Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Trwa II etap konkursu MapMaker AW
Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat «» Następny temat
Prince of Persia
Autor Wiadomość
Michał3103 


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 22 Mar 2008
Posty: 2263
Skąd: far away from home
Wysłany: 2008-04-17, 09:01   Prince of Persia

Grał ktoś ? Znacie ten tytuł ?

Klasyk z zeszłego wieku, pierwsze części miały premierę w 1989r., ale ja w nie grałem niewiele, słabo je znam. Za to o wiele więcej mogę powiedzieć o dwóch nowszych częściach: "Sands of time" i "Warrior within". Przechodziłem po kilka razy, kosztowało mnie to strasznie dużo nerwów i emocji, chwycił mnie ten świat i ta gra. Byłem nawet zarejestrowany na forum dotyczącym gry i jakiś czas się tam wypowiadałem. Była jeszcze najnowsza część: "Dwa trony", ale w nią nie grałem. Powiedzmy, że z pobudek osobistych. Jak się temat rozkręci to powiem dlaczego ;-)

Wśród tytułów w które grałem- absolutna czołówka !!

P.S. Autor tematu zastrzega sobie prawo do istnienia oftopików ;-) :-D
 
lol772 



Pomógł: 21 razy
Wiek: 29
Dołączył: 01 Lip 2007
Posty: 3176
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2008-04-17, 14:33   

Znam tytuł grałem w jakąś starą część ale lepsze jest Asassian creed
 
Morhad


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 459
Wysłany: 2008-06-01, 11:48   

Ja mam na kompie pierwszą wersję tej gry bodajże z 1989 roku (albo '88) i to była pierwsza gra, jaką widziałem. Jakby ktoś chciał, to mogę wysłać mailem.



WISŁA KRAKÓW!!!
 
Michał3103 


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 22 Mar 2008
Posty: 2263
Skąd: far away from home
Wysłany: 2008-06-01, 12:20   

A ja właśnie męcze się z "Two Thrones". Słabsze od "Warrior Within" no i zabili mi Kaileenę :cry: :evil: :!: :-? Nie jest jakoś super ciężko, znów miesza mi się sterowanie. Ciekawy pomysł z Dark Princem. Takie rozwinięcie wątku Upiora Piasku z poprzedniej części. Niewiele nowego wymyślili. Walki, dużo skakania, omijanie przeszkód... Ładne grafika. Ogólnie gra okej. Ale po śmierci Kaileeny straciłem z nią więź

[ Dodano: 2008-06-02, 20:13 ]
Przeszedłem dziś Dwa Trony ;-)

Szybko poszło i niestety bezboleśnie. Zabrakło naprawdę ciężkich momentów, takich, które zapamiętam na dłużej. Dwa trzy ciekawe wątki zręcznościowe, dwie trzy trudniejsze walki. Prości bossowie Wezyr poszedł za drugim podejściem, Bliźniacy za drugim, Mahasti za pierwszym (ale banał!). Chyba największe wrażenie zrobił na mnie filmik z bitwą. Tak dobrze zrealizowanego filmiku w grze jeszcze nie widziałem (ale widzialem niewiele). To już prawie film! Próbowali pójść na kompromis między Sands of Time, a Warrior Within. Wyszła gra dobra, ale nieco bezduszna. Nie zapamiętam tej przygody na długo.
 
Serafin 
Kung Fu Panda



Wiek: 35
Dołączył: 01 Cze 2008
Posty: 51
Skąd: Libiąż
Wysłany: 2008-06-03, 19:02   

IMHO Piaski Czasu były kiepskie. Strasznie cukierkowa grafika, i wszystko takie bez ducha, gra była dla mnie skorupą. Warrior within już lepiej. Książe jest postacią która mi sie podoba, fajna fabuła etc. Dwa trony znów klapa. Jedyne co mi sie podobało to przemiany Księcia i tyle. Ogólnie cała seria jest średnia... (nielicząc fajnych gier na kom ;-) :lol: )

Ehh nie ma nic gorszego od "za mądrych" dzieci..
http://pl.youtube.com/watch?v=KBwwFsKTJGs
"Wróg który podepcze Polską ziemie ma w niej pozostać na zawsze" //Michał Sędziwój z Sanoka-"Pilipiuk'
 
 
Michał3103 


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 22 Mar 2008
Posty: 2263
Skąd: far away from home
Wysłany: 2008-08-05, 22:36   

Ja również grałem we wszystkie trzy części (te nowe mam na myśli) i lubię tę grę czego dowodem temat ;-) Jeden z pierwszych jaki tu założyłem, wtedy jeszcze byłem w fazie Prince'a :-P

Na ucieczkach przed Dahaką zmarnowałem masę czasu. Za pierwszym razem drugą ucieczkę (tę w Garden Tower) przeszedłem za 50 podejściem. Próbowałem raz za razem i wreszcie się udało :mrgreen: Najlepsza część to "Warrior Within". Jeszcze przeraźliwie się namordowałem z motywem jak trzeba było skakać po zawalających się masztach w "Ścieżce upiora piasku" i podczas pierwszej walki z Kaileeną. Drugi raz z nią walczyłem. Nawet grę drugi raz zacząłem żeby ubić Dahakę. Przez chwilę podkochiwałem się w Kaileenie :lol: I strasznie byłem zły kiedy ją na początku "Dwóch tronów" zabili :evil:
 
PeseiK 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 13 Lip 2008
Posty: 121
Wysłany: 2008-08-05, 22:44   

Coś mi się wydaje, że ten post jest wymierzony prosto we mnie ;-)

Ja grałem w pierwszego Prince, i wszystkie 'nowe'.

