Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Trwa II etap konkursu MapMaker AW
Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat «» Następny temat
Miasto z najlepszą (i najgorszą) gildią magów
Autor Wiadomość
Tarnoob 
stary wyjadacz



Pomógł: 24 razy
Wiek: 28
Dołączył: 27 Gru 2009
Posty: 611
Skąd: Warmia
Wysłany: 2011-09-11, 15:57   Miasto z najlepszą (i najgorszą) gildią magów

W którym mieście układ czarów w gildii jest najbardziej przydatny? Jak wiemy, różne miasta mają różne szanse na wylosowanie poszczególnych zaklęć, np. w Nekropolii nie ma nigdy wskrzeszenia, a w Bastionie chyba nie trafia się inferno. Ktoś może zna szczegóły i jest w stanie powiedzieć, która frakcja wypada pod tym względem najlepiej, a w której trzeba się przygotować na niezbyt przydatne zaklęcia?

Rozród nie jest prawem człowieka.
 
 
Skwer 



Pomógł: 17 razy
Wiek: 33
Dołączył: 19 Lut 2008
Posty: 2742
Wysłany: 2011-09-11, 16:42   

Forteca - Magia Powietrza
Nekropolia - Magia Ziemi
Loch - Ogien, Ziemia
Zamek - Woda
Inferno - Ogien
Wrota - szanse na wszystkie czary sa rowne
Twierdza - Woda rzadko
Cytadela - Woda>Ziemia>Powietrze>Ogien
Bastion - razdko Ogien, czesto Ziemia, Woda

Podane przeze mnie informacje pochodza wylacznie z moich obserwacji. Wypisalem Magie z ktorych czrary maja najwieksze szanse na wylosowanie sie w danym miescie.

 
 
Bron


Dołączył: 24 Sie 2011
Posty: 88
Wysłany: 2011-09-12, 00:19   

disklajmer: pisząc "wypada" - mam na myśli, że "czar wypada z puli potencjalnych czarów".

Conflux nigdy nie dostanie armageddonu. podobnie bastion, który nie doostnaie też klątwy czy żądzy krwi. Ale bastionowi wypada najgorszy (moim zdaniem) czar piątego poziomu - sacrifice - oraz przywołanie żywiołaków ognia i powietrza - w efekcie większa szansa na coś fajnego - implozję/latanie/dimension door.

W Tower zablokowane są armageddon, żywiołaki ognia, żądza krwi i sacrifice, ale jest klątwa.

W Fortess (bazyliszki) nie dostaniesz klątwy i antyżywiołu ziemi, ale za to wypada badziewne "disguise", którego też nie uświadczysz

W Infernie nie dostaniesz magii lodu - ice bolt, frost ring, magii świętej - bless i prayer (co logiczne zresztą) i nie dostaniesz magicznego lustra i przywołania żywiołów powietrza i wody. jest armageddon ale za często chyba wypada to badziewne "sacrifice" - albo ja zawsze miałem pecha :P

Stronghold (behemoty) nie mają blokad na czary inne niż fala śmierci czy animate dead, ale to norma u nie-nekropolii

Nekropolii wypada też badziewna "hipnoza".

Dungeon ma fajną magię bo może dostać i błogosławieństwo i klątwę, a wypadają tylko modlitwa i żywiołaki powietrza - ostatecznie siedzą pod ziemią i trochę tego powietrza mają mało.
Ostatnio zmieniony przez Bron 2011-09-12, 10:51, w całości zmieniany 2 razy  
 
Mikus 



Pomógł: 18 razy
Wiek: 31
Dołączył: 27 Sty 2011
Posty: 2897
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2011-09-12, 07:40   

Bron napisał/a:
ale za to wypada badziewne "disguise", którego też nie uświadczysz

To uświadczysz czy nie?

Bron napisał/a:
Ale bastionowi wypada najgorszy (moim zdaniem) czar piątego poziomu - sacrifice - oraz przywołanie żywiołaków ognia i powietrza - w efekcie większa szansa na coś fajnego - implozję/latanie/dimension door.


Najgorszy czar ale większa szansa na coś fajnego? Gubisz się

Cytat:
W twierdzy


Bron napisał/a:
Stronghold (behemoty)


Stronghold to właśnie twierdza... Pisz w jednym języku bo ciężko Cię rozczytać nieraz.

Czemu władze tego świata robią ze mnie debila
Gówno w prasie, gówno w TV, gówno gównem zasila
 
Bron


Dołączył: 24 Sie 2011
Posty: 88
Wysłany: 2011-09-12, 10:47   

tfu... Nie w twierdzy, tylko FORTECY :P.

Wypada z puli - czyli nie uświadczysz disguise.

Chłopie, pisząc "wypada" mam na myśli że go nie ma, bo wypada z potencjalnej puli tych czarów, czyli wylosuje się coś innego. Fakt, mogłem użyć lepszego czasownika.

