Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Trwa II etap konkursu MapMaker AW
Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat «» Następny temat
Rozliczenie
Autor Wiadomość
Tarnoob
[Usunięty]

Wysłany: 2008-08-03, 19:55   Rozliczenie

Jakoś mnie Morhad natchnął na takie tematy ;-)

No właśnie, z Rozliczeniem wiąże się kilka niedopowiedzeń. Nie wiemy, skąd się wzięły portale do Axeoth. Nie jesteśmy pewni, czy fucktycznie nikt nie przeżył. Co się stało z Enroth i Jadame? I co wtedy robili Przodkowie? Kanapki? :lol:

Jak dla mnie teleporty do Axeoth to pozostałości po "wyjściach awaryjnych" jeszcze z czasów Meliana. Przecież Starożytni nie byli takimi idiotami, żeby się nie zabezpieczyć na wypadek katastrofy.

Wielu myśli, że maczała w tym palce Ressurectra i Corak z Bety5.
Ja w to nie wierzę. Dlaczego by z uruchomieniem teleportów mieli czekać aż do ostatniej chwili?
Tak, wiem, bo tak jest w każdym hollywoodzkim filmie ;-) :-P
Ostatnio zmieniony przez Tarnoob 2010-01-11, 16:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
Morhad


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 459
Wysłany: 2008-08-03, 20:05   

Rozliczenie miało miejsce w 1175 roku p.C. To tak tytułem wstępu
Co do rozmiarów zniszczeń, czy poza intro do H4 są jakieś przesłanki mówiące o Rozliczeniu?
Ja tam mam nadzieję, że świat Enroth nie zginął.
Ponoć po R miał miejsce jakiś najazd diabłów na Enroth, tak mówi Nicolai w H4.
Skąd pewność, że Antagarich został zniszczony, a co dopiero inne kontynenty. Eksplozja nie wydaje mi się odpowiednim wytłumaczeniem.



WISŁA KRAKÓW!!!
 
Tarnoob
[Usunięty]

Wysłany: 2008-08-04, 10:53   

Morhad napisał/a:
diabłów na Enroth, tak mówi Nicolai w H4.

Nie jestem pewien, ale Nicolaia nie ma w H4, tylko MM9. Nie wiem, za mało grałem, bo nie mam cierpliwości się przebijać przez te bugi :-P
Morhad napisał/a:
Skąd pewność, że Antagarich został zniszczony, a co dopiero inne kontynenty.

To nie moje zdanie. Ale fauna i flora zostały musiały być poważnie okrojone, sam widziałeś. Za to Szmaragdową wyspę, Tidewater, Laboratorium Clanckera i Archipelag Evenmorn spokojnie zalało (roztopione Vorie podniosło poziom morza).
Morhad napisał/a:
Ja tam mam nadzieję, że świat Enroth nie zginął.

A ja mam pewność - planety w powietrze nie wysadziło. Skoro wcześniej wytrzymał uderzenie meteoru w Tatalii, to dlaczego ma nie przeżyć wybuchu?
A inne kontynenty spokojnie przetrwały, co najwyżej borykali się ze zmianami klimatycznymi i kryzysem handlowym.
 
Morhad


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 459
Wysłany: 2008-08-04, 11:44   

Cytat:
Morhad napisał/a:
diabłów na Enroth, tak mówi Nicolai w H4.

Nie jestem pewien, ale Nicolaia nie ma w H4, tylko MM9. Nie wiem, za mało grałem, bo nie mam cierpliwości się przebijać przez te bugi :-P

Może to chodziło o MM9 - Alamar coś takiego napisał. Ja w MM9 nie grałem, w H4 też prawie nie (widziałem tylko intro, zagrałem dwa dni w misję treningową i zobaczyłem nazwy kampanii).
Cytat:
To nie moje zdanie. Ale fauna i flora zostały musiały być poważnie okrojone, sam widziałeś.

Nie piszę, że to Twoje zdanie - wiele osób jednak tak uważa - ja jednak mam nadzieję, że to nieprawda i świat MM powróci na planetę Enroth! Sam widziałem? Nic nie widziałem (poza intro do H4).
Cytat:
A ja mam pewność - planety w powietrze nie wysadziło. Skoro wcześniej wytrzymał uderzenie meteoru w Tatalii, to dlaczego ma nie przeżyć wybuchu?
A inne kontynenty spokojnie przetrwały, co najwyżej borykali się ze zmianami klimatycznymi i kryzysem handlowym.

Nie chodziło mi o destrukcję planety, a o zniszczenie życia nań. Meteoryt, to mogło nie być to samo, co taki wybuch - zwłaszcza, że krater w MM7 taki wielki aż nie jest.



WISŁA KRAKÓW!!!
 
Tarnoob
[Usunięty]

Wysłany: 2008-08-04, 12:46   

Morhad napisał/a:
zwłaszcza, że krater w MM7 taki wielki aż nie jest.

Tylko, wszystkie krainy w MM to tylko maksymalne uproszczenia - jakoś ciężko mi uwierzyć, żeby w Steadwick było tylko te 30 parę domków, a Pustynię Bracada dało się przebiec w ciągu kilkunastu minut. tak samo jest z kraterem w Tatalii - w rzeczywistości musiał być dużo większy.
 
