Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Trwa II etap konkursu MapMaker AW
Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z kampanią.
Autor Wiadomość
Amer 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Lut 2011
Posty: 62
Skąd: z miasta.
Wysłany: 2011-03-06, 14:59   Problem z kampanią.

Cześć. Chyba w dobrym dziale piszę.

Chodzi mi mianowicie o misję czwartą, czwartej kampanii. Dowodzimy tam Zamkiem, Bastionem i Fortecą, a mamy pokonać Lochy. Poziom - Trudny.

Krótki opis :

Zacząłem na małej wysepce z trzema zamkami, pełno wody wokoło, a na samym końcu po prawej wysepka, przez którą wbija się do miast przeciwnika. (są one w podziemiach). Ja, debil, nie ogarnąłem i kompletnie zlamiłem, bo zapomniałem o podziemiach na mojej wysepce. I kiedy to bohaterowie Bastionu i Zamku pływali po morzu, zaatakowało mnie trzech silnych bohaterów wroga. Miałem do dyspozycji tylko maga z fortecy na małym lvl, ale jakoś sobie poradziłem. Broniłem tak się kilka razy aż... Przylazł przeciwnik, którego nie szło pokonać.

I tu moja prośba. Zapodam 2 sejwy. Jeden kiedy bohater wroga jest u mnie i drugi kiedy bohater wroga przyjdzie za jakieś półtora tygodnia/ 2 tygi. Proszę kogoś żeby pobrał sejwa i spróbował pokonać tego bohatera i/lub podać mi jakieś rady.

Do dyspozycji w 1. sejwie jest wiele jednostek do kupienia (pozostawiłem to Wam) z trzech zamków oraz 200k kasy + dużo materiałów.

Bohaterowie są mało rozwinięci, bo jedyne na czym mogłem expić to stwory z wyspy, bo każdy bohater wroga uciekał, później wracał z 2x silniejszą armią i tak w kółko.

Bohater Bastionu ma Portal Miejski, którego może użyć tylko dwa razy niestety, bo ma tylko 30 many. Ale to wystarczy, żeby tp się do Fortecy, później do Zamku i zebrać wojsko.

Sam próbował pokonać tego boha różnymi siłami, ale dupa.

Wróg zawsze naciera na Bastion, ale komputer jest nie przewidywalny, więc nie wiem co teraz zrobi.

Komuś komu uda się go pokonać, proszę o dodanie nowego Sejwa i powiedzenie mi jak tego dokonał.
Komuś komu nie uda się go pokonać, proszę o podanie taktyki jakiej chociaż próbował.

Z góry dzięki :).


Sejw kiedy wróg jest koło mnie -> http://www.speedyshare.com/files/27236956/11.CGM

Sejw kiedy wróg będzie za jakieś półtora tygodnia/ 2 tygi : http://www.speedyshare.com/files/27237954/10.CGM


PS. Proszę też o nie granie na chama, żeby tylko wygrać, tzn żeby zostało np. 2 gremliny/centaury/halabardy, bo dalej nie będzie to miało sensu, bo i tak wróci przeciwnik z 10x silniejszą armią.
Jednak jak się nie będzie dało , to trudno. Byleby go pokonać.

PS2. Temu kto się tego podoła, bardzo proszę, żeby nie dał uciec przeciwnikowi.

PS3. Komu się uda lub też spróbuję i poda jakieś rady (żeby były SS, bo wolę mieć pewność, że ktoś to wgl odpalił) oczywiście dam Pomógł.

Sam nie chcę po prostu używać kodów, a dużo się natrudziłem w innych kampaniach i misjach, a wolę wygrać najpierw RoE, a później przejść do SoD'a/AB, a nie, nie skończyć RoE i grać dalej...

Pozdrawiam :).
 
 
Malekith 
I Am Justice



Pomógł: 85 razy
Dołączył: 30 Maj 2008
Posty: 2986
Wysłany: 2011-03-06, 15:38   

Up smoków by bardzo pomógł, ale nie zbudowałeś nawet 3 lvl gildii w bastionie...

Pozbierałem najlepsze jednostki z wszystkich zamków, przekupiłem karczmę, żeby nauczyć czarów christiana, zabiłem wszystko prócz oczek i meduz (skończyła mu się mana), poddałem się za kasę, resztę woja wrzuciłem na astrala -> zapomnienie + spowolnienie = gg. Można to zrobić lepiej, tak z marszu właściwie zagrałem, ale trochę woja jeszcze zostało. Boh nie uciekł.

po walce.rar
Pobierz Plik ściągnięto 528 raz(y) 163,42 KB

 
 
Amer 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Lut 2011
Posty: 62
Skąd: z miasta.
Wysłany: 2011-03-06, 15:41   

Malekith, up smoków by pomógł, tak jak i gildia, tylko, że jakbyś co 2 dni dostawał baty, a kasy byś nie miał, to nie miałbyś za co upać :). Chociaż mogłem podejść do tego zamku co upa jednostki (z głowy wyleciało), tak jak to robiłem z Aniołami :).

