Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Trwa II etap konkursu MapMaker AW
Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat «» Następny temat
Powolne jednostki
Autor Wiadomość
Kane22 



Wiek: 33
Dołączył: 02 Maj 2012
Posty: 45
Wysłany: 2012-08-13, 00:20   

Morgan-Ghost napisał/a:
Miryoku napisał/a:
Ciekawa jestem, jak to jest u Was z braniem wolnych jednostek do armii. Jak wiadomo, powolne stworzenia wpływają negatywnie na mobilność bohatera

Do FB przydaje się wszystko, choćby nie wiem jak wolne było. Nieprzydane jest tylko wtedy gdy można to zastąpić czymś bardziej efektywnym.
Miryoku napisał/a:
a poza tym często stają się nieprzydatne w bitwie, bo zanim dojdą do wroga, szybsze jednostki się nim zajmą

FB, często to przeciwnik idzie w ofensywę, a wtedy różnie to wygląda.


Miryoku napisał/a:
Taka taktyka mi się sprawdza, ale z drugiej strony rzadko gram przeciwko żywym graczom, a gra z kompem jest oczywiście nieco inna.


Według mnie Miryoku w jej wypowiedzi zdecydowanie chodziło o grę vs PC. A tam nie trzeba takiej liczebności ;).

Moje mapki do HoMM3. Zapraszam do gry! :)

http://www.heroes3.eu/forum/viewtopic.php?t=2253
 
Morgan-Ghost 



Pomógł: 9 razy
Dołączył: 02 Wrz 2007
Posty: 475
Skąd: Gorlice
Wysłany: 2012-08-13, 08:47   

Walki z kompami przy niektórych mapach typu XL nie wyglądają tak różowo, zdarzają się niezłe starcia. Dla przykładu podam: ostatnio grałem w mapę Armagedon, dwa całe poziomy w XL, walczyłem na 4 armie i wymieniałem je co jakiś czas bo po prostu ginęły i liczyła się tu przede wszystkim ilość i wytrzymałość. Choć jestem zdania iż nawet przy małych mapach te najwolniejsze jednostki przydają się przy walce z kompem - on i tak prawie zawsze nas atakuje.

Co mnie nie zabije to mnie wzmocni
 
 
Kane22 



Wiek: 33
Dołączył: 02 Maj 2012
Posty: 45
Wysłany: 2012-08-13, 12:22   

Morgan-Ghost napisał/a:
Walki z kompami przy niektórych mapach typu XL nie wyglądają tak różowo, zdarzają się niezłe starcia. Dla przykładu podam: ostatnio grałem w mapę Armagedon, dwa całe poziomy w XL, walczyłem na 4 armie i wymieniałem je co jakiś czas bo po prostu ginęły i liczyła się tu przede wszystkim ilość i wytrzymałość. Choć jestem zdania iż nawet przy małych mapach te najwolniejsze jednostki przydają się przy walce z kompem - on i tak prawie zawsze nas atakuje.


Myślę, że jeśli chodzi o walkę z kompem to zależy to w dużej mierze od poziomu. Osobiście gram na 130 - 160% Parę razy zdarzyło się na 200% Jednakże nawet, gdy w pierwszych tygodniach rekrutowałem armię to wolałem wziąć te szybsze jednostki/strzelające, a te wolne zostawiałem, bo zwyczajnie nie starczało kasy.

Moje mapki do HoMM3. Zapraszam do gry! :)

http://www.heroes3.eu/forum/viewtopic.php?t=2253
 
Xeno 
xeno



Pomógł: 27 razy
Wiek: 29
Dołączył: 11 Lis 2008
Posty: 2202
Wysłany: 2012-08-13, 13:34   

Każda jednostka jest przydatna a te wolne są zazwyczaj wytrzymałe więc po co tracić cenniejsze jednostki jak tymi można blokować.
 
 
Thand
Nekromanta



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Wrz 2012
Posty: 54
Skąd: Ghostwind
Wysłany: 2012-11-04, 21:20   

Wolne jednostki z reguły zostawiam jako garnizon w zamku, ponieważ na małym, zamkowym obszarze takie jednostki są bardziej przydatne niż w polu. Dzielę wojska na desant i defensywę. Zależnie od zamków czasami desantem jest 3-4-5 jednostek. Czasem w trudnych mapkach, gdzie nie opłaca się wystawiać zamku wrogowi bywa, że zabieram 7 poziom stworzeń, a reszta zostaje jako garnizon. Ale tak tylko w dwóch przypadkach: silny wizard + archanioły lub silny wizard + czarne/złote smoki + armagedon.
Ogólnie rzecz ujmując nie podzielam niechęci do wolnych jednostek. Bardzo lubię enty, zombie, krasnale.

Nikt nie zna jego prawdziwego wieku. Podobno walczył za Erathię podczas Leśnych Wojen, ale padł wtedy ofiarą wampira w czasie całonocnego marszu na Phynaxię.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Strona 2 z 2
Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group