Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Trwa II etap konkursu MapMaker AW
Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat «» Następny temat
Darmowe rozdziały Wojny żywiołów i KONKURS na okładkę!
Autor Wiadomość
M. Podbielski 



Wiek: 43
Dołączył: 10 Wrz 2014
Posty: 13
Wysłany: 2014-10-01, 21:40   Darmowe rozdziały Wojny żywiołów i KONKURS na okładkę!

Wiadomość zamieszczona za zgodą administracji/moderacji forum (mbehemot).

Książka już wydana. Opinie i recenzje na temat książki "Wojny żywiołów. Przebudzenie Ziemi: Udręczeni"
moje-ukochane-czytadelka napisał/a:

Jest to pozycja obowiązkowa dla każdego fana fantastyki.

autor cały czas utrzymywał mnie w napięciu i ciekawości
...
Nie mogę się doczekać kiedy znów przeniosę się do tego świata

Ewelina Kiełbasińska napisał/a:

Polecam książkę właśnie skoczyłam czytać. Jest genialna, wciągająca i intrygująca :)

nie spodziewałam się tego po fantasy

szczere-recenzje.pl napisał/a:

Jeśli chcecie zupełnie oderwać się od rzeczywistości i na dobre kilka dni wsiąknąć w świat magii, to Wojny żywiołów są czymś dla was.
...
przypomina nieco Sapkowskiego, nieco Tolkiena, a najbardziej chyba Grę o tron

ten obszerny tom (debiut fabularny młodego autora) powinien z pewnością znaleźć się na półce każdego, nie tylko nastoletniego, wielbiciela stylizowanych na średniowiecze krain, tajemniczych stworzeń i magicznych pojedynków.

zapiski-okularnicy.pl napisał/a:

to książka, która pobudziła moją wyobraźnię i ciekawość. Najchętniej od razu sięgnęłabym po kolejną część.
...
Jestem pod dużym wrażeniem tej lektury. Nie spodziewałam się, że aż tak mnie wciągnie.
...
mogę polecić wszystkim fanom tego gatunku

Globster na lubimyczytac.pl napisał/a:

jest tu bezwzględność spotykana u Martina, ogromny wielowymiarowy świat i mnogość wątków ala Erikson, czy też dokładne opisy batalistyczne kojarzące mi się z Forgotten Realms.
...
Czytając miałem często nieodpartą pokusę przekartkowania części stron aby zobaczyć co stanie się z moim ulubionym bohaterem.
...
książkę mogę z czystym sumieniem polecić wszystkim fanom gatunku

Linki do pełnych recenzji/opinii dostępne na http://www.wydawnictwozyw...enzje-i-opinie/



Pierwotna treść posta:
Z przyjemnością udostępniam darmową próbkę pierwszej części serii "Wojny żywiołów", pod tytułem "Przebudzenie Ziemi: Udręczeni" (154 strony). Link do darmowej próbki znajdziesz na fanpage:
https://www.facebook.com/wojny.zywiolow

Jednocześnie ogłaszam konkurs na grafikę do okładki książki z nagrodą o wartości 1500zł.
Poniżej krótki opis konkursu. Jego pełne warunki znajdują się w regulaminie dostępnym na stronie fanpage "Wojny żywiołów" (patrz link powyżej).

Termin:
Ostateczny termin składania prac konkursowych upływa 31 października 2014 r.

Opis:
Konkurs ma charakter otwarty - może w nim uczestniczyć każdy, kto jest uprawniony do podpisania umowy o dzieło z przekazaniem autorskich praw majątkowych.
Uczestnik konkursu ma za zadanie zaprojektować okładkę do książki fantasy "Wojny żywiołów. Przebudzenie Ziemi: Udręczeni". Obszerny fragment książki udostępniono za darmo do wglądu.
Jedna osoba może zgłosić do konkursu dowolną liczbę projektów wykonanych wybraną techniką. Prace konkursowe należy przygotować w rozmiarze odwróconego formatu A4.
Pod pewnymi warunkami można także zgłaszać swoje wcześniejsze prace w klimacie fantasy/średniowiecznym, nie powiązane z treścią książki. Zatem talenty z mniejszą ilością czasu w październiku również mogą się pokazać i ewentualnie okładkę przygotować po rozstrzygnięciu konkursu w przypadku zwycięstwa. Szczegółowe warunki wystawiania prac przygotowanych wcześniej znajdują się w regulaminie.

Nagroda:
Nagrodą dla zwycięzcy jest kontrakt o wartości 1500zł na wykonanie 3 grafik do okładek poszczególnych tomów serii "Wojny żywiołów". Praca konkursowa będzie jedną z nich, o ile została przygotowana specjalnie do konkursu (tematyka, wymiary), a nie jest pracą wykonaną wcześniej.
Ponadto imię i nazwisko zwycięzcy znajdzie się w książce na stronie redakcyjnej, dla każdego tomu w którym użyto jego grafik.

Zgłaszanie udziału:
Prace konkursowe należy opublikować jako pliki graficzne załączone do wiadomości wysłanej na stronie https://www.facebook.com/wojny.zywiolow
W przypadku prac wykonanych niekomputerowo, należy zamieścić ich skan, czy zdjęcie (TECHNIKA WYKONANIA PRACY JEST DOWOLNA).

Opłaty:
Udział w konkursie jest bezpłatny.

Regulamin konkursu:
Regulamin konkursu dostępny na stronie fanpage "Wojny żywiołów" (patrz link powyżej).

[ Dodano: 2014-10-09, 16:49 ]
Pierwsze parce konkursowe już zostały zgłoszone i można je przeglądnąć na fanpage.
Zapraszam serdecznie tak tych ciekawych, jak i myślących o wystartowaniu w konkursie.

[ Dodano: 2014-11-02, 15:18 ]
Konkurs na okładkę książki rozstrzygnięty!

Z ogromną przyjemnością pragnę ogłosić, iż konkurs na grafikę do okładki pierwszej części z cyklu „Wojny żywiołów” pod tytułem „Przebudzenie Ziemi: Udręczeni” został rozstrzygnięty.

Wygrała praca na, moim zdaniem, fenomenalnym poziomie, z fantastycznym układem uwzględniającym konieczność rozmieszczenia wszystkich typowych elementów okładki. Wartość artystyczna jak i nawiązanie samej pracy do treści książki również są wspaniałe. Zwycięską pracę konkursową (jak i wszystkie inne prace zgłoszone do konkursu) można obejrzeć tutaj:
https://www.facebook.com/events/752897478115231

Gratuluję zwyciężczyni konkursu i zachęcam wszystkich do zwrócenia uwagi na jej pracę.

Przypominam, że nadal dostępna jest darmowa próbka w postaci 154 stron pierwszej części książki (prologi i 2 pierwsze rozdziały). Link do darmowej próbki można znaleźć tutaj: https://www.facebook.com/wojny.zywiolow

[ Dodano: 2014-12-08, 23:53 ]
Książka już dostępna w księgarniach

I dla wszystkich śledzących losy okładki informacja, że książka już jest dostępna w księgarniach :)
Także nadal dostępne są darmowe 2 rozdziały do ściągnięcia z fanpage: www.facebook.com/wojny.zywiolow

Sama okładka w wersji końcowej:

Zapraszam na fanpage serii "Wojny Żywiołów"
Ostatnio zmieniony przez M. Podbielski 2015-06-13, 22:18, w całości zmieniany 2 razy  
 
Mikus 



Pomógł: 18 razy
Wiek: 31
Dołączył: 27 Sty 2011
Posty: 2897
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2014-12-09, 06:17   

Jeśli mam być szczery to okładka średnio by mnie zachęciła do przeczytania, dziecinna trochę mi się wydaje. Niemniej jednak wezmę się za te dwa pierwsze rozdziały i się zobaczy, może zrobię sobie prezent na święta ;-)

Czemu władze tego świata robią ze mnie debila
Gówno w prasie, gówno w TV, gówno gównem zasila
 
Amitamaru 



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 10 Sie 2009
Posty: 1495
Wysłany: 2014-12-09, 20:22   

Daj znać czy warto się za to zabrać.
 
 
M. Podbielski 



Wiek: 43
Dołączył: 10 Wrz 2014
Posty: 13
Wysłany: 2014-12-15, 21:21   

Mikus napisał/a:
Jeśli mam być szczery to okładka średnio by mnie zachęciła do przeczytania, dziecinna trochę mi się wydaje. Niemniej jednak wezmę się za te dwa pierwsze rozdziały i się zobaczy, może zrobię sobie prezent na święta ;-)


I widzisz to jest tak zwana różnica gustów, bo mnie okładka zachwyciła i uważam ją osobiście za mega do książki fantasy. Ale jak to mówił tatuś - o gustach się nie dyskutuje ;)
Mam nadzieję, że lektura do gustu przypadnie bardziej, a jeśli nie to przecież życie byłoby strasznie nudne, gdyby wszystkim podobało się to samo ;)

@Amitamaru - a sam zaglądnij, masz na sieci za free 2 rozdziały. Co masz się na cudze upodobania zdawać, jak możesz sam sprawdzić. Zachęcam :)

PS.
http://www.lemur.info.pl/...k-trudna-jezyk/
Dziecinne są zachowania.
Przedmioty mogą być dziecięce.
To tak na marginesie - bez urazy ;)
I osobiście dziecku bym takich mrocznych rzeczy nie dawał, ale to kwestia jak kto chce dzieci chować.

