Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Do zakończenia I etapu konkursu MapMaker AW pozostało 3 dni
Odpowiedz do tematu
Politykon

Jakie rządy preferujesz?
Lewica (nowoczesność i socjalizm)
6%
 6%  [ 3 ]
Góra (nowoczesność i kapitalizm)
25%
 25%  [ 12 ]
Prawica (tradycja i kapitalizm)
38%
 38%  [ 18 ]
Dół (tradycja i socjalizm)
0%
 0%  [ 0 ]
Centrum
8%
 8%  [ 4 ]
Żadne z powyższych
21%
 21%  [ 10 ]
Głosowań: 47
Wszystkich Głosów: 47

Autor Wiadomość
lol772 



Pomógł: 21 razy
Wiek: 29
Dołączył: 01 Lip 2007
Posty: 3176
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2007-08-30, 11:04   

prawica prawica prawica
 
Tarnoob
[Usunięty]

Wysłany: 2007-08-30, 12:16   

A dlaczego w ankiecie nie ma do wyboru cetrum??
 
lol772 



Pomógł: 21 razy
Wiek: 29
Dołączył: 01 Lip 2007
Posty: 3176
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2007-08-30, 12:17   

w zasadzie tak. czemu? np.partia emerytów i rencistów :mrgreen:
Ostatnio zmieniony przez lol772 2007-08-30, 15:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
Tarnoob
[Usunięty]

Wysłany: 2007-08-30, 15:48   

nie oszukuj się krzemo, na tym świecie nic nie jest i nie powinno idealnie białe albo idealnie czarne.... Poza tym to, że ty centrum nie lubisz to nie znaczy, że inni też mają być przeciw. Poniekąd ta sonda jest zmanipulowana :-|
A ty lolu, dostajesz warna! Przegiąłeś!
 
Shakti 



Pomógł: 4 razy
Wiek: 39
Dołączył: 01 Sie 2007
Posty: 999
Skąd: Poznań
Wysłany: 2007-08-30, 19:19   

Mam prawicowe poglądy jeśli chodzi o gospodarkę i lewicowe jeśli chodzi o religię, wolność osobistą itp. Nie ma czegoś takiego jak centrum - albo się jest prawicowym, albo lewicowym. Mamy skrajne poglądy albo umiarkowane, ale zawsze po jednej z tych dwu stron.

"nie ma mocnych na sentymenty"
 
 
Pioter ziom 
Po prostu ziom



Dołączył: 03 Cze 2007
Posty: 511
Skąd: Erathia
Wysłany: 2007-08-31, 11:04   

ja też ;-) ;-) PO xD Opowiadam się za prawicą. po prostu.

pIsHeM PoPrAfFnIe pO PoLsKó :*:*:*:* :) ^^
.
 
 
Eaglevcl
Dyplomacji NIE!



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 24 Sie 2007
Posty: 238
Wysłany: 2007-08-31, 14:20   

oh wy ludzie wy tutaj na serio rozmawiacie :P

Jestem za prawica a Bede glosowal za PO bo jak ktos zauwayzl nie ma innych kandydatow ... [ na bezrybiu i rak ryba :P]

A ze swiata polityki lubie 2 rzeczy:
Partie na rzecz elgalizacji marichuany [tak sie nazywaja .. partia w WB]
i Zasady podczas obrad [niestety nie pameitam jakich sejm czy senat a moze cos inengo] w ktorych bierze udal sama ktorowa brytyjska ;)
Jedna z nich to:

Odleglosc pomeidzy partiami opozycyjnymi jest rowna 2 dlugosiom miecza ;)

Brothers I am calling from the valley of the kings with nothing to atone
A dark march lies ahead, together we will ride like thunder from the sky
May your sword stay wet like a young girl in her pride
Hold your hammers high
 
 
Tarnoob
[Usunięty]

Wysłany: 2007-09-01, 18:49   

Nie znam się na polityce i mam dopiero 12 lat, ale jednego jestem pewien - kara śmierci to jedna z najgorszych rzeczy, jakie wymyślił człowiek i nic nie zmieni mojego zdania. Zabijając mordercę człowiek zniża się do jego poziomu i dowodzi o swojej bezradności. Słyszałem wypowiedzi Mikkego w tej sprawie. Mówił, że "w większości to prawo obowiązuje". Moim zdaniem wcale nie jest to przejaw "wysokiego poziomu prawa", ale wręcz przeciwnie - barbarzyństwa!
 
lol772 



Pomógł: 21 razy
Wiek: 29
Dołączył: 01 Lip 2007
Posty: 3176
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2007-09-01, 18:53   

jak to mieliby zabijać za spam :-(
 
Tarnoob
[Usunięty]

