Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Trwa II etap konkursu MapMaker AW
Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat «» Następny temat
Kontrowersje: piractwo
Autor Wiadomość
Tarnoob
[Usunięty]

Wysłany: 2007-09-30, 12:47   Kontrowersje: piractwo

Wiele moich postów na ten temat zostało usuniętych bez podania przyczyny. Postanowiłem uporządkować tą kwestię. Można tutaj wyrażać swoje stanowisko odnośnie do piractwa.
 
lol772 



Pomógł: 21 razy
Wiek: 29
Dołączył: 01 Lip 2007
Posty: 3176
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2007-09-30, 12:50   

piractwo to nic innego jak codzienne życie np.rozmowa na gg-
-siemka
-siemka
-co tam
-ściągam colin mcrae 05 z emule
-aha a ja max payne 2 z bearshare
/i widzicie można sie dogadać piractwo to część życia jak masz neta to ściągasz jak nie to niech ci kolega który ma neta ściągnie kupuj tylko idealne gry w które pograsz dłużej niż 2 miechy.
 
Tarnoob
[Usunięty]

Wysłany: 2007-09-30, 13:26   

Lolu, po raz kolejny mnie dobijasz.
Wyobraź sobie, że są grupy ćpunów i dealerów. Dla nich drugi to też część życia, i im bardzo łatwo się o tym dogadać!
Obie grupy działają niezgodnie z prawem, niezależnie od tego, jak są liczne.
 
czorbok


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 28 Wrz 2007
Posty: 200
Wysłany: 2007-09-30, 14:31   

Tarnum napisał/a:
Lolu, po raz kolejny mnie dobijasz.
Wyobraź sobie, że są grupy ćpunów i dealerów. Dla nich drugi to też część życia, i im bardzo łatwo się o tym dogadać!
Obie grupy działają niezgodnie z prawem, niezależnie od tego, jak są liczne.

molgoby to swiadczyc o nie idealnosci prawa...
 
Tarnoob
[Usunięty]

Wysłany: 2007-09-30, 14:37   

to też, ale bardziej o niedoskonałości narządów ścigania. to, że piractwo nacodzień bardzo rzadko jest karane nie znaczy, że jest "niewinnym przewinieniem, za które się prawie nie dostaje kar".
 
Morgan-Ghost 



Pomógł: 9 razy
Dołączył: 02 Wrz 2007
Posty: 475
Skąd: Gorlice
Wysłany: 2007-09-30, 14:54   

Musieli by przetrzepać prawie każdy dom (dużo ludzi ma komputery), a na takie coś potrzeba zgody prokuratora (ciekawie jakby społeczeństwo zareagowało). Innymi słowy policja bardziej poluje na usługodawców internetu i żąda od nich listy rzeczy jakie zdzierają użytkownicy, a potem wybierają kilku największych z listy. Prawda jest taka, że poluje się na grube ryby. Na akademikach studenckich jeśli nadarzy się nalot to i tak nie sprawdzają wszystkich pokoi, tylko mają już upatrzonych ludzi.

Co mnie nie zabije to mnie wzmocni
 
 
lol772 



Pomógł: 21 razy
Wiek: 29
Dołączył: 01 Lip 2007
Posty: 3176
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2007-09-30, 16:26   

hmmmm.czemu piractwo wedlug ciebie to kontrowersje tarnum
 
Tarnoob
[Usunięty]

Wysłany: 2007-09-30, 16:40   

A jak to nazwiesz? Wy dalej bronicie tej formy przestępstwa, chociaż jest to złe - nikt nie jest w stanie zaprzeczyć. Ciesz się, że nie nazwałem tego tematu "złodzieje i ich próby obrony".
 
lol772 



Pomógł: 21 razy
Wiek: 29
Dołączył: 01 Lip 2007
Posty: 3176
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2007-09-30, 16:45   

lepsze ściąganie nielegalnie gier z neta niż pójście do sklepu z wiatrówką straszenie sprzedawcy i ucieczka z grami typu rome total war lub zoo tycoon2 to sie nazywa przestępstwem
 
Tarnoob
[Usunięty]

Wysłany: 2007-09-30, 16:50   

Czy to, że istnieją "gorsze" przestępstwa usprawiedliwia popełnianie tych "mniejszych"? Tak samo seryjny morderca może się tłumaczyć
Cytat:
Lepsze zabijanie nielegalnie kilku osób niż pójście na miasto z bazooką i wybijanie w pień całego centrum

Poniekąd są to twoje słowa - przecież zgadzają się z twoim tokiem myślenia.
Tak więc śmiało, kradnij, zabijaj, torturuj i niszcz, bo zawsze może być gorzej!
 
lol772 



Pomógł: 21 razy
Wiek: 29
Dołączył: 01 Lip 2007
Posty: 3176
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2007-09-30, 16:54   

Ros negal nogal
:-P przez piractwo nikogo nie zabijam
 
Tarnoob
[Usunięty]

Wysłany: 2007-09-30, 17:04   

Ale sponiewierasz trud, jaki autorzy wkładają w tworzenie swoich dzieł. I nie ma chyba podziału
Cytat:
"Tym przestępstwem kogoś zabijam. Nie mogę popełniać"
"Tym przestępstwem nikogo nie zabijam. Mogę popełniać."

To wciąż potencjalnie Twoje słowa.
 
czorbok


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 28 Wrz 2007
Posty: 200
Wysłany: 2007-09-30, 17:14   

czy kopiowanie gier na wlasny uzytek jest dla Ciebie tym samym co ich sprzedawanie?

kopiujac dla siebie nikogo sie nie krzywdzi. to, ze na kims nikt nie zarobil to nie znaczy, ze stracil. rownie dobrze moglby w ogole nie grac.

jednak jesli ktos sprzedaje piraty to kradnie wylacznosc dystrybutorom gry, ktorzy to jako jedyni maja prawo na tym zarabiac.
 
lol772 



Pomógł: 21 razy
Wiek: 29
Dołączył: 01 Lip 2007
Posty: 3176
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2007-09-30, 17:52   

czorbok napisał/a:
czy kopiowanie gier na wlasny uzytek jest dla Ciebie tym samym co ich sprzedawanie?

kopiujac dla siebie nikogo sie nie krzywdzi. to, ze na kims nikt nie zarobil to nie znaczy, ze stracil. rownie dobrze moglby w ogole nie grac.

jednak jesli ktos sprzedaje piraty to kradnie wylacznosc dystrybutorom gry, ktorzy to jako jedyni maja prawo na tym zarabiac.

jak bym mógł to dał bym ci pochwałę czorbok kawał roboty i u mnie masz plus
 
Tarnoob
[Usunięty]

Wysłany: 2007-09-30, 18:40   

czorbok napisał/a:
kopiujac dla siebie nikogo sie nie krzywdzi.

Po pierwsze: zwróć uwagę na polskie znaki.
Po drugie: kopiując kogoś BARDZO krzywdzisz. Wyobraź sobie, ile pracy i pieniędzy włożył w zrobienie tej gry, a ty tak po prostu ją sobie bierzesz bez zapłaty- choć warunkiem użytkowania jest właśnie zapłata.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Strona 1 z 4
Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group