Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Trwa II etap konkursu MapMaker AW
Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat «» Następny temat
Najmroczniejsze miasto zła
Autor Wiadomość
Leance 



Pomógł: 44 razy
Wiek: 30
Dołączył: 05 Sie 2009
Posty: 2682
Skąd: Warszawa / Lublin
Wysłany: 2010-02-12, 17:40   

Jeśli chodzi o klimat śmierci, który tak wychwalasz w Disciplesie, to i tak to nic, w porownaniu do tego z Gothica I. Wiem, to zupełnie inne rodzaje gier, ale raczej włosy nie zjeżą ci się na głowie grając umarlakami w Disciplesa, a w GI idąc przez np. wieżę mgieł to można paść na zawał.
 
page 
Czarnoksiężnik



Pomógł: 13 razy
Wiek: 33
Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 697
Skąd: Toruń
Wysłany: 2010-02-12, 18:07   

Nie sądzę, by w mojej wypowiedzi było jakieś szczególne wychwalanie klimatu śmierci w Disciples. Może warto przeczytać ją jeszcze raz.
Takich "zawałowych" momentów w grach od lat nie uświadczyłem, może gram w nieodpowiednie...

Gdy się Jowisz z Saturnem schodzi,
Jakże matula pszenica obrodzi!
Miecz jest krzyżem: On na nim umierał,
Na piersi Marsa bogini westchnęła.
 
The Shadow 
Tsukuyomi user



Pomógł: 14 razy
Wiek: 30
Dołączył: 05 Lis 2008
Posty: 959
Skąd: Łódź/Łowicz
Wysłany: 2010-02-12, 18:08   

No to pograj sobie w Dark Meesiah'a. Jak jesteś w mieście. Atakują go od razu po twoim przybyciu ghule i mięsny cyklop. Jak weźmiesz słuchawki i bd grał w nocy to poczujesz jak to robi na ciśnienie. Oczy wytrzewisz i bd czuł takie podniecenie, jak byś brał bezpośredniu udział w tym wydarzeniu, a tutejsza muzyka jedynie podkreśla cały ten klimat i niebezpieczeństwo :s
 
 
Leance 



Pomógł: 44 razy
Wiek: 30
Dołączył: 05 Sie 2009
Posty: 2682
Skąd: Warszawa / Lublin
Wysłany: 2010-02-12, 19:00   

page napisał/a:
Nie sądzę, by w mojej wypowiedzi było jakieś szczególne wychwalanie klimatu śmierci w Disciples. Może warto przeczytać ją jeszcze raz.


Kikukrotnie w swoich już wcześniejszych postach ukazywałeś, iż hordy mają lepszy klimat niż necro z HoMM, o to mi chodziło ;-)
A co do zawałowych momentów... No cóż, tu troszkęzbajerowałem, bo takie sytuacje zdarzały się, gdy miałem 12-13 lat, teraz pewnie nie zrobiłoby na mnie to większego wrażenia. Ale wspomnienia, jak mi serce waliło w świątyni śniącego pozostaną na zawsze ;-)
 
Paweł 



Pomógł: 1 raz
Wiek: 31
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 4005
Wysłany: 2010-02-12, 19:08   

Leance ma racje. Jeżeli mówić o czymś mrocznym i czymś co, w niektórych momentach doprowadza nawet do dreszczy, które po plecach przechodzą to Gothic będzie bardzo dobrze pasował. Tereny w dwóch miejscach posiadają taki klimat, że nawet Nekro z H3 wydaje się przyjazne. Mówię o Wieży mgieł i terenach w pobliży wieży Xardasa, bo ta ponura muzyka i te krakanie jakiegoś kruka przeraża czasami. ;-)

http://www.youtube.com/wa...U&v=rdDUgoMp7tQ

Nekro jest świetne. Według mnie to jedno z najlepiej dopasowanych miast w Heroes 3. Klimat, który tworzy wspaniała muzyka bardzo dobrze pasuje do miasta martwiejców. Pagea- nie wiem co Ci nie odpowiada w nim.
 
page 
Czarnoksiężnik



Pomógł: 13 razy
Wiek: 33
Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 697
Skąd: Toruń
Wysłany: 2010-02-12, 19:20   

Ten soundtrack jest kozacki
No, powiedzmy, że nie lubię Necro i tyle. Tak samo, jak pisałem gdzieś-kiedyś o klimacie Hord - i te powody możecie znaleźć bez problemu. A już dość mam burzenia się na dzisiaj :)

Gdy się Jowisz z Saturnem schodzi,
Jakże matula pszenica obrodzi!
Miecz jest krzyżem: On na nim umierał,
Na piersi Marsa bogini westchnęła.
 
Amitamaru 



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 10 Sie 2009
Posty: 1495
Wysłany: 2010-02-12, 19:24   

Sorry za offtop ale muszę ;-)
Paweł napisał/a:
Tereny w dwóch miejscach posiadają taki klimat, że nawet Nekro z H3 wydaje się przyjazne. Mówię o Wieży mgieł i terenach w pobliży wieży Xardasa, bo ta ponura muzyka i te krakanie jakiegoś kruka przeraża czasami. ;-)

Pamiętam jak byłem młodszy, to zawsze chciałem jak najszybciej przejść te momenty, aby już nie słyszeć tej muzyczki. W Gothic 2 też pamiętam jak poszedłem do grobowca przy którym jest Angar, gdyby nie to, że chciałem wykonać zadanie po prostu odpuściłbym sobie :-P Ale wtedy młody i głupi byłem... Teraz muzyczka z Gothica mnie nie przeraża choć czasem doznaje jakiegoś dreszczyku emocji.

