Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Trwa II etap konkursu MapMaker AW
Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat «» Następny temat
Oblężenie zamku
Autor Wiadomość
Paweł 



Pomógł: 1 raz
Wiek: 31
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 4005
Wysłany: 2008-04-12, 21:44   

Kilu napisał/a:
offtop:=true

Dlaczego każdą wypowiedź kończysz wykrzyknikami? ;-)

offtop:=false

Po przeprowadzeniu większej ilości prób coraz bardziej sie przekonuje, do opcji 5/100*15%. Ale jakoś mi to nie pasuje. ;)

Dlaczego ci to nie pasuje??? To jedyna sensowna argumentacja jest.
A co do wykrzykników jakoś tak wychodzi.
 
Morgan-Ghost 



Pomógł: 9 razy
Dołączył: 02 Wrz 2007
Posty: 475
Skąd: Gorlice
Wysłany: 2008-04-13, 01:15   

Kilu napisał/a:
TM liczy sie inaczej niż płatnerz? Popatrz na poniższy 'screen'. :)

No fakt coś mi sie pojebało :)

Kilu, pisze wyraźnie: Zwiększa o 5% zdolność płatnerz, więc jeśli płatnerz wynosi 5%, to policzy 5% z 5%, jeśli płatnerz wynosi 10%, to policzy 5% z 10%, jeśli płatnerz wynosi 15% to policzy 5% z 15%. A ile dokładnie wynosi ten procent to nie jestem wstanie powiedzieć, bo jestem tępy z matmy.

Co mnie nie zabije to mnie wzmocni
 
 
Paweł 



Pomógł: 1 raz
Wiek: 31
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 4005
Wysłany: 2008-04-13, 08:22   

Morgan-Ghost napisał/a:
Kilu napisał/a:
TM liczy sie inaczej niż płatnerz? Popatrz na poniższy 'screen'. :)

No fakt coś mi sie pojebało :)

Kilu, pisze wyraźnie: Zwiększa o 5% zdolność płatnerz, więc jeśli płatnerz wynosi 5%, to policzy 5% z 5%, jeśli płatnerz wynosi 10%, to policzy 5% z 10%, jeśli płatnerz wynosi 15% to policzy 5% z 15%. A ile dokładnie wynosi ten procent to nie jestem wstanie powiedzieć, bo jestem tępy z matmy.


Morgan-Ghost ma rację właśnie to chciałem udowodnić Kilu. On jednak próbował wciskać dalej mi jakąś herezję.
 
Skwer 



Pomógł: 17 razy
Wiek: 33
Dołączył: 19 Lut 2008
Posty: 2742
Wysłany: 2008-04-13, 16:38   

Kilu... po co się kłóciłeś ... chyba jednak się znam:)
 
 
Majer 



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 29 Kwi 2007
Posty: 1759
Skąd: Poznań
Wysłany: 2008-04-15, 18:29   

Panowie ja mam na to calkiem inna teorie poniewaz ivor ktory ma specjalizacje Elfy i jest napisane "Zwieksza umiejetnosc (...) Dla każdego osiągnietego poziomu pow. 3" Chce tutaj zaznaczyc Dla Kazdego - tak samo jest napisane w platnerzu itp. To nie znaczy ze majac 20 lvl ivorem - 3 bo od 3 poz. moje lefy dostana + 17 ataku,oborny,speeda bo to by bylo debilne. I wydaje mi sie ze te 5% do platnerza to jest tak samo jak z elfami czyli po prostu platnerz na exp. 15% + spec. 5% = 20% platnerz na jed. i nie zwieszka sie to.

Bo jak pisaliscie ze to jest 5% od np. 10% to na lvl 23 mamy juz okolo. 30,79%
Co przy platnerzu na exp. daje ten wynik na lvl 15. A wiadomo ze coraz wyzszy lvl to nam bedzie dawal coraz wiecej % i gdzies na lvl 5 platnerzu na exp. bedzie nam dawalo ok. 1% a na 15 lvl prawie 1,5% i tak czy siak majac lvl okolo 90 -99 czy moze nawed wczesniej bedziemy mieli 100% co da nam niezniszczalne jed. a jak wiemy tak nie jest.

"Co wypijesz to wypocisz, co cię nie zabije to cię wzmocni"
 
 
Tarnoob
[Usunięty]

Wysłany: 2008-04-15, 19:05   

Panie, panowie, lolu...

Obie teorie mają jeden błąd - zakładają, że przy odpowiednio wysokim levelu nasze jednostki będą niezniszczalne. Nie jest tak, ale tylko dlatego, że w HoMM3 jest pewna bariera i po pewnym czasie dodatkowe zwiększanie obrony, rzucanie czarów, itp. nie ma sensu. Obrażenia mogą być zmniejszone co najwyżej o (jeżeli się nie mylę) 70%.

