Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Trwa II etap konkursu MapMaker AW
Odpowiedz do tematu
Kłopoty z Heroesem
Autor Wiadomość
silverfrog 
Born again



Wiek: 40
Dołączył: 13 Lut 2009
Posty: 71
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2009-02-13, 01:17   Kłopoty z Heroesem

Witam! Pierwszy raz odzywam się na tym forum choć bywam na stronach AW dość regularnie.
No dobrze do rzeczy. Od ok pół roku posiadam grę HeroesIII, nie powiem, spodobała mi się bardzo tylko że od jakiegoś czasu nie mogę w nią grać. :cry: Gdy ją uruchamiam na obrazie widzę ruchome poziome pasy a monitor buczy dopóki jej nie wyłączę. W prawdzie gra działa ale nie sposób w nią grać na ślepo. Szukając sposobu na rozwiązanie tego problemu dokonałem się do informacji że HeroesIII chodzi w rozdzielczości 800 X 600px a mój monitor ma 640 X 480px. I teraz wszyscy czytający mogli by się uśmiechnąć z wyższością: Masz swoją odpowiedź! ale... ta gra działała! Przez trzy miesiące nie było z nią większych problemów. Ba zdążyłem w tym czasie zaliczyć z połowę kampanii no i wkręcić się na dobre. Nic jóż z tego nie rozumiem.Jeśli ktoś wie jak rozwiązać ten problem lub podać przyczynę niech mi odpowie. Z góry dziękuję. :-|
 
Tarnoob
[Usunięty]

Wysłany: 2009-02-13, 11:14   

Hmm... Spróbuj zwiększyć rozdzielczość ekranu, a w opcjach kolorów zmienić na 16 bitów. Może pomóc.
 
silverfrog 
Born again



Wiek: 40
Dołączył: 13 Lut 2009
Posty: 71
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2009-02-14, 04:07   Nic z tego.

Tarnoob napisał/a:
Hmm... Spróbuj zwiększyć rozdzielczość ekranu, a w opcjach kolorów zmienić na 16 bitów. Może pomóc.

Niestety nie mogę tego zrobić. jak już pisałem mój monitor ma rozdziałkę 640X480px i za żadne skarby nie zmuszę go do przełączenia się na wyższą. :-( Sama zmiana kolorów nie daje efektów. :-|
 
Tarnoob
[Usunięty]

Wysłany: 2009-02-14, 11:28   

Hmm... Może warto spróbować przeinstalować H3? Skopiuj sobie przed tym katalog maps (zawiera wszystkie scenariusze i kampanie) i games (są tam wszystkie zapisy).
 
silverfrog 
Born again



Wiek: 40
Dołączył: 13 Lut 2009
Posty: 71
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2009-02-15, 01:18   

Niestety, próbowałem już tego wcześniej. Nawet kilkukrotnie, ale nie przyniosło to żadnych efektów. :-|
 
Tarnoob
[Usunięty]

Wysłany: 2009-02-15, 16:50   

Hmm.... W takim razie niestety nie pomogę :-( Jedyną szansą jest chyba tylko nowy monitor :-/
 
silverfrog 
Born again



Wiek: 40
Dołączył: 13 Lut 2009
Posty: 71
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2009-02-16, 01:24   

Obawiam się że niestety masz rację, jeden mój znajomy na elektronice sądzi że wysiadł mi jakiś układ (podtrzymywania życia ;-) ) w monitorze. Naprawiać tego raczej nie warto (ten monitor ma z jakieś 20 lat :-D )ale na nowy muszę poczekać jeszcze z miesiąc lub dwa :-/ .Jak ja wytrzymam jeszcze dwa miechy bez Heroes'a :roll: Mimo wszystko dzięki za pomoc :-) Ale wciąż mnie zastanawia jakim cudem w ogóle był w stanie wyświetlać tę grę na początku :?:
 
Tarnoob
[Usunięty]

Wysłany: 2009-02-16, 15:44   

Też nie mam pojęcia - możliwe, że jakoś automatycznie skalował większa rozdzielczości (chociaż ciężko mi to przechodzi przez myśl).
Cytat:
Jak ja wytrzymam jeszcze dwa miechy bez Heroes'a :roll:

Do tego czasu polecam Heroes I-II, KB albo którąś MM-kę (inną niż MM9) - wszystkie te gry są w 640x480, a też pozwalają poczuć klimat Heroesa (zwłaszcza Might and Magic VII) 8-)
 
j@kubek 
Brutalnie



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 11 Lis 2008
Posty: 423
Wysłany: 2009-02-16, 17:02   

I MM7 ma powiązanie z heroes, więc można się czegoś ciekawego dowiedzieć :mrgreen:

To jest metal generale \m/
-Przecież trole nie istnieją!
-Tak? To jak wyjaśnisz martwe jednorożce?
 
 
The Shadow 
Tsukuyomi user



Pomógł: 14 razy
Wiek: 30
Dołączył: 05 Lis 2008
Posty: 959
Skąd: Łódź/Łowicz
Wysłany: 2009-02-16, 17:06   

Tarnoob napisał/a:
Might and Magic VII


Nom ale pod względem Fabuły to chyba VI Albo VIII. Z tymi miotaczami i androidami to trochę przegieli. Chodź Tak osobiście to we wszystkich częściach VI - VIII zakochałem się. A IX to już zupełnie co innego...
 
 
j@kubek 
Brutalnie



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 11 Lis 2008
Posty: 423
Wysłany: 2009-02-16, 18:39   

Przecież w siódemce masz, niektóre takie same postacie i potwory :-o

To jest metal generale \m/
-Przecież trole nie istnieją!
-Tak? To jak wyjaśnisz martwe jednorożce?
 
 
Tarnoob
[Usunięty]

Wysłany: 2009-02-16, 21:06   

The Shadow napisał/a:
Z tymi miotaczami i androidami to trochę przegieli.

A bo ja wiem - wszystko jest logiczne, sensowne i wytłumaczone. Wątek ze Starożytnymi dodał niesamowitej tajemniczości, m. in. za to lubię siódemkę. Nie rozumiem, dlaczego by tak nie zrobić, skoro wszystko idealnie pasuje. Właśnie miotaczy zabrakło mi w MM8, ĉoć pomysł z Escatonem zrealizowany świetnie.
The Shadow napisał/a:
pod względem Fabuły to chyba VI Albo VIII.

O ile z VI się zgodzę, to MM8 byłą dla mnie po postu banalna - "uratuj świat, zdobądź przepotężne x, żeby zniszczyć mrocznego y". W "siódemce" wszystko było choć trochę bardziej logiczne, nie miałeś z góry narzuconego celu - "po drodze" dowiadywałeś się, jaki będzie następny quest... Były jakieś-tam zwroty akcji. W MM7 masz praktycznie dwa początki i dwa końce, nie spodziewałbyś się, że jakaś zabawa w podchody na Szmaragdowej Wyspie zaprowadzi Cię do podboju świata... W MM8 masz w intrze rozwalanie świata, gra kończy się ocaleniem tego świata...
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group