Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Trwa II etap konkursu MapMaker AW
Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat «» Następny temat
Gadanina o MapMaker 2023/2024
Autor Wiadomość
lordX 


Dołączył: 19 Sty 2021
Posty: 69
Wysłany: 2024-02-23, 21:45     

Jak wam idą pracę nad mapami. Czy warto się starać i tak dalej.....
 
agradek


Dołączył: 29 Lut 2020
Posty: 99
Wysłany: 2024-03-04, 13:47     

lordX napisał/a:
Jak wam idą pracę nad mapami. Czy warto się starać i tak dalej.....


Jak to "idą"? Prace to już się w zeszłym roku zakończyły. :mrgreen:

Ale co to ma wspólnego z tym, czy warto się starać? Zawsze warto.
 
lordX 


Dołączył: 19 Sty 2021
Posty: 69
Wysłany: 2024-03-08, 21:15     

No nie wiem - Jakbym miał mieć 0 recenzji XD
A tak na poważnie to ludzie czekają do ostatniego dnia by mapkę wstawić.
 
Huntka
Łowca



Wiek: 40
Dołączył: 05 Lip 2017
Posty: 89
Skąd: Kraków
Wysłany: 2024-03-08, 22:31     

mam za dużo pracy i nie mam czasu kiedy się mapką zająć, obawiam się że może mnie nie być w tym roku :/
 
Begrezen 
ostatnia ostoja AW



Pomógł: 20 razy
Wiek: 100
Dołączył: 15 Mar 2014
Posty: 873
Skąd: z groty mbehemociej
Wysłany: 2024-03-09, 00:50     

Huntka napisał/a:
mam za dużo pracy i nie mam czasu kiedy się mapką zająć, obawiam się że może mnie nie być w tym roku :/


to zostaw ją na razie i zrób coś małego, w te Giga mapy i tak mało kto gra do końca :-D

[ Dodano: 2024-03-09, 00:52 ]
lordX napisał/a:
No nie wiem - Jakbym miał mieć 0 recenzji XD
A tak na poważnie to ludzie czekają do ostatniego dnia by mapkę wstawić.


no czekają i dobrze, niech dopracowują swoje mapki zamiast wstawiać byle co :-D

Uwaga, Nagi content +18 <<< wchodzisz na własną odpowiedzialność.
 
Polonista 
Polonista


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Gru 2020
Posty: 28
Wysłany: 2024-03-09, 09:54     

Begrezen napisał/a:
to zostaw ją na razie i zrób coś małego, w te Giga mapy i tak mało kto gra do końca :-D

W pełni się zgadzam tylko, że jeżeli kończy się przygodę w połowie, świadczy to o źle wykonanej mapie. Niestety jest niewiele map, gzie jak się zacznie to niemożna oderwać się.

Rakoczy
 
lordX 


Dołączył: 19 Sty 2021
Posty: 69
Wysłany: 2024-03-11, 20:44     

Mapa też może wyjść zbyt trudna....
 
Polonista 
Polonista


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Gru 2020
Posty: 28
Wysłany: 2024-03-12, 08:32     

lordX napisał/a:
Mapa też może wyjść zbyt trudna....

Niema za trudnych map. Porównałbym to ze wspinaczką. Nieliczni chcą zdobywać kilkuset metrową pionową ścianę. Drudzy preferują wchodzenie na nieodkryty ogromny szczyt szukając odpowiedniej drogi. Są i tacy, którym wejście na pagórek sprawi satysfakcję. Niestety większość preferuje wygodę i woli wjeżdżać windą.

Wszyscy mogą coś zobaczyć z góry i będą zadowoleni. :->

Rakoczy
 
agradek


Dołączył: 29 Lut 2020
Posty: 99
Wysłany: 2024-03-12, 16:30     

Polonista napisał/a:

Niema za trudnych map.


A ja myślę tak: bardzo trudno jest zrobić "za trudną" mapę. Kiedy zrozumie się mniej więcej algorytm działania SI, okazuje się, że komputer nie jest zaprogramowany tak, żeby zaje...ć gracza. Gdyby tak było, wiekszość map byłaby za trudna i to graczowi ludzkiemu należałoby dawać boosty, żeby miał jakieś szanse :lol:
Komp zawsze daje szansę (czasem to trochę takie znęcanie się nad graczem, bo mógłby go uwalić bez trudu), pytanie tylko, czy gracz to wykorzysta. Dodając do tego, że komputra bardzo łatwo wyrolować, po prostu oszukać, każde mapa jest do wygrania.

Jedyne "trudne" mapy to te z kategorii antymap: super liniowe z naspamowanymi standstillami dopakowanymi tak, że ugryźć ich nie idzie, plus zagadki typu zgadnij, co autor miał na myśli, to pójdziesz dalej, a się nie domyślisz, to dupa blada.


W temacie dłubania i updejtowania jeszcze chcialem się wypowiedzieć, może ktoś skorzysta.
Myślalem, że mam mapę gotową, ale coś mnie podkusiło i zdecydowałem się jednak na update do 1.7. Niestety na dodaniu wodorostów i ognia i zablokowaniu paru hirków nowych się nie skończyło.

Jak już mówiłem, jedno zacięcie podczas ogrywania, bo na moście z łodzi się teraz nie wysadzimy.

