Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Trwa II etap konkursu MapMaker AW
Odpowiedz do tematu
Runtime error
Autor Wiadomość
Emiel Regis 



Wiek: 38
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 24
Wysłany: 2009-01-24, 17:58   Runtime error

Witam wszystkich,
otóż podczas gry zdarzyło mi się kilka razy ujrzeć następujący komunikat:



Niestety powoduje on wyjście z programu. Komuś się przytrafiło coś takiego? I jak sobie z tym poradzic?


Dodam, ze mam taką wersję gry: Heroes of Might and Magic III - Zlota Edycja.
Ostatnio zmieniony przez Emiel Regis 2009-01-24, 18:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
Xeno 
xeno



Pomógł: 27 razy
Wiek: 29
Dołączył: 11 Lis 2008
Posty: 2203
Wysłany: 2009-01-24, 18:00   

Trzeba reinstalować grę.
Możliwe też,że płytka jest uszkodzona.
A to oryginał,czy piracka??
 
 
Emiel Regis 



Wiek: 38
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 24
Wysłany: 2009-01-24, 18:26   

Hmm, takie coś zawsze sie dzieje przy ruchu komputera. Czyli jak zrobię kopię zapisów gry to po reinstalacji będzie działał autosave sprzed ruchu komputera w trakcie którego wyskakuje błąd (w sensie komputer juz wykona ruch prawidlowo i blad nie wyskoczy...)?

To sprawdzam.

[edit]
Grę mi wieki temu znajomy nagrywal, jednak nie sadze aby to mialo znaczenie. Tak samo przeinstalowalem i to nic nie dało...

Mam swoją hipotezę, z tego co zauważyłem to zawsze bląd wyskakuje dokladnie w tym samym momencie (bohater komputera bierze miecz armageddonu, ekran przeskakuje potem na jego zamek i pojawia się bład) także sądze ze to moze byc jakis błąd w grze jako takiej. Kiedys mi sie to pojawiało gdy dwaj bohaterowie komputera sie spotykali. Z ciekawosci wpisalem kod na nieskonczony ruch i jeszcze w turze przed ruchem komputera zaatakowałem mu obu bohaterów, po czym dałem nastepny dzien i już błędu nie było.
 
Xeno 
xeno



Pomógł: 27 razy
Wiek: 29
Dołączył: 11 Lis 2008
Posty: 2203
Wysłany: 2009-01-24, 18:33   

Skoro tak to możliwe,że coś w plikach jest namieszane,albo mapki są uszkodzone lub posiadają błędy.Są na tym forum lepsi szpece ode mnie,więc jak tylko będą to ci może lepiej pomogą niż ja.
 
 
Emiel Regis 



Wiek: 38
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 24
Wysłany: 2009-01-24, 18:44   

Tylko pytanie co to dokladnie znaczy, że "mapa jest uszkodzona" lub "mapa posiada błąd"?

Jeśli to coś komuś powie to w/w screen jest zrobiony z mapy Fatum. Gdy edytuję mapę to w "sprawdz mapę" błędów nie ma. Pamietam natomiast ze kiedyś sam bawiłem się w zmienianie różnych map i wlasnie na takich zmienionych przeze mnie mapach były problemy (zmian robiłem dość wiele takze trudno ocenic ktore mogly powodowac bledy (i czemu?)).
No nic, dziekuje za chęc pomocy, może ktoś inny będzie wiedział jak temu zaradzić.
 
Xeno 
xeno



Pomógł: 27 razy
Wiek: 29
Dołączył: 11 Lis 2008
Posty: 2203
Wysłany: 2009-01-24, 18:56   

Skoro dużo zmieniasz w mapkach już stworzonych i tylko w nich masz takie problemy to jedynym wyjściem pozbycia się ich jest nie edytować map już stworzonych,bo mogły jakieś pliki się pozmieniać,albo usunąć i temu na mapce jest błąd
 
 
Emiel Regis 



Wiek: 38
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 24
Wysłany: 2009-01-24, 19:36   

W mapach oryginalnych nie miałem problemu jednak zauważ, że ich nie ma tak wiele, szczególnie tych największych (a je lubie najbardziej), wiec ograniczenie sie do nich jest mało perspektywicznym rozwiązaniem.
Poza tym nie mam mimo wszystko pewności czy to przez moje zmiany. Bardzo rzadko sie pojawia ten blad.

Polecam samemu spróbować zagrac w mapę o której mowie, wyglada na zrobioną naprawde solidnie. Jest do ściagnięcia z internetu, ew. jak coś to zainteresowanym przeslę na maila.


Xenofex napisał/a:
mogły jakieś pliki się pozmieniać

Nie do konca wiem co tutaj masz na myśli, jednak jeśli to, że zmieniam mape w trakcie grania w nią to rzecz jasna tak nie robię.
 
Xeno 
xeno



Pomógł: 27 razy
Wiek: 29
Dołączył: 11 Lis 2008
Posty: 2203
Wysłany: 2009-01-24, 19:40   

Ja też mapki ściągam,ale przy nich rzadko majstruje.
 
 
Emiel Regis 



Wiek: 38
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 24
Wysłany: 2009-01-24, 19:51   

W tej z tego co pamiętam to prawie nic nie zmieniałem:

http://rapidshare.com/fil.../Fatum.h3m.html

Jakbyś miał chwilę wolną to polecam mapę. Ciekawe czy będziesz miał jakieś błędy. A swoją drogą jak mówisz, że sciągasz to moze masz do polecenia jakies ciekawe mapy z tych największych?
Ja swego czasu ściągnąlem jakis pack co miał 3tys map i wiele z nich niestety jest niegrywalna. Także troche szkoda w ciemno rozpoczynać gry żeby po 3h dowiedzieć się, że przeciwnik miał na starcie kilka tysięcy aniołów... albo też pojawiają się jakieś inne udziwnienia które niestety psują grę.
 
Xeno 
xeno



Pomógł: 27 razy
Wiek: 29
Dołączył: 11 Lis 2008
Posty: 2203
Wysłany: 2009-01-24, 20:03   

http://www.heroes3.eu/download/mapy
Z tej strony polecam mapki odizolowani i afryka herosów.Ta druga mapka jest bardzo interesująca i trudna
 
 
Emiel Regis 



Wiek: 38
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 24
Wysłany: 2009-01-27, 14:13   

Cóż, nikt wiecej nie pisze wiec wygląda, ze tylko ja miewam takie przygody.
 
Tarnoob
[Usunięty]

Wysłany: 2009-01-29, 16:50   

Cytat:
Kiedys mi sie to pojawiało gdy dwaj bohaterowie komputera sie spotykali.

To mogli być Gelu i Kilgor :lol:

Hmm... Myślę, że nie tyle zmiany w mapach, co błędy w "grze jako takiej" mogą gdzieś tkwić. Dlatego polecam oryginalną ZE, z tym patchem - wrzuć do głównego katalogu z grą.
 
Majer 



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 29 Kwi 2007
Posty: 1759
Skąd: Poznań
Wysłany: 2009-01-30, 09:55   

Takie błędy się zdarzają na singlu za dużo nie gram ale jak miałem taki błąd w multi właśnie w jednej sytuacji wróg atakował coś tam i błąd wystarczyło żę poszedł gdzie indziej i w następnej turze już mógł atakować to bez przeszkód. Z kompem jest gorzej bo nie możemy mu nic kazać mam tylko nadzieje żę błąd wyskakuje ci naprawde rzadko i jakoś trzeba z tym żyć rady na to nie ma

"Co wypijesz to wypocisz, co cię nie zabije to cię wzmocni"
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group