Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Trwa II etap konkursu MapMaker AW
Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat «» Następny temat
Forteca vs Cytadela

Kto najlepszy i koniec?
Cytadela
54%
 54%  [ 20 ]
Forteca
45%
 45%  [ 17 ]
Głosowań: 37
Wszystkich Głosów: 37

Autor Wiadomość
Leance 



Pomógł: 44 razy
Wiek: 30
Dołączył: 05 Sie 2009
Posty: 2682
Skąd: Warszawa / Lublin
Wysłany: 2010-01-21, 22:10   

MasterDzemik napisał/a:
ale w cytce nie nauczysz się łańcuchu piorunów po 1125dmg[i 4 wyładowania]


Gdy przyjdę do ciebie moim Tazarem z hordą hydr, twoj łańcuszek na nic ci się już nie przyda. A poza tym można się nauczyć, czego nie? Wystarczy tylko zdobyć jakieś miasto z 4 poz. gildii.
 
The Shadow 
Tsukuyomi user



Pomógł: 14 razy
Wiek: 30
Dołączył: 05 Lis 2008
Posty: 959
Skąd: Łódź/Łowicz
Wysłany: 2010-01-21, 22:17   

Leance napisał/a:
Gdy przyjdę do ciebie moim Tazarem z hordą hydr, twoj łańcuszek na nic ci się już nie przyda. A poza tym można się nauczyć, czego nie? Wystarczy tylko zdobyć jakieś miasto z 4 poz. gildii.


Wystarczy rozbudować świątynie obłoków, jak najszybciej... zadbać o fundusze. Jak przyjdzie Tazar to możesz pomigać mu światełkami, bo ogólnie wydaje mi się, że Cytka to miasto bardzo defensywne (sami bohowie o tym świadczą), więc średni dmg zadają, przez ten czas dobrze możesz wykorzystać dużą ilość many i mocy... O ile nie lamiłeś w zamku :p

Leance napisał/a:
Wystarczy tylko zdobyć jakieś miasto z 4 poz. gildii.


Nie zawsze masz szanse podbić taki zamek, nie zawsze zdążysz wybudować tą gildię, oraz nie zawsze musi Ci się trafić ten łańcuszek :-P
 
 
page 
Czarnoksiężnik



Pomógł: 13 razy
Wiek: 33
Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 697
Skąd: Toruń
Wysłany: 2010-01-21, 22:31   

Shadow: to, że Beastmasterzy mają gosu obrony, a sama Cytadela składa się z jednostek wytrzymałych, nie świadczy o ich defensywności. Zależy, co przez to rozumieć - jeśli styl walki, to defensywny byłby właśnie... Tower, bo ma trzy jednostki strzelające i resztę dostosowaną do ich bronienia. A Cytadela ma tylko lizaki ze strzeloków (może mi ktoś powiedzieć, skąd ściągnę tego patcha? chcę spróbować zmian), musi jak najszybciej podejść Hydrami i Gorgonami, by przeciwnik poczuł na karku siarę i jad.

Gdy się Jowisz z Saturnem schodzi,
Jakże matula pszenica obrodzi!
Miecz jest krzyżem: On na nim umierał,
Na piersi Marsa bogini westchnęła.
 
The Shadow 
Tsukuyomi user



Pomógł: 14 razy
Wiek: 30
Dołączył: 05 Lis 2008
Posty: 959
Skąd: Łódź/Łowicz
Wysłany: 2010-01-22, 16:27   

page napisał/a:
Shadow: to, że Beastmasterzy mają gosu obrony, a sama Cytadela składa się z jednostek wytrzymałych, nie świadczy o ich defensywności


Hmm, na wszelakich badaniach można stwierdzić, że Cytka broni się najlepiej (głównie w oblężeniach)... jednostki są wytrzymałe i znaczna większość bd miał wyższy współczynnik obrony niż jednostka atakująca. Jak dojdzie do tego beastmaster to można by rzec, że jedynie czary pomogą...

Co do ofensywności, to chodziło mi o to, że najlepiej się te miasto broni, zamiast 2-3 strzelców ma 1 (słabeeego). Dzięki temu inne stworzenia są bardziej przystosowane do walki wręcz i jest ich po prostu więcej.
PS to moje zdanie, możecie się zgodzić lub nie, posłucham Was i sam sprawdze :)
 
 
ProXy 
;)



Dołączył: 21 Lip 2009
Posty: 130
Wysłany: 2010-01-22, 16:48   

page napisał/a:
może mi ktoś powiedzieć, skąd ściągnę tego patcha? chcę spróbować zmian)

Chodzi Ci o pliki ligowe? Normalnie w dziale download tutaj są ;) Wklejasz co Ci się podoba do folderu data w H3 i już... Staty zmienia plik CrTraits.

"Umiej być przyjacielem, a znajdziesz przyjaciela."

 
Leance 



Pomógł: 44 razy
Wiek: 30
Dołączył: 05 Sie 2009
Posty: 2682
Skąd: Warszawa / Lublin
Wysłany: 2010-01-22, 16:59   

ProXy napisał/a:
Chodzi Ci o pliki ligowe? Normalnie w dziale download tutaj są ;) Wklejasz co Ci się podoba do folderu data w H3 i już... Staty zmienia plik CrTraits.


Chyba chodziło o oficjalnego patcha 1,4, który m.in. zwiększa koszty archaniołów.
Wystarczy wpisać w google 'homm3 patch' i wybrać pierwszą opcję.
 
Malekith 
I Am Justice



Pomógł: 85 razy
Dołączył: 30 Maj 2008
Posty: 2986
Wysłany: 2010-01-22, 17:27   

Leance napisał/a:
Chyba chodziło o oficjalnego patcha 1,4,
Raczej 4.0. 1.4 to podstawka. Z tym, że nie ma patcha 4.0 do zainstalowania - trzeba kupić heroes 3 complete.
 
 
Boss18 
;):):):)



Pomógł: 8 razy
Wiek: 32
Dołączył: 21 Wrz 2009
Posty: 555
Skąd: Cytadela;)
Wysłany: 2010-01-26, 18:29   

tazar i neela maja te same spece tylko ze neelka ma jeden niepotrzebny... forteca jest wolna tak jak cytadela... cytka da sie zrobic 1-7 z zamkiem a forteca z upem gremli 1-4 i nagi z zamkiem w 1 tyg alchemicy dostaja duzo wiedzy i mocy za to wladcy besti raczej atak i obrona... magowie zmniejszaja koszty zaklęc oba typowo deffensywne z tym ze forteca nie podchodzi bo do niej sie podchodzi... drogie tytany i sredni giganci i cena a cytka tania i mobilna... tower super sila w 1 tyg cytka oprocz pc2 to roznie bywa ciezko powiedziec cytka dobra na mapy gdzie licza sie utopie bo latwo sie je robi. dzin to raczej pomoc czarujaca niz sila skorpeny z gremlami w 2 tyg robia praktycznie wszystko podobnie hydra z wiwka... magia w cytce na niskim poziomie ale wystarczajacym a w towerze duze mozliwosci magiczne

Chcesz mnie pokonać ;) Pokonaj Tazara;)
 
 
ProXy 
;)



Dołączył: 21 Lip 2009
Posty: 130
Wysłany: 2010-01-26, 19:15   

Leance napisał/a:

Chyba chodziło o oficjalnego patcha 1,4, który m.in. zwiększa koszty archaniołów.
Wystarczy wpisać w google 'homm3 patch' i wybrać pierwszą opcję.

A pliki ligowe tego nie zmieniają? EOT z mojej strony.

"Umiej być przyjacielem, a znajdziesz przyjaciela."

 
Akolita 
AKO-Junior Admin



Pomógł: 1 raz
Wiek: 31
Dołączył: 13 Paź 2009
Posty: 556
Skąd: Głogów
Wysłany: 2010-01-26, 19:29   

Boss18 napisał/a:
sredni giganci i cena a cytka tania i mobilna...

Ja grałem gigantami i tytanami pare razy i zawsze szybko mi padały.Ponadto na ich siedlisko schodzi mnóstwo klejnotów i kasy.Jesli chodzi o cytkę-ratuja ją jednostki a właściwie ich umiejętności( Ważki, Wiwerny, Gorgony, Hydry, Bazyliszki-umiejętności specjalne) Wiadomo, że miastem bogatszym w magię jest Foteca( 5 poziomów gildii) ale ciężko uzbierać na nie zasoby(szczególnie na ubogich mapach)
Forteca jest droga, ale czy gorsza od Cytki nie powiedziałbym, szczególnie przekonuje mnie jednoska 6 lv.Natomiast, jesli chodzi o bohów wolę magów z Fortecy przynajmiej nie trafia im się sokoli wzrok...(no może ale bardzo żadko)

na wschód od Konina Azja się zaczyna
 
Boss18 
;):):):)



Pomógł: 8 razy
Wiek: 32
Dołączył: 21 Wrz 2009
Posty: 555
Skąd: Cytadela;)
Wysłany: 2010-01-26, 19:47   

gra magiem to jest jak dla mnie wogole jakies szaleństwoawszyscy wiedza ze akurat wladcy bestii to ogromny atut cytki...Towerem w 1 tyg pokona,my wiecej przeciwnikow niz lizakami bo gremli bedzie oko 100 a toma ladnego kopa

Chcesz mnie pokonać ;) Pokonaj Tazara;)
 
 
ProXy 
;)



Dołączył: 21 Lip 2009
Posty: 130
Wysłany: 2010-01-26, 20:16   

Boss18 napisał/a:
gra magiem to jest jak dla mnie wogole jakies szaleństwoawszyscy wiedza ze akurat wladcy bestii to ogromny atut cytki...Towerem w 1 tyg pokona,my wiecej przeciwnikow niz lizakami bo gremli bedzie oko 100 a toma ladnego kopa

Ogólnie im mniejsza mapa tym lepiej dla Fortecy...

BTW. Weź się ogarnij, twoich postów nie da się prawie normalnie czytać :)

"Umiej być przyjacielem, a znajdziesz przyjaciela."

 
Amitamaru 



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 10 Sie 2009
Posty: 1495
Wysłany: 2010-01-26, 22:04   

Boss18 napisał/a:
tazar i neela maja te same spece

Tylko, że Tazar będzie miał full defa czego nie powiesz o Nelce.
Boss18 napisał/a:
tower super sila w 1 tyg cytka oprocz pc2 to roznie bywa

Przestań wszędzie przywoływać argument o pc2, bo to jest templ przereklamowany. A siła tych miast w 1 tygodniu jest porównywalna, Tower ma gremle, Cytka ma lizaki i ważki.
Akolita napisał/a:
Jesli chodzi o cytkę-ratuja ją jednostki a właściwie ich umiejętności

Zagraj sobie Tazarem i zobaczysz, że Cytka to nie same umiejętności jednostek.
Cytat:
BTW. Weź się ogarnij, twoich postów nie da się prawie normalnie czytać :)

Podpisuje się pod tym :-P

I ja też. Mam nadzieję, że to się zmieni w najbliższym czasie, bo zacznę kasować posty.
Ostatnio zmieniony przez Malekith 2010-01-26, 22:10, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Akolita 
AKO-Junior Admin



Pomógł: 1 raz
Wiek: 31
Dołączył: 13 Paź 2009
Posty: 556
Skąd: Głogów
Wysłany: 2010-01-27, 15:33   

Amitamaru napisał/a:
Zagraj sobie Tazarem i zobaczysz, że Cytka to nie same umiejętności jednostek.

Tazarem gram i grałem wiem, że to dobry boh, trafiają mu się dobre umiejętności
Płatnerz( chyba każdemu w Cytce) dalej niepamiętam. Nie napisałem, że Cytadela to tylko dobre jednostki, ale zagraj sobie Wiedzmami, które jako bohaterowie mocne nie są, no chyba jako poboczni ?

na wschód od Konina Azja się zaczyna
 
Boss18 
;):):):)



Pomógł: 8 razy
Wiek: 32
Dołączył: 21 Wrz 2009
Posty: 555
Skąd: Cytadela;)
Wysłany: 2010-01-27, 17:50   

ale inaczej sie walczy na jebusie w 1 tyg Towerem a inaczej cytka. To prawda Tazar jest lepszy bo bohaterowie Towera to żal.Tower jest strasznie wolny

Chcesz mnie pokonać ;) Pokonaj Tazara;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Strona 3 z 3
Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group