Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Trwa II etap konkursu MapMaker AW
Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat «» Następny temat
Bastion vs Cytadela vs Nekropolia

Nekropolia vs Bastion vs Cytadela
Nekropolia
46%
 46%  [ 15 ]
Bastion
34%
 34%  [ 11 ]
Cytadela
18%
 18%  [ 6 ]
Głosowań: 32
Wszystkich Głosów: 32

Autor Wiadomość
Boss18 
;):):):)



Pomógł: 8 razy
Wiek: 32
Dołączył: 21 Wrz 2009
Posty: 555
Skąd: Cytadela;)
Wysłany: 2009-09-26, 10:45   Bastion vs Cytadela vs Nekropolia

Kolejny temat zakladam by poznac zdanie uzytkowników forum na temat tych miast Cytadela bastion i Nekropolia ktore najsilniejsze ktore najslabsze i dlaczego??

Ja głosuje na Cytadele bo uwazam to miasto za najlepsze ale na 2 miejscu i to nie daleko za Cytadela postawilbym Bastion jest to nbardzo silne miasto z silnymi ucznikami i mocnymi powolnymi krasnalami i entami.... jak dla mnie nekropolia tuz za bastionem albo na bardzo podobnym poziomie

Chcesz mnie pokonać ;) Pokonaj Tazara;)
 
 
Malekith 
I Am Justice



Pomógł: 85 razy
Dołączył: 30 Maj 2008
Posty: 2986
Wysłany: 2009-09-26, 11:50   

Oczywiste, że nekropolia. Nawet tazar może się schować przy ogromnej liczbie szkieletów (w 2 miechy jakieś 3-5k można zebrać).
 
 
Boss18 
;):):):)



Pomógł: 8 razy
Wiek: 32
Dołączył: 21 Wrz 2009
Posty: 555
Skąd: Cytadela;)
Wysłany: 2009-09-26, 12:00   

ale chyba wtedy gdy masz grala ... bez grala da sie 5 k zebrac??

Chcesz mnie pokonać ;) Pokonaj Tazara;)
 
 
Gandalf 
Ujemny Epsilon



Pomógł: 24 razy
Wiek: 103
Dołączył: 04 Wrz 2008
Posty: 1690
Skąd: Wiskitki
Wysłany: 2009-09-26, 12:16   

Cytat:
ale chyba wtedy gdy masz grala ... bez grala da sie 5 k zebrac??

Oczywiście, że się da - wystarczy stoczyć dużo bitew, przy czym najlepiej grać bohaterem ze specjalnością nekromancja (jest takich dwóch, osobiście wolę rycerza śmierci, nazywa się Isra czy jakoś tak) i wybudować szybko nekromatron (z tego co wiem, dodaje 10% w ten sposób: 30% - nekromancja na p. mistrzowskim + 10% = 40%, a nie w ten sposób, co np. specjalności bohów), który i tak jest potrzebny do ulepszenia wampirów. Gdybyś kisił się przez 2 -3 miechy w zamku, choćby z graalem, za ch.. byś tyle nie uzbierał.
Oczywiście, jeśli zależy Ci na "nabiciu" dużej ilości szkieletów, lepiej atakować duże ilości słabych jednostek, niż np. smoki. Warto też na początku je ulepszyć (ul. mają więcej speeda, a także najlepszy atak - ex e quo z halabardami/centami i najlepszą obronę na 1 poziomie - ex e quo z gnollami, które oczywiście w praktyce i tak będą miały więcej - wtedy zapełniasz puste sloty ulepszonymi podzielonymi po 1 i po bitwach będziesz dostawać również ulepszone).

Young man, in mathematics you don't understand things. You just get used to them.
 