Tak czy siak, dzięki.

Tematu nie zamykajcie. Jak jeszcze w tej kampanii spotka mnie coś takiego to napiszę :).

Malekith, wielkie dzięki na prawdę :).

PS. Jakbyś miał czas to na pw/gg lub tu mógłbyś opisać dokładniejszy przebieg walki, żebym się uczył , mistrzu? ^_^.

PS2. Tylu tych bochów do? Blokowałeś czy co?

PS3. Używałeś którego zapisu?
 
 
Malekith 
I Am Justice



Pomógł: 85 razy
Dołączył: 30 Maj 2008
Posty: 2986
Wysłany: 2011-03-06, 16:15   

Amer napisał/a:
PS. Jakbyś miał czas to na pw/gg lub tu mógłbyś opisać dokładniejszy przebieg walki, żebym się uczył , mistrzu? ^_^.
Spowolnienie, tarcza, skóra, zabić jak najszybciej smoka, potem dobić resztę...
Cytat:
PS2. Tylu tych bochów do? Blokowałeś czy co?
Musiałem przekupić karczmę, żeby dostać hirka z z nauką czarów... Christian nie miał nawet książki.
Amer napisał/a:

PS3. Używałeś którego zapisu?
Tego przed walką.
 
 
Amer 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Lut 2011
Posty: 62
Skąd: z miasta.
Wysłany: 2011-03-06, 16:17   

Malekith napisał/a:
Spowolnienie, tarcza, skóra, zabić jak najszybciej smoka, potem dobić resztę...


: O. Robiłem identycznie, ale zapitolił mi całą armie z oślepienia/paraliżu od mantykor :/.

Malekith napisał/a:
Musiałem przekupić karczmę, żeby dostać hirka z z nauką czarów... Christian nie miał nawet książki.


A no tak.

Cóż. Stracił najsilniejszego boha. Teraz styka dokupić armię i lecieć tymi podziemiami zajmować szybko zamki. Może się uda, ale z taką kasą :D.

Spróbujemy :). Jakby co jeszcze napiszę. Dzięki.

[ Dodano: 2011-03-11, 18:31 ]
NOWY PROBLEM :).

A więc tak. Jestem w ostatniej misji " Pieśń dla Ojca ". Mam tam 3 zamki, niestety różnych ras ;/ (o ile pamiętam Bastion, Zamek , Forteca). Poziom - Bardzo wysoki ( tu już jest problem, bo nigdy na takim nie grałem :| ). Do wyboru jako premię mam : Kapelusz maga (all magie 5 poziomu), księgę Magii Ziemi oraz Hełm Boskich Mocy. Mam dobrze rozwiniętych poprzednich bohaterów : Boh z Bastionu b.dobrze rozwinięty jak dla mnie, Nimbus też dobrze, oraz dostałem Katarzynę i Lord'a Haarta. Przeciwnik ma 2 zamki typu Nekropolia.

I tutaj. Proszę o jakieś rady do tego, bo to na prawdę ponad moje możliwości. Na trudnym już dla mnie pod górkę, a co dopiero tu. Na mapie jest pełno dobrych artefaktów, których niestety bronią smoki.

Myślę nad rozwijaniem Bastionu i/lub Zamku. Na Bastion stawiam, bo jego Bohater jest dobrze rozwinięty, a Zamek, bo Haart i Katarzyna.

Proszę o rady.

Pozdrawiam ;).
 
 
Amitamaru 



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 10 Sie 2009
Posty: 1495
Wysłany: 2011-03-11, 23:24   

Wrzuć screeny tych bohaterów to coś pomyślimy :)
 
 
Amer 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Lut 2011
Posty: 62
Skąd: z miasta.
Wysłany: 2011-03-12, 10:14   

To tak.

Lord Haart - Dostałem go dopiero, więc nie jest "pro".





Katarzyna - Tak jak z Haartem. Ledwo co dostałem.




Nimbus - Expić mogłem nim tylko na bohaterach wroga w poprzedniej mapie, ale to i tak cieńko szło. Jeszcze badziewia się zdarzały w wyborze skilli :|.




Malcom - Bohater Bastionu, który ratował mi tyłek wiele razy. Mistrz Mądrości i Mistrz Magi Ognia robiło swoje. Inne skille to też dziadostwa, które się zdarzały.




