Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Trwa II etap konkursu MapMaker AW
Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat «» Następny temat
Najlepsza muzyka z miasta
Autor Wiadomość
Tilogour 



Pomógł: 8 razy
Wiek: 50
Dołączył: 25 Paź 2010
Posty: 945
Wysłany: 2012-08-10, 01:52   Najlepsza muzyka z miasta

That's me...
Która muzyka z miasta wg. was najbardziej wpasowuje się w klimat? Która najbardziej się wam podoba?

Ja uwielbiam muzykę z .... Confluxa :mrgreen: i Necro. I to moje dwie ulubione. A jakie są wasze? :mrgreen:

Członek Stowarzyszenia Obrońców Map i honorowy mapmaker Brazzers - portalu z niegrzecznymi mapami.
Save oreo!
 
Mandraghora 



Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 22 Cze 2012
Posty: 578
Wysłany: 2012-08-10, 02:08   

Ciężki wybór, bo uwielbiam cały soundtrack z H3.
Ale muszę przyznać, że ciary mnie przechodzą szczególnie jak słucham Cytadeli i Nekropolii. ^^

Life is complex: it has both real and imaginary components.
 
 
Tilogour 



Pomógł: 8 razy
Wiek: 50
Dołączył: 25 Paź 2010
Posty: 945
Wysłany: 2012-08-10, 09:11   

Muzyka z h3 ogólnie jest bardzo dobra, więc wybór nie jest łatwy...
Bardzo lubię również muzykę z twierdzy i cytadeli : ).
Reszta już poniżej. (co nie znaczy, że jest zła. Naprawdę ciężko jest wybrać ulubiony utwór ; ) Kurcze... im dłużej słucham reszty, tym dłużej mam coraz większe wątpliwości co do wyboru najlepszych :D Muzyka z Lochu też świetna )
(I tak muzyka z WŻ jest the best dla mnie :mrgreen: )

Członek Stowarzyszenia Obrońców Map i honorowy mapmaker Brazzers - portalu z niegrzecznymi mapami.
Save oreo!
Ostatnio zmieniony przez Tilogour 2012-08-11, 10:24, w całości zmieniany 16 razy  
 
Lowcakur 
von Hackfleish



Pomógł: 7 razy
Wiek: 29
Dołączył: 23 Cze 2010
Posty: 910
Skąd: Drakmoor
Wysłany: 2012-08-10, 10:02   

Coz, moim zdaniem muzyczka z Nekropoli bezapelacyjnie wymiata. Na drugim miejscu plasuje sie Loch, a na trzecim Cytadela wraz z Inferno.

Muzyka Nekropoli autentycznie kojazy sie ze smiercia, przemijaniem i zaloba, nawet nie trzeba sie szczegolnie wysilac.

Inferno jest nieco mniej sugestywne, ale jak nad nim pomyslec to czuc ten kosmiczno-piekielny klimat, szatanski smiech(wykonany za pomoca skrzypiec ^^ ), nieopanowane pierwotne okrucienstwo oraz pare innych rzeczy.

Muzyka z Lochu, jak sie zastanowic, opowiada calkiem fajna historie. Zawsze kojazyla mi sie z przybyciem do podziemia nowego bohatera, ktorego ludzcy mieszkancy wraz z podziemnymi kreaturami obwolali na swojego wladce.

A Cytadela? Sluchajac tego fragmentu zawsze odczuwalem lekki niepokoj, jakby cos czailo sie w mroku nadbrzeznych szuwarow i tylko czekalo na odpowiednia chwile aby mnie pokasac.

One, two Freedy's comming for you... Three, four better lock your door... Five, six grab a crucifix... Seven, eight better stay up late... Nine, ten never sleep again...
 
 
zlatan 



Pomógł: 9 razy
Wiek: 31
Dołączył: 20 Kwi 2008
Posty: 1163
Skąd: Łódź/Warszawa
Wysłany: 2012-08-10, 10:08   

Wg mnie fenomenalna jest muzyka z Twierdzy. Dynamiczna i bojowo nastawiająca. Zdecydowanie moja ulubiona.
 
Tormentor 
ParagwajskiSzermierz



Wiek: 35
Dołączył: 14 Sty 2011
Posty: 75
Wysłany: 2012-08-10, 12:22   

Nekropolis wymiata, mam nawet na telefonie. Świetnie intro i potem te kościelne dzwony brrr ciarki.

Lochy jest tam świetny motyw.
O ten od 1:35
http://www.youtube.com/wa...feature=related
Czysty geniusz.

Choler jak mogłem zapomnieć o tym
http://www.youtube.com/wa...&feature=relmfu

0:43 miód dla uszu.

"I love it when a plan comes together".
 
Kane22 



Wiek: 33
Dołączył: 02 Maj 2012
Posty: 45
Wysłany: 2012-08-10, 14:14   

W muzyce z Heroesa najlepsze jest to, że każdy kawałek pasuje do swojego zamku. Każdy odzwierciedla esencję danego zamku. Uważam, że nie ma złego kawałka. Niemniej jednak mam swoje ulubione (kolejność przypadkowa, uwielbiam te kawałki na równi):

Cytadela - na początku bardzo tajemnicza, tak jakby ukryte gdzieś jaszczury przyglądały się obojętnie bohaterowi kroczącemu po bagnach. Potem muzyka się zmienia, bardziej agresywnie ujawniając potęgę i liczebność wojsk cytadeli, z początku ukrytej. :roll:

Niekropolia - dzwony i delikatne chóry, dobiegające gdzieś zza grobu świetnie budują klimat. Potem muzyka się rozkręca i krzyczy wręcz do nas: "śmierć", "nieumarli", "nekromancja". Myślę, że w wielu grach nieumarli są bardzo niezwykłą nacją, ze względu na ich unikalne i specyficzne cechy.

