Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Trwa II etap konkursu MapMaker AW
Odpowiedz do tematu
Pojedynek Templatów

Który z Templatów jest lepszy?
Jebus Cross
76%
 76%  [ 10 ]
Balance PC 2
23%
 23%  [ 3 ]
Głosowań: 13
Wszystkich Głosów: 13

Autor Wiadomość
lol772 



Pomógł: 21 razy
Wiek: 29
Dołączył: 01 Lip 2007
Posty: 3176
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2010-08-11, 20:26   Pojedynek Templatów

Postanowiłem zrobić sondę który z dwóch obecnie najpopularniejszych templatów wam się podoba. Wybierajcie.
 
Malekith 
I Am Justice



Pomógł: 85 razy
Dołączył: 30 Maj 2008
Posty: 2986
Wysłany: 2010-08-11, 21:34   

Oba ssą.
 
 
Paweł 



Pomógł: 1 raz
Wiek: 31
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 4001
Wysłany: 2010-08-11, 21:37   

Malekith napisał/a:
Oba ssą.
A co według Ciebie nie ssie?

Ogólnie bardziej podoba mi się rozgrywka na PC2, ale mają wadę. Ostatni raz kiedy próbowałem go z kimś zagrać wymiękłem po około 20 restartach - pełno bugów.

Jebus to już inna rozgrywka jest. Lubię go za to, że nie jest aż w takim stopniu zbugowany.
 
Malekith 
I Am Justice



Pomógł: 85 razy
Dołączył: 30 Maj 2008
Posty: 2986
Wysłany: 2010-08-11, 21:43   

Cytat:
A co według Ciebie nie ssie?
2sm4d(3)
Paweł napisał/a:
Ostatni raz kiedy próbowałem go z kimś zagrać wymiękłem po około 20 restartach - pełno bugów.
Lepsze są akcje gdzie na 3 strefy jest 1 kupka kamieni, albo przeciwnik dostaje 7 puszek i fajne arty, a tobie brakuje na rozbudowę zamku :D

A do jebusa się zniechęciłem odkąd mój przeciwnik zebrał lepszy zestaw artów na FB ze swojej startowej strefy, niż ja po tygodniu łażenia po pustyni (on tam nawet nie wszedł).
 
 
Maszkarra 
Jestem zły i gryzę



Pomógł: 25 razy
Wiek: 29
Dołączył: 15 Kwi 2010
Posty: 1066
Skąd: Suwałki
Wysłany: 2010-08-12, 10:42   

Malekith napisał/a:
A do jebusa się zniechęciłem odkąd mój przeciwnik zebrał lepszy zestaw artów na FB ze swojej startowej strefy, niż ja po tygodniu łażenia po pustyni (on tam nawet nie wszedł).


Miałem identycznie w grze z Bartezenem..

Szanse jeden na milion maja to do siebie, że sprawdzają się w 9 na 10 przypadków.
 
 
Tiamath


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Wrz 2009
Posty: 119
Wysłany: 2010-08-12, 15:36   

Malekith napisał/a:
Cytat:
A co według Ciebie nie ssie?
2sm4d(3)

Toś Panie wybrał. Jebus ma tą przewagę nad 2sm że jest coś takiego jak strefa środkowa w której zawsze można nadrobić to co przeciwnik wyjmie ze swojej strefy. Do tego wszystkiego dominując środek masz jeszcze pole do popisu w dwóch neutralnych strefach w których na bank znajdziesz równowagę albo przynajmniej coś co zniweluje w jakimś tam stopniu przewagę. Na 2sm każdy zgarnia to co ma u siebie i albo jeden albo drugi wbija przez środek lub boczną strefę do przeciwnika i jest po zawodach. 2sm jest tak samo denne jak BB. Jeżeli już ma coś z czymś rywalizwoać to myślę że Jebus vs 8mm vs ten twój Clash no i Balanc, ale chyba pc2 na którym każdy zamek ma jakieś szanse.
 