Morhad


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 459
Wysłany: 2008-08-04, 12:48   

Co do pierwszego, to się zgodzę - myślę jednak, że krater był tej wielkości.



WISŁA KRAKÓW!!!
 
Tarnoob
[Usunięty]

Wysłany: 2008-08-04, 12:50   

A na jakiej podstawie??
 
Morhad


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 459
Wysłany: 2008-08-04, 13:32   

Cytat:
A na jakiej podstawie??

Ponieważ nie ma żadnych przesłanek, które wskazują na to, że jest większy.
Równie dobrze można by zakładać, że pomniejszenie krain do niedużych kwadratów spowoduje, że trolle będą większe.



WISŁA KRAKÓW!!!
 
Tarnoob
[Usunięty]

Wysłany: 2008-08-04, 18:21   

Są - właśnie to, że teren jest przeskalowany. Krater jest częścią terenu, a troll już nie.
 
Morhad


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 459
Wysłany: 2008-08-04, 18:39   

Dlaczego wówczas nie są przeskanowane domy, drzewa itd. (to też elementy terenu)? I właściwie trudno powiedzieć, że użyto jakiejś skali przy tworzeniu terenu gry. Znaczyłoby to bowiem, że w każdym kraju jest tylko jedno miasto itd.



WISŁA KRAKÓW!!!
 
Tarnoob
[Usunięty]

Wysłany: 2008-08-04, 21:56   

Bo w grze odwiedzamy tylko *fragmenty* roznych krajow - te z najwazniejszymi miastami.

A domy i drzewa to obiekty a nie podloze - ono jest skurczone.
Ja mam argument, ze powierzchnia terenu jest pomniejszona. Jaki masz ty? Tylko taki, że krater *nie musiał* być pomniejszony. To wiem i ja. Tylko ku temu, ze byl mniejszy, nie ma zadnych przeslanek.

No i mamy dwie teorie - ja, ze wszystkie krainy sa przeskalowane. Ty, ze dla krateru graficy zrobili wyjatek (niby dlaczemu?). Slyszales o brzytwie Ockhama?
 
Morhad


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 459
Wysłany: 2008-08-05, 10:31   

Cytat:
dlaczemu

O czymś takim nie słyszałem.
Cytat:
A domy i drzewa to obiekty a nie podloze - ono jest skurczone.

Najpierw mówisz o terenie, potem o podłożu, to dwie inne sprawy. Drzewo oczywiście jest elementem terenu.
A tak ogólnie.
Zamek Gryphonheart stoi na górze, zajmuje powiedzmy 80% jej wielkości. Czy oznacza to, że góra (w końcu to teren) jest x razy większa w rzeczywistości, a zamek to tylko malutka jej część?
OK. A teraz co do moich pytań.
Heroes 1 - szczerze mówiąc wątpiłem, że w to grałeś, bo mało kto grał tak naprawdę. Najpierw komputery nie były jeszcze popularne, a potem weszły nowe wersje gry.
MM6 - kiedyś pisałeś, że niestety po angielsku - wydawało mi się więc, że mogłeś nie grać.
MM8 - ja nie grałem i nikt, kto grał nie chce mi powiedzieć, czy dobrze ta gra wypada na tle 6 i 7, więc chciałbym się dowiedzieć.



WISŁA KRAKÓW!!!
 
Tarnoob
[Usunięty]

Wysłany: 2008-08-05, 12:31   

Morhad napisał/a:
dlaczemu

To masz bardzo mechaniczny, no nazwijmy to mózgiem (tfu tfu) :-) Taka odautorska wstawka - co, nie wolno?
Morhad napisał/a:
najpierw mówisz o terenie, potem o podłożu, to dwie inne sprawy. Drzewo oczywiście jest elementem terenu.

Sam napisałeś, że dla mnie teren = podłoże.

MM6 - Od tamtego posta minęło sporo czasu.

[ Dodano: 2008-08-05, 12:32 ]
Morhad napisał/a:
dlaczemu

To masz bardzo mechaniczny, no nazwijmy to mózgiem (tfu tfu) :-) Taka odautorska wstawka - co, nie wolno?
Morhad napisał/a:
najpierw mówisz o terenie, potem o podłożu, to dwie inne sprawy. Drzewo oczywiście jest elementem terenu.

Sam napisałeś, że dla mnie teren = podłoże.

MM6 - Od tamtego posta minęło sporo czasu, grałem, jak skończyłem MM7.
MM8 - grałem, ale tylko trochę, bo mi sie nie spodobało. Niby fajna gieroja, ale za łatwa i to właściwie siódemka z paroma bajerami.
 
Morhad


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 459
Wysłany: 2008-08-05, 12:38   

Cytat:
Morhad napisał/a:
dlaczemu
To masz bardzo mechaniczny, no nazwijmy to mózgiem (tfu tfu) :-) Taka odautorska wstawka - co, nie wolno?

Intrygujące.
A co do MM8 - krótko mówiąc, nie warto w to grać?



WISŁA KRAKÓW!!!
 
lol772 



Pomógł: 21 razy
Wiek: 29
Dołączył: 01 Lip 2007
Posty: 3176
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2008-08-05, 17:01   

Wogóle w MM nie warto grać.Jakaś przedpotopowa grafa.:P To moje zdanie o tej grze.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Strona 1 z 3
Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group