Twierdza - o, tak. Od pierwszej sekundy muzyka przedstawia tą potęgę i dzikość. Kojarzy mi się ze stromymi górskimi zboczami, gdzie nagły ryk starożytnych behemotów niesie po sobie echo powodując, że skały kruszą się i spadają w przepaść. Czyż to nie kopia Wielkiego Kanionu Kolorado? ;-)
http://imageshack.us/phot...89/kanion5.jpg/

Loch - Świetny kawałek, momentami powolny i tajemniczy, kojarzący się z labiryntem jaskiń, a za chwilę bardzo niespokojny i agresywny. Zwłaszcza początek, od 4 sekundy, kiedy w tle słychać coś jakby powolne potrzepywanie skrzydłami i zionięcie czarnego smoka ;).

Wrota Żywiołów - wydają się spokojne, sielankowe, ale po chwili można odczuć niespokój jaki niesie ze sobą żywioł.

Moje mapki do HoMM3. Zapraszam do gry! :)

http://www.heroes3.eu/forum/viewtopic.php?t=2253
 
yarzapp 
Scrab



Pomógł: 36 razy
Wiek: 34
Dołączył: 16 Maj 2010
Posty: 2169
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-08-10, 15:17   

Main menu theme z h3 miałem jako dzwonek w komórce kupę czasu. A z miasta to necropolia i inferno mają najlesze muzyczki moim zdaniem.


Robak nie musi otwierać drzwi, bo przechodzi pod nimi. Leming nie walczy z problemami, bo ich nie zauważa.
 
 
Paweł 



Pomógł: 1 raz
Wiek: 31
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 4005
Wysłany: 2012-08-10, 20:28   

Jednak nie wszystko zostało przegadane o H3. Nie zapominajcie, że H3 to nie tylko liczby.

Heroes 3 ma bardzo dobrą ścieżkę dźwiękową w miastach jak również na mapie przygody - tworzy wspaniały klimat.

Mi najbardziej podoba się muzyka z Inferno - świetnie podkreśla to co można spotkać w tym mieście - czuć piekło.
Twierdza również - muzyka wprowadzająca w nastrój wojenny...
 
Xeno 
xeno



Pomógł: 27 razy
Wiek: 29
Dołączył: 11 Lis 2008
Posty: 2203
Wysłany: 2012-08-10, 20:37   

Jeżeli o muzykę to jednak najbardziej podoba mi się Necropolia, szczególnie końcówka.
 
 
Atiesh 


Wiek: 31
Dołączył: 21 Cze 2011
Posty: 7
Skąd: Nowy Targ
Wysłany: 2012-08-10, 20:48   

Mi osobiście najbardziej podoba się muzyka z Cytadeli- klimatyczna, mroczna i tajemnicza. Każdy zamek posiada bardzo oryginalną, dopasowaną do klimatu ścieżkę dźwiękową (np. muzyka w Lochu podkreśla jego potęgę a w Bastionie piękno tego miasta i żyjących w nim stworzeń). Żaden motyw się nie powtarza- wielkie brawa należą się kompozytorowi.

P.S. Witam wszystkich, to jeden z pierwszych moich postów. Forum czytam już dosyć długo, ale jakoś nigdy się nie udzielałem, więc kiedyś trzeba zacząć. ;]
 
Leance 



Pomógł: 44 razy
Wiek: 30
Dołączył: 05 Sie 2009
Posty: 2682
Skąd: Warszawa / Lublin
Wysłany: 2012-08-10, 20:56   

Składam zażalenie, 2,5 roku temu założyłem IDENTYCZNY temat, który nawet nie poszedł do kosza, tylko z miejsca został usunięty -.-'
Atiesh napisał/a:
Cytadeli

Atiesh napisał/a:
Lochu

Jak dla mnie ex aequo na 2. miejscu - dla mnie muzyki z Twierdzy nic nie przebije.
Forteca ma lekko przydługi, najfajniejsza jest sama końcówka.
W wakacje '09 na masę słuchałem soundtarcków z miast. :D
 
Amitamaru 



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 10 Sie 2009
Posty: 1495
Wysłany: 2012-08-10, 20:57   

Inferno i Necro. Podoba mi się też muzyka z Cytki, ale ogółem wszystkie są dobre.
 
 
Daffodil 



Pomógł: 2 razy
Wiek: 27
Dołączył: 29 Lis 2009
Posty: 445
Wysłany: 2012-08-10, 21:42   

Moje top 5:
1. Conflux - ten po prostu uwielbiam.
2. Necropolis - niezwykle klimatyczny, głównie dzięki dzwonom, które przypominają mi Disciples
3. Cytadela - z początku spokojna i tajemnicza, a później gwałtowna i agresywna.
4. Loch
5. Inferno

Justice will prevail.
 
 
Tormentor 
ParagwajskiSzermierz



Wiek: 35
Dołączył: 14 Sty 2011
Posty: 75
Wysłany: 2012-08-28, 16:14   

Heroes to jedna z niewielu gier gdzie soundtrack został zrobiony z rozmachem i wielką finezją. Tutaj nawet przy odwiedzaniu opuszczonej smoczej utopii mamy przeszywający dźwięk, który również podpinam pod całą ścieżkę.
Idealnie dopasowana ścieżka, no lepszej nie dało się zrobić.



REFRESH

Jeszcze bardzo lubię ten zimowy track.
http://www.youtube.com/watch?v=QLCUU7lSoNk Strasznie nostalgiczny.

"I love it when a plan comes together".
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Strona 1 z 3
Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group