Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Trwa II etap konkursu MapMaker AW
Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat «» Następny temat
Zamek - słabe strony
Autor Wiadomość
Shakti 



Pomógł: 4 razy
Wiek: 39
Dołączył: 01 Sie 2007
Posty: 999
Skąd: Poznań
Wysłany: 2007-08-05, 22:13   Zamek - słabe strony

Zamek to dla mnie najsilniejsze miasto. Jakie widzicie w nim minusy? Mi czasem brakuje 5 poziomu czarów, małe szanse na silne czary ofensywne, nie ma jednostki która powstrzymuje kontratak, krzyżowcy są za wolni. Po za tym bije wszystkie inne miasta na głowę.
Proszę o krytyczne komentarze.

"nie ma mocnych na sentymenty"
 
 
Atanamir 
Półelf-nekromnta


Wiek: 31
Dołączył: 05 Sie 2007
Posty: 19
Skąd: że znowu?!
Wysłany: 2007-08-06, 09:11   

Za drogie jednostki :D Żeby zrekrutować całą tygodniową populację (przy wybudowanym zamku) trzeba:
Halabardnik: 28*75=2100
Kusznik: 18*150=2700
Gryf Królewski: 14*240=3360
Krzyżowiec: 8*400= 3200
Kapłan: 6*450=2700
Czempion: 4*1200=4800
Archanioł: 2*5000=10000 :shock:

Razem: 28860...

Tygodniowy przychód z kapitolem wynosi 28000szt. zł. Any questions? :P Porównajcie sobie np. z Nekropolis :P
 
 
Majer 



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 29 Kwi 2007
Posty: 1759
Skąd: Poznań
Wysłany: 2007-08-06, 10:14   

Jak dla mnie duzy minus to anioły. Bo jak na 7 poz. nieulepszony klasy nie pokazują. Powiem też rówież o czarach no ale jeszcze tego by brakowalo zeby niewiadomo ile czarow dostawali. Bractwo miecza jak dla mnie bezsensowny budynek zamiast tego mogli dac cos lepszego.

"Co wypijesz to wypocisz, co cię nie zabije to cię wzmocni"
 
 
Tarnoob
[Usunięty]

Wysłany: 2007-08-06, 13:25   

Według mnie Zamek wcale nie jest najlepszy - nie mówiąc już o małych mapach :-) Według mnie jego największymi minusami są:
:arrow: dość długa rozbudowa
:arrow: Wyjątkowo duże koszty zarówno samego portalu chwały jak i jego ulepszenia
:arrow: wysoka cena portalu jak i samych archaniołów wcale nie idzie w parze z ich siłą.

Może mnie wyśmiejecie za to, że krytykuję Archanioły, ale sami pomyślcie: wszystkie jednostki 7 poziomu są w miarę równe. Archanioły jako Bardzo drogie powinny jednocześnie mieć dużą przewagę np. nad behemotami. Tymczasem tak nie jest.
 
Shakti 



Pomógł: 4 razy
Wiek: 39
Dołączył: 01 Sie 2007
Posty: 999
Skąd: Poznań
Wysłany: 2007-08-06, 23:30   

Czy mogębronić teraz Zamku czy powinienem wam przytakiwać i dziękować za celne uwagi? chyba będę wypisywał to z czym się nie zgadzam. Archanioły mają wskrzeszenie - to je wyróżnia.
Tego wysokiego kosztu jakośnie odczułem - czasem trafi się stajnia na mapie, skrzynki ze złotem... a budynki nie potrzebujązasobów prócz drewna i rudy. Dlatego są droższe.
Jak masz sporo kasy to anioła masz w drugim tygodniu - czyli przyzwoicie, tak myślę

"nie ma mocnych na sentymenty"
 
 
Shakti 



Pomógł: 4 razy
Wiek: 39
Dołączył: 01 Sie 2007
Posty: 999
Skąd: Poznań
Wysłany: 2007-08-07, 09:50   

czy masz problemy z wykupem całej armii lub zrobieniem jakiegoś budynku (po za 7 ulepszonym)? Ja nie mam specjalnych problemów. trudniej jest rozbudować miasto, gdy brakuje innych zasobów - pieniądze to nie problem.

"nie ma mocnych na sentymenty"
 
 
Eaglevcl
Dyplomacji NIE!



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 24 Sie 2007
Posty: 238
Wysłany: 2007-08-28, 20:55   

Ludzie sa slabi nie maaj dobrego bohatera poza 1 dyplomata mozna pwoiedziec ze layonis pro ale on sie kladzie na dobrym wojowniku ktory nie potrzebuje modlitwy albo co gorsza tez ja ma xD

Jednostkisa przecietne sporoa taku sporo hp sredni def wzasadzie tlyko mieso.
Jak trafia na dobrego stratega to przegraja zablokowane . To jak w szachy grac samymi pionkami :P

Brothers I am calling from the valley of the kings with nothing to atone
A dark march lies ahead, together we will ride like thunder from the sky
May your sword stay wet like a young girl in her pride
Hold your hammers high
 
 
Shakti 



Pomógł: 4 razy
Wiek: 39
Dołączył: 01 Sie 2007
Posty: 999
Skąd: Poznań
Wysłany: 2007-08-29, 09:46   

Masz Tyris, Valeskę, i tą od krzyżowców - to są dobrzy bohaterowie. Zwykłe mięso takie jak gnole nie zadaje takich obrażeń jak jednostki w Zamku.

