Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Trwa II etap konkursu MapMaker AW
Odpowiedz do tematu
Zamek (Castle)
Autor Wiadomość
nick194 
Bastion


Pomógł: 3 razy
Wiek: 29
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 370
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2008-05-08, 19:07   

Skwer napisał/a:
Ci kusznicy z zamku są tylko dobrzy na początku, a później ich masz ze 20 i nic nimi nie zrobisz xD

Ale NA PEWNO lepsi od:
-magog
-reptilionow
-większych gremlinów :-P
-może nawet od orków !

Jeżeli chcesz pokoju, szykuj się do wojny...
Jak pokój zwalcza wojnę? - Wojną!
Ostatnio zmieniony przez Tarnoob 2011-08-07, 12:47, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Shakti 



Pomógł: 4 razy
Wiek: 39
Dołączył: 01 Sie 2007
Posty: 999
Skąd: Poznań
Wysłany: 2008-05-08, 21:28   

Razem z kusznikami zwykle masz archanioła z wskrzeszeniem i sprawa załatwiona. Większy gremlin z racji liczebności tak samo dobrze otwiera mapę jak kusznik.
Reptiliony same w sobie są cienkie, ale jak wszystkie jednostki dowodzone herosem z cytadeli zwyczajnie- niezwyczajnie nie chcą ginąć.
Orki są dla mnie za wolne jek na łucznika.
Magog też mnie nie zachwyca.

"nie ma mocnych na sentymenty"
 
 
Skwer 



Pomógł: 17 razy
Wiek: 33
Dołączył: 19 Lut 2008
Posty: 2742
Wysłany: 2008-05-09, 13:51   

najlepszymi strzelcami są dla mnie magowie i obserwatorzy.. odpowiedni poziom i nic im nie brakuję xD

 
 
nick194 
Bastion


Pomógł: 3 razy
Wiek: 29
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 370
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2008-05-10, 05:46   

Skwer napisał/a:
najlepszymi strzelcami są dla mnie magowie i obserwatorzy.. odpowiedni poziom i nic im nie brakuję xD

W sumie obrażenia obserwatora są do obgadania, lecz świetnie se sprawdza...

ja do tej listy dołożyłbym : tytana, elfa, strzelca, czarodzieja i żywiołaka burzy.

Jeżeli chcesz pokoju, szykuj się do wojny...
Jak pokój zwalcza wojnę? - Wojną!
Ostatnio zmieniony przez Tarnoob 2011-08-07, 12:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Morhad


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 459
Wysłany: 2008-05-10, 08:50   

nick194 napisał/a:
Skwer napisał/a:
najlepszymi strzelcami są dla mnie magowie i obserwatorzy.. odpowiedni poziom i nic im nie brakuję xD

W sumie obrażenia obserwatora są do obgadania, lecz świetnie se sprawdza...

ja do tej listy dołożyłbym : tytana, elfa, strzelca, czarodzieja i żywiołaka burzy.

Strzelec nie ma konkurencji w tym zestawieniu (no może poza tytanem i ewentualnie czarodziejem, ale ci drudzy rzadko się pojawiają na mapach).



WISŁA KRAKÓW!!!
Ostatnio zmieniony przez Tarnoob 2011-08-07, 12:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
Skwer 



Pomógł: 17 razy
Wiek: 33
Dołączył: 19 Lut 2008
Posty: 2742
Wysłany: 2008-05-10, 19:03   

strzelec jest cienki... jest dobry tylko na początku (i zdecydowanie za drogi :-P ) później smokiem albo chmierą po przyśpieszeniu bez problemu go rozwalę :-P (nie ma skutecznego ataku w zwarci itp więc go nie typuj).. aj raul... no napewno jesteś ty jednym z najlepszych strzelców-a może nawet królem strzelców ligi mistrzów (nie pamiętam dokładnie ale raul chyba najwięcej goli strzelił w ChL)

