Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Trwa II etap konkursu MapMaker AW
Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat «» Następny temat
Zalew śmieciowych map i trolli w dziale map

Co robimy?
opcja a)
17%
 17%  [ 3 ]
opcja b)
0%
 0%  [ 0 ]
opcja c)
23%
 23%  [ 4 ]
opcja d)
5%
 5%  [ 1 ]
opcja c) + d)
47%
 47%  [ 8 ]
mam inny pomysł - jaki? napisz w komentarzu!
5%
 5%  [ 1 ]
Głosowań: 17
Wszystkich Głosów: 17

Autor Wiadomość
Listopadek 
Listopadek



Wiek: 29
Dołączył: 22 Lip 2017
Posty: 21
Skąd: TBG
Wysłany: 2017-07-25, 12:27   

Dago napisał/a:
(wbrew temu, co sądzono w XXIII wieku)


w dwudziestym trzecim wieku? :mrgreen:
 
Homm3 



Pomógł: 2 razy
Wiek: 23
Dołączył: 21 Lip 2017
Posty: 187
Wysłany: 2017-07-25, 13:00   

Jestem za opcją c jest ona moim zdaniem najrozsądniejsza.Uważam ,że jak ktoś chce oceić mapę to może się zarejestrować trwa to od 2 do 5 minut.To tylko moja ocena.
 
Begrezen 
ostatnia ostoja AW



Pomógł: 20 razy
Wiek: 100
Dołączył: 15 Mar 2014
Posty: 871
Skąd: z groty mbehemociej
Wysłany: 2017-07-25, 13:47   

Homm3 napisał/a:
Jestem za opcją c jest ona moim zdaniem najrozsądniejsza.Uważam ,że jak ktoś chce oceić mapę to może się zarejestrować trwa to od 2 do 5 minut.To tylko moja ocena.

true. imo można dać taki tekst gdy ktoś by chciał wysłać recenzję ^^
"twoja recenzja została zapisana, ale by twój głos się liczył musisz zarejestrować się(odnośnik) - to nie zajmie więcej niż minutę!" 8-) przy okazji więcej userów przybyłoby na forum

Uwaga, Nagi content +18 <<< wchodzisz na własną odpowiedzialność.
 
Dago 
Człowiek



Pomógł: 4 razy
Wiek: 28
Dołączył: 03 Mar 2013
Posty: 528
Skąd: jestem.
Wysłany: 2017-07-25, 14:38   

Holy shit, z XVIII zrobiłem XXIII? Pozdrawiam siebie.

Bass solo, take one.

- Jestem trollem? - Dago
- Hmmm... Masz 40hp i się regenerujesz. Tak. - Malekith
 
 
heroes3 



Pomógł: 8 razy
Wiek: 38
Dołączył: 31 Maj 2015
Posty: 757
Wysłany: 2017-07-25, 20:48   

Homm3 napisał/a:
Jestem za opcją c jest ona moim zdaniem najrozsądniejsza.Uważam ,że jak ktoś chce oceić mapę to może się zarejestrować trwa to od 2 do 5 minut.To tylko moja ocena.

Też popieram ideę rejestracji na forum, a nie anonimowości. Niestety ktoś może wpaść na pomysł i stworzyć kilkanaście fake-kont i z nich spamować.
Więc jedynym relatywnie bezpiecznym sposobem jest obowiązek pisania (nawet krótkich) recenzji dla anonimków i user'ów z niskim stażem (krótki czas rejestracji/mało postów na forum).
Pytanie tylko czy to nie zniechęci uczciwych anonimków, którzy okazjonalnie chcą się pobawić w herołsy i zabawić konkursem. :roll:
Jest też inne wyjście. Mapa musi mieć minimum 3/4 noty od zarejestrowanych od dłużej user'ów (zweryfikowanych osób). W przypadku dużej rozbieżności pomiędzy notami od zarejestrowanych i anonimów (np. zarejestrowani dają 4-5 gwiazdki, anonimy 1-2 gwiazdki lub na odwrót), komisja oceni rzetelność ocen. Tak jak pisał Dago sędziowie w pewnym zakresie, nawet w prawie karnym mają prawo do swobodnej oceny.
 
Ravciozo 
Wielki Wuadca



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 19 Lut 2014
Posty: 874
Skąd: Polska, Opole
Wysłany: 2017-07-26, 00:21   

Pytania do mapy, na które trzeba odpowiedzieć poprawnie, by zrecenzować mapę XDDDDD
To jest to, czego potrzebujemy, zero sarkazmu xD

[ Dodano: 2017-07-26, 00:24 ]
"Nawet prawo karne pozostawia sytuację do oceny"
Nawet? Czego się spodziewacie, że za zabójstwo kogoś butem jest 20 lat, ale jak to klapek, to 25, bo bardziej bolało? XD
To OCZYWISTE, że swobodna ocena ZAWSZE będzie :v
I dobrze.

And we'll all dance alone to the tune of your death...
 
hrabo 



Pomógł: 17 razy
Wiek: 32
Dołączył: 07 Sty 2016
Posty: 641
Wysłany: 2017-07-28, 09:23   

Pogadaliśmy, pogadaliśmy, ale w sumie nic na razie z tego nie wyszło. Mbehu, co Ty na to?

