Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Trwa II etap konkursu MapMaker AW
Odpowiedz do tematu
A to ciekawa sprawa...
Autor Wiadomość
Ravciozo 
Wielki Wuadca



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 19 Lut 2014
Posty: 874
Skąd: Polska, Opole
Wysłany: 2014-07-22, 21:39   A to ciekawa sprawa...

Witam!
Borykam się dzisiaj z problemem, którego nie jestem w stanie rozwiązać. Nie chodzi o jakąś walkę , taktykę do użycia czy inną głupotę. Zaznaczam, że SPRAWA JEST POWAŻNA, bo choć 11lat spędziłem przy H3, czegoś takiego w życiu nie widziałem.
Ściągnąłem obecną na Akademii Wojny mapę o nazwie 'Czaszka Arcylisza'. Po dwóch rozegranych i wygranych grach na 160% i 200% przerobiłem ją w edytorze na mapę wersji Shadow of Death i dodałem sojusze zmieniając nazwę na 'Czaszka Arcylisza (sojusz)'.
Rozpocząłem dzisiaj kolejną grę na tej mapie (na wersji z sojuszem), gdzie ja wcieliłem się w gracza brązowego, a moja siostra, z którą grywam w HEROES jest różowym. Jednak od razu wystąpiły niezgodności. Ona gra Nekropolią (wg. mojej rady) i - co oczywiste, myślę - jako głównego bohatera wzięła Isrę. Zaczęło się od tego, że komputer, a konkretnie jasnoniebieski też wybrał Nekroppolię - i co dziwniejsze - też Isre! Próbowałem ten wyczyn powtórzyć (acha, zapomniałbym - mam Shadow of Death ze Złotej Edycji NIE POPARTĄ ŻADNYMI USPRAWNIENIAMI) i oczywiście ponowny wybór bohatera zajętego uprzednio przez innego gracza był niemożliwy.
Dziwne? Czytajcie dalej:
Klasycznie - kończę turę i nic nadzwyczajnego. Gra siostra. Ruszyła czym mogła i hopla - koniec tury. Rusza się czerwony. Niebieski. Brązowy. Zielony. Pomarańczowy. Fioletowy. I nagle, pod sam koniec ruchu jasnoniebieskiego - ekran pokazuje Isrę - bohatera siostry i na ułamek sekundy - wyświetlany mu jest pełny zapas punktów ruchu. I tak za każdym razem.
Źle? To jeszcze nic:
Na każdym kroku jasnoniebieski ją naśladował. Ona ma bohatera ze statami 3.2.5.6? On też. zdobyła hełm chaosu? jasnoniebieskiemu również dodały się punkty wiedzy. Ale najgorsze przed nami:
Postanowiłem wziąć się za zbadanie tego buga. Miałem świetny pomysł: sprawdzę jakie staty ma Isra jasnoniebieskiego na początku kolejki siostry, po czym zdobędziemy poziom i zobaczymy pod koniec jej kolejki. I stało się to, o czym myślicie. Wiedza jasnoniebieskiego zmieniła się W TRAKCIE kolejki różowego.
Powiem od razu, iż nie badałem tego dalej (bo gra układa się ciekawie i nie chcę tego zepsuć - może jutro). Rozumiem, że bohaterem jasnoniebieskiego jest Isra pod władaniem różu, ale jak to możliwe? Co z tym zrobić? Jak to naprawić? O co tu w ogóle chodzi?
Dodam tylko, że nie jest to jedyny problem z tą mapą - przy grze niebieskim ulepszenie 9 łuczników w Forcie Na Wzgórzu kosztowało (pewnie za sprawą diabelskich mocy) 87 złota. 87? Jeśli zajdzie taka potrzeba, mogę wrzucić tu screenshot z gildii złodziei pokazujący dwóch identycznych bohaterów jako dowódców największych armii dwóch, różnych graczy. Obaj nawet nazywają się Isra, a jeden z nich NIE JEST ustawiony na mapie z imieniem Isra i jego zdjęciem będący rzeczywiście np. Malcomem. Robiłem trochę kampanii i wiem jak to działa.
Tych twardzieli, co doczytali do końca pozdrawiam i proszę o pomoc w wyjaśnieniu tego ewidentnie niecodziennego zjawiska.
Rav.

And we'll all dance alone to the tune of your death...
 
Malekith 
I Am Justice



Pomógł: 85 razy
Dołączył: 30 Maj 2008
Posty: 2986
Wysłany: 2014-07-23, 10:15   

Ravciozo napisał/a:
Dodam tylko, że nie jest to jedyny problem z tą mapą - przy grze niebieskim ulepszenie 9 łuczników w Forcie Na Wzgórzu kosztowało (pewnie za sprawą diabelskich mocy) 87 złota. 87?
W Forcie na Wzgórzu ulepszanie jednostek poziomów 1-4 jest tańsze:
1 za darmo,
2 75% taniej,
3 50% taniej,
4 25% taniej,
5-7 normalna cena.

Co do problemu to jeszcze nie spotkałem się z czymś takim. Zalecałbym restart mapy w przypadku tego typu błędu. Bardzo możliwe, że natkniecie się na problemy podczas walki z Isrą.
 
 
Ravciozo 
Wielki Wuadca



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 19 Lut 2014
Posty: 874
Skąd: Polska, Opole
Wysłany: 2014-07-23, 11:37   

Już mówię:
Save z mapy dodam zaraz, bo chwilowo nie mam dostępu do kompa. Dodatkowo, odkryłem, iż prawdopodobnie NIE MA drugiego Isry. Czemu? Jako główny bohater zawsze miał wykorzystane punkty ruchu. Po raz pierwszy się to jednak zmieniło. Isra różowy jedną turę siedział w nowym zamku. I co? I komputer podczas tury jasnoniebieskiego PORUSZYŁ SIĘ BOHATEREM KOLORU RÓŻOWEGO do wiatraka. Za opis opłat Fortu na Wzgórzu dziękuję. Zapis z gry będzie gotowy najdalej do 13:00.

[ Dodano: 2014-07-23, 11:52 ]
Ehm...
Jak dołącza się zapisy? Wszedłem w Dysk C>>>>Program Files>>>>Ubisoft>>>>Heroes of...>>>> i nic ciekawego nie znalazłem przeszukując wszystkie foldery. Mapę zaraz dodam, ale czy ktoś może mi pomóc w znalezieniu zapisu gry?
Dodam jeszcze film (nagrany telefonem) na którym widać ruch przeciwnika naszym bohaterem, ale to zaraz.

czaszka-arcylisza.h3m
To NIE JEST wersja z sojuszem, bo wersja z sojuszem jest zablokowana i ma taką kłódeczkę przy ikonie.
Pobierz Plik ściągnięto 378 raz(y) 112,73 KB


And we'll all dance alone to the tune of your death...
 
Amitamaru 



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 10 Sie 2009
Posty: 1495
Wysłany: 2014-07-23, 20:16   

Główny folder Heroes, a w nim folder games - tam są zapisy.
 
 
Ravciozo 
Wielki Wuadca



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 19 Lut 2014
Posty: 874
Skąd: Polska, Opole
Wysłany: 2014-07-23, 21:17   

Niestety nie.

Bez tytułu.png
Nico ;C
Plik ściągnięto 61 raz(y) 20,01 KB


And we'll all dance alone to the tune of your death...
 
Malekith 
I Am Justice



Pomógł: 85 razy
Dołączył: 30 Maj 2008
Posty: 2986
Wysłany: 2014-07-24, 11:55   

Poszukaj w "Moje Dokumenty" albo użyj wyszukiwarki systemowej wpisując nazwę zapisu.
 
 
Ravciozo 
Wielki Wuadca



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 19 Lut 2014
Posty: 874
Skąd: Polska, Opole
Wysłany: 2014-07-24, 12:08   

W 'moje dokumenty' niestety tego nie ma, a używając systemowej wyszukiwarki (w start [wpisując 'RiM CA', bo tak brzmiał zapis) wyskakuje mi 6 plików:
- HDASRSD
- HDASRSD
- HDAMaxxD
- HDAMaxxD
- HDA
- HDA

Wszystkie pliki to 'informacje instalatora' (.inf) i dotyczą sterowników AUDIO ściąganych przez profesjonalistę przy naprawie komputera.

[ Dodano: 2014-07-24, 12:09 ]
Ale już kręcę amatorski film pokazujący ruch CPU moim bohaterem.

[ Dodano: 2014-07-24, 12:49 ]
UH!
Za każdym razem jak próbuję dodać film wyskakuje mi wiadomość: "Nie określono typu postu". Klikam 'odpowiedz', piszę treść wiadomości i nawet temat. Dodaję załącznik, wybieram film i nawet dodaję opis załącznika. "Nie określono typu postu". NO JAK?!

And we'll all dance alone to the tune of your death...
 
Ravciozo 
Wielki Wuadca



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 19 Lut 2014
Posty: 874
Skąd: Polska, Opole
Wysłany: 2014-07-24, 16:50   

OK.

[ Dodano: 2014-07-24, 16:57 ]
https://www.youtube.com/w...eature=youtu.be

Gotowe!

[ Dodano: 2014-07-24, 17:03 ]
Jednak tu nie widać załadunku punktów ruchu przy turze jasnoniebieskiego. Poprawię to.

[ Dodano: 2014-07-24, 17:44 ]
https://www.youtube.com/w...eature=youtu.be

A oto poprawna wersja mojego amatorskiego filmiku.

And we'll all dance alone to the tune of your death...
 
heroes3 



Pomógł: 8 razy
Wiek: 38
Dołączył: 31 Maj 2015
Posty: 757
Wysłany: 2015-10-30, 12:18   

Ravciozo, sorry za odkopanie tematu sprzed wieków ;-) ale chciałem dodać, że ja miałem ten sam problem, na tej samej mapie i (chyba myślimy o tej samym wydaniu) Złotej Edycji! :roll: Tylko że u mnie objawiało się to tym, że grając zielonym na niepoprawianej mapie (nie dodawałem sojuszy tak jak Ty) komputer ruszał się moim bohaterem.
http://www.heroes3.eu/forum/viewtopic.php?t=3085
A nawet budował sobie ścianę wiedzy i rozpoczynał walki. Nie wiem, czy mój bohater był klonem tego samego, którego używał komp, czy co, bo wyłączyłem grę już po pierwszym takim przypadku. Próbowałem zacząć z wcześniejszego save'a i zawsze działo się to samo, czyli komputer ruszał się moim bohaterem.
Dodam tylko, że grając na wersji Complete, błędy nie występowały.
 
Volkor
[Usunięty]

Wysłany: 2016-02-20, 18:15   

Witam,
Nie wiedziałem w którym dziale zadać to pytanie, a ten wydawał się najbliższy. Otóż zastanawiam się nad różnicą w wersjach plików map do poszczególnych wersji Heroes 3. Niedawno zaopatrzyłem się w H3 HD i zauważyłem, że edytor z h3 hd nie może otworzyć niektórych map z RoE pobieranych z tej strony. Obawiam się, czy jak zrobię mapę w edytorze z h3 HD, nie wystąpią konflikty w otwieraniu moich map przez użytkowników grających w inne wersje h3. Bez sensu byłoby stworzyć mapę, w którą nikt nie będzie mógł zagrać, prawda ? Proszę o pomoc.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group