I tak, skoro 3 słabe czary wypadają, to logicznie czar piątego poziomu będzie losowany z mniejszej puli - więc większa szansa że wylosujesz coś fajnego, nie?
 
yarzapp 
Scrab



Pomógł: 36 razy
Wiek: 34
Dołączył: 16 Maj 2010
Posty: 2169
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-09-12, 12:27   

Czemu ofiarę uważasz za słaby czar?
Jest o wiele skuteczniejszy od wskrzeszenia, przy małej mocy można wskrzesić dużą ilość jednostek pod warunkiem, że ma się dużo mięsa, może to przeciwnika bardzo zaskoczyć w kluczowym momencie walki, szczególnie w infernie, znany motyw, czarty wskrzeszają przykładowo 40 demonów, po czym rzeczone 40 demonów poświęcasz w ofierze, żeby wskrzesić 10 arcydiabłów, a pod koniec walki takie 10 arcydiabłów, ze względu na szybkość i powstrzymywanie kontry często bywa kluczowe. Dlatego właśnie dobrze, że akurat w infernie ten czar pojawia się często.

Dla odmiany bez sensu jest to, że nekropolia ma szanse na wskrzeszenie, niezbyt wprawdzie dużą, ale się zdarza, na normalnej mapce to jeszcze pół biedy, bo zwykle ma się w armii jakieś anioły, czy wywerny, ale na takiej arenie jest kompletnie bezużyteczna.


Robak nie musi otwierać drzwi, bo przechodzi pod nimi. Leming nie walczy z problemami, bo ich nie zauważa.
 
 
Bron


Dołączył: 24 Sie 2011
Posty: 88
Wysłany: 2011-09-13, 02:22   

yarzapp napisał/a:
Dla odmiany bez sensu jest to, że nekropolia ma szanse na wskrzeszenie, niezbyt wprawdzie dużą, ale się zdarza, na normalnej mapce to jeszcze pół biedy, bo zwykle ma się w armii jakieś anioły, czy wywerny, ale na takiej arenie jest kompletnie bezużyteczna.


Niemożliwe. W edytorze map wstaw sobie nekropolię i zobacz do "properties" i "spells" i zobaczysz, że na 4 poziomie prayer i resurrection NIE MOGĄ się wylosować :p

Jeśli ci się trafiło wskrzeszenie w nekropolii to musiałeś grać na mapie, gdzie ktoś tak ustawił w edytorze map. Ale wtedy wypadnie NA PEWNO i w każdej sytuacji :P
 
Malekith 
I Am Justice



Pomógł: 85 razy
Dołączył: 30 Maj 2008
Posty: 2986
Wysłany: 2011-09-13, 17:16   

Ja zobaczyłem i szansa na wskrzeszenie wynosi 10...
 
 
Bron


Dołączył: 24 Sie 2011
Posty: 88
Wysłany: 2011-09-14, 01:23   

Ech... to ja nie wiem jak ty to sprawdzałeś.




(jak widać "resurrection" jest nieaktywne i nie da się go zaznaczyć w kolumnie że "może się pojawić". natomiast jeśli chcemy ustalić, żeby jakieś 2 czary pojawiły się na pewno, to wtedy można zaznaczyć w kolumnie po prawej)
 
Daffodil 



Pomógł: 2 razy
Wiek: 27
Dołączył: 29 Lis 2009
Posty: 445
Wysłany: 2011-09-14, 14:06   

Pewnie sprawdziłeś w WoG'u. Tu masz dowód, że Nekropolis ma szansę na wskrzeszenie.

Justice will prevail.
 
 
Bron


Dołączył: 24 Sie 2011
Posty: 88
Wysłany: 2011-09-14, 14:58   

Masz jakąś lipną polską wesję :-P

Zresztą co za różnica, czy wog czy nie wog? W edytorze RoE też nie może się wylosować wskrzeszenie.
 
yarzapp 
Scrab



Pomógł: 36 razy
Wiek: 34
Dołączył: 16 Maj 2010
Posty: 2169
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-09-14, 15:37   

Bron, nie rób z nas debili, widzieliśmy to nieraz na oczy i z teorii też wynika, że może.


Robak nie musi otwierać drzwi, bo przechodzi pod nimi. Leming nie walczy z problemami, bo ich nie zauważa.
 
 
Daffodil 



Pomógł: 2 razy
Wiek: 27
Dołączył: 29 Lis 2009
Posty: 445
Wysłany: 2011-09-14, 15:42   

Bron napisał/a:
Masz jakąś lipną polską wesję :-P

Zresztą co za różnica, czy wog czy nie wog? W edytorze RoE też nie może się wylosować wskrzeszenie.


Hit 2011 roku :lol: !

W edytorze RoE też się losuje.

Justice will prevail.
 
 
Skwer 



Pomógł: 17 razy
Wiek: 33
Dołączył: 19 Lut 2008
Posty: 2742
Wysłany: 2011-09-14, 22:01   

Moze w Angielskiej wersji jest to poprawine i Wskrzeszanie nie losuje sie w Nekro?

 
 
Malekith 
I Am Justice



Pomógł: 85 razy
Dołączył: 30 Maj 2008
Posty: 2986
Wysłany: 2011-09-14, 22:50   

Myślę, że to właśnie sprawka WoGa. Coś czytałem o tym.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Strona 1 z 2
Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group