Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Trwa II etap konkursu MapMaker AW
Odpowiedz do tematu
Mapy na poczatek
Autor Wiadomość
maarcin 

Dołączył: 19 Lip 2011
Posty: 5
Wysłany: 2011-07-19, 17:04   Mapy na poczatek

Witam.

W Herosy juz gram jakis czas, ale od kiedy pamietam, to gralem z cheatami. Tak, wiem, psulem sobie zabawe itp, ale fakt jest taki, ze po prostu jestem za slaby, zeby ogarnac cos wiecej... I za leniwy :)

No, ale postanowilem ogarnac sie i zaczac grac jak czlowiek. I mam pytanko co do map, ktore sa dostepne.

Jakie mapy polecacie na poczatek? Jakies proste, bezstresowe, zeby sie nie zniechecic i nie wpisywac nwcniematamlyzki itp ;] Szukalem, ale z tego co widze, to wszystcy jakos ogarniaja ta gre i chca tylko trudniejsze :) Ja potrzebuje czegos na swiezy start, cos lajtowego.

Mam RoE, AB i SoD, takze wybor jakis jest :)

Pozdrawiam
Marcin
 
Quargoh 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 07 Mar 2011
Posty: 87
Skąd: BP
Wysłany: 2011-07-19, 20:11   

Większość, jak nie wszystkie mapki na 100% są na początek dobre aby co nieco załapać. Poczytaj sobie tu na forum trochę o systemie rozwoju miast/doboru artów/umiejętności, a z czasem będziesz te % sobie zwiększać ;)

 
Leance 



Pomógł: 44 razy
Wiek: 30
Dołączył: 05 Sie 2009
Posty: 2682
Skąd: Warszawa / Lublin
Wysłany: 2011-07-19, 20:19   

Spróbuj losowe na 80% i Klucz do Zwycięstwa :lol:
W RoE jest taka mapka Przeklęta Misja - mu super klimat i trochę zaznajamia ze światem HoMM3 bez obawy, że ktoś wleci ci w stolicę.
 
maarcin 

Dołączył: 19 Lip 2011
Posty: 5
Wysłany: 2011-07-19, 22:19   

Dzieki panowie. Przejrzalem te mapki, ktore poleciles i KdZ wyglada bajecznie prosto, druga juz nie za bardzo, ale pogram, sie zobaczy :)

Pytanie co do losowych map: generuja sie takze losowo do wersji gry czy np bede mogl polaczyc znalezione artefakty w plaszcz nieumarlego krola? Artefakty widzialem, ale wlasnie ciekaw jestem jak to wyglada z potworkami, bo stworzylem sobie z 6 randomowych mapek i nigdzie nie bylo siedliska np. smokow, czarodzieji czy chociazby strzelcow.

Jeszcze raz dzieki za odpowiedzi :)
 
Malekith 
I Am Justice



Pomógł: 85 razy
Dołączył: 30 Maj 2008
Posty: 2986
Wysłany: 2011-07-19, 22:56   

maarcin napisał/a:
bo stworzylem sobie z 6 randomowych mapek i nigdzie nie bylo siedliska np. smokow, czarodzieji czy chociazby strzelcow.
Każdy random jest generowany przy użyciu jakiegoś szablonu (template). Nie na wszystkich można znaleźć siedliska takich stworzeń lub szansa jest niewielka. Błękitne i kryształowe smoki nie występują w ogóle na oryginalnych randomkach, pozostałe są rzadkie. Większość ciekawych szablonów można ściągnąć ze strony ligi LH. Plik o nazwie rmg wystarczy wrzucić do folderu Data. Zazwyczaj są one stworzone dla 2 graczy, ale biorąc pod uwagę, że jesteś niedoświadczony nie powinno to stanowić problemu. Smoki można spotkać w dużych ilościach na Clash of Dragons i Frozen Dragons. Bardzo bogate w zasoby i artefakty są Jebus Cross (można grać w 4) i Long Run. Powinny ci się spodobać.
 
 
maarcin 

Dołączył: 19 Lip 2011
Posty: 5
Wysłany: 2011-07-19, 23:27   

Dzieki. KdZ juz skonczona, krotko sie gralo ;] chyba latwiejszej nie widzialem :)

Dzieki za stronke, randomy niezle wygladaja :) Szczegolnie jebus cross.

Ps. Random Nostalgia, to jakas rzeznia ;]

Pozdro ;]
 
Malekith 
I Am Justice



Pomógł: 85 razy
Dołączył: 30 Maj 2008
Posty: 2986
Wysłany: 2011-07-20, 00:03   

Zobacz sobie jeszcze mapę o nazwie "Huzia na wikinga", są tam smoki i jest w miarę łatwa.
 
 
Hektor
Oszołom



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 13 Maj 2010
Posty: 318
Skąd: mam wiedzieć?
Wysłany: 2011-07-20, 19:28   

Ja polecam "Nowy Wspaniały Świat". Gra się w 8 FFA. Bez U. Raczej łatwa. Jak chcesz ułatwienie to jasnoniebieski ma tuż przy zamku schowaną księgę magii wody. A tak apropo ktoś z was już ją kiedyś znalazł? 8-) Ja przez przypadek. Chodziłem strzałkami, dałem w dół a tu nagle księga magii wody. Mapka fajna. Łatwa. Są siedliska kryształowych i rdzawcyh.




 
 
maarcin 

Dołączył: 19 Lip 2011
Posty: 5
Wysłany: 2011-07-21, 20:04   

Siema. Mapke spawdze pozniej :)

Ogralem kilka mapek, emki i elki na randomie 1vs1 i nie bylo problemu z wygraniem. Fakt, ze gralem na najnizszych mozliwych ustawieniach, procz potworow (dalem na silne). Ta templata jebusa jest dobra ;]

Pozdro
 
Paweł 



Pomógł: 1 raz
Wiek: 31
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 4001
Wysłany: 2011-07-23, 18:14   

Mapa "Nowy Wspaniały Świat" jest bardzo dobra. To moja ulubiona mapa, bardzo dobrze ją wspominam. Dla początkującego może być, ale myślę, że każda z podstawki będzie się do tego nadawała na odpowiednim poziomie trudności (no prawie każda). Mapa może nie jest najłatwiejsza, ale nie powinna sprawiać problemów. Ponadto przyjemnie się w nią gra.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group