 
 
[GA]Kamil39 


Pomógł: 14 razy
Wiek: 32
Dołączył: 26 Paź 2007
Posty: 2001
Skąd: Libiąż k/Oświęcimia
Wysłany: 2008-05-10, 22:35   

Skwer napisał/a:
strzelec jest cienki... jest dobry tylko na początku (i zdecydowanie za drogi ) później smokiem albo chmierą po przyśpieszeniu bez problemu go rozwalę (nie ma skutecznego ataku w zwarci itp więc go nie typuj)
Armia to nie tylko strzelcy-masz tez inne jednostki. Strzelec jest jednostka dobra w ataku,a slaba w obronie,wiec strzelca zaslaniasz,zeby nikt niemogl go uderzyc i tyle.Wtedy widac jego sile jak wycina cala armie wroga. Trzeba troche pomyslec na poczatku i cacy.

"WEŻ TO pod uwagę,nie lekceważ tego
siedząc na dupie napewno nie zdziałasz nic dobrego"
 
 
lol772 



Pomógł: 21 razy
Wiek: 29
Dołączył: 01 Lip 2007
Posty: 3176
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2008-05-11, 08:12   

Skwer napisał/a:
aj raul... no napewno jesteś ty jednym z najlepszych strzelców-a może nawet królem strzelców ligi mistrzów (nie pamiętam dokładnie ale raul chyba najwięcej goli strzelił w ChL)

Chyb miał najwięcej występów bo najwięcej goli walną Inzaghi i Shevchenko.
A do tematu strzelcy są najlepsi bo na początek kampani eliksir życia 10 strzelcami zniszczyłem 100 szkieletów.
 
Paweł 



Pomógł: 1 raz
Wiek: 31
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 4006
Skąd: 6752
Wysłany: 2008-05-12, 08:56   

lol772 napisał/a:
Chyb miał najwięcej występów bo najwięcej goli walną Inzaghi i Shevchenko.
A do tematu strzelcy są najlepsi bo na początek kampani eliksir życia 10 strzelcami zniszczyłem 100 szkieletów.

Masz szczęście że to byli szkielety, a nie smocze ważki... wystarczyło by 5 a twoje strzelcy gryźli by ziemię.
Ostatnio zmieniony przez Tarnoob 2011-08-07, 12:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
Bartas 


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Maj 2008
Posty: 207
Wysłany: 2008-05-29, 16:51   

Cytat:
Chyb miał najwięcej występów bo najwięcej goli walną Inzaghi i Shevchenko.
A do tematu strzelcy są najlepsi bo na początek kampani eliksir życia 10 strzelcami zniszczyłem 100 szkieletów.

Eh..Przepraszam bardzo ale czym tu się chwalic??
Ostatnio zmieniony przez Tarnoob 2011-08-07, 12:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
bartman 



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 1918
Wysłany: 2008-05-29, 18:21   

...strzelcy są świetni do obrony zamku, ew. do walki z twierdzą - wolniejsze jednostki..
a tak to poniżej dwustu nie opłaca się brać, chyba że się ma wskrzeszenie..

ale skoro piszemy o zamku to najlepsze są gryfy - fantastyczna umiejętność, a rozczarowują kapłani.. grając zamkiem kiedyś wybierałem Adelę - dyplomacja, teraz najczęściej Edrica lub Tyris..

Fantasy.. better than life..?
 
Michał3103 


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 22 Mar 2008
Posty: 2263
Skąd: far away from home
Wysłany: 2008-07-28, 03:10   

Nie potrafię grać Zamkiem, nie idzie mi i już. Ci co czytają uważnie wiedzą, że to jest dla mnie dość ważne miasto... ale grać nim nie potrafię. Cały kłopot to nazbierać kasę. A potem? Archy na dwa sloty, na boki armii i można dawać walki na auto ziewając przy tym niemiłosiernie. Dobra, można powiedzieć, że moje "fejworit" WŻ mają to samo. Ale Wrota mi jakoś bardziej pasują.