Wysłany: 2007-09-01, 19:00   

wszem i wobec, oznajmiam, że lol772 stracił już 21 ze swoich 9 żyć :-P Lolu, w Polsce spam nie jest jak narazie karalny, więc jeszcze jakiś czas możesz być sobą :mrgreen: Poza tym myślę, że gbyby wprowadzili to prawo (oby nie!! :evil: ) na pewno nie zabijaliby za spam.
 
lol772 



Pomógł: 21 razy
Wiek: 29
Dołączył: 01 Lip 2007
Posty: 3176
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2007-09-03, 11:04   

no ale ojciec dyrektor jest szanowany w całej Polsce...
 
Eaglevcl
Dyplomacji NIE!



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 24 Sie 2007
Posty: 238
Wysłany: 2007-09-08, 22:45   

Mieszkalem keidys w miejscowosci kolo tego "pipiduwia" i ta wiocha nie na chyba nawet 1000 miszkancow ;) [wymagane min zeby mowic o sondarzu]

Tez jestem za kara smierci a co do dozywocia zgadzam sie z krzemo choc i sa ludzie ktorzy moga w wiezieniu miec 2 dom. Przeciez dla sporej czesci wiezniow koszmarem jest wyjscie na wolnosc a nie samo wiezienie.

Co do tego postepu w medycynie to przesada -.-' Uwaza sie ze starsi ludzie sa madrzy .... a szczegolnie bylo to zauwazalne w przeszlosci ale trzeba zaznaczyc ze kiedys stary czlowiek mial 40-50 lat z czasem 60 a teraz starzec to soba majaca minimum 80lat i trzeba wziasc pod wuage ze taka osoba zregoly ze staosci ma problemy natury psychicznej -.-' Kiedys ludzie zyli krocej to tego problemu nie bylo [w takim stopniu].

A tak skoro gadamy juz o rpawie to ciekawy jest fakt iz za kazdego psa powinnismy placic podatek [przynajmniej w warszawie nie wiem jak z reszta kraju] ale uznano to za bezsens bo ten podatek nie zwracalby kosztow ponoszonych podczas ejgo zbierania ^^ wiec postanowiono go usunac jednak okazalo sie ze to za duzo fatygi -.-' Ustalono podatek 0zl ale jak sie okazalo nie moze on wynosic 0 ^^ wiec zaprzestano na 1zl + 1zl znizki za kazdego psa... ale zostala jeszcze kwestia ze wg ustawy [czy innego papierka] psy musialy zostac podzielone na 2 strefy podatkowe wiec zrobiono ze za kazdego psa to 50tce placimy kilkadziesiat zł. Czy to nie ejst idiotyczne ? toz to totalny bezsens a jednak funkcjonuje -.-'
[inf posiadam od nauczyciela WoS'u ktory twierdzi ze jest po prawie ;)]

Problem z nasyzm prawem polega na tym ze jest niezyciowe + fakt iz spora czasc nie jest uznawana za normy spolecznosciowe co utrudnia kontrole -.-'.
Podczas okupacji niemieckiej prawem bylo iz za pomoc AK [Armii Krajowej] byla wymierzana kara smierci jednak nie uwazano tego za norme spoleczna i nie mozliwe bylo dopilnowanie przestrzegania tego prawa. Przez wiele lat naszej historii mielismy doczynienia z okupacja i w swiadomosci wielu Polakow panstwo jest wrogiem zycia codziennego ;( [skutek: ile osob nie placi podatkow?] Dopiero od neidawna "wladza" stara sie udowodnic ze Panstwo jest przyjacielem Obywatela.

Prosze o wasze koemntarze ;)

Ojciec dyr. jest szanowany przez ludzi ktorzy nie powinni miec prawa glosu w wyborach [wogole powinno sie wykluczac osoby z glosowania w wyborach majace problemy psychatryczne i inne problemy natury psychicznej jak tez posiadajace jakies fobie]. Nie darze sympatia kaczynskiego ale musze mu przyznac racje, Radio z ryjem to tylko Rydzyk i gdyby ruszyc jego nieprzemakalnych odbiorcow to radio szybko by padlo. [dajcie pretekst tym starym babom -.-'
albo zamknijcie tor adia za wyglaszanie tresci antysemickich].