Oraz bohater Zamku - Jedynemu trafiły się jakieś dobre skille.




Inni bohaterowie to byli na zwiady tylko.


Oraz SS jak wygląda mapka. W prawym górnym rogu znajdują się dwa zamki Nekropolii (wroga). Chronią je o ile pamiętam 2 garnizony.




Proszę bez krytyki. Bohaterowie słabi, bo nie ma na czym expić jak miałem dzielić mapę na 3 bohaterów + 3/4 mapy należało do przeciwnika, który mi all rozwalił :/.
 
 
Amitamaru 



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 10 Sie 2009
Posty: 1495
Wysłany: 2011-03-12, 12:31   

Haart i Katarzyna skille badziewne więc odpadają na samym początku :) W sumie to najlepiej będzie jak weźmiesz hełm boskich mocy albo księgę ziemi i bohatera z nekro, bijesz co się da i armia sama rośnie. Nie widzę tu za bardzo innego rozwiązania, za dużo magów i słabo rozwinięci wojownicy. Jak weźmiesz hełm i gościa z nekro to na haste/slow zjedziesz większość słabych potworków zwiększając liczbę szkieletów, ważne żebyś atakował i nie pozwalał uciekać. Na przyszłość, rób zawsze jednego dobrego bohatera ewentualnie dwóch.
 
 
Amer 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Lut 2011
Posty: 62
Skąd: z miasta.
Wysłany: 2011-03-12, 12:45   

Amitamaru, robiłem dwóch, ale gdy w poprzedniej misji zaatakowali mnie, a bohy były daleko to jakiś ciul musiał bronić :P.

Co do Nekrosa. Mam go rozwijać, a Nekropolii nie mam. To jak ja go mogę rozwijać? :|

Może polecieć na sam Zamek i nim rozwijać jego bohów, a innymi szybko rozpitalać co wokoło? Później rozwalić smoczki, które pilnują silnych itemów i szybko ruszyć na wroga? Tylko wiadomo, że trochę mi to zajmie...

A wiadomo, że Nekrosów nie łatwo rozwalić jak Cię zaatakują up wampami :/. Chociaż komp zamiast zaatakować jednym silnym, to atakuje paroma słabszymi, ale to i tak obronię się raz czy dwa i padnę. Doświadczenia w HoMM dobrego nie mam, zawsze grałem na średnim, bo dla mnie to czysta zabawa.

Sądzisz, że jakbym rozwijał tak jak mówię, to coś by z tego wynikło ?

PS. Jeszcze najgorsze to, że wróg od razu rozbudowany jest i ma jeszcze wiele siedlisk dookoła :|.
 
 
Sandro123 
poprawny politycznie



Pomógł: 3 razy
Wiek: 27
Dołączył: 25 Sty 2011
Posty: 108
Wysłany: 2011-03-12, 13:48   

Nie rozwijaj boha z nekro ani bastionu bo mają spece do dupy. Wziąłbym Loynisa, bo ma dobre skille i chyba najlepszy ze wszystkich twoich bohów spec. Rozwijaj zamek, oczywiście najpierw kapitol potem jednostki, chyba ,że masz dużo surowców. Możesz najwyżej upnąć łuczników. Premię wziąłbym księgę magii ziemi, przyda się portal miejski. Kolesia z nekro mógłbyś rozwijać pod warunkiem ,że miałby speca od nekromancji, ale pamiętajmy że mieszając szkielety z innymi jednostkami miałbyś spadek morali.
 
 
Amitamaru 



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 10 Sie 2009
Posty: 1495
Wysłany: 2011-03-12, 13:57   

Cytat:
Co do Nekrosa. Mam go rozwijać, a Nekropolii nie mam. To jak ja go mogę rozwijać? :|

A co ma do rzeczy to, że nie masz Nekropolii? Dajesz mu armie z innego zamku i bijesz wszystko jak leci powiększając armię szkieletów. Lepszy start zapewni ci Bastion i to raczej ten zamek bym wybrał chyba, że mapka jest bogata i zrobisz szybko anioły.
Sandro123 napisał/a:
Wziąłbym Loynisa, bo ma dobre skille i chyba najlepszy ze wszystkich twoich bohów spec.

Spec który nijak nie ma się do ogromnej liczby szkieletów :) Zresztą wystarczy durny mass slow i już nam speed spadnie, klątwa i modlitwy nie ma.
Sandro123 napisał/a:
Kolesia z nekro mógłbyś rozwijać pod warunkiem ,że miałby speca od nekromancji, ale pamiętajmy że mieszając szkielety z innymi jednostkami miałbyś spadek morali.

