Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Trwa II etap konkursu MapMaker AW
Odpowiedz do tematu
PC2M, więzienie i zakup bohaterów
Autor Wiadomość
Dago 
Człowiek



Pomógł: 4 razy
Wiek: 28
Dołączył: 03 Mar 2013
Posty: 528
Skąd: jestem.
Wysłany: 2015-09-27, 21:51   PC2M, więzienie i zakup bohaterów

Witam. Nie mam pojęcia, czy dobry dział, wiec kochana moderacjo, jeśli zły, to przenieście i NEI bijcie za mocno.

Oto stan faktyczny (teoretyczny):
Mapa PC2M, 130%, standardowe normalne pc2 jak wszyscy je znają. Z mojej wiedzy wynika, że na mapie tej gramy od 111 6 herkami (main + 5 scoutów). Załóżmy jednak, że na mapie znajdziemy więzienie w 1 turze, które możemy ez odbić w 1 turze, zatem dostaniemy jednego herka gratis, za darmo.

Proste pytanie do pro-playerów:
Wykupujemy i tak 5 herków w karczmie, więc mamy tyle samo golda, co normalnie, i dodatkowego biegacza, bo hajsu i tak jak zawsze nam starcza to i tym razem styknie, a co sześciu scoutów to nie pięciu,
czy też
Wykupujemy 4 herków w karczmie, przez co mamy tyle samo (6) bohaterów co zawsze, ale za to 2,5k golda dodatkowo, więc traktujemy to więzienie jak dużą skrzynię ze złotem (w przybliżeniu, bo hero nie musi być 1lv, ma armię startową itd) - no bo hajsu nigdy na tak biednym templu nie jest dość, a pc2m jest małe i właśnie dlatego gramy na 6 herków a nie na maksymalną ilość 8, bo mapa jest w rozmiarze M i i tak nie wykorzystalibyśmy potencjału dodatkowych herosów?

No i pytanie dodatkowe - co, jeśli znajdziemy drugie więzienie? 8 bohaterów, 7 + 2,5k golda czy 6 + 5k golda? (tzn. rozwinięcie poprzedniego pytania po prostu).

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Bass solo, take one.

- Jestem trollem? - Dago
- Hmmm... Masz 40hp i się regenerujesz. Tak. - Malekith
 
 
Malekith 
I Am Justice



Pomógł: 85 razy
Dołączył: 30 Maj 2008
Posty: 2986
Wysłany: 2015-09-27, 22:17   

Wszystko zależy od zasobności stref startowych i ich rozmiaru. Niekiedy nawet 8 hirków na start może być dobrym rozwiązaniem.

Przede wszystkim musisz określić, czy te zaoszczędzone 2.5k w jakimś stopniu przyczyni się do wzmocnienia twojej armii w 2. tygodniu. Jeśli widzisz, że jest mało kasy, to lepiej zaoszczędzić.

No i jako bonus, jeśli zobaczysz hirka ze specem +350 golda, to kup go nawet jeśli jest masz już 6-7 hirków. Spłaci się do końca pierwszego tygodnia.
 
 
Dago 
Człowiek



Pomógł: 4 razy
Wiek: 28
Dołączył: 03 Mar 2013
Posty: 528
Skąd: jestem.
Wysłany: 2015-09-27, 22:21   

No i jako bonus, jeśli zobaczysz hirka ze specem +350 golda, to kup go nawet jeśli jest masz już 6-7 hirków. Spłaci się do końca pierwszego tygodnia.

To to znam... A właśnie apropos tego:

Jeśli W PIERWSZEJ szóstce trafi mi się taki golder, to to oznaka, że warto kupić 7mego? Tzn łapię, że wszystko (jak zawsze) zalezy od mapy, ale pewnie jest jakaś zwykle sprawdzajaca sie zasada.

Przede wszystkim musisz określić, czy te zaoszczędzone 2.5k w jakimś stopniu przyczyni się do wzmocnienia twojej armii w 2. tygodniu. Jeśli widzisz, że jest mało kasy, to lepiej zaoszczędzić.

Patrząc na mój wieczny problem z kasą (wiem, low skill) oraz na to, jak często gram pc2 bardzo hajsożernym towerem... tak, na 95% te 2,5k będzie na wagę złota :D

Bass solo, take one.

- Jestem trollem? - Dago
- Hmmm... Masz 40hp i się regenerujesz. Tak. - Malekith
 
 
Malekith 
I Am Justice



Pomógł: 85 razy
Dołączył: 30 Maj 2008
Posty: 2986
Wysłany: 2015-09-27, 22:26   

Tych 5-6 musisz mieć, bo po prostu niczego nie ugrasz na mapie. Więcej zależy od tego, czy będziesz miał z tego jakiś zysk. Jeśli dzięki temu dodatkowemu bohaterowi podniesiesz 3 kupki złota więcej, to już się spłacił.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group