Po drugie (sprawdzone): zgodnie z tym, co pisano, komp nie odstępuje od oblężenia po zniszczeniu mu katapulty, strzelaczy/lataczy. Stoi se behemotem pod murami i trzaska te gromy czy armageddony aż mu się znudzi/mana wyczerpie (albo jak już mu mało behe zostanie).
Za to jest inny problem, niestety. Trzy ciężkie oblężenia (ja w zamku, komp oblęga wojskami twierdzy). Wszystkie trzy razy nie rzuca casta w pierwszej rundzie! Zapomina? Nie chce? Uważa, że jak ma setke behe to nie musi??? W drugiej rundzie, jak już ma rozstrzelane sporo wojska, nagle sobie przypomina. Dziś przetrenowane z przeciwnikiem zamkowym - to samo :evil:

Po trzecie: jakieś zawirowania losowości. Przeciwnik ma w strefie trochę wywalonych wózków, parę cmentarzy, jakąś czarną wieżę i rezydencje, żeby sobie jakieś zabawki powyciągał a i nie nudził się na gracza czekając. Wjeżdżam, biję mu paru hirków i za chwilę mam w plecaku cyba 12 cichych oków smoka... Nie żeby mi to przeszkadzało specjalnie, ale. Wywalam wszystkie wózki, kładę od nowa, zaznaczona opcja losowości. Po pokonaniu pierwszego przeciwnika mam ładną garść Emblemów...
(Ostatni przeciwnik ma sporo szkieletów rozsypanych po strefie i tu tego problemu nie widzę, zabieram mu różne arty.)

Sam nie wiem, jako że niespodziewanie mam trochę wolnego, wziąłem się za ten update a tu czasu coraz mniej do kwietnia... :-P

losowość.png
Plik ściągnięto 0 raz(y) 824,12 KB

ciche oka.png
Plik ściągnięto 0 raz(y) 635,84 KB

 
Begrezen 
ostatnia ostoja AW



Pomógł: 20 razy
Wiek: 100
Dołączył: 15 Mar 2014
Posty: 873
Skąd: z groty mbehemociej
Wysłany: 2024-03-12, 16:46     

może patch 1.7.1 coś poprawi w tym temacie. rzeczywiscie AI czasem nie rzuca czaru, mimo że ma taką możliwość - a może to taki 200 iq plays, oszczędzanie many? :lol:

być może przedłużymy termin na wysyłanie map, bo jednak fajnie by było, by ludzie ogrywali mapki hoty na najnowszej, "stabilnej" wersji. zwykle chyba udpejty wypuszczają pod koniec miesiąca, a jak nie wypuszczą do końca marca to trochę słabo ;/

Uwaga, Nagi content +18 <<< wchodzisz na własną odpowiedzialność.
 
Veracruz 
veracruz



Pomógł: 3 razy
Wiek: 33
Dołączył: 15 Lis 2012
Posty: 223
Wysłany: 2024-03-13, 08:06     

Pytanie mam paneczki. Do kiedy można zgłaszać mapki?

Zwykła kaczka
 
Begrezen 
ostatnia ostoja AW



Pomógł: 20 razy
Wiek: 100
Dołączył: 15 Mar 2014
Posty: 873
Skąd: z groty mbehemociej
Wysłany: 2024-03-13, 10:00     

na razie do końca marca, w regulaminie jest napisane :shock:

Uwaga, Nagi content +18 <<< wchodzisz na własną odpowiedzialność.
 
Veracruz 
veracruz



Pomógł: 3 razy
Wiek: 33
Dołączył: 15 Lis 2012
Posty: 223
Wysłany: 2024-03-13, 11:47     

Za mao czasu. Szkoda.

Zwykła kaczka
 
Begrezen 
ostatnia ostoja AW



Pomógł: 20 razy
Wiek: 100
Dołączył: 15 Mar 2014
Posty: 873
Skąd: z groty mbehemociej
Wysłany: 2024-03-13, 12:18     

Veracruz napisał/a:
Za mao czasu. Szkoda.

a ile potrzebujesz czasu? możemy przedłużyc o miesiac jak taka bedzie wola ludu xd

Uwaga, Nagi content +18 <<< wchodzisz na własną odpowiedzialność.
 
Veracruz 
veracruz



Pomógł: 3 razy
Wiek: 33
Dołączył: 15 Lis 2012
Posty: 223
Wysłany: 2024-03-13, 12:32     

Eee... Tak specjalnie dla mnie ;}. Miło. Niestety nie wiem, ile mi to zajmie. Prawdę powiedziawszy, toć przed chwilą naszła mnie myśl takowa, co by sb mapki nie skrobnąć i dopiero szkicuje zarys. Nowa HOTA. Nowe możliwości, itp.
BTW: Nie wydaje mi się, aby był sens na mnie czekać, zwłaszcza że inni uczestnicy na pewno nie byliby z tego powodu kontent.

Begrezen napisał/a:
a ile potrzebujesz czasu? możemy przedłużyc o miesiac jak taka bedzie wola ludu xd


Dopiero teraz wyczułem nutkę ironii

Zwykła kaczka
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Strona 4 z 5
Skocz do:  
Szybka odpowiedź
Użytkownik: 

Cytowanie selektywne
 

Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group