Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Trwa II etap konkursu MapMaker AW
Odpowiedz do tematu
Heroes III: HD Edition - Zmiana portretu i imienia bohatera.
Autor Wiadomość
Swidney
Swidney

Dołączył: 22 Lip 2018
Posty: 3
Wysłany: 2018-07-22, 13:43   Heroes III: HD Edition - Zmiana portretu i imienia bohatera.

Witam. Czy da się zmienić portret i imię bohatera w H3 HDE?
Bo w zwykłym Herosie coś takiego kiedyś robiłem i mi się udało, ale w tym jakoś mi nie chce podmienić portretu. Użyłem programu MMArchive. Niby podmieniło, ale w grze dalej jest stary portret, i nie wiem w czym może byś problem. A do zmiany Imienia jaki jest program? Bo szukałem i nie znalazłem. (Za odpowiedz wielki dzięki).
 
Rakso
Rakso



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 07 Lis 2017
Posty: 42
Wysłany: 2018-07-22, 23:14   Re: Heroes III: HD Edition - Zmiana portretu i imienia bohat

Plik PCX o gęstości kolorów 256 rozmiaru 58x64 dla dużego obrazka i 48x32 dla mniejszego. Ponadto musisz znać kod przypisany do avatara bohatera z którego ów korzysta i tym samym kodem nazwać swój plik PCX do podmiany za tego jednego określonego bohatera. Na moim avatarze po lewej stronie masz przykład jednego z takich tworów graficznych podmianek. Korzysta z tego moja mapka.
 
Swidney
Swidney

Dołączył: 22 Lip 2018
Posty: 3
Wysłany: 2018-07-23, 21:15   

To to już wiedziałem, i udało mi się dojść jak zmienić imię, sprawdziłem to wszystko na wersji H 3 starszej wersji i wszystko dział. A gdy próbuje zrobić to z Heroes 3 HD Edition 2015 to właśnie nie chce zmienić portretu i imienia.
 
Rakso
Rakso



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 07 Lis 2017
Posty: 42
Wysłany: 2018-07-24, 22:06   

HD edition ma avatary większego rozmiaru i z innym kodem. Musiałbyś podejrzeć Heroes3Sprite.lod za pomocą MMArchive i wypakować sobie jeden avatar, żeby zebrać na ich temat informacje jak prawidłowo je formatować. Wiem, bo przerzucałem kiedyś avatar HD Edition Orrina na pomiankę za Orrina z klasycznego HoMM3 HotA.
Swoją drogą, jak Ci się chce, to zawsze spoko dodatek stworzyć dla społeczności paczkę z avatarami HD edition dostosowanymi pod Shadow of Death zwykłej trójeczki i udostępnić w .rar w necie. Zawsze to przyjemny detalik dla oczka.
 
Swidney
Swidney

Dołączył: 22 Lip 2018
Posty: 3
Wysłany: 2018-07-25, 18:52   

Sprawdziłem wszystko co napisałeś i wszystko to nie prawda. W H 3 HD E obrazek portretu jest taki sam jak w zwykłym H 3 i kod tak samo ten sam.
I wszystkie obrazki portretów znajdują się w pliku H3BITMAP a nie w Heroes3Sprite, chyba ci się wszystko pomieszało ;-) .
 
misiokles


Dołączył: 29 Sty 2018
Posty: 18
Wysłany: 2018-07-27, 09:08   

Niestety żaden z was nie ma racji.
Standardowe portrety w wersji HD owszem znajdują się w grze w pliku h3bitmap.lod, ale gra korzysta z tych zasobów jedynie wtedy gdy przełączycie grę na tryb SD, czyli w rozdzielczości jaką znamy od 20 lat. Gdy gramy domyślnie w wyższej (HD) rozdzielczości - sprawa jest mocno skomplikowana.
Otóż w wersji HD wszystkie grafiki nie są w formacie bmp i def jak w starych herosach, ale w formacie dds. Gorzej - ze względów wydajnościowych gry - owe grafiki są scalone w jeden "pozlepiany" plik (gdzie np. wszystkie portrety są w jednym pliku, niektóre obrócone o 90 stopni, niektóre obrócone o 270, niektóre o 0 stopni), a do każdego pliku są dołączone koordynaty tekstowe opisujące poszczególne elementy podgrafik. W taki sposób tworzy się współcześnie gry 2D.

Ponieważ H3HD od Ubi okazało się pół-bublem i gra nie jest popularna to powstało niewiele narzędzi do modyfikowania zasobów.
O ile dość łatwo wyciągnąć grafikę z gry do oglądalnego formatu png - ba! można automatem pociąć jeden duży plik na znane z wersji SD sprity, to nie spotkałem się w necie z opisem ani narzędziami jak takie zmodyfikowane pliki można włożyć z powrotem do gry.

Opis ekstrakcji plików z wersji HD i potrzebne narzędzia są ładnie opisane tu: http://www.forum.acidcave.net/topic.php?TID=3155

Rakso napisał/a:

Swoją drogą, jak Ci się chce, to zawsze spoko dodatek stworzyć dla społeczności paczkę z avatarami HD edition dostosowanymi pod Shadow of Death zwykłej trójeczki i udostępnić w .rar w necie. Zawsze to przyjemny detalik dla oczka.


Kiedyś to zrobiłem. końcowy efekt prawie niezauważalny, gdyż skalowanie do rozdzielczości Heroe3 SD gubi wiele szczegółów.
 
Rakso
Rakso



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 07 Lis 2017
Posty: 42
Wysłany: 2018-07-28, 10:02   

Nie zgodzę się. Jakoś tak 4 miesiące temu(pewnie dlatego nie pamiętam procesu, plus to, że zmiana była marginesowa, otóż, przerzuciłem sobie Orrina z HD Edition na klasyka(potrzebowałem do mapki, a nie chciałem tego zwykłego) i zmiany są widoczne, obrazek jest lepiej scalony niż domyślny i prezentuje się o wiele bardziej jakościowo - Coś identycznego na wzór mojego avatara. Jak wrócè z wczasów to zrobię poròwnanie przed/po w tym poście w poniedziałek. Jeśli chodzi o pomienianie w HD Edition to się nie wypowiem i uchylam się do twojej odpowiedzi.
 
misiokles


Dołączył: 29 Sty 2018
Posty: 18
Wysłany: 2018-07-29, 00:14   

Oto portrety wyciągnięte z HD Edition: http://www.mediafire.com/...DEportraits.rar
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group