Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Trwa II etap konkursu MapMaker AW
Odpowiedz do tematu
Shoty czyli herosi bliżej praktyki
Autor Wiadomość
Skwer 



Pomógł: 17 razy
Wiek: 33
Dołączył: 19 Lut 2008
Posty: 2742
Wysłany: 2013-02-08, 22:27   

Moim zdaniem nie liczysz na rady tylko chcesz pochwalić się bohaterem. Z obecnych użytkowników na forum tylko q2 w tej sytuacji może coś Ci doradzić.

 
 
Reaver
My life for Aiur


Dołączył: 08 Lut 2013
Posty: 5
Skąd: Aiur
Wysłany: 2013-02-08, 22:38   

Nie jestem zaawansowanym graczem i chciałbym usłyszeć trochę rad :-) dzięki, którym będę mógł polepszyć swoje umiejętności. Dodałem tego screena, żeby pokazać wam jak mniej więcej tworzę herosów.
 
Mikus 



Pomógł: 18 razy
Wiek: 31
Dołączył: 27 Sty 2011
Posty: 2897
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2013-02-08, 22:44   

Reaver napisał/a:
Nie jestem zaawansowanym graczem i chciałbym usłyszeć trochę rad :-) dzięki, którym będę mógł polepszyć swoje umiejętności. Dodałem tego screena, żeby pokazać wam jak mniej więcej tworzę herosów.


Ale co Ci tutaj doradzać na podstawie screena? Nie wiemy, czy niektóre umiejętności nie były wzięte z przymusu, jedynie balistyka zresztą jest gówno warta (w mojej opinii), nie widać też reszty artefaktów.

Czemu władze tego świata robią ze mnie debila
Gówno w prasie, gówno w TV, gówno gównem zasila
 
Reaver
My life for Aiur


Dołączył: 08 Lut 2013
Posty: 5
Skąd: Aiur
Wysłany: 2013-02-08, 22:54   

Umiejętności nie były wzięte z przymusu. Balistykę wziąłem bo na mapie jest dużo miast do zdobywania. Do woja zawsze biorę magie. Chodzi mi tylko o dobór umiejętności i rozstawienie armii.
 
Mikus 



Pomógł: 18 razy
Wiek: 31
Dołączył: 27 Sty 2011
Posty: 2897
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2013-02-08, 23:06   

Balistyka tylko zapycha Ci slota, jest wiele dużo bardziej wartościowych umiejętności (atak, płatnerz, nawet dowodzenie). Dalej ciężko coś doradzić, magia powietrza i ziemi są obowiązkowe, wody też się przydaje (szczególnie na przesadzonych mapkach do klonowania archaniołów), logistyka często bywa niezbędna, jak jest dużo łażenia to i znajdowanie drogi się przydaje (w zasadzie dopiero z tym logistyka staje się naprawdę istotna), mądrość też obowiązkowa, inteligencję mogłeś czymś zastąpić, i tak masz w pip many.

Czemu władze tego świata robią ze mnie debila
Gówno w prasie, gówno w TV, gówno gównem zasila
 
Reaver
My life for Aiur


Dołączył: 08 Lut 2013
Posty: 5
Skąd: Aiur
Wysłany: 2013-02-08, 23:38   

A rozmieszczenie armii? Bo nie bardzo ogarniam gdzie dawać strzelających itp. Z góry dzięki za pomoc.
 
Skwer 



Pomógł: 17 razy
Wiek: 33
Dołączył: 19 Lut 2008
Posty: 2742
Wysłany: 2013-02-09, 06:44   

Teoretycznie maksymalnie po bokach.

 
 
Mikus 



Pomógł: 18 razy
Wiek: 31
Dołączył: 27 Sty 2011
Posty: 2897
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2013-02-09, 11:12   

Przy walkach na dalszym etapie przydałaby się taktyka. Ja zawsze dawałem strzelców na boki, na środek najmocniejszą jednostkę a po jej bokach następne w kolejności najsilniejszych. Inaczej to oczywiście wygląda w początkowych fazach, gdzie ułożenie jednostek ma bardzo duży wpływ przy robieniu różnego rodzaju banków czy krypt.