HoMM 3: Complete Rampage mod
 
Homm3 



Pomógł: 2 razy
Wiek: 23
Dołączył: 21 Lip 2017
Posty: 187
Wysłany: 2017-07-28, 09:31   

Właśnie czy ta dyskusja coś wniesie bo kokurs za 4 dni się zacznie i nie wiadomo na czym stoimy.
Kolejna sprawa można wprowadzić coś takiego minimum 2 + i minimum 2- (bo jeśli mapę przepuszczono to ma jakieś plusy) i limit znaków choćby 10 w recezji.I tylko dla zalogowanych bo dłużej trwa zrobieie 10 fake'owych kont niż zmienienie nicku.
 
New Year 
Rinasce piu gloriosa



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 20 Gru 2015
Posty: 666
Skąd: Z krainy ognia
Wysłany: 2017-07-28, 09:45   

Zazwyczaj bym się tutaj rozpisał, ale mnie się nie chce, więc będzie szybko.

Wprowadzanie limitów - bez sensu.
Takie coś nic nie zmieni. Napisanie a i danie plusa to tylko kilka sekund. 10 znaków w recenzji? Proszę bardzo: "bbbbbbbbbb". mbehemot będzie musiał się namęczyć, żeby takie limity zaprogramować, a końcowy rezultat będzie nijaki.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą recenzować - łatwe do wprowadzenia, ale nic to nie da.
Właśnie założyłem na szybko konto Testt. Byle jakie hasło i nazwa użytkownika. Adres e-mail wygenerowany wpisując chwilowy adres e-mail w Google. Dla w miarę ogarniętego trolla to żaden problem zrobić taki trik kilkanaście razy.

Moim zdaniem jedynym rozwiązaniem jest sprawdzanie recenzji. Można byłoby dać notkę, że recenzja powinna być zgodna z prawdą i uzasadniać wystawioną ocenę. Jedyne nad czym może się zastanawiać mbehemot to to czy on sam będzie sprawdzał recenzje czy da komuś jeszcze taką możliwość.

PS: Gdyby ktoś pytał o to jaką opcję wybieram w ankiecie to będzie to A lub tą ostatnią w zależności od tego jak interpretujecie moje rozwiązanie.

Feniks zawsze zaczyna ale TO ZAWSZE
 
Homm3 



Pomógł: 2 razy
Wiek: 23
Dołączył: 21 Lip 2017
Posty: 187
Wysłany: 2017-07-28, 09:53   

New Year,
Jakby się zastanowić dla chcącego nic trudnego tylko czy ktoś by chciał zakładać po 20 trol kont by tylko wnerwić ludzi ale z drugiej strony to samo można by powiedzieć o trol-mapach widać trole nie są tacy leniwi.
 
New Year 
Rinasce piu gloriosa



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 20 Gru 2015
Posty: 666
Skąd: Z krainy ognia
Wysłany: 2017-07-28, 09:56   

Homm3 napisał/a:
Jakby się zastanowić dla chcącego nic trudnego tylko czy ktoś by chciał zakładać po 20 trol kont by tylko wnerwić ludzi ale z drugiej strony to samo można by powiedzieć o trol-mapach widać trole nie są tacy leniwi.

Wciąż pamiętam trolla, który zaspamował tą samą mapą kilka stron w poczekalni (około 130 map wrzucił). Jak więc widać dla chcącego nic trudnego.

Feniks zawsze zaczyna ale TO ZAWSZE
 
Begrezen 
ostatnia ostoja AW



Pomógł: 20 razy
Wiek: 100
Dołączył: 15 Mar 2014
Posty: 871
Skąd: z groty mbehemociej
Wysłany: 2017-07-28, 10:49   

New Year napisał/a:
Moim zdaniem jedynym rozwiązaniem jest sprawdzanie recenzji. Można byłoby dać notkę, że recenzja powinna być zgodna z prawdą i uzasadniać wystawioną ocenę. Jedyne nad czym może się zastanawiać mbehemot to to czy on sam będzie sprawdzał recenzje czy da komuś jeszcze taką możliwość.

Rozwiązanie też dobre, tylko wtedy najlepiej byłoby dać kilka dodatkowych dni po konkursie na te sprawdzanie recenzji. I wtedy powinny być one jeszcze niewidoczne dla wszystkich, by nie były potem płaczu, że oo czemu mi wszystkie recenzje usunięto xD tylko ciekawe co będzie, gdy mapa ma te 5 wymaganych recenzji, 2 pójdą do kasacji i co, mapa się nie zakwalifikuje?

Uwaga, Nagi content +18 <<< wchodzisz na własną odpowiedzialność.
 
ktoś
Gość
Wysłany: 2017-07-28, 11:24   

Proponuję wprowadzić limit jedna recenzja dziennie z jednego konta. Wiecie oczywiście, że jakiś oszust może zakładać lewe konta by oceniać negatywnie wszystkie mapy rywali oprócz swojej. Moje rozwiązanie nieco utrudni mu ten sabotaż xD
 
ktoś CD
Gość
Wysłany: 2017-07-28, 11:26   

Proponuję też zrobić tak że oceny z kont zakładanych po rozpoczęciu oceniania map nie będą brane pod uwagę xD
 
O rety
Gość
Wysłany: 2017-07-28, 11:28   

O rany! Wtedy nie będzie wiadomo do kogo trafi 100 000 pln nagrody za 1 miejsce !
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Strona 2 z 3
Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group