Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Trwa II etap konkursu MapMaker AW
Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat «» Następny temat
Graal
Autor Wiadomość
Amitamaru 



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 10 Sie 2009
Posty: 1495
Wysłany: 2009-09-28, 19:09   

Sauron napisał/a:
Hmm...Fortecowy najlepszy jest na początku


Temu Grallowi można zarzucić to iż odkrywa on całą mapę, a gdy wejdę na mapie do całunu ciemności, albo wybuduję go w Nekropolii to obszar na twojej mapie zakryje się co jest raczej niedopuszczalne, bo to w końcu Grall...
 
 
Gandalf 
Ujemny Epsilon



Pomógł: 24 razy
Wiek: 103
Dołączył: 04 Wrz 2008
Posty: 1690
Skąd: Wiskitki
Wysłany: 2009-09-28, 19:15   

Sauron napisał/a:
Można gralla przez przypadek znaleść,ja znalazłem go kiedyś w 1tyg. 2 dni.
Jakim cudem? Bez odkrywania układanki poświęciłeś kolejkę na kopanie?! Przecież to zwykła strata ruchu (nawet szczurem nie marnowałbym w ten sposób ruchu). Jeśli naprawdę tak było, oznacza to, że miałeś więcej szczęścia niż czegokolwiek innego...

Young man, in mathematics you don't understand things. You just get used to them.
 
 
cuprumik
[Usunięty]

Wysłany: 2009-09-28, 20:10   

Bywa, Gandalfie :) Mój rekord to dzień drugi. Wielokrotnie. Mapa "Martwi i pogrzebani". Jest tak skonstruowana, że Graal może być albo na centralnej wyspie z naszym miastem albo w podziemiach pod wyspą, gdzie też mamy szybki dostęp. Tylko te miejsca spełniaja warunek oddalenia o 10 pól od krawędzi mapy. Pierwszy obelisk jest osiągalny bez walki już pierwszego dnia. Wystarczy później zrobić paru szczurów i liczyć na trochę szczęścia.

Ale bywa też gorzej. Pamiętam jak na "Jeden za wszystkich" (? - ta M dla 4 graczy z Błękitnymi smokami na środku) miałem odkrytych parę obelisków, kopałem trzema-czterema szczurami i trwało to z dwa tygodnie :/



Cytat:
Komp ma coś w sobie, że odkryje dwie obeliski na np. 8 i już wie gdzie jest Grall
Też tak mam. Wystarczy znaleźć kilka charakterystycznych elementów mapy i układanki, pokryć jedno z drugim przesuwając mapę o jedno pole i wciskając co chwila P. Skupić wzrok na całkowicie albo w większości zasłoniętym centrum układanki, wyłączyć ją i... już wiadomo mniej więcej gdzie szukać drania.
 
czorbok


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 28 Wrz 2007
Posty: 200
Wysłany: 2009-09-28, 20:37   

oczywiscie trzeba pamietac, ze na 'wizji ukladanki' nie wystepuja obiekty interaktywne z mapy. wiec trzeba zwracac uwage tylko na teren, gory, lasy, a najlepiej na te najbardziej nie typowe charakterystyczne elementy, typu: roslinki, pniaki, grzybki ;)
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Strona 7 z 7
Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group