Btw jestem skłonny myśleć, że z każdym levelem płatnerstwo i inne umiejętności tego typu zwiększają się zawsze o tę samą wartość, czyli w tym przypadku 5%*15%.

Aha, kilo: jeżeli chcesz kogoś zgłosić do warna to załóż odpowiedni temat w sprawach technicznych albo propozycjach i wytocz tam swoje argumenty. Może być ciekawie :-)
 
Majer 



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 29 Kwi 2007
Posty: 1759
Skąd: Poznań
Wysłany: 2008-04-15, 19:23   

Ale najakiej podstawie tak twierdzisz ze do 70& prosze o argumenty i wlasnie mi sie wydaje ze ta teoria 5%*15% jest bledna a ta ze 5%+15% to juz wogole odpada

A tak pozatym to moj 250 post :)

Chce zeby ten temat byl ale wracajac do oblezen to twierdze ze jedziecie tutaj cytadele i tez bastion (moj zamek) Majac 2 nie najlepszych lotników robimy "Czekaj" i atak, powrót co sie tyczy tych 2 zamkow a zwlaszcza cytadeli ma duzego defa i wiezyczki,strzelcy będą smieszne damage dawac. I ta taktyka robimy az sie mury nie "Otworza" i potem lecimy na przeciwnika oczywiscie wszystko tez od czarow zalezy bo majac same wskrzeszenie to samym pegazem z bastionu,wywerna z cytadeli mozemy sie wksrzeszac i tak do konca dajac jeszcze kam skore na nasze jednostki i maja juz na tyle defa by przyjmowac strzaly od wiezyczek bez wiekszych strat. A jak przeciwnik zobaczy ze ty po malu wybijasz mu armie a wiezyczki maja mizerny skutek to sam wyjdzie

"Co wypijesz to wypocisz, co cię nie zabije to cię wzmocni"
 
 
Morgan-Ghost 



Pomógł: 9 razy
Dołączył: 02 Wrz 2007
Posty: 475
Skąd: Gorlice
Wysłany: 2008-04-15, 20:08   

Majer napisał/a:
Panowie ja mam na to calkiem inna teorie poniewaz ivor ktory ma specjalizacje Elfy i jest napisane "Zwieksza umiejetnosc (...) Dla każdego osiągnietego poziomu pow. 3"

I tutaj jest jeden fakt: specjalność do jednostek zwiększa się co określoną liczbę poziomów, a nie co każdy poziom, radze porobić sobie parę testów. Dla przykładu Tamika ze specjalnością czarni jeźdźcy, na 20lvl dostanie +2 ataku +2 obrony +1speeda i +ileść tam obrażeń więcej, ale liczby tej już nie pamiętam. U żadnego bohatera ze specjalnością jakiejś jednostki nie zwiększają się premie co każdy poziom. A do do płatnerza to zrób sobie test i policz obrażenia zadawane bohaterowi ze specjalnością płatnerz co każdy poziom tak do 10lvlu, wszystko będziesz miał czarne na białym.
Majer napisał/a:
bedziemy mieli 100% co da nam niezniszczalne jed. a jak wiemy tak nie jest.

Majer jest pewna stała, której nie da się już przekroczyć o ile mnie pamięć nie myli wynosi ona 30%. Oznacza to że mając 99 defa a przeciwnik 0 ataku może on nam zadać 30% obrażeń. Wszystko zostanie odpowiednio policzone w trakcie walki.

Co mnie nie zabije to mnie wzmocni
 
 
Skwer 



Pomógł: 17 razy
Wiek: 33
Dołączył: 19 Lut 2008
Posty: 2742
Wysłany: 2008-04-18, 08:28   

ja nie chcę się kłucić ale to była moja teoria... nie wiem czy słuszna, ale jedna z bardziej prawdopodobnych

 
 
Michał3103 


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 22 Mar 2008
Posty: 2263
Skąd: far away from home
Wysłany: 2008-08-01, 20:55   

Miałbym ładnego herosa... Wystana. Ale Wystan tylko latał po mapie. A ja bez przerwy zamków musiałem bronić, bo się dranie uwzięli. I najlepszy boh nie miał gdzie ekspa łapać i jednostek uzupełniać. Wkurzające.
 
DevilAdam



Dołączył: 20 Lut 2015
Posty: 99
Wysłany: 2015-02-20, 07:50   

Moim zdaniem najgorsza sytuacja to teleport na up.hydrę + ważki w pogotowiu i up.wiwerny i tak po kolei osłabiamy i zatruwamy. Fakt cytadela ma to do siebie że przydał by się łucznik na chociażby 4 poziomie bo poza Tazarem wszystko wypada miałko.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Strona 4 z 4
Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group