Malekith 
I Am Justice



Pomógł: 85 razy
Dołączył: 30 Maj 2008
Posty: 2986
Wysłany: 2010-08-12, 17:39   

Tiamath napisał/a:
Jebus ma tą przewagę nad 2sm że jest coś takiego jak strefa środkowa w której zawsze można nadrobić to co przeciwnik wyjmie ze swojej strefy.
Problem leży w tym, że
Malekith napisał/a:
mój przeciwnik zebrał lepszy zestaw artów na FB ze swojej startowej strefy, niż ja po tygodniu łażenia po pustyni (on tam nawet nie wszedł).
co jest równie denne jak pc2M z 1 kupką kamieni na 3 strefy. Poza tym na 2sm też są 4 strefy artów, gdzie można szukać szczęścia.
Tiamath napisał/a:
2sm jest tak samo denne jak BB.
Różnica jest taka, że na bb grasz sobie w randomkę z kompem z 1 bitwą w 3-6 tygu (lub poddaniem gry, z powodu straty zamku), a na 2sm możliwe jest nawet spotkanie w 1 tyg. Miałem kiedyś ciekawą grę z Gafgarionem, w której od 4. dnia toczyła się walka scoutów.
Tiamath napisał/a:
Balanc, ale chyba pc2 na którym każdy zamek ma jakieś szanse.
Te temple różnią się tylko terenem, rodzajami miast oraz brakiem hive zone na M (a także ma troszkę mocniejsze guardy na M).
 
 
Tiamath


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Wrz 2009
Posty: 119
Wysłany: 2010-08-12, 21:02   

Teren na pc2 jak i zamki mają kolosalne znaczenie jeżeli chodzi o rozgrywkę.
Co do 2sm to te 4 strefy są nierzbalansowane już pod samym względem wielkości a co dopiero mówic o balansie zasobności.
 
Malekith 
I Am Justice



Pomógł: 85 razy
Dołączył: 30 Maj 2008
Posty: 2986
Wysłany: 2010-08-12, 21:55   

Ale z 2 strony można otworzyć strefę i wpuścić tam scoutów w 1-2 tyg, żeby sprawdzić zawartość etc.
 
 
Tiamath


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Wrz 2009
Posty: 119
Wysłany: 2010-08-13, 08:55   

Właśnie gram 4-5te 2sm w przeciągu tygodnia i z tym wpuszczaniem zwiadowców to wygląda tak że tracę dwóch hirków na brodzenie po bagienkach czy innych bezkresach, do tego szansa zaskoczenia przeciwnika w tych strefach jest znikoma, bo albo teren/powierzchnia strefy wyklucza taką możliwość albo specyfika mapy na to kompletnie nie pozwala.
Jeżeli narzekasz na mapy w których decyduje to co masz po swojej stronie "miedzy" to niestety 2sm jest wzorcowym przykładem takiej mapy. Ze wszystkich gier na tym templu jakie pamiętam z ostatniego czasu, o wygranej decydowało to co miałem u siebie lub przeciwnik. Co więcej, o ile na jebusie xl masz dużą szansę na zdublowanie się artefaktow to już na 2sm jest z tym gorzej.
 
Malekith 
I Am Justice



Pomógł: 85 razy
Dołączył: 30 Maj 2008
Posty: 2986
Wysłany: 2010-08-13, 12:05   

Tiamath napisał/a:
Jeżeli narzekasz na mapy w których decyduje to co masz po swojej stronie "miedzy" to niestety 2sm jest wzorcowym przykładem takiej mapy.
Lubię 2sm nie dlatego, że ma lepsze, czy gorsze strefy środkowe, tylko za możliwość kontaktu z przeciwnikiem od wczesnej fazy gry. Oczywiście nie zawsze jest szansa na zwiedzenie strefy artów, ale czasem taka możliwość występuje (np. kiedyś znalazłem 2nd dwel rycerzy i 3 ważne kupki golda pod kopalnią, na początku 2 tyg).
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group