Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Trwa II etap konkursu MapMaker AW
Odpowiedz do tematu
"Oswobodzenie" - zmiana kolejności misji w Złotej
Autor Wiadomość
Skrzypiec

Dołączył: 13 Wrz 2011
Posty: 2
Wysłany: 2011-09-16, 14:59   "Oswobodzenie" - zmiana kolejności misji w Złotej

(Przeniosłem ten temat, gdyż nie miałem pewności, czy zadałem go w odpowiednim dziale.)

Hej, właśnie przeszedłem "Odrodzenie Erathii". Miałem nadzieję, że uda mi się na 100% - to znaczy odwiedzić wszystkich jasnowidzów i strażników bramy. Tym niemniej, pogubiłem kilka artefaktów i nie mam pojęcia jak je zdobyć. Problem dotyczy kampanii "Oswobodzenie" i "Niech żyje król", które - nie wiem dlaczego - nie wyglądają tak, jak opisane w poradnikach. Żeby nie mieszać, najpierw postanowiłem zająć się "Oswobodzeniem". Poniżej spisałem artefakty i jasnowidzów:


MISJA________________MAM DAĆ______MAM DOSTAĆ

2: Rozprawa z diabłem__Order męstwa__Talizman many
____________________Amulet życia____Luneta

3. Neutralna działalność__Order męstwa__Amulet życia
_____________________Teleskop______Teleskop

Potem w czwartej misji za Lunetę i Teleskop mam dostać Pancerz tytana i coś tam jeszcze... nie pamiętam, co.


Zatem moje pytania brzmią:

1. Wg poradnika Josepha Andro Artanto, zaraz po tym, jak przejdę pierwszą misję - "Bitwa o Steadwick" - powinienem mieć wybór pomiędzy "Rozprawą z diabłem" i "Neutralną działalnością" - ale mimo, iż specjalnie w celu sprawdzenia tego przeszedłem "Bitwę o Steadwick" ponownie, zdaje mi się, że tak czy inaczej MUSZĘ zagrać w "Rozprawę z diabłem" w pierwszej kolejności, bez żadnej innej opcji. Co jest nie tak? Mam Złotą Edycję - wszystkie 3 części w 1. Czy to może być powód, dla którego nie mogę wybrać misji?
2. Jeśli powyższe stwierdzenie to prawda... to JAK mogę przenieść Amulet Życia z "Neutralnej działalności" do "Rozprawy z diabłem", jeśli "Rozprawa z diabłem" włącza mi się PRZED "Neutralną działalnością" - czyli zupełnie inaczej, niż podaje poradnik z Akademii Wojny?
3. W "Neutralnej działalności", dlaczego czarownik chce ode mnie Teleskop, jeśli sam go pilnuje???


Ten Pancerz tytana w czwartej misji wygląda naprawdę obiecująco. Już raz się bez niego obszedłem, ale to nie była przyjemność, tylko morderstwo z zachlastaństwem. Chciałbym przejść tę kampanię tak jak trzeba, a mam wrażenie, że przemieszana kolejność misji stwarza niepotrzebny problem. Nie wiem, czego się chwycić i czuję się nieco sfrustrowany. Ma ktoś jakiś pomysł? Z góry dziękuję.
 
Malekith 
I Am Justice



Pomógł: 85 razy
Dołączył: 30 Maj 2008
Posty: 2986
Wysłany: 2011-09-16, 15:23   

Sprawdź czy na mapie kampanii nie da się kliknąć na inny obszar (=inna misja).
 
 
Skrzypiec

Dołączył: 13 Wrz 2011
Posty: 2
Wysłany: 2011-09-17, 21:27   

:shock: :shock: :shock: Pierwszy raz włączyłem to 6 lat temu i zawsze myślałem, że mapa to tylko statyczny, nieinteraktywny obraz... Wymyślić, że trzeba to kliknąć jest trudniej niż przejść wszystkie kampanie i zdobyć wszystkie artefakty. Ktokolwiek pierwszy na to wpadł, był albo genialny, albo miał nieziemskiego farta. Wiem tylko, że TO DZIAŁA. Zaoszczędziłaś(eś) mi sporo czasu i frustracji. Dziękuję.

EDIT: Ale nadal nie rozumiem, dlaczego strażnik w "Neutralnej działalności" żąda ode mnie teleskopu, skoro sam go pilnuje. Jedynym wyjściem byłby tu Lot... ale szansa, że go dostanę w tej pojedynczej fortecy jest raczej minimalna. Szukałem innych postów z nazwą tej mapy, ale nie znalazłem. W głowie mi się nie mieści, że nikt wcześniej nie podał tego problemu. Albo po prostu nie umiem czytać...

[ Dodano: 2012-10-06, 23:06 ]
Przepraszam, ale znalazłem wreszcie trochę czasu, żeby do tego powrócić.

Odwróciłem ciąg scenariuszy, jak mi poradziłeś, przechodząc "Neutralną działalność" jako drugą misję (zaraz po "Bitwie o Steadwick"). Nic to nie pomogło, nadal mam tylko Order męstwa z poprzedniego scenariusza, dostaję za niego Amulet życia (w lewym górnym rogu mapy), a Teleskopu ni widu, ni słychu. A sprzedawcy artefaktów kupić się nie da.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group