Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Trwa II etap konkursu MapMaker AW
Odpowiedz do tematu
Tajemnicze budynki...
Autor Wiadomość
szerman

Dołączył: 31 Sie 2011
Posty: 7
Wysłany: 2011-08-31, 19:09   Tajemnicze budynki...

Szukałem podobnego tematu, lecz go nie znalazłem, więc go założyłem.

Na mapce M "Czempioni Gelei" z dodatku Ostrze Armageddonu, w podziemiach (a raczej jakby w innym, "równoległym" świecie - jak jest napisane w opisie tej mapki) na południu, zaraz pod miastem cytadela (zawsze tam jest to miasto) jest osobliwy budynek "chata gnolii". Niby wszystko OK, można zawsze kilkanastu (bodajże 12) gnolli brać z mapki na tydzień, ale... graficznie ten budynek jest zupełnie inny od normalnej chaty gnolli! Zarówno te w mieście, jak i na mapce są "zwyczajne", natomiast ten jeden, niepowtarzalny, występuje tylko w tej mapce i tylko w tym miejscu. Chyba że coś przeoczyłem? Ale po co ta inna grafika?

Kolejny budynek - jarmark czasu. Do niczego nie służy, nic nie robi jak się do niego wejdzie... Chyba też znajduje się tylko na jednej mapie, ale nie pamiętam jakiej. I tak jak oryginalna chatka gnolli nie występuje o ile dobrze kojarzę w edytorze... Zabawa programistów/grafików?
 
Leance 



Pomógł: 44 razy
Wiek: 30
Dołączył: 05 Sie 2009
Posty: 2682
Skąd: Warszawa / Lublin
Wysłany: 2011-08-31, 19:25   

Aż włączyłem Heroesy i... rzeczywiście masz rację. Ten budynek przypomina trochę chatę proroka w drzewku.
http://www.heroes3.eu/for...t=jarmark+czasu tu masz temat o jarmarku, przyczytaj cytat Tilogoura. Z chatą gnolli zapewne jest podobnie - zrobili grafike, wycofali, ale ostała (przypadkiem lub celowo) się na tej mapce ;-)
 
szerman

Dołączył: 31 Sie 2011
Posty: 7
Wysłany: 2011-08-31, 19:41   

Dzięki za szybką odpowiedź :-D Dobrze kojarzyłem z tym jarmarkiem, że w ostatniej chwili twórcy zrezygnowali z budynku a samą grafikę zapomnieli usunąć (bądź celowo tego nie zrobili). Zawsze jednak wydawało mi się, że występował on w któreś mapie z Ostrza Armageddonu, no ale przyznaję, że w Zimę Tytanów dawno nie grałem ;-)

Teraz trochę może mały OT, ale pamiętam, dawno, dawno temu na tej mapce fatalny błąd gry (ale mimo to tylko 1 raz go spotkałem). Otóż w miejscu, gdzie są 2-3 kopalnie złota i wieże magów (osłaniane przez łańcuch gór, a z 2-óch stron strzegą skorpeny albo randomowe 6lvle) heros komputera zaatakował jednych z nich i... zniknął (przegrał). Jakież było moje zdziwienie, jak zobaczyłem, że skorpeny strzegące wejścia również zniknęły (musiał komp użyć jakiegoś czaru ubijającego jego i ich, może nawet armageddonu). Wszystko fajnie, tylko że i tak się nie dało tam wejść, niby skorpen nie było ale na ich miejscu pojawiała się ikona walki... Tak więc miały one nijako "rewanż" w walce ze mną. Ale był on jeszcze mniej udany... ;-) Ogólnie bardzo fajna mapka.
 
Ayshines



Dołączył: 03 Kwi 2010
Posty: 36
Skąd: Tarnów
Wysłany: 2012-05-18, 13:21   

Możecie podać zdjęcie? U mnie wygląda normalnie.
 
Wysublimowany95



Dołączył: 11 Mar 2013
Posty: 65
Wysłany: 2013-04-03, 20:13   

Też jestem ciekaw. Dla mnie Chata gnolli wygląda zupełnie normalnie, chyba, że ktoś się nabrał na roślinkę nałożoną na siedlisko w edytorze.
 
Gellu 



Pomógł: 1 raz
Wiek: 28
Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 39
Wysłany: 2013-04-03, 20:29   

Z blizej mi nie znanego powodu w.w. mapka nie chce mi sie otwierac w grze, wiec otworzylem w edytorze map i rzeczywiscie jest tam zupelnie inna chatka
http://img17.imageshack.us/img17/364/czempioni.png
 
 
Wysublimowany95



Dołączył: 11 Mar 2013
Posty: 65
Wysłany: 2013-04-03, 22:43   

A faktycznie. Przedtem popatrzyłem nie na tę chatę gnolli, tylko na tę (40,54).

Bardzo ciekawa rzecz to siedlisko. Rzeczywiście przypomina Chatę Jasnowidza.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group