Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Trwa II etap konkursu MapMaker AW
Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat «» Następny temat
Czary
Autor Wiadomość
Gandalf 
Ujemny Epsilon



Pomógł: 24 razy
Wiek: 103
Dołączył: 04 Wrz 2008
Posty: 1690
Skąd: Wiskitki
Wysłany: 2010-01-10, 22:16   

Leance napisał/a:
Ew. jeszcze Ostrze Armagedonu dodaje
Ponadto chyba też błyskawica tytana.

Young man, in mathematics you don't understand things. You just get used to them.
 
 
Hektor
Oszołom



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 13 Maj 2010
Posty: 318
Skąd: mam wiedzieć?
Wysłany: 2010-05-20, 09:04   

A czy zbroja przeklętego daje księgę? Bo w sumie z animacji wynika, że to bohater rzuca te czary




 
 
Malekith 
I Am Justice



Pomógł: 85 razy
Dołączył: 30 Maj 2008
Posty: 2986
Wysłany: 2010-05-20, 10:33   

Hektor napisał/a:
A czy zbroja przeklętego daje księgę?
Nie.
Hektor napisał/a:
Bo w sumie z animacji wynika, że to bohater rzuca te czary
Animacja jest zawsze taka sama. Poza tym w okienku na dole pisze, że zbroja przeklętego rzuca xxx.
 
 
Gryf królewski 
nie pamiętam



Pomógł: 1 raz
Wiek: 26
Dołączył: 11 Maj 2010
Posty: 67
Skąd: Poznań
Wysłany: 2010-05-20, 13:04   

Czar błyskawica prawie zawsze można dostać w gildi magów lvl.2.Właśnie ten czar dodaje błyskawica tytana więc jeśli maż ten czar w księdze i ten artefakt to ten artefakt jest bez użyteczny.

Moim podpisem jest jego brak :)
 
Vincent
beastmaster



Dołączył: 31 Paź 2008
Posty: 63
Wysłany: 2010-05-20, 13:16   

Pomijając to, że BT zadaje zawsze 600 dmg za darmo, co dla wojowników czasami może być przydatne, a na pewno na dłuższe oblężenia, no i pomijając współczynniki to fakt, jest bezużyteczny...

Ja mam z kolei pytanie, przechodząc po raz kolejny Unholly Aliance zorientowałem się, że mistrzowskie odesłanie nieumarłych nie zadaje obrażeń nieumarłym pod moją komendą. To norma, czy jakiś bug? Dodam tylko, że mam złotą edycję.

ty masz czarne smoki ja mam wielkie gorgony
 
tylkoontamstoi 



Pomógł: 1 raz
Wiek: 33
Dołączył: 07 Cze 2010
Posty: 387
Skąd: 973!
Wysłany: 2010-06-07, 22:16   

Może właśnie dlatego, że masz ten czar na poziomie mistrzowskim powoduje to, że Twoje niumarlaki nie giną.... sam nigdy nie zwróciłem na to uwagi, dlatego nie jestem pewien.

Black Metal to wojna - więc pompuj rower dla szatana!
 
 
DevilAdam



Dołączył: 20 Lut 2015
Posty: 99
Wysłany: 2015-02-20, 08:56   

Faktycznie u mnie jest tak samo i również mam ZŁ.

Dobra, teraz pytanie ode mnie.
Czym różni się tarcza od kamiennej skóry, wiem że ta pierwsza jest tylko w zwarciu ale w takim razie wielu z was ją wybiera.
Jak się przelicza kamienną i tarczę ?
 
Malekith 
I Am Justice



Pomógł: 85 razy
Dołączył: 30 Maj 2008
Posty: 2986
Wysłany: 2015-02-20, 13:25   

Kamienna po prostu zwiększa obronę jednostki 3 (6 na Adv/Exp). Redukcja obrażeń będzie działać zgodnie z zasadami działania punktów obrony.
Tarcza redukuje obrażenia otrzymywane TYLKO wręcz o 15% (30% na Adv/Exp). Czyli jeśli normalnie masz otrzymać 100 pkt. obrażeń to z tarczą na ekspercie będzie to 70 pkt.
Praktycznie zawsze tarcza jest lepszym wyborem. Wyjątek to posiadanie mocnych strzelców przez przeciwnika.
 
 
MrFisterr 
No-life :D



Wiek: 77
Dołączył: 14 Cze 2015
Posty: 25
Skąd: Radom
Wysłany: 2015-06-17, 22:55   

Shakti napisał/a:
skwer123 napisał/a:
wrotami wymiarów możesz się tylko na odkryty teren teleportować.

Na nieodkryty też można.


Nie można ponieważ możesz trafić na góry lub coś, a nie sądzę, że gra tak po prostu Cię o tym poinformuje :D bardzo doświadczony gracz mógłby łatwo to wykorzystać :D

Hej, macie jakieś pytania na temat Heroes 3? Pytajcie śmiało, odpowiem każdemu! ;)
 
Konsumenci 2


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Lut 2014
Posty: 39
Wysłany: 2015-06-17, 23:32   

MrFisterr napisał/a:
Shakti napisał/a:
skwer123 napisał/a:
wrotami wymiarów możesz się tylko na odkryty teren teleportować.

Na nieodkryty też można.