Akurat moim zdaniem koleś z nekro to najlepszy wybór, ma logę czyli większy zasięg, 2 dobre magie i najważniejsze to nekromancję. A ten spadek morali zniwelujesz byle gównianym artem który na pewno się na mapie trafi. Ewentualnie dzięki gościowi z nekro możesz narobić szkieletów, a na głownego wybrać innego boha.
 
 
Amer 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Lut 2011
Posty: 62
Skąd: z miasta.
Wysłany: 2011-03-12, 14:19   

Amitamaru napisał/a:
klątwa i modlitwy nie ma.


Loynis ma modlitwę :P.

Jakiś art z moralami na bank się trafi...

Pójdę chyba w Bastion ze względu na up łuczników i up smoki. Chyba, że uda mi się po całej mapce pobiegać i zebrać dużo zasobów to resetnę mapkę i pójdę w zamek dla archów.

Loynisem będę biegał w okolicach Zamku, a Nimbusem w innych rejonach. Później jakoś to zrobię, żeby to Loynis zaatakował, a Nimbus dobijał. Takie rozwiązanie będzie dobre, bo z silną magią dużo zdziałam (forteca sama mi pomoże :P). Z Fortecy zrobię only do magi, a z Zamkiem i Bastionem się zastanowię.


Czy tak już będzie ok, czy jeszcze coś pozmieniać?


PS. Postanowiłem dodać, że w Bastionie/Zamku/Fortecy są wybudowane up budynki do 4 poziomu + ratusz oraz W Bastionie i w Fortecy Gildia Magów poziom 3, a w Zamku 5.
 
 
Amitamaru 



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 10 Sie 2009
Posty: 1495
Wysłany: 2011-03-12, 15:34   

Amer napisał/a:
Loynis ma modlitwę :P.

Powiedziałem co wystarczy żeby zniwelować tą modlitwę.
 
 
Sandro123 
poprawny politycznie



Pomógł: 3 razy
Wiek: 27
Dołączył: 25 Sty 2011
Posty: 108
Wysłany: 2011-03-12, 15:37   

Amitamaru napisał/a:
Amer napisał/a:
Loynis ma modlitwę :P.

Powiedziałem co wystarczy żeby zniwelować tą modlitwę.


Zwiększa o 4 Atak, Obronę i prędkość wszystkich oddziałów sojuszniczych, po za tym komp nie rzuca mass klątwy, myślę że to jest dużo lepsze niż 30% szkieli i sokoli wzrok...
 
 
Amer 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Lut 2011
Posty: 62
Skąd: z miasta.
Wysłany: 2011-03-12, 16:46   

Dobra panowie. Udało mi się :p.

W szybkim tempie rozprawiłem się z pierwszym zamkiem wroga, żeby mi nie urósł w siłę co okazało się skuteczne. Leciałem w Zamek, oraz w Bastion. Jednak Bastion był tylko do pomocy.
Teraz już wiem, że potrafię sam wygrać Bardzo Trudny tylko wystarczą chęci :). Całość skończyłem w ok. 3 miesiące. Nie było tak trudno :P. Filmik na koniec, po prostu nic dodać nic ująć.

Dzięki panowie za rady. Księga Ziemi się przydała, (Portal ^^)ale kapelusz maga zrobiłby to samo ;). Artefakty które znalazłem były nie do zastąpienia.

Tak wyglądał mój boh pod koniec :



Dla mnie jest dobry :). Co Wy sądzicie? Późniejsze walki zwyciężałem dzięki "Zniszczeniu Nieumarłych", które przy takiej ilości Mocy wszystko niszczyło :P. Napiszcie mi czy ogółem boh dobry, bo była to moja pierwsza tak na prawdę 6 kampania (tzn nigdy tam nie doszedłem) i czy go dobrze rozwijałem?

Armia pod koniec słaba, bo zmierzyłem się z silnym bohem Nekrosa, który rownież miał dobre staty.

Teraz czas na 7 kampanię i SoD ^^.

Dzięki ;). OFC leci pomógł ;].

PS. Miałem taką dziwną sytuację kiedyś (albo zwidy miałem), że był Mistrz Magii Wody, ale jak dobiłem Mistrz Magii Ognia, to z Mistrza Wody zrobił się początkujący. Bug, czy tak ma być?

PS2. Modlitwa to na prawdę jednak moc ;]. Dzięki niej m.in. wygrałem tą walkę z silnym bohem :P. A klątwy i tak nie miał, tylko oślepienie, ale to niwelował mass uzdrowieniem, który przy okazji leczyło archy ^^.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Strona 1 z 2
Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group