"nie ma mocnych na sentymenty"
Ostatnio zmieniony przez krzemo 2007-08-29, 12:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Eaglevcl
Dyplomacji NIE!



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 24 Sie 2007
Posty: 238
Wysłany: 2007-08-29, 11:26   

faktycznie ale postaraj sie zrozumiec ze hydry sa silne dzieki swoim umiejetnosciom -.-' gdyby nie to to bylyby najslabszym zamkiem

Brothers I am calling from the valley of the kings with nothing to atone
A dark march lies ahead, together we will ride like thunder from the sky
May your sword stay wet like a young girl in her pride
Hold your hammers high
 
 
Shakti 



Pomógł: 4 razy
Wiek: 39
Dołączył: 01 Sie 2007
Posty: 999
Skąd: Poznań
Wysłany: 2007-08-29, 21:15   

Jak dojdą to są silne, ale u mnie nie dochodzą. Poza tym mozna tak ustawić bitwę żeby hydra mogła atakować tylko jednego. "Wszystko jest względne"

"nie ma mocnych na sentymenty"
 
 
Eaglevcl
Dyplomacji NIE!



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 24 Sie 2007
Posty: 238
Wysłany: 2007-08-29, 22:26   

Shatki daje ci slowo ze grajac zemna jest to niemozliwe...
Wiekszosc czasu gralem z kolegami rownymi naniakami co ja czesto miesiacami dzien w dzien po ponad 6h a w wakacje po 12h+ i jesli chodzi o granie z kims inteligentniejszym niz komputer mam pojecie co mozna zrobic a co jest trudne albo niemozliwe :P

Zeby rozwiac watpliwosci moi kumple w herosy sa rownie dobrzy w ta gre co ja jak nie lepiej teraz [nie mam czasu] pozatym mamy w zwyczaju o kazdej nowince sie informowac podczas rozmowy wspolnej obmyslamy nowe strategie ..
nieraz bywalo ze wychodzilismy na 2h specery -.-' zeby obgadac na temat hero :P

Ta gra jest dlanas oczkiem w glowie ;) Nieraz zaskakiwali mnei takimi ruchami o ktorych mi sie nie snilo.

A propo tej Hydry ;) i slowa mass czy przyspieszenie nei badzcie smieszni przeciwnik tez ma czary rozum... to nie komputer...

[pozatym all gramy w szachy i znamy sie na zastawianiu wroga choc jesli oto chodzi ja jestem najslabszy bo mam malo w tym praktyki :P]

Brothers I am calling from the valley of the kings with nothing to atone
A dark march lies ahead, together we will ride like thunder from the sky
May your sword stay wet like a young girl in her pride
Hold your hammers high
 
 
Shakti 



Pomógł: 4 razy
Wiek: 39
Dołączył: 01 Sie 2007
Posty: 999
Skąd: Poznań
Wysłany: 2007-08-30, 11:35   

Też gram w szachy; zaproś kumpli na forum - niech się pochwalą, co potrafią. Nie grałem vs Human i dlatego mogę być cienki. vs komputer naprawdę sporo potrafię.

"nie ma mocnych na sentymenty"
 
 
Eaglevcl
Dyplomacji NIE!



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 24 Sie 2007
Posty: 238
Wysłany: 2007-08-30, 11:53   

a ja wrecz przeciwnie :P
Wiecej razy gralem z ludzmi niz w kompem ^^

Brothers I am calling from the valley of the kings with nothing to atone
A dark march lies ahead, together we will ride like thunder from the sky
May your sword stay wet like a young girl in her pride
Hold your hammers high
 
 
Pioter ziom 
Po prostu ziom



Dołączył: 03 Cze 2007
Posty: 511
Skąd: Erathia
Wysłany: 2007-08-30, 12:21   

No nie gadajcie mi tu że zamkiem nie możecie się wypłacić?! Spróbujcie skrytykować inne miasta!!!

:arrow: zamek nie jest super drogi, kase dostejemy codziennie a zamek NIE MA najważniejszego surowca w mieście, co prawda do wybudowywania klasztoru potrzebne są cenne zasoby. a winnych miastach często się zdarza że nie ma w ogóle produkcji cennego zasobu!!!

:arrow: np. grota cyklopów i ul siedlisko behemotów. bywało że w ogóle nie miałem zasobów a kasa szedła na jednostki!

:arrow: ludzie! wy nie umiecie zauważyć wad swojego miasta! a zamku jakoś wady zauważacie!!! np. bastion i twierdza potrzebują bardzo cennego kryształu, w bastionie jest on produkowany a w twierdzy- NIE!!!

eee... rozumiecie? :-? :-? :-?

pIsHeM PoPrAfFnIe pO PoLsKó :*:*:*:* :) ^^
.
 
 
Eaglevcl
Dyplomacji NIE!



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 24 Sie 2007
Posty: 238
Wysłany: 2007-08-30, 13:53   

Cytadela to kolos o glinaicych nogach natomaist zamek to 2 koniec skali.

A co dokladnie mam na mysli ? ze cytadela nic nie wygrasz jak nie masz sprawdzonej strategii natomaist zamek jest bezmyslny i prosty. Swietny dla poczatkuajcych bo nie trzeba sie wysilac mysleniem.

Brothers I am calling from the valley of the kings with nothing to atone
A dark march lies ahead, together we will ride like thunder from the sky
May your sword stay wet like a young girl in her pride
Hold your hammers high
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Strona 1 z 7
Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group