Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Trwa II etap konkursu MapMaker AW
Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat «» Następny temat
Najlepsze klasy bohaterów magii w heroes 3

TOP 3 klas magów to:
kleryk
2%
 2%  [ 1 ]
druid
0%
 0%  [ 0 ]
czarodziej
16%
 16%  [ 7 ]
heretyk
2%
 2%  [ 1 ]
nekromanta
21%
 21%  [ 9 ]
czarnoksiężnik
19%
 19%  [ 8 ]
mag bitewny
19%
 19%  [ 8 ]
wiedźma
0%
 0%  [ 0 ]
elementalista
19%
 19%  [ 8 ]
Głosowań: 16
Wszystkich Głosów: 42

Autor Wiadomość
jaggy007 


Dołączył: 10 Sie 2013
Posty: 59
Wysłany: 2013-08-25, 13:32   

Cytat:
Co do tematu, wybrałem magów bitewnych (Gundula nie ustępuje nawet wojownikom), elementalistów (magia na start) i nekromantów (nekromancja).


możesz uszeregować wszystkich?

[ Dodano: 2013-08-25, 13:58 ]
Redalion napisał/a:
genialny duet Luna + Ciele


nie wiem jak grać Luną, Ciele spoko, można sobie porzucać strzałki do oporu :)

Redalion napisał/a:
Thant + animator Alamar + wskrzeszenie


Dlaczego niby są gorsi wg ciebie od ciele, luny czy grindana?

Redalion napisał/a:
W zamku jest Adela z dyplo i blessem na start, poza tym nie kojarzę żadnego bolka użytecznego do czegokolwiek.


Loynis

Redalion napisał/a:
Podsumowując:
1 i 2. Mag bitewny/elementalista
3 i 4. Czarnoksiężnicy i Nekromanci
5. Czarodzieje
6,7,8 i 9. Druidzi/heretycy/klerycy/wiedźmy.


dzięki za wyczerpującą odpowiedź :)
 
Redalion 



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 30 Sty 2010
Posty: 398
Wysłany: 2013-08-25, 16:00   

Później Ci odpowiem, wyedytuję tego posta.

[ Dodano: 2013-08-25, 23:33 ]
jaggy007 napisał/a:
nie wiem jak grać Luną, Ciele spoko, można sobie porzucać strzałki do oporu :)
Na forum są gdzieś filmiki z walk Luną. Chodzi o to, że Luna z pixem na 1 lvl jest w stanie czyścić większość silnych niestrzelających i niezbyt szybkich guardów, np. jakieś mnóstwa czy hordy 2 czy nawet 3 lvl. Na wyższym lvl z większą mocą może nawet jechać hordy wolnych 5 czy 6 lvl, np. enty. Ciele ze swoją 2x mocniejszą strzałką niż normalnie też może jechać słabe neutrale, a jak złapie sensowną ilość mocy, to i nawet trochę mocniejsze idzie obić (jakie dokładnie, ile i w jakiej sytuacji - wszystko znajdziesz tu na forum, wystarczy poszukać ;p ).
Cytat:

Dlaczego niby są gorsi wg ciebie od ciele, luny czy grindana?
Nie pisałem, że są gorsi od Luny czy Ciele, gdyż ta 2 raczej na maina się nie nadaje, to "tylko" świetne poboczne. Z kolei Alamar z Thantem jako poboczni nie wyróżniają się jako (do tego jako mainowie też nie, no ale temat o magach, to rozważam sytuacje, w których ich bierzemy. Jakoś tam sobie radzą, na niektórych mapach nawet bdb.) A są gorsi od Grindana, bo nie mogą zrobić rusha, o którym pisałem. Poza tym wskrzeszenia/animatory na magach nie są tak skuteczne, jak u woja, gdyż wskrzeszamy dużo słabsze wojsko (dajmy np. Alamar staty 5/5/15/15 i woj 15/15/5/5. Gdybyś grał wojem i wskrzesił cały slot, to wskrzeszasz mocny, równorzędny oddział z tym, który ma przeciwnik. Gdy wskrzesza Alamar, to wskrzesza oddział dużo słabszy od woja przeciwnika, więc zostanie pewnie znów szybko zniszczony z powodu różnicy statów.) Po prostu mag wyjdzie lepiej niszcząc wojo wroga zaklęciami ofensywnymi, bo wskrzeszając jednostki dodaje sobie i tak mały potencjał w ofensywie, gdyż przez staty jego wojo jest dużo słabsze od przeciwnika. Grindan > Alamar/Thant z całą pewnością.
Cytat:
Loynis
Faktycznie, zapomniałem. Jakiś bardzo mocny nie jest, ale na pewno przez spec w modlitwie jest całkiem w porządku. No to powiedzmy, że 6 miejsce klerycy, dalej jednak już jest lipa z magami i podobny, dość denny poziom. :P
 
jaggy007 


Dołączył: 10 Sie 2013
Posty: 59
Wysłany: 2013-08-26, 11:24   

dzięki za rzeczowe wyjaśnienie, uzasadnienie prawie na stronę, fajnie, że komuś się jeszcze chce :) jakbyś jeszcze wypowiedział się choć pokrótce w temacie wojów, będę jeszcze bardziej happy, masz ode mnie plusa za tak wyczerpujący komentarz ;)
 
LordDavy 


Dołączył: 03 Cze 2011
Posty: 19
Wysłany: 2013-12-16, 01:32   

1. Nekromanta
2. Mag bitewny
3. Czarnoksiężnik/Elementalista
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Strona 3 z 3
Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group