Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Trwa II etap konkursu MapMaker AW
Odpowiedz do tematu
Premia początkowa

Jaka jest najlepsza premia początkowa?
Artefakt
68%
 68%  [ 13 ]
Złoto
15%
 15%  [ 3 ]
Zasoby
15%
 15%  [ 3 ]
Głosowań: 19
Wszystkich Głosów: 19

Autor Wiadomość
MrFisterr 
No-life :D



Wiek: 77
Dołączył: 14 Cze 2015
Posty: 25
Skąd: Radom
Wysłany: 2015-07-11, 22:25   Premia początkowa

Witam! Krótka piłka. Co wybieracie na początku gry i dlaczego? (chodzi mi o dużą mapę) Pozdro! :->

Hej, macie jakieś pytania na temat Heroes 3? Pytajcie śmiało, odpowiem każdemu! ;)
 
Tereq 
Mag bitewny



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Lut 2015
Posty: 72
Wysłany: 2015-07-12, 01:23   

95% artefakt
5% zasoby

Branie 600-1000 złota mija się z celem, to jedna skrzynka na mapie. W wielu przypadkach można wylosować ciekawy artefakt (np. Naszyjnik Przyspieszenia, Duch opresji, arty dodające + do skilli). Zasoby tylko wtedy gdy wiem, że na mapie może być z tym problem (bo mapę jako tako znam) i mogę nie dać rady zbudować siedliska ważnych dla mnie stworzeń w 1 tygodniu.
 
Ravciozo 
Wielki Wuadca



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 19 Lut 2014
Posty: 874
Skąd: Polska, Opole
Wysłany: 2015-07-12, 11:05   

Jak grasz na 200% (tym bardziej, że grasz niezbyt bogatą mapę) , to z początku złoto nie jest takie bezwartościowe.

And we'll all dance alone to the tune of your death...
 
MrFisterr 
No-life :D



Wiek: 77
Dołączył: 14 Cze 2015
Posty: 25
Skąd: Radom
Wysłany: 2015-07-12, 12:11   

Tereq napisał/a:
95% artefakt
5% zasoby

Branie 600-1000 złota mija się z celem, to jedna skrzynka na mapie. W wielu przypadkach można wylosować ciekawy artefakt (np. Naszyjnik Przyspieszenia, Duch opresji, arty dodające + do skilli). Zasoby tylko wtedy gdy wiem, że na mapie może być z tym problem (bo mapę jako tako znam) i mogę nie dać rady zbudować siedliska ważnych dla mnie stworzeń w 1 tygodniu.


Właśnie w tym problem, że najczęściej losują się bezwartościowe arty np. +5% sokoli wzrok, więc Moim zdaniem to jest proporcja
70% art
25% zasoby
5% złoto

Wielki Wuaddzo najczęściej gram z żywymi ludżmi, więc o takie walki mi chodzi :D

Hej, macie jakieś pytania na temat Heroes 3? Pytajcie śmiało, odpowiem każdemu! ;)
 
Tereq 
Mag bitewny



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Lut 2015
Posty: 72
Wysłany: 2015-07-12, 12:42   

Oczywiście każdy ma swoją opinię, natomiast ja zdanie podtrzymuję. 3-6 uncji np. rtęci czy klejnotów na poziomie 200% i mapie, w której przejęcie kopalni chwile mi zajmie jest dla mnie dużo bardziej przydatne niż kilkaset sztuk złota, które jednak znajduje się częściej.

Inna sprawa, że gram tylko single player. Jeśli chodziło Ci o bonus wybierany w multi to mogłeś to panie zaznaczyć odrobinę wcześniej :mrgreen:
 
Mikus 



Pomógł: 18 razy
Wiek: 31
Dołączył: 27 Sty 2011
Posty: 2897
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2015-07-12, 18:07   

Gram losówki na 200% i zawsze biorę zasoby bo się najbardziej przydają, arty dupne i tak losuje.