 
Boss18 
;):):):)



Pomógł: 8 razy
Wiek: 32
Dołączył: 21 Wrz 2009
Posty: 555
Skąd: Cytadela;)
Wysłany: 2009-09-26, 12:56   

ale szkielety szybko gina w walce a cytadela gdy jest dobrze napakowana to tak naprawde malo sie jej zadaje wogoel a szkielety szybko padaja

Chcesz mnie pokonać ;) Pokonaj Tazara;)
 
 
Gandalf 
Ujemny Epsilon



Pomógł: 24 razy
Wiek: 103
Dołączył: 04 Wrz 2008
Posty: 1690
Skąd: Wiskitki
Wysłany: 2009-09-26, 13:39   

Boss18 napisał/a:
wogoel
A cóż to za słowo? :-P
Cytat:
ale szkielety szybko gina w walce
To znaczy, że nie za dobrze grasz nekropolią. Przecież można ściągać kontrę jedynkami, a poza tym w nekropolis jest spora szansa na magię ziemi, więc rzucasz stone skin/shield i już szkielety nie padają tak szybko (można też grać gościem od szkieletów, ale ja osobiście wolę mieć dużo większą liczbę szkieletów, niż normalną liczbę dopakowanych przez tego bohatera). Ponadto, gdy masz już wampiry (zwykle nie trwa to długo), nikt nie każe Ci wysyłać szkieletów w pierwszej linii (mówię o walkach z neutralami). Po prostu spowalniasz wrogów i wykańczasz ich samymi wampirkami i liszami, ew. resztki dobijasz za pomocą pozostałych jednostek.
EDIT: I tak do czasu, gdy będzie ich (tzn. szkieletów) tyle, że będą kładły wszystko na hita. :mrgreen:
 
 
Malekith 
I Am Justice



Pomógł: 85 razy
Dołączył: 30 Maj 2008
Posty: 2986
Wysłany: 2009-09-26, 14:04   

Cytat:
ale chyba wtedy gdy masz grala ... bez grala da sie 5 k zebrac??
Z gralem to by było z 7k :)

Dla nekro w sumie najlepszy będzie jakiś crag, czy tazar, ale zakładając brak takich hirków w karczmie, to galthran jest dosyć dobry. Szczurom dajemy exp nekro, po 5 wampów i zamiatamy mapkę.
Gandalf napisał/a:
będą miały więcej - wtedy zapełniasz puste sloty ulepszonymi podzielonymi po 1 i po bitwach będziesz dostawać również ulepszone)
To się nie opłaca bo dostajesz o 1/3 mniej szkieletów.
 
 
Gandalf 
Ujemny Epsilon



Pomógł: 24 razy
Wiek: 103
Dołączył: 04 Wrz 2008
Posty: 1690
Skąd: Wiskitki
Wysłany: 2009-09-26, 14:07   

Malekith napisał/a:
To się nie opłaca bo dostajesz o 1/3 mniej szkieletów.

Nawet o tym nie wiedziałem... W takim razie lepiej ulepszyć za free w forcie na wzgórzu (jak się trafi).

Young man, in mathematics you don't understand things. You just get used to them.
 
 
Boss18 
;):):):)



Pomógł: 8 razy
Wiek: 32
Dołączył: 21 Wrz 2009
Posty: 555
Skąd: Cytadela;)
Wysłany: 2009-09-26, 17:02   

no w sumie jest to sila ale dopiero od jakiegos momentu a jesli uda nam sie wczesniej necro spotkac to raczej maja przerabane i wtedy padaja jak muchy na mapach xl sie spisuje ale tylko...Szczerze tpo juz wole inferno chyba niznekropolie jakos mi ten klimat nie odpowiada

Chcesz mnie pokonać ;) Pokonaj Tazara;)
 
 
Gandalf 
Ujemny Epsilon



Pomógł: 24 razy
Wiek: 103
Dołączył: 04 Wrz 2008
Posty: 1690
Skąd: Wiskitki
Wysłany: 2009-09-26, 17:21   