A co do klimatu w h3. Oczywiście necro i nie będę pisał dlaczego, bo było to już powiedziane.
 
 
lol772 



Pomógł: 21 razy
Wiek: 29
Dołączył: 01 Lip 2007
Posty: 3176
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2010-02-24, 18:41   

Najmroczniejsze jest chyba jednak Inferno. Ma taki "klimat Mordoru" jak dla mnie.
Wszędzie lawa, popioł i inne pyły.
 
page 
Czarnoksiężnik



Pomógł: 13 razy
Wiek: 33
Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 697
Skąd: Toruń
Wysłany: 2010-02-24, 23:50   

Dla mnie Mordor to zdecydowanie nie lawa i piekło, bardziej widzę to jako ziemię spaloną, spustoszoną, z poczerniałymi drzewami, chylącymi się ruinami, taki po prostu wasteland i ściernisko. vide Disciples ;-) albo Anfauglith

Gdy się Jowisz z Saturnem schodzi,
Jakże matula pszenica obrodzi!
Miecz jest krzyżem: On na nim umierał,
Na piersi Marsa bogini westchnęła.
 
Sauron 
Członek SG-1



Pomógł: 6 razy
Wiek: 25
Dołączył: 24 Sie 2009
Posty: 512
Skąd: Z Marsa
Wysłany: 2010-03-04, 12:53   

Uh, jak dla mnie inferno - diabły są mroczne, mroczniejsze nawet od szkieletów.
 
 
Skwer 



Pomógł: 17 razy
Wiek: 33
Dołączył: 19 Lut 2008
Posty: 2742
Wysłany: 2010-03-04, 13:03   

Moim zdaniem najbardziej mrocznym miastem jest Nekro. Spróbujcie sobie wyobrazić walkę przeciw tym 3 armią w której bierzecie udział jako żołnierz, albo stoicie w armii legionów szkieletów - czy przeżyjesz czy nie i tak zasilisz ją jako worek kości.
Nekro jest mrocznym miastem - nic nie oprze się szkieletorni ;)

 
 
Gryf królewski 
nie pamiętam



Pomógł: 1 raz
Wiek: 26
Dołączył: 11 Maj 2010
Posty: 67
Skąd: Poznań
Wysłany: 2010-05-13, 20:50   

Najmroczniejsze miasto to nekropolia.Nawet niektóre budynki wyglądają strasznie i nawet jak się wejdzie do zamku tło(to tam w oddali).Same jednostki nawet wyglądają mrocznie i strasznie.Ja mówię na ten zamek Miasto Horroru.

Moim podpisem jest jego brak :)
 
Liopleurodon12
Władca Mroku



Wiek: 33
Dołączył: 26 Maj 2010
Posty: 11
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2010-07-17, 08:30   

Leance, Tak dokładnie jak byłem mniejszy tez mi serce waliło np. kiedy się odzyskiwało URIZIEL ze świątyni śniącego według mnie gothic to gra życia (mówię o dwóch pierwszych częściach). Heroes 3 zaraz po Gothicu żadna gra nie ma tak świetnego klimatu. Wracając do tematu według mnie to miastem zła jest Inferno ,ponieważ jest nim wręcz przesączone. Nekropolię nie czuć złem ale śmiercią jak założysz temat Najstraszniejsze miasto to wtedy wskaże właśnie na nią :-)

PS: Często wracam do Gothica i przynajmniej raz do roku wygrywam dwie pierwsze części :-P Mam nadzieję ,że Arcania Gothic 4 będzie choć w połowie godna swoich dwóch pierwszych poprzedników.

Pozdrawiam Liopleurodon12
 
Leance 



Pomógł: 44 razy
Wiek: 30
Dołączył: 05 Sie 2009
Posty: 2682
Skąd: Warszawa / Lublin
Wysłany: 2010-07-17, 13:17   

Liopleurodon12 napisał/a:
Mam nadzieję ,że Arcania Gothic 4 będzie choć w połowie godna swoich dwóch pierwszych poprzedników.


Jeśli dodatek do GIII był zapowiedzią sił JoWood, to ja już wolę czekać na najnowsze dzieło Piranha'y Bytes. Chociaż takich mocnych klimatycznie gier jest coraz mniej i nie sądzę, by to zmieniało się na lepsze. W tym aspekcie mogę polecić Mass Effect, ale to już zupełnie inna bajka ;-)

A co do mroku to nie uznajesz za 'złe i mroczne' to, że w necro chodzisz po mapie i zabijasz te wszystkie niewinne i słodkie potworki, by zasilić swoją armię dążącą do zniszczenia świata? Gdzie inferno wyróżnia się zlem? W HoMMie te diabły i wszystko inne z tego miasta to są zwykłe potwory, jak np. 'dobre skorpeny', tylko wyróżnia je to, że pochodzą z miasta pełnego lawy. Żadnych odniesień do bezmyślnego mordowania, tortur itp. W kampaniach to już nawet Twierdza jest kreowana na bardziej 'złą' od inferno.
 
Akolita 
AKO-Junior Admin



Pomógł: 1 raz
Wiek: 31
Dołączył: 13 Paź 2009
Posty: 556
Skąd: Głogów
Wysłany: 2010-07-17, 13:19   

Leance napisał/a:
W kampaniach to już nawet Twierdza jest kreowana na bardziej 'złą' od inferno.

Powiedziałbym, że na swój sposób mroczna jest również Cytadela.(gąszcz, nie wiadomo co wyjdzie zza krzaka ;-) -ogólnie intrygujące miasto).

na wschód od Konina Azja się zaczyna
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Strona 4 z 6
Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group