Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Trwa II etap konkursu MapMaker AW
Odpowiedz do tematu
Gadanina o MapMakerAW
Autor Wiadomość
New Year 
Rinasce piu gloriosa



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 20 Gru 2015
Posty: 666
Skąd: Z krainy ognia
Wysłany: 2016-05-29, 20:59   

As098 napisał/a:
A mapy zrobione na szybko, źle wyglądające ?

Przyjmijmy, że postawiłeś wszystkie potrzebne budynki na mapie i zostało ci trochę miejsca. Osoba robiąca mapę na szybko prawdopodobnie zostawi ten teren pusty, zapcha przeszkodami terenowymi lub na spamuje podobnymi budynkami. Osoba robiąca mapę powoli ale starannie pomyśli jak zagospodarować ten teren co może za skutkować ciekawymi pomysłami i większą przyjemnością z gry. Też taka osoba poświęci więcej czasu na testy, upiększanie mapy, wprowadzaniu ciekawych oryginalnych pomysłów itd. Nie ma oficjalnie związku pomiędzy czasem ukończenia mapy, jej wyglądem a grywalnością. Jednak wiadomo, że te robione na szybko są w większości przypadków złe co można łatwo zobaczyć po czołówce naszych map. Czy były one robione w tydzień czy dwa? Nie a pozytywne recenzje tylko potwierdzają co napisałem wcześniej. Jednak co będę mówić. Jak ktoś chce stworzyć dobrą mapkę to niech poczyta sobie recenzje, pobierze kilka z nich i przestudiuje w edytorze.

Feniks zawsze zaczyna ale TO ZAWSZE
 
As098
Gość
Wysłany: 2016-05-30, 18:36   

Zabawa w ogrodnika i typowa harówka. Ale wiadomo lepiej się prezentują niesymetryczne zbalansowane mapy. Lepiej najpierw postawić to co potrzebne a potem się zastanawiać co dodać.
Ja nie lubię bawić się w ogrodnika, i osobiście nie gram w skomplikowane mapy. Nie wiem też po co stawiać grudki z surowcami pod pozycją startową komputera skoro on i tak to zbierze i nie robi to strategicznej różnicy. Chyba tylko by nie było się o co czepiać.
 
Veracruz 
veracruz



Pomógł: 3 razy
Wiek: 33
Dołączył: 15 Lis 2012
Posty: 223
Wysłany: 2016-06-08, 19:48   

Mam ja zapytanie, a mianowicie: Czy można dodać inną wersję tej samej mapy - a jeśli tak, to czy będzie ona liczona jako druga mapa konkursowa?[patrz regulamin punkt 6, podpunkt 2]

Zwykła kaczka
Ostatnio zmieniony przez Veracruz 2016-06-09, 09:38, w całości zmieniany 1 raz  
 
mbehemot 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 24 Kwi 2007
Posty: 547
Wysłany: 2016-06-09, 08:41   

Veracruz napisał/a:
Czy można dodać inną wersję tej samej mapy - a jeśli tak, to czy będzie ona liczona jako druga mapa konkursowa[patrz regulamin punkt 6, podpunkt 2]

Można, ale będzie liczona jako druga mapa konkursowa.

Jeśli masz na myśli tylko aktualizację wysłanej już mapy to nie ma z tym problemu - przed rozpoczęciem oceniania można aktualizować swoje mapy do woli.
 
Veracruz 
veracruz



Pomógł: 3 razy
Wiek: 33
Dołączył: 15 Lis 2012
Posty: 223
Wysłany: 2016-06-09, 09:34   

Dzięki za odpowiedź.

mbehemot napisał/a:
Jeśli masz na myśli tylko aktualizację wysłanej już mapy to nie ma z tym problemu

Nie, nie - chciałem przerobić mapę, by stworzyć inny wariant rozgrywki; po cichu liczyłem, że nie będzie to liczone jako osobny twór, i będę mógł 'wcisnąć wam trzy mapki:). Cóż, trza obejść się smakiem i zabrać się za tworzenie nowego potworka.

Zwykła kaczka
 
mbehemot 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 24 Kwi 2007
Posty: 547
Wysłany: 2016-08-02, 08:20   

Mapa "Tor Sarlaa" usunięta z konkursu przez autora.
 
Mikus 



Pomógł: 18 razy
Wiek: 31
Dołączył: 27 Sty 2011
Posty: 2897
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2016-08-02, 12:29   

Na tym etapie już bez sensu to usuwanie, pewnie dostał kilka nieciekawych opinii i nie chciał więcej, swoją drogą mapa mocno przeciętna ale na pewno nie najgorsza z tutejszych.

Czemu władze tego świata robią ze mnie debila
Gówno w prasie, gówno w TV, gówno gównem zasila
 
heroes3 



Pomógł: 8 razy
Wiek: 38
Dołączył: 31 Maj 2015
Posty: 757
Wysłany: 2016-08-02, 14:13   

No patrz pan, a zostałem zbesztany, jak po pierwszym usunięciu mapy apelowałem o zmianę regulaminu. :mrgreen: Raz dodana mapa, nie powinna być usuwana przed zakończeniem etapu oceniania! Ile to już map nam ubyło? 3? Swoją drogą, jakoś po żadnej z nich nie płaczę, były przeciętne. (a może dokładniej, wymagały by dopracowania i dokończenia przed publikacją)
Toż to ja czekam, aż autorzy zaczną usuwać pozostałe, którym się ode mnie oberwało :mrgreen: bo parę jedynek poleciało ;-)
 
Begrezen 
ostatnia ostoja AW



Pomógł: 20 razy
Wiek: 100
Dołączył: 15 Mar 2014
Posty: 871
Skąd: z groty mbehemociej
Wysłany: 2016-08-02, 15:29   

czuje się troