Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Trwa II etap konkursu MapMaker AW
Odpowiedz do tematu
Pytanie odnosnie walki a AI
Autor Wiadomość
Razah

Dołączył: 22 Sie 2014
Posty: 2
Wysłany: 2014-08-22, 18:59   Pytanie odnosnie walki a AI

Cześć. To jest mój pierwszy postna forum, dlatego chciałbym się ze wszystkimi przywitać :-) Od wielu lat przygrywam sobie w herosy 3, bez większego zaangażowania, jak akurat mam czas. Czasami miałem długie przerwy, ale ciągle z uporem maniaka powracam do tej gry, jak chyba do żadnej innej. Zacząłem ostatnio grać z postanowieniem, że w końcu ukończę którąś z kampanii. Jak dotąd nie mam żadnych problemów. Moje pytanie dotyczy prowadzenia walki z AI. Generalnie jestem dosyć pedantyczny podczas grania i staram się wyczyścić mapę przed rozpoczęciem kolejnej misji. Denerwuje mnie strasznie fakt, że komputer tworzy 1-2 silne armie i over 9000 takich popierdułek z 1 chłopem. Gdy do tego jeszcze dojdą podziemia robi się straszny galimatias. Na każde zajęte miasto przychodzi mi odbijać 2 moje. Jak sobie radzicie z tą bohaterską sraczką AI? Np dzisiaj ukończyłem drugą misje w kampanii "Podziemia i Diabły". Misja jest banalna. Tylko, że do podziemia jest tyle wejść (a w środku tyle zamków), że nie idzie ich wszystkich upilnować. Oczywiście później można mieć 2-3 silniejsze armie, ale na początku ciężko sobie na to pozwolić. Generalnie w prawie każdej misji, walki z przeciwnikiem mam 15 minut, a uganiania się za jego bohaterami posiadającymi po 1 szkielecie kolejną godzinę. W trakcie pisania zauważyłem, że zrobił mi się straszny esej, za co przepraszam :-) Po chwili zastanowienia, mam jeszcze kilka, pytań, ale żeby Was nie zanudzać, chętnie z kiś popiszę na privie, GG, czy innym Skypie
Pozdrawiam :-)
 
Mikus 



Pomógł: 18 razy
Wiek: 31
Dołączył: 27 Sty 2011
Posty: 2897
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2014-08-22, 22:22   

Razah napisał/a:
Generalnie w prawie każdej misji, walki z przeciwnikiem mam 15 minut, a uganiania się za jego bohaterami posiadającymi po 1 szkielecie kolejną godzinę.

Chcesz powiedzieć, że biegasz za takimi bohaterami głównym mainem? :lol:

Nie wiem czy wiesz ale w zamku jest coś takiego jak garnizon, wystarczy tam jedna populacja (ba, często nawet boh z karczmy) aby nie dać sobie odbić zamku byle popierdółce.

Czemu władze tego świata robią ze mnie debila
Gówno w prasie, gówno w TV, gówno gównem zasila
 
Razah

Dołączył: 22 Sie 2014
Posty: 2
Wysłany: 2014-08-23, 08:07   

Zgadzam się, jednak gdy wróg ma jakiś sojuszników, a zazwyczaj ma, to posiada kilka lepiej lub gorzej rozwiniętych armii. W takim przypadku słaby garnizon nie utrzyma miasta. A nasz główny lata od zamku do zamku jak strach na wróble. Myślę, że muszę się więcej rozegrać to nie będą mi już ci bohaterowie tak dokuczali.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group