Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Trwa II etap konkursu MapMaker AW
Odpowiedz do tematu
Skróty w multi
Autor Wiadomość
Xardas
Xardas


Dołączył: 13 Wrz 2012
Posty: 29
Wysłany: 2017-10-25, 18:32   Skróty w multi

Czesć jako że jestem początkujący na multi , mam parę (dla Was glupich pytań )odnośnie skrótów używanych przez Was oraz samych zasad.Wolę zapytać niz potem ktoś ma mi rzucić że oszukuję :)
1) no diplo sprawa niby jasna nie bierzemy nikogo kto chce sie przylaczyc i nie bierzemy tej umiejetnosci.A co np z tarasami gryfów gdzie zdobywamy anioly albo jakies wolne siedliska z roznymi jednostkami ?
2 ) DB tu chyba jeśli dobrze łapię chodzi o to żeby nie rozbudowywać drugiego takiego samego zamku tak ? ale to chodzi o budynki ktore dostarczaja nam armie czy wogole nawet ratusza nie mozna wybudowac ?
3 ) Jezeli jednak przejmiemy taki sam drugi zamek i sa tam powiedzmy wybudowane budynki z poziomow 1-2 to mozemy je rekrutowac ?
4) DD to chodzi o wrota wymiarow ?
5 ) " no DB - bijemy strażnikow" ?
 
hrabo 



Pomógł: 17 razy
Wiek: 32
Dołączył: 07 Sty 2016
Posty: 641
Wysłany: 2017-10-25, 18:43   

Różne są zasady, jeśli chcesz sobie po prostu pograć ze znajomymi na sensownych zasadach (najlepiej w lobby HotA, polecam) to tak skrótowo:
- FMG – fight misplaced guards – jeśli można podnieść coś bez walki ze strażnikiem lub przejść do innej strefy omijając strażnika – nie robimy tego.
- No joiners – nie przyłączamy jednostek z mapy, czyli dyplomacja jest prawie bezużyteczna. Nie dotyczy to oczywiście banków z jednostkami, puszek pandory, misji w chatkach.
- No red rush – gracz mający ruch przed przeciwnikiem nie może zaatakować go w pierwszym dniu tygodnia przy użyciu jednostek z aktualnego przyrostu.
- Hit and run - nie można zaatakować przeciwnika, użyć zaklęcia i uciec w pierwszej turze.
- Wrota wymiarów, lot – nie używamy do omijania strażników (patrz FMG)
Nie należy też wykorzystywac oczywistych błędów gry, ale to w zdecydowanej większości usunięto w HotA.
Jeśli szukasz dokładniejszych zasad, to tu masz kilka:
HW rules (istnieje patch wymuszający większość z tych reguł, kompatybilny z HotA): http://mmgames.ru/index.p...mid=155&lang=en
Regulamin WoH: http://www.h3.ligaheroes.pl/regulamin.html
WCL: http://heroes-iii.com/rules3nd.htm

Co do skrótów, jest lista skrótów klawiszowych w HD modzie, bez którego nie potrafiłbym już grać. Wygoogluj sobie "hd mod UI and game settings extended functionality", bo mi filtr antyspamerski to blokuje:P

HoMM 3: Complete Rampage mod
 
SCS 



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 332
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 2017-10-25, 23:44   

No DD/Fly to całkowity zakaz używania tych czarów z tego co ja się orientuje, nie chodzi tu tylko o mijanie strażników, lecz mogę się mylić.
 
 
hrabo 



Pomógł: 17 razy
Wiek: 32
Dołączył: 07 Sty 2016
Posty: 641
Wysłany: 2017-10-26, 09:10   

Tak, ale nie pisałem o no DD/fly, tylko zwracałem uwagę na nieużywanie tego do ominięcia FMG. Faktycznie na mniejszych mapach należy to zbanować.

HoMM 3: Complete Rampage mod
 
Xardas
Xardas


Dołączył: 13 Wrz 2012
Posty: 29
Wysłany: 2017-10-26, 20:23   

Dzięki wielkie o to mi chodziło :) Mam jeszcze jedno glupie pytanie :) Bo gram w Hota Online lobby i grałem z jednym chłopakiem,przegrałem i kurde źle wyszedłem z gry ( normalnie przez menu główne) i jemu nie poszło zwycięstwo do rankingu.Jak się zorientowałem to zapisałem naszą grę i napisałem mu żeby odezwał się na priv to wczytamy tylko właśnie mam pytanie jak się poddać żeby poszły mu pkt do rankingu ? w co trzeba wejść ?
 
hrabo 



Pomógł: 17 razy
Wiek: 32
Dołączył: 07 Sty 2016
Posty: 641
Wysłany: 2017-10-26, 20:33   

Napisz "gg" na czacie i potwierdź, że chcesz poddać grę. Szanuję za uczciwość:)

HoMM 3: Complete Rampage mod
 
Xardas
Xardas


Dołączył: 13 Wrz 2012
Posty: 29
Wysłany: 2017-10-27, 10:28   

Dzięki , mega mi pomogłeś. No cóż jak przegrywać to z honorem :)
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group