Czemu władze tego świata robią ze mnie debila
Gówno w prasie, gówno w TV, gówno gównem zasila
 
Maszkarra 
Jestem zły i gryzę



Pomógł: 25 razy
Wiek: 29
Dołączył: 15 Kwi 2010
Posty: 1066
Skąd: Suwałki
Wysłany: 2013-02-09, 11:40   

Łuk, który jest w Twoim ekwipunku (nazwy nie pamiętam, ten +5% strzelectwa) nie daje Ci żadnych profitów, ponieważ Twój bohater nie ma wyuczonego łucznictwa, możesz go śmiało zdjąć.
Jeśli faktycznie zależało Ci na radach to jest jedna z nich.

Szanse jeden na milion maja to do siebie, że sprawdzają się w 9 na 10 przypadków.
 
 
Kisiel 



Pomógł: 1 raz
Wiek: 30
Dołączył: 26 Sie 2010
Posty: 320
Wysłany: 2013-02-09, 12:04   

Może coś wtrącę. Jeśli atakujesz innego bohatera i robisz podgląd na jego armię, to ustawiasz jednostki według jego rozstawienia, bo nie masz taktyki (np. nie ustawisz kuszników naprzeciwko up ważek, bo wtedy załapiesz się na ich zasięg). Balistyka w ostateczności ujdzie, ale w tym przypadku to kupa, bo tylko czempioni z niej skorzystają- reszta lata lub strzela. Mały brak konsekwencji. Inteligencja totalnie niepotrzebna. Wywaliłbym jedną magię. Logistyka + znajdowanie drogi to ładny zestaw podróżniczy, ale osłabia potencjał militarny. Zazwyczaj biorę jedno z tych 2. Brak ataku, płatnerstwa, taktyki to poważny ubytek. Czy mapa wymagała targania ze sobą aż takiej armii? Jeśli pokonywałeś wszystkich bez najmniejszych problemów, to część przełożyłbym na innego bohatera (tym bardziej, jeśli miałbyś atak/płatnerz + taktykę, do tego 2 magie expert). No i nie widać reszty artefaktów. Pozdrawiam :)

"The problem with stupid people is that they’re too stupid to realize how stupid they are."
 
Skwer 



Pomógł: 17 razy
Wiek: 33
Dołączył: 19 Lut 2008
Posty: 2742
Wysłany: 2013-02-09, 13:05   

Dyplomacja, bardzo przydaje się ten skill. Poza tym z magii zostawilbym ziemię a resztę zapchal skilami typu atak, platnerstwo - na zwyklych mapach nie trzeba za duzo kombinowac czarami, a ziemia to magia obowiązkowa.

 
 
Mikus 



Pomógł: 18 razy
Wiek: 31
Dołączył: 27 Sty 2011
Posty: 2897
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2013-02-09, 13:35   

Skwer napisał/a:
Dyplomacja, bardzo przydaje się ten skill.

Też prawda, ten skill jest wręcz imba ale osobiście, na mapach stworzonych przez graczy zwykle go nie biorę, szczególnie jeśli chodzi o dobre i często przesadzone mapki bo w takich i tak potwory są ustawione aby się nigdy nie przyłączały.

Czemu władze tego świata robią ze mnie debila
Gówno w prasie, gówno w TV, gówno gównem zasila
 
Reaver
My life for Aiur


Dołączył: 08 Lut 2013
Posty: 5
Skąd: Aiur
Wysłany: 2013-02-09, 22:47   

Dzięki za wszystkie rady. Armii nie rozdzielalem poniewaz na mapie jest duzo jednostek i komp mial za silne armie by rozdzielać. Pozostale artefakty są nic nie warte.
 
Malekith 
I Am Justice



Pomógł: 85 razy
Dołączył: 30 Maj 2008
Posty: 2986
Wysłany: 2014-02-12, 19:02   

 
 
Dago 
Człowiek



Pomógł: 4 razy
Wiek: 28
Dołączył: 03 Mar 2013
Posty: 528
Skąd: jestem.
Wysłany: 2014-02-12, 19:09   

Kim był Pieseł? KRAGHAKIEM?

Bass solo, take one.

- Jestem trollem? - Dago
- Hmmm... Masz 40hp i się regenerujesz. Tak. - Malekith
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Strona 25 z 26
Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group