Boss18 napisał/a:
na mapach xl sie spisuje ale tylko...
Nie mogę się z tym zgodzić. Na mapach "L" nekropolis to również największa potęga, zaś na "m" sprawdza się całkiem nieźle (gdy gra potrwa do 4 tyg. to również masakra, ale jeśli skończy się np. w 2, to już tak świetnie nie jest). Może po prostu tracisz za dużo szkieletów lub za wolno eksplorujesz mapę? Być może chodzisz jednym bohaterem? :lol: Skorzystaj może z rady zamieszczonej wyżej przez Malekitha.
Boss18 napisał/a:
niznekropolie
A to co? Postaraj się pisać poprawnie :!:
Inferno faktycznie jest bardzo mocne, na dużych mapach chyba nr 2.
Malekith napisał/a:
Dla nekro w sumie najlepszy będzie jakiś crag, czy tazar

Wcale nie jestem pewien, czy to byłoby najlepsze rozwiązanie. Oczywiście, można przydzielić oddziały szczurom z nekro, żeby ubijały neutrale i zbierały szkielety, ale jednak większe bitwy, mające na celu np. przebicie się do przeciwnika, będzie staczać właśnie nasz main, a w przypadku, gdy jest nim gość spoza nekro, tracimy możliwość zebrania większej liczby szkieletów :-/

Young man, in mathematics you don't understand things. You just get used to them.
 
 
Boss18 
;):):):)



Pomógł: 8 razy
Wiek: 32
Dołączył: 21 Wrz 2009
Posty: 555
Skąd: Cytadela;)
Wysłany: 2009-09-26, 18:13   

moze i to prawda i czasem próboje cos nekro zaczac ale po jakims czasie mi sie odechciewa i wpole stanowczo cytke bastion lub np inferno... a to czyli uwazasz z tego wnioskuje ze Necro na XL to najlepsze miasto??

Chcesz mnie pokonać ;) Pokonaj Tazara;)
 
 
Gandalf 
Ujemny Epsilon



Pomógł: 24 razy
Wiek: 103
Dołączył: 04 Wrz 2008
Posty: 1690
Skąd: Wiskitki
Wysłany: 2009-09-26, 18:15   

Oczywiście, że tak.

Young man, in mathematics you don't understand things. You just get used to them.
 
 
Boss18 
;):):):)



Pomógł: 8 razy
Wiek: 32
Dołączył: 21 Wrz 2009
Posty: 555
Skąd: Cytadela;)
Wysłany: 2009-09-26, 18:24   

heh mialem zaprzeczyc ale tak sobie mysle ze na dlugich starciach Xl to w sumie i Cytadela by padla a o innych miastach nie mowie.... jest to sila ale tylko w rekach bardzo wytrawnego gracza i stratega ... bez specjalnych umiejetnosci gra Nekropolią niestety jest skazana praktycznie na kleske

Chcesz mnie pokonać ;) Pokonaj Tazara;)
 
 
Malekith 
I Am Justice



Pomógł: 85 razy
Dołączył: 30 Maj 2008
Posty: 2986
Wysłany: 2009-09-26, 19:19   

Boss18 napisał/a:
jest to sila ale tylko w rekach bardzo wytrawnego gracza i stratega
Średni gracz rozjedzie nekrosem nawet pro gracza.

Na L i XL nekro jest bezkonkurencyjne. Na M przesra tylko jak zostanie zaatakowane w 2 tygu. Na S jest całkiem niezłe, ale do pokonania.
 
 
Boss18 
;):):):)



Pomógł: 8 razy
Wiek: 32
Dołączył: 21 Wrz 2009
Posty: 555
Skąd: Cytadela;)
Wysłany: 2009-09-26, 20:42   

oj niekoniecznie mowisz tak bo duza nia grywasz ale zauwaz ze nie kazdy .... nie kazdy doicenia nekropolie i nie jest to miasto latwe do grania

Chcesz mnie pokonać ;) Pokonaj Tazara;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Strona 1 z 7
Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group