócone o 90 stopni, niektóre obrócone o 270, niektóre o 0 stopni), a do każdego pliku są dołączone koordynaty tekstowe opisujące poszczególne elementy podgrafik. W taki sposób tworzy się współcześnie gry 2D.

Ponieważ H3HD od Ubi okazało się pół-bublem i gra nie jest popularna to powstało niewiele narzędzi do modyfikowania zasobów.
O ile dość łatwo wyciągnąć grafikę z gry do oglądalnego formatu png - ba! można automatem pociąć jeden duży plik na znane z wersji SD sprity, to nie spotkałem się w necie z opisem ani narzędziami jak takie zmodyfikowane pliki można włożyć z powrotem do gry.

Opis ekstrakcji plików z wersji HD i potrzebne narzędzia są ładnie opisane tu: http://www.forum.acidcave.net/topic.php?TID=3155

Rakso wrote:

Swoją drogą, jak Ci się chce, to zawsze spoko dodatek stworzyć dla społeczności paczkę z avatarami HD edition dostosowanymi pod Shadow of Death zwykłej trójeczki i udostępnić w .rar w necie. Zawsze to przyjemny detalik dla oczka.


Kiedyś to zrobiłem. końcowy efekt prawie niezauważalny, gdyż skalowanie do rozdzielczości Heroe3 SD gubi wiele szczegółów.
 
Rakso
Rakso



Helped: 3 times
Joined: 07 Nov 2017
Posts: 42
Posted: 2018-07-28, 10:02   

Nie zgodzę się. Jakoś tak 4 miesiące temu(pewnie dlatego nie pamiętam procesu, plus to, że zmiana była marginesowa, otóż, przerzuciłem sobie Orrina z HD Edition na klasyka(potrzebowałem do mapki, a nie chciałem tego zwykłego) i zmiany są widoczne, obrazek jest lepiej scalony niż domyślny i prezentuje się o wiele bardziej jakościowo - Coś identycznego na wzór mojego avatara. Jak wrócè z wczasów to zrobię poròwnanie przed/po w tym poście w poniedziałek. Jeśli chodzi o pomienianie w HD Edition to się nie wypowiem i uchylam się do twojej odpowiedzi.
 
misiokles


Joined: 29 Jan 2018
Posts: 18
Posted: 2018-07-29, 00:14   

Oto portrety wyciągnięte z HD Edition: http://www.mediafire.com/...DEportraits.rar
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
Jump to:  

You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group