Z nowych mianem najlepszego okrzyknąłbym gromkim głosem Warrior Within. Ten klimat... Ta muzyka... Ta rzeź... Moim zdaniem The Two Thrones są niewiele gorsze. A nieco gorsze od T2T z kolei są The Sands of Time. Nie wiem co tu więcej powiedzieć... Najlepiej zadawaj pytania, a ja będę odpowiadać :mrgreen:
 
 
Michał3103 


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 22 Mar 2008
Posty: 2263
Skąd: far away from home
Wysłany: 2008-08-05, 23:03   

PeseiK napisał/a:
Coś mi się wydaje, że ten post jest wymierzony prosto we mnie ;-)
Wprawdzie w UTP można rozmawiać o wszystkim ,także o Princie, ale skoro temat już jest... ;-)

W "Two Thrones" rozczarował mnie Dark Prince. Gra w tym wątku była za łatwa. A walki to już była beznadzieja. Można było zamknąć oczy i klikać aż łańcuch wszystko wytłucze. Pomyślunek zbędny.

"Sands of Time" też było za łatwe. Grałem w niego po "WW", może dlatego taka myśl. Ale tam wyzwaniem były tylko 2- 3 walki. I świetna zagadka z lustrami. Zwłaszcza w windzie się w walce namordowałem. Moja wina bo źle to rozgrywałem. Wystarczyło bić się z dala od Fary. Wtedy przy niej stał ledwie jeden wróg i z nim sobie radziła. Ale połapałem się w tym dopiero po którymś z rzędu podejściu ;-)

Gdzieś tu była rozmowa o fabule gier... Uważam, że fabuła "WW" to jedna z lepszych jaką znam z gry. Ta gra przypadków, te zabawy czasem, ta logika wydarzeń... dobry film by się tego nie powstydził 8-)
 
PeseiK 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 13 Lip 2008
Posty: 121
Wysłany: 2008-08-05, 23:04   

Cytat:
Gdzieś tu była rozmowa o fabule gier... Uważam, że fabuła "WW" to jedna z lepszych jaką znam z gry. Ta gra przypadków, te zabawy czasem, ta logika wydarzeń... dobry film by się tego nie powstydził 8-)


W wytwórni Disney'a powstaje już film Prince of Persia, bazujący na Piaskach Czasu.
 
 
Michał3103 


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 22 Mar 2008
Posty: 2263
Skąd: far away from home
Wysłany: 2008-08-05, 23:11   

Wiem i czarno to widzę. Zrobią z tego efekciarską bajeczkę dla tych, którzy lubią "Króla Skorpiona", coś takiego. Zabiją klimat. Adaptacji gier jest wiele, ale też wiele z nich jest traktowanych byle jak. Na rzeźni się kończy.
 
PeseiK 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 13 Lip 2008
Posty: 121
Wysłany: 2008-08-06, 01:06   

A mi coś się wydaje, że Prince of Persia Warrior Within ma świetny soundtrack :mrgreen:
 
 
Michał3103 


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 22 Mar 2008
Posty: 2263
Skąd: far away from home
Wysłany: 2008-08-06, 01:15   

Ponoć niektórzy zapiekli fani go krytykowali. Że za mało bajkowy i perski. WW ma najlepszy soundtrack z całej serii. Inna sprawa, że tak dobrze to pamiętam tylko "I stand alone" :-)

Świetne są filmiki. I świetny książę. Z dala od tego aladynowatego lalusia z "SoD".
No i świetne Kaileena :-D
 
PeseiK 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 13 Lip 2008
Posty: 121
Wysłany: 2008-08-06, 01:20   

Moim zdaniem 2 najlepsze kawałki bitewne (oprócz standardowych) to chyba:

Z walki z Kaileeną:
http://agrescik.wrzuta.pl...r_with_kaileena

Z walki w bibliotece:
http://agrescik.wrzuta.pl..._in_the_library
 
 
Skwer 



Pomógł: 17 razy
Wiek: 33
Dołączył: 19 Lut 2008
Posty: 2742
Wysłany: 2009-01-20, 19:50   

Michał3103 napisał/a:
"Warrior within"

gram w to samo i mam teraz miecz węża i jestem na etapie jakiś trybów i duperelek
na początku (przez pierwszą godzinę) miałem problemy z budowaniem kombosów, ale teraz... jazda. polecam tytuł każdemu kto ma kompa :) a tym co nie mają to niech sobie kupią :P

 
 
Michał3103 


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 22 Mar 2008
Posty: 2263
Skąd: far away from home
Wysłany: 2009-01-21, 02:39   

Dahakę już przerabiałeś? Druga ucieczka, ta w water tower jest p-r-z-e-r-ą-b-a-n-a. :!: Skakałem z radości jak to w końcu przeszedłem. Przy Dahace pojawia się śmietny utwór: Godsmack- "I stad alone". Fanom dobrego rocka zdecydowanie polecam :-) Inny mocny motyw to ścieżka upiora piasku, zwłaszcza to ze skakaniem po masztach. Kosmicznie trudna jest też pierwsza walka z Kaileeną. Zwinna jest niesamowicie.

Zwracaj uwagę na fabułę, bo jest świetna, bardzo pomysłowa i zakręcona, jak to się potem wszystko logicznie łączy.

I pamiętaj, że grę można zakończyć na dwa sposoby. Wszystko zależy od tego, czy zdobędziesz wszystkie 9 live-upgrade'ów. Szczegóły tutaj: http://princeofpersia.gram.pl/art,55.html Potem można brać water sworda i... Ja pamiętam, że po przejściu połowy gry zacząłem od nowa żeby tylko zakończyć grę tak, jak chciałem ;-)
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Strona 1 z 5
Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group