W Zamku nie pasują mi bohaterowie. Na pewno dobry jest Layonis. Ale wiadomo jak lubię perfekcyjny dobór umiejętności, a on ma naukę. Adela wymiata, ale na dyplomację grać mi się ostatnio nie chcę, za dużo zabawy w przekładanie i ulepszanie jednostek. I wszystko pomieszane. Eagle by mi przyklasnął, ale akurat nie odrzucam jej z powodów ideologicznych, tylko jest dla mnie jakaś niewygodna :-) Inni bohaterowie mają dziwną tendencję do posiadania dowodzenia. Nie przepadam, wolę order męstwa i inną dobrą umiejętność. Mają też tendencję do dostawania tak ciekawych umiejętności jak finanse i nawigacja. W Fortecy mają słabość do nauki czarów, w Cytadeli do płatnerstwa, a w Zamku- właśnie tak.

Zamek jednak klimatycznie mnie odrzuca. Przypomina skrzyżowanie schierarchizowanego klasztoru z budynkiem straży miejskiej. Z konkretów: dobre czary, mimo, że nie ma 5 poziomu to jednak na czwartym często są tu fajne rzeczy. Bardzo przydatne stajnie. Drogie miasto. W ogóle warto byłoby policzyć te ceny, ile kosztuje wykupienie tygodniowej populacji w każdym z miast. Wydaje mi się, że najdroższa jest Forteca, a najtańsza Cytadela i Twierdza. Ale to tylko tak na wyczucie mówię.

Jutro wracam do Cytadeli (przede wszystkim :-) ) Bastionu, Fortecy albo Wrót.
Zamek zostawiam... innym ;-)
 
nick194 
Bastion


Pomógł: 3 razy
Wiek: 29
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 370
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2008-07-28, 13:56   

Wróce najpierw do tych strzelców:
-atutem strzelaca jest ofensywa a więc:

a) do kąta go wstawić!!!
b) zasłonic tankerami - propuję jednorożca i enta (zatrzymują wrogów przed sobą i dobra def)
c) ofensywny strzał na strzelca - szał, błogosławieństwo i precyzja (widzi mi się zwłaszcza trik z szałem :-) )

10 strzeclami jesteś w stanie zabić (jeśli nie ma zbyt dużo oddziałów) nie określoną ilość chłamu nie strzelającgo do (chyba) 5 speeda.


zamek - hmm.. cieżka sprawa, ja radzę wszystko zainwestować w walkę (atak + obrona) i w magię wody i wiatru (teleportacje na mury przeciwnika, modlitwa , błogośławieństwo, przyspieszenie dla krzyżowych) reszta to już wybór gracza.
Skoro juz jest dowodzenie to ja radze dodać dyplomacje i lekko mozemy zdoby dużą ilość za free woja.

Jeżeli chcesz pokoju, szykuj się do wojny...
Jak pokój zwalcza wojnę? - Wojną!
 
 
stasek93 
Katolik



Pomógł: 1 raz
Wiek: 30
Dołączył: 12 Gru 2008
Posty: 208
Wysłany: 2008-12-12, 17:56   

Ja uwazam Zamek, za najpotezniejsze miasto w grze, a dzieki specialnosci Archaniolow (Wskrzeszenie) czesto wychodze z bitwy bez wiekszych strat.

"Do ataku - krzyknal dzielnie general spierdzielajac w krzaki"
 
Xeno 
xeno



Pomógł: 27 razy
Wiek: 29
Dołączył: 11 Lis 2008
Posty: 2205
Wysłany: 2008-12-12, 18:28   

Zamek to miasto dla początkujących graczy,ja nim nie grałem zbyt dużo i nie będę grał,bo załatwo nim sie gra. :lol:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Strona 4 z 13
Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group