Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Trwa II etap konkursu MapMaker AW
Odpowiedz do tematu
Politykon

Jakie rządy preferujesz?
Lewica (nowoczesność i socjalizm)
6%
 6%  [ 3 ]
Góra (nowoczesność i kapitalizm)
25%
 25%  [ 12 ]
Prawica (tradycja i kapitalizm)
38%
 38%  [ 18 ]
Dół (tradycja i socjalizm)
0%
 0%  [ 0 ]
Centrum
8%
 8%  [ 4 ]
Żadne z powyższych
21%
 21%  [ 10 ]
Głosowań: 47
Wszystkich Głosów: 47

Autor Wiadomość
isan



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Lip 2010
Posty: 1541
Wysłany: 2014-07-05, 20:09   

Też głos na KNP poszedł, więc nie wiadomo o kim napisał bartman.

Populistyczne hasła RN, brak konstruktywnego programu? Chyba pomyliłeś RN z Ruchem Palikota, albo nie wiem co ty mówisz.
http://narodowcy2014.pl/program/

Cytat:
. Jak znam historię prawicowych ruchów, partii, ugrupowań współczesnej Polski, to dużo czasu im nie zajmie żeby na nowo się skłócić i podzielić.
Kogo masz na myśli?
 
bartman 



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 1918
Wysłany: 2014-07-12, 02:05   

JKM chyba już całkiem się zbłaźnił policzkując europosła Boniego. Ten gość już chyba żyje we własnym wyimaginowanym świecie. A pomyśleć ile pracy i miesięcy potrzeba było do awansu w sondażach, a tu kilka sekund szaleństwa i po wszystkim.

Fantasy.. better than life..?
 
Redalion 



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 30 Sty 2010
Posty: 398
Wysłany: 2014-07-12, 08:48   

Wiele można zarzucić Korwę, ale w tym momencie żartujesz - prawda?
 
lol772 



Pomógł: 21 razy
Wiek: 29
Dołączył: 01 Lip 2007
Posty: 3176
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2014-07-12, 08:52   

JKM kierował się Kodeksem Honorowym, nie spodziewał się że zamiast wysłać sekundantów żądających satysfakcji, Boni pobiegnie pożalić się o tym mediom.
 
isan



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Lip 2010
Posty: 1541
Wysłany: 2014-07-12, 10:32   

Również propsuję Korwina. 22 lata temu zapowiedział, że przy najbliższej okazji mu strzeli liścia i w końcu to zrobił. Szacunek za konsekwencję, bić ubeków.
 
bartman 



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 1918
Wysłany: 2014-07-12, 11:13   

Redalion napisał/a:
Wiele można zarzucić Korwę, ale w tym momencie żartujesz - prawda?


Niestety nie. Zawsze go miałem za inteligentnego faceta, o nieco "innych" poglądach. No ale w parlamencie europejskim/ czy jego kuluarch/ biurach - pewnych rzeczy raczej nie wypada robić.

Cytat:
JKM kierował się Kodeksem Honorowym, nie spodziewał się że zamiast wysłać sekundantów żądających satysfakcji, Boni pobiegnie pożalić się o tym mediom.


Bez żartów, te czasy już minęły - może i szkoda - i tak się polityki nie uprawia.

Cytat:
Również propsuję Korwina. 22 lata temu zapowiedział, że przy najbliższej okazji mu strzeli liścia i w końcu to zrobił. Szacunek za konsekwencję, bić ubeków.


Isan nie masz pojęcia o czym piszesz. Tak na pewno to wiemy, że Boni działał w opozycji i Solidarności. W tamtych czasach UB często wpisywało opozycjonistów do akt jako TW i fałszowało wiele "pseudodokumentów" tak działała bezpieka w każdym komunistycznym kraju. Bo jak lepiej zaszkodzić opozycji niż ją skłócić i wprowadzić niepokój, niepewność i zamieszanie. Czy Boni współpracował? Nie wiem. Czy był zastraszany? Nie wiem. Rzecz w tym, że JKM prawdopodobnie też nie wie.
Poza tym naprawdę sądzisz, że Ci dwaj panowie nigdy na siebie nigdzie nie wpadli przez ostatnie 20 lat? JKM myślowo (pod wieloma względami) zatrzymał się w poprzedniej epoce niestety i teraz przyniósł Polsce niemało wstydu.

