Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Trwa II etap konkursu MapMaker AW
Odpowiedz do tematu
Test: Zamek vs Forteca vs Lochy
Autor Wiadomość
The Shadow 
Tsukuyomi user



Pomógł: 14 razy
Wiek: 30
Dołączył: 05 Lis 2008
Posty: 959
Skąd: Łódź/Łowicz
Wysłany: 2009-02-13, 22:03   

Malekith napisał/a:
Komp jest tępy, nie myśli i można go sklepać każdym zamkiem, na każdym poziomie trudności :P


Ale też wykupuje wojsko i trochę walczy. Są czasami chwile (na 200%),gdy zastanawiasz się co dała miażdżąca przewaga komputera w zasobach... i widzisz, że też potrafi zebrać potężną i liczną armię, która czasem miażdży twoje wojsko. Z szacunkiem dla was, ale na niektórych mapkach wygrywa się tylko fartem.
 
 
Malekith 
I Am Justice



Pomógł: 85 razy
Dołączył: 30 Maj 2008
Posty: 2986
Wysłany: 2009-02-13, 22:06   

Mówię o normalnych warunkach - czyli jakaś randomka.
 
 
Xeno 
xeno



Pomógł: 27 razy
Wiek: 29
Dołączył: 11 Lis 2008
Posty: 2203
Wysłany: 2009-02-14, 08:39   

The Shadow napisał/a:
Z szacunkiem dla was, ale na niektórych mapkach wygrywa się tylko fartem.


Tak,na niektórych tylko fartem,ale by przejść afryke herosów to trzeba mieć farta i umiejętności,by cie różowy nie zmiażdzył.
 
 
Varial1 
Król Krain Nadzieji



Wiek: 27
Dołączył: 08 Lut 2009
Posty: 32
Wysłany: 2009-02-14, 11:01   

taa.... na pewno!!

Wygrywasz nie dzięki armii, ale dzięki taktyce

Pozdro od Varial1
 
 
Mathias 


Dołączył: 15 Lis 2007
Posty: 14
Wysłany: 2009-02-24, 21:29   

Oto moje zestawienie
1. Zamek
2. Lochy
3. Forteca

Pozwólcie, że zedytuje posta i wprowadzę więcej treści później.
 
 
The Shadow 
Tsukuyomi user



Pomógł: 14 razy
Wiek: 30
Dołączył: 05 Lis 2008
Posty: 959
Skąd: Łódź/Łowicz
Wysłany: 2009-02-24, 21:43   

Lochy z Fortecą można uznać za takie same. Są bardzo do siebie zbliżone, ale forteca jest nieco droższa od lochów i innych miast. Chodź ma (niektóre) lepiej wyspecjalizowane budynki.
 
 
Kosa[M] 
BANG


Wiek: 30
Dołączył: 10 Lip 2008
Posty: 55
Skąd: Ełk
Wysłany: 2009-07-28, 10:31   

Fakt na pierwszy rzut oka Zamek wydaje się najlepszy, choć ja wstawię lochy na 1 miejsce - czemu ? Wir magii + czarne smoki to 2 najlepsze opcje w tej grze , siła minotaurów powala , obserwatorzy są najlepszymi jednostkami 3 poziomu , na dodatek strzelają. Chimery są dobre do zabijania łuczników , daleko latają choć mało życia. 2 miejsce zajmuje forteca. 3 zamek , żeby był ostatni poziom gildii i żeby kapłani mieli więcej życa to zajęło by 2 lub nawet 1 miejsce.
Ostatnio zmieniony przez Malekith 2009-07-28, 11:04, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Gandalf 
Ujemny Epsilon



Pomógł: 24 razy
Wiek: 103
Dołączył: 04 Wrz 2008
Posty: 1690
Skąd: Wiskitki
Wysłany: 2009-10-14, 19:31   

Kosa[M] napisał/a:
obserwatorzy są najlepszymi jednostkami 3 poziomu
Nie zgodzę się. Obserwatorzy są dość drodzy, nie tak skuteczni jak np. wysokie elfy (basic dmg mają ten sam, ale tylko 1 strzał na turę :-/ ) i mniej przydatni niż takie np. smocze ważki czy gryfy. Jak dla mnie są przeciętni jak na ten poziom, może bliżej początku niż końca ;-) W każdym razie z pewnością nie można nazwać ich najlepszymi - żadnych ciekawych umiejętności (brak ograniczeń w walce wręcz jest taki średni, bo przecież raczej i tak będzie się dążyło do uniknięcia walki wręcz ze stworzeniami do tego przeznaczonymi - za mało hp na coś takiego), zbyt wysoka cena (jak już wspomniałem, itp.). Poza tym przypomina mi się jeszcze jedna wada: aby wybudować ich siedlisko, trzeba mieć po 1 ze wszystkich surowców, co może spowolnić rozbudowę na poziomie 200%. Ogólnie mówiąc, nic szczególnego.

Young man, in mathematics you don't understand things. You just get used to them.
 
 
King of Slayer 



Pomógł: 1 raz
Wiek: 24
Dołączył: 23 Wrz 2009
Posty: 50
Skąd: Długopole Zdrój
Wysłany: 2009-11-07, 16:54   

Forteca jest bardzo dobra na mapy XL, ze względu na magię do 5. poziomu i Bibliotekę.Jednostki też ma dobre, np Gremliny, które strzelają i mają przyzwoite obrażenia.Skorpeny też niczego sobie, mają dobre obrażenia i szybkość.Tytani jako jedyna jednostka 7. poziomu strzelają i mają dobre obrażenia, jedynie Giganci są słabi w tym zamku.To miasto jest drogie, to dlatego jest dobre na mapy XL, bo się długo je rozbudowuje i jest na rozgrywki długie, bo wtedy i się wybuduje Tytanów i Skorpeny itp.

Lochy są bardzo dobre na mapy L i M, ze względu na magię do 5. poziomu i Wir Magii.Jednostki mają bardzo dobre np no powiedzmy Złe oczy, które strzelają i mają brak ograniczeń w walce wręcz, Harpie, które powstrzymują kontratak.Minotaury są najlepsze na poziomie i mają obrażenia 12-20, a taki kapłan ma 8 albo 10 do 12.To miasto jest średnie w kosztownościach, więc dlatego jest ono bardzo dobre na mapy L i M.

Zamek jest bardzo dobry na mapy S ze względu na tanie jednostki.Np Halabardier albo Gryf to są bardzo tanie jednostki.Albo dajmy takiego Archanioła, bardzo dobry jest i kosztuje tylko złoto, ale Kapłan jest bardzo słaby, co napisałem wyżej.Zamek dlatego jest dobry na S ze względu na tanie jednostki.

Milion serc, jedno bicie, Barcelona ponad życie!!!
 
 
Leance 



Pomógł: 44 razy
Wiek: 30
Dołączył: 05 Sie 2009
Posty: 2682
Skąd: Warszawa / Lublin
Wysłany: 2009-11-07, 17:00   

King of Slayer napisał/a:
Zamek jest bardzo dobry na mapy S ze względu na tanie jednostki.Np Halabardier albo Gryf to są bardzo tanie jednostki.Albo dajmy takiego Archanioła, bardzo dobry jest i kosztuje tylko złoto, ale Kapłan jest bardzo słaby, co napisałem wyżej.Zamek dlatego jest dobry na S ze względu na tanie jednostki.


Nie powiedziałbym, żeby halabadnicy byli tani. Gryfy też nie szpanują ceną, taką ma gdzieś wiekszość jednostek 3-ciego lvla. A jeśli chodzi o Archy to kosztują 5000SZ (niezbyt tanio) + 3klejnoty, oczywiście z patchem, który de facto powinien być od razu być z grą.
 
King of Slayer 



Pomógł: 1 raz
Wiek: 24
Dołączył: 23 Wrz 2009
Posty: 50
Skąd: Długopole Zdrój
Wysłany: 2009-11-07, 17:03   

Leance napisał/a:

A jeśli chodzi o Archy to kosztują 5000SZ (niezbyt tanio) + 3klejnoty, oczywiście z patchem, który de facto powinien być od razu być z grą.


No i co, mi to nie przeszkadza, bo nie mam patcha.A poza tym, Halabardnicy mają tanie siedlisko, tak samo gryfy.

Milion serc, jedno bicie, Barcelona ponad życie!!!
Ostatnio zmieniony przez King of Slayer 2009-11-07, 18:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Leance 



Pomógł: 44 razy
Wiek: 30
Dołączył: 05 Sie 2009
Posty: 2682
Skąd: Warszawa / Lublin
Wysłany: 2009-11-07, 17:07   

1000SZ + 0-10 jakiś zasobów to kosztują wszystkie budynki up 1lvl, więc też nie widzę przwagi.
 
Boss18 
;):):):)



Pomógł: 8 razy
Wiek: 32
Dołączył: 21 Wrz 2009
Posty: 555
Skąd: Cytadela;)
Wysłany: 2010-05-05, 14:22   

wszystko jak zawsze sprowadza sie odrazu do typu randoma lub mapy... wszytskie miasta sa cholernie drogie ale np na takim pc2 zamek jest napewno najslabszy a za to na jebusie jest jednym z najlepszych miast natomiast forteca wypada tam troche gorzej... forteca to typowe miasto obronne a jesli mamy tytany to i nie do przestrzelenia

Chcesz mnie pokonać ;) Pokonaj Tazara;)
 
 
Leance 



Pomógł: 44 razy
Wiek: 30
Dołączył: 05 Sie 2009
Posty: 2682
Skąd: Warszawa / Lublin
Wysłany: 2010-05-05, 22:06   

Zanim dojdą do tytanów to albo ich nie będzie, albo ich gospodarko będzie leżeć. A jak się walnie w np. taką nagę berserka i walnie ona tytana, to sytuacja będzie dla Towera dosyć śmieszna, bo tytan już sobie nie strzeli...
 
Xeno 
xeno



Pomógł: 27 razy
Wiek: 29
Dołączył: 11 Lis 2008
Posty: 2203
Wysłany: 2010-05-05, 22:24   

Ty najpierw tego berserka dostań. Dla mnie to szybciej implo się trafi niż berserk.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Strona 9 z 9
Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group