Zapraszam na fanpage serii "Wojny Żywiołów"
 
isan



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Lip 2010
Posty: 1541
Wysłany: 2014-12-15, 22:16   

I co Mikus, warto sięgać?
 
Mikus 



Pomógł: 18 razy
Wiek: 31
Dołączył: 27 Sty 2011
Posty: 2897
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2014-12-16, 06:05   

Te dwa rozdziały to 150 stron więc nie doczytałem jeszcze i nie wiem czy teraz to zrobię. Zacząłem i czytało się całkiem przyjemnie ale póki co nie mam zamiaru czytać reszty bo wtedy już zmuszony będę kupić książkę a mój budżet w te święta i tak już nieźle ucierpiał :-) Nie zaciekawiła mnie może jak np. Wiedźmin ale jakiś tam potencjał jest.

Czemu władze tego świata robią ze mnie debila
Gówno w prasie, gówno w TV, gówno gównem zasila
 
M. Podbielski 



Wiek: 43
Dołączył: 10 Wrz 2014
Posty: 13
Wysłany: 2014-12-17, 15:52   

Cieszę się, że po przeczytaniu kilku stron, stwierdzasz, że jest potencjał.

Osobiście zdziwiłbym się, gdyby przeczytanie kilku stron książki wciągnęło Cię bardziej niż cała saga Wiedźmina, ale mam nadzieję, że kiedy poznasz historię wystarczająco głęboko okaże się ona nie tylko całkiem przyjemna, lecz również wciągająca i fascynująca :)

Zapraszam na fanpage serii "Wojny Żywiołów"
 
Mikus 



Pomógł: 18 razy
Wiek: 31
Dołączył: 27 Sty 2011
Posty: 2897
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2014-12-17, 20:33   

M. Podbielski napisał/a:
Osobiście zdziwiłbym się, gdyby przeczytanie kilku stron książki wciągnęło Cię bardziej niż cała saga Wiedźmina

Akurat wiedźminowi wystarczyło kilka stron aby wciągnąć mnie w całą sagę ;-) Po prostu nie wydaje zbyt wiele na książki i póki co wolałbym kupić którąś z polecanych chociażby na tym forum(temat "książki") niżeli Twoją, do której póki co nie udało mi się żadnej sensownej recenzji znaleźć. Filmy też rzadko oglądam przed wcześniejszym spojrzeniem na oceny/recenzje na różnych portalach bo zwyczajnie szkoda mi czasu na gnioty a tutaj dochodzi również kwestia pieniędzy.

Czemu władze tego świata robią ze mnie debila
Gówno w prasie, gówno w TV, gówno gównem zasila
 
M. Podbielski 



Wiek: 43
Dołączył: 10 Wrz 2014
Posty: 13
Wysłany: 2014-12-18, 20:12   

Recenzji sam jestem ciekaw. Książka dopiero co weszła do księgarni, więc pewnie dopiero się pokażą :)
Gratuluję świetnej pamięci. Ja przechodziłem, przez masę fantasy i nie pamiętam na jakim etapie, które książki mnie wciągnęły. Może za dużo już mam ich za sobą ;)
Udanych i wesołych świąt, a jakbyś się skusił, to bez wydawania kasy 2 rozdziały masz na sieci :) Pozdrawiam.

[ Dodano: 2015-02-04, 07:43 ]
Ewelina Kiełbasińska (na fanpage) napisał/a:

Polecam książkę właśnie skoczyłam czytać. Jest genialna, wciągająca i intrygująca :) Mi najbardziej zapadł w głowie ten fragment bo nie spodziewałam się tego po fantasy: ".... Złodziej nocy


Takie coś naprawdę cieszy :)

Źródło: komentarz na fanpage Wojny żywiołów

Zapraszam na fanpage serii "Wojny Żywiołów"
 
isan



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Lip 2010
Posty: 1541
Wysłany: 2015-02-04, 10:20   

Chyba nie zrozumiałeś ironii tej pani, która po tej krótkiej apoteozie wkleiła link do Dawida Kwiatkowskiego (w sumie bardzo kreatywnie, leci props ode mnie).
 