Czemu władze tego świata robią ze mnie debila
Gówno w prasie, gówno w TV, gówno gównem zasila
 
heroes3 



Pomógł: 8 razy
Wiek: 38
Dołączył: 31 Maj 2015
Posty: 757
Wysłany: 2015-07-12, 20:31   

Grając single zostawiam to pole losowe, niech mi gra coś wybierze :-P
Ale najbardziej się cieszę z zasobów lub złota. Zależy jak wygląda sytuacja na mapie. Jeśli jest uboga w zasoby lub skrzynie, to każdy bonus startowy cieszy tym mocniej.
Art mnie nie cieszą i najchętniej bym ich nie wybierał, bo może z raz na dziesięć trafi się cokolwiek wartościowego, np. jakiś talizman many, nagolenniki za smoczych kości, albo pierścień zwiększający równocześnie morale i szczęście. W pozostałych dziewięciu przypadkach jest to jakiś badziew, którego nawet u sprzedawcy artefaktów nie opłaca się sprzedawać.
 
Begrezen 
ostatnia ostoja AW



Pomógł: 20 razy
Wiek: 100
Dołączył: 15 Mar 2014
Posty: 872
Skąd: z groty mbehemociej
Wysłany: 2015-07-12, 21:11   

heroes3 napisał/a:
z raz na dziesięć trafi się cokolwiek wartościowego, np. jakiś talizman many, nagolenniki za smoczych kości, albo pierścień zwiększający równocześnie morale i szczęście.

coś wartościowego to: naszyjnik przyśpieszenia, oprawione oko smoka, pierścień życia i itemy +2 atak/obrona/wiedza/moc
arty biere tylko na multi, bo się mogą przydać bardziej niż złoto/zasoby 8-)
a na single najczęściej złoto, ale to też zależy od mapy :->

Uwaga, Nagi content +18 <<< wchodzisz na własną odpowiedzialność.
 
Eratian


Dołączył: 18 Lip 2015
Posty: 10
Wysłany: 2015-07-30, 19:59   

Ja nie ważne czy gram na singlu czy na hot seat, zawsze umawiamy się na artefakty. Nie twierdzę, że zawsze są najprzydatniejsze, zależy to od wielu czynników (np: od poziomu, a jedyny słuszny poziom to 130% IMHO), ale zawsze jest polewka, gdy ja znowu dostanę Statuetkę poznania (Sokoli Wzrok +5%), a kumpel buty przyśpieszenia :D
 
Cez 


Pomógł: 5 razy
Wiek: 34
Dołączył: 06 Mar 2013
Posty: 163
Skąd: Wschód
Wysłany: 2015-07-30, 20:04   

Jako artefakty losowane są Skarby, czyli mające najniższy 1 poziom.
Boty, według oryginalnego zamysłu twórców, to Pomniejszy artefakt, czyli 2 poziom, więc na starcie nigdy ich nie dostaniesz.
 
 
Eratian


Dołączył: 18 Lip 2015
Posty: 10
Wysłany: 2015-08-02, 13:07   

Tak wiem jest Skarb--> Pomniejszy Art-->Potężny Art-->Relikt. Buty nie są skarbem to prawda, po napisaniu komentarza zorientowałem się, że buty wybrałem jako bonus w jednej z kampanii RoE. Przepraszam pomyliłem zapisy :)

[ Dodano: 2015-08-02, 13:14 ]
Hmm... jakbym grał na innego gracza to myślę, że najprzydatniejsze byłyby surowce drewno/kamień. Tych podstawowych często brakuje na początku, te rzadsze np: kryształ są potrzebne później (poza tym można postawić magazyn zasobów i sprawa rozwiązana). Aby szybko mieć Kapitol potrzeba 25-30 drewna (zależy czy mamy tawernę) i 20 kamienia. Złoto z pewnością bym wykluczył, bo to jest zawartość jednej skrzynki, choć złota na początku tez brakuje.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group