Fantasy.. better than life..?
 
isan



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Lip 2010
Posty: 1541
Wysłany: 2014-07-12, 12:02   

Inne pytanie, po co Boni się tym chwalił na twitterze?

Bartman, przecież Boni sam się przyznał, że był ubekiem:
Cytat:
Michał Boni, były działacz opozycyjny i były minister pracy w rządzie Jana Krzysztofa Bieleckiego, przyznał się na konferencji prasowej do współpracy ze Służbami Bezpieczeństwa PRL.

"Jest mi wstyd i żałuję. Przez wiele lat żyłem z presją tego upokorzenia i lęku przed utratą twarzy. W końcu jednak uznałem, że od strachu, upokorzenia i poczucia błędu, ważniejsza jest pokora" - mówił Boni.
 
isan



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Lip 2010
Posty: 1541
Wysłany: 2014-07-12, 12:27   

Cytat:
Facet podchodzi do innego facet i wali go bez słowa w pysk - przed barem spoko, w polityce nie bardzo. Co jest honorowego w zaatakowaniu kogoś kto niczego się nie spodziewa - to raczej tchórzostwo i cynizm.
pewnie capnął mu lekkiego liścia, w końcu "Tak jak napisałem pewnie tylko Boni i kilka innych osób wie jak było naprawdę".

Poza tym, czemu walenie kogokolwiek w ryj, nawet przed barem, jest dla ciebie "spoko"? :-?

ps po co Boni się tym chwalił na twitterze?
 
isan



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Lip 2010
Posty: 1541
Wysłany: 2014-07-18, 20:28   

No tutaj Janusz odpłynął :lol:

Szkoda bartman, że dalej się nie przyznałeś na kogo głosowałeś. Chociaż, może to dobrze...
 
bartman 



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 1918
Wysłany: 2014-07-18, 21:12   

Ostatnio nie głosowałem. Zazwyczaj głosuję na PO - żadna tajemnica. Też spotkały mnie z ich strony zawody, ale to nadal najbliższa mi opcja polityczna.

Fantasy.. better than life..?
 
Redalion 



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 30 Sty 2010
Posty: 398
Wysłany: 2014-07-18, 21:36   

No to już nie głosuj wcale. Będzie z pożytkiem dla świata. ;D

EDIT: Sorry, ale tego się inaczej nie da ująć. Nie chciałem być niemiły jbc. :mrgreen:
 
bartman 



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 1918
Wysłany: 2014-07-18, 22:49   

W sumie tak samo myślę o "korwinistach" i "moherach" głosujących na PIS, Także bez urazy.

Fantasy.. better than life..?
 
isan



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Lip 2010
Posty: 1541
Wysłany: 2014-07-18, 23:08   

Myśl sobie co chcesz, my oceniamy Tuska po działaniach, także
 
bartman 



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 1918
Wysłany: 2014-07-19, 11:25   

Tak się niestety czasem kończą obietnice złożone przed wyborami lub krótko po - "kiełbasa wyborcza". Generalna ocena rządów Tuska powinna być jednak taka jak wskaźniki ekonomiczne - a te są dobre. Problem w tym, że zanim te wskaźniki przełożą się na życie większości społeczeństwa minie pewnie trochę czasu.

Wyobraź sobie z drugiej strony JKM jako szefa rządu, bo przecież po to głosuje się na NP.
Przerażające? Dla mnie tak. Wizja całkowicie nieprzewidywalnego "pseudopolityka" kompromitującego Polskę średnio raz na tydzień - nie dziękuję.

[ Dodano: 2014-07-19, 11:35 ]
Na szczęście wystarczy mu raz na jakiś czas oddać głosu bo rzeczywiście odpływa. Pewnie sondaże jeszcze tego szybko nie pokażą, ale z czasem "myśląca" część elektoratu Korwina chyba przejrzy na oczy.

Fantasy.. better than life..?
 
isan



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Lip 2010
Posty: 1541
Wysłany: 2014-07-19, 14:33   

Wolę 'kompromitacje' Korwina, niż kłamstwa i działania Tuska. Jeżeli patrzysz na NP tylko pod kątem Korwina to jesteś bardzo ograniczony.
Ciekawe ile kobiet wolałoby np. zrobić obiad, wyprasować dwie koszule zamiast iść do pracy.

Cytat:
Po wykonaniu prac domowych jest wolna.
To jest zwykły skrót myślowy, dziwne, że wywołał u ciebie takie rozbawienie.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Strona 38 z 41
Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group