A mundurki obiwiazuja tlyko w Podstawowce i GImnazjum [podobno bo moj brat jest w 4 klasie i mimo ze byla rada na temat mundurkow rok temu juz to ostatnioo panuje jakas cisza i chyab wogole ich nie bedzie ^^]

Brothers I am calling from the valley of the kings with nothing to atone
A dark march lies ahead, together we will ride like thunder from the sky
May your sword stay wet like a young girl in her pride
Hold your hammers high
 
 
Shakti 



Pomógł: 4 razy
Wiek: 39
Dołączył: 01 Sie 2007
Posty: 999
Skąd: Poznań
Wysłany: 2007-09-09, 21:02   

koszmar dożywocia polega na tym, że więzień nie może już nigdy zobaczyć drugiego człowieka. Nie mówimy więc wtedy o ludziach, którzy za kratami mają drugi dom i chętnie tam wrtacają, żeby np. przezimować.

Podatek płacisz nie od psa, a za posiadanie psa ;-) To czy go płacisz ustala rada miasta, więc różnie w różnych miastach. u mnie brało się listę ludzi, którzy szczepili psy i im wysyłało się zawiadomienie, że powinni zapłacić 5zł kwartalnie. koszt tego wynosił ok. 2 grosze. Niech Warszawa się uczy i goni resztę kraju :-)

"w swiadomosci wielu Polakow panstwo jest wrogiem zycia codziennego" trafiłeś w sedno. Rozumiem, że Ty jesteś już uświadomiony i będziesz płacił wszystkie podatki - tak? Czy powinienem płacić abonament radiowo-telewizyjny, jeżeli nie oglądam TV i nie słucham radia?

Osoby chore psychicznie nie mogą głosować :-) Rydzyk gra na uczuciach ludzi którzy ponieśli koszty transformacji, mówi co chcą usłyszeć. To świetny demagog. po usunięciu tak charyzmatycznego przywódcy cała struktura zostaje zniszczona. To samo jest z samotną broną (czy jakoś tak). Usuną leppera i nic nie zostanie.

Chciałbys mieć mundurek? mundur? ja tak. Byłaby jakaś więź z wszystkimi w szkole. Każdy na mieście od razu poznałby swojego. Myślę, że to byłoby fajne. Jedyny chyba pomysł giertycha, który przypadł mi do gustu.

"nie ma mocnych na sentymenty"
 
 
Eaglevcl
Dyplomacji NIE!



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 24 Sie 2007
Posty: 238
Wysłany: 2007-09-10, 20:28   

co do podatkow nie ebde palcil za TVP poniewaz jestem jej wrogiem ;) Akualnie mam Dekoder telewizji N i 37 cali w HD ready w salonie ;) [zawsze mzona cos ciekawego na discovery hd looknac albo na innym kanale ;) ale tam jzu trudniej ^^]

A mundurki ;) ? ciekawe ile razy komus sie na ulicy zato oberwie ;)
Narazie mundurki sie wszystkim podobaja ;) Zobaczymy co ebdzie jak ludzie beda musieli je kupic -.-' ale nvm nie lubie tego tematu ^^

a co do tego przezimowania masz racje ale mi chodzilo o ludzi ktorzy nie maja doc zego wracac np rodziny patalogiczne i inne paranoje. Ludzie chetnie zostaja w wiezieniu a koszmaerm jest wyjscie ;) szczegolnie jak sie wiedzie prym w grupie wienziennej a poza murami jest sie nikim a moze i jeszcze....

Ostatnio ogladalem wystapienie PiS w Poznaniu czy raczej luboniu i chyba w szkole do ktorejs kiedys chodzilem. Nie mam pewnosci ale pis chyba ostro skreca na lewo a ich teksty przedwyborcze i ich gramatyka, tresc [jak za gierka podobno ale ja wtedy nawet telewizora nie mialem ^^ i mieszkalem na jakims pipiduwiu no i za maly na polityke bylem xD], kontekst -.-' to jakies wielkie nieporozumienie.

Za all bledy przepraszam ^^, nie mailem czasu ich poprawic.

Brothers I am calling from the valley of the kings with nothing to atone
A dark march lies ahead, together we will ride like thunder from the sky
May your sword stay wet like a young girl in her pride
Hold your hammers high
 
 
Shakti 



Pomógł: 4 razy
Wiek: 39
Dołączył: 01 Sie 2007
Posty: 999
Skąd: Poznań
Wysłany: 2007-09-11, 11:14   

To norma, że przed wyborami skręca się na lewo. Politycy obiecują, żeby wygrać. Jest jescze taka reguła, że pod koniec rządzenia aktualna władza dowala nowym jakąś fajną kosztowną ustawę, żeby się następni męczyli. Ciekawe co to będzie ym razem.

"nie ma mocnych na sentymenty"
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Strona 1 z 41
Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group