M. Podbielski 



Wiek: 43
Dołączył: 10 Wrz 2014
Posty: 13
Wysłany: 2015-02-06, 17:28   

Ewelina Kiełbasińska (na fanpage) napisał/a:

Polecam książkę właśnie skoczyłam czytać. Jest genialna, wciągająca i intrygująca :)
...


Istotnie nie dostrzegam tutaj żadnej ironii :)
Ale jak rozumiem, ludzie widzą to co chcą widzieć, co się tyczy tak mnie jak i ciebie.
Dostałem świetną opinię z zachęceniem innych do przeczytania i JA widzę w tym świetną opinię.
Dostałem świetną opinię z zachęceniem innych do przeczytania i TY widzisz w tym ironię.

Cokolwiek zechcesz - będziesz chciał to zobaczysz i obelgę we wręczonym pudełku czekoladek. To Twój świat i możesz patrzeć na niego jak Ci się podoba. Pytanie tylko po co widzieć go w g... kolorach? Ale to Twój świat i Twoje kolory. Może tylko warto się zastanowić nad tym, czy nie wystarczy zmienić sposobu patrzenia, żeby też zmieniła się rzeczywistość?... Pomyśl, jeśli to nie jest zbyt głębokie.

Bez urazy - to taka darmowa porada z rozwoju osobistego ;) Dzięki za opinię.

Zapraszam na fanpage serii "Wojny Żywiołów"
 
isan



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Lip 2010
Posty: 1541
Wysłany: 2015-02-06, 18:03   

Jak to w gównianych kolorach? Widocznie mamy inne standardy - ja nie chciałbym mieć fanów, którzy pod pochlebnymi komentarzami wrzucają Dawida Kwiatkowskiego.

Poza tym, wydaje mi się, że żadne zakłamywanie rzeczywistości nie ma sensu. Jak coś jest słabe to mam w tym na siłę szukać plusów? (oczywiście to nie tyczy się twojej książki - nie czytałem, nie oceniam, życzę sukcesu na tej płaszczyźnie).
 
M. Podbielski 



Wiek: 43
Dołączył: 10 Wrz 2014
Posty: 13
Wysłany: 2015-02-07, 17:33   

Nie mam uprzedzeń do fanów mojej twórczości, którzy lubią jakiegokolwiek wykonawcę muzycznego :)
Może po prostu nie jestem taki wybredny w fanach jak Ty.

Nie przeszkadza mi również, że ktoś dając mi świetny opis (Polecam książkę właśnie skoczyłam czytać. Jest genialna, wciągająca i intrygująca), postanowił do słów dołączyć emocje, bo tym właśnie są utwory ulubionych wykonawców dla ich fanów.
A już w najmniejszym stopniu, w dzieleniu się tym co ktoś lubi, nie widzę żadnej ironii, a wręcz dodatkową siłę przekazu, który ktoś wyraził nie tylko swoimi słowami, ale też muzyką, która mu się podoba.

Dla mnie to jest po prostu: Wow! Aż takie zrobiłem wrażenie... :)

[ Dodano: 2015-02-08, 23:53 ]
szczere-recenzje.pl napisał/a:
Jeśli chcecie zupełnie oderwać się od rzeczywistości i na dobre kilka dni wsiąknąć w świat magii, to Wojny żywiołów są czymś dla was.

...ten obszerny tom (debiut fabularny młodego autora) powinien z pewnością znaleźć się na półce każdego, nie tylko nastoletniego, wielbiciela stylizowanych na średniowiecze krain, tajemniczych stworzeń i magicznych pojedynków.

Pełna recenzja dostępna na szczere-recenzje.pl/michal-podbielski-wojny-zywiolow-przebudzenie-ziemi-udreczeni/2822/

Zapraszam na fanpage serii "Wojny Żywiołów"
 
isan



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Lip 2010
Posty: 1541
Wysłany: 2015-02-09, 11:11   

Da się żyć w tym kraju z pisania takich książek? Tzn, piszesz sobie książkę po pracy, czy jak to działa? Nie znam się na rynku fantasy, ale zawsze mi się wydawało, że jest dużo takich rzeczy.
 
M. Podbielski 



Wiek: 43
Dołączył: 10 Wrz 2014
Posty: 13
Wysłany: 2015-02-10, 02:31   

Nie robię tego dla zarobku. Przy moich obecnych źródłach dochodu, czas poświęcony na pisanie, w ogóle nie kalkuluje się finansowo. Ale to świetnie spędzony czas :)

Zapraszam na fanpage serii "Wojny Żywiołów"
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Strona 1 z 2
Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group