Nie można ponieważ możesz trafić na góry lub coś, a nie sądzę, że gra tak po prostu Cię o tym poinformuje :D bardzo doświadczony gracz mógłby łatwo to wykorzystać :D

Proszę Cie gościu nie wprowadzaj ludzi w błąd. Wrót można użyć na zakryty teren jeśli są tam przeszkody to czar się nie wyświetla wiec musisz jeździć tak aż się pokaże wtedy może się teleportnąć.Bardzo doświadczony gracz tego nie wykorzysta bo na turnieju ten spell jest zabroniony a single player to single i tak jest banalny
 
 
MrFisterr 
No-life :D



Wiek: 77
Dołączył: 14 Cze 2015
Posty: 25
Skąd: Radom
Wysłany: 2015-06-18, 15:41   

Konsumenci 2 napisał/a:
MrFisterr napisał/a:
Shakti napisał/a:
skwer123 napisał/a:
wrotami wymiarów możesz się tylko na odkryty teren teleportować.

Na nieodkryty też można.


Nie można ponieważ możesz trafić na góry lub coś, a nie sądzę, że gra tak po prostu Cię o tym poinformuje :D bardzo doświadczony gracz mógłby łatwo to wykorzystać :D

Proszę Cie gościu nie wprowadzaj ludzi w błąd. Wrót można użyć na zakryty teren jeśli są tam przeszkody to czar się nie wyświetla wiec musisz jeździć tak aż się pokaże wtedy może się teleportnąć.Bardzo doświadczony gracz tego nie wykorzysta bo na turnieju ten spell jest zabroniony a single player to single i tak jest banalny


Ale ja nie mówię o zasadach turniejowych. Bo jeśli nie gramy turnieju, to ta funkcja (nie pokazywanie kursora czaru) jest często pomocna :D Nie trzeba grać na turnieju, żeby grać na "100%" ;)

[ Dodano: 2015-06-18, 15:43 ]
Gryf królewski napisał/a:
Czar błyskawica prawie zawsze można dostać w gildi magów lvl.2.Właśnie ten czar dodaje błyskawica tytana więc jeśli maż ten czar w księdze i ten artefakt to ten artefakt jest bez użyteczny.


Błyskawica tytana zadaje 500 p. obrażeń i nie wymaga many, więc to zupełnie co innego ;)

Hej, macie jakieś pytania na temat Heroes 3? Pytajcie śmiało, odpowiem każdemu! ;)
 
Malekith 
I Am Justice



Pomógł: 85 razy
Dołączył: 30 Maj 2008
Posty: 2986
Wysłany: 2015-06-18, 19:09   

MrFisterr napisał/a:

Ale ja nie mówię o zasadach turniejowych. Bo jeśli nie gramy turnieju, to ta funkcja (nie pokazywanie kursora czaru) jest często pomocna :D
Wszyscy wiemy o tym - tylko czemu najpierw zaprzeczasz temu, a potem odnosisz się do najmniej istotnej części postu? Kursor zmienia wygląd na nieodkrytym terenie i to jest fakt - niezależnie od tego, czy grasz w turnieju, czy nie.

Co więcej - czary takie jak wrota/portal/lot nie zawsze są zabronione w turniejach/ligach (choć oczywiście są przypadki, gdzie tak jest).
MrFisterr napisał/a:
Błyskawica tytana zadaje 500 p. obrażeń
Bazowo zadaje 600, ale może osiągnąć ponad 1000 z talentem magicznym i kulą powietrza.
 
 
Dago 
Człowiek



Pomógł: 4 razy
Wiek: 28
Dołączył: 03 Mar 2013
Posty: 528
Skąd: jestem.
Wysłany: 2015-06-18, 19:59   

Konsumenci 2 napisał/a:
Proszę Cie gościu nie wprowadzaj ludzi w błąd. Wrót można użyć na zakryty teren jeśli są tam przeszkody to czar się nie wyświetla wiec musisz jeździć tak aż się pokaże wtedy może się teleportnąć.Bardzo doświadczony gracz tego nie wykorzysta bo na turnieju ten spell jest zabroniony a single player to single i tak jest banalny


Nie wyprowadzaj ludzi w błąd. Większość znanych mi środowisk (w tym liga WoH oraz HW) zezwala na stosowanie tego czaru, ograniczając jednak jego użycie jedynie do dużych map oraz jednego razu na turę jednym bohaterem. :)

EDIT: o Malekith już napisał to wcześniej, sorry ,nie zauważyłem.

Bass solo, take one.

- Jestem trollem? - Dago
- Hmmm... Masz 40hp i się regenerujesz. Tak. - Malekith
 
 
JanuszInternetów 


Dołączył: 07 Cze 2015
Posty: 22
Wysłany: 2015-07-07, 00:59   

Ostatnio doceniłem pole siłowe, gdy rozwaliłem 1 feniksem 4k archów :D
 
Ravciozo 
Wielki Wuadca



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 19 Lut 2014
Posty: 874
Skąd: Polska, Opole
Wysłany: 2015-07-07, 10:48   

Vincent napisał/a:
Ja mam z kolei pytanie, przechodząc po raz kolejny Unholly Aliance zorientowałem się, że mistrzowskie odesłanie nieumarłych nie zadaje obrażeń nieumarłym pod moją komendą. To norma, czy jakiś bug? Dodam tylko, że mam złotą edycję.

Pamiętasz słowa karczmarza?
"Magia powietrza nie zaszkodzi temu, kto mistrzowsko ją opanował"

And we'll all dance alone to the tune of your death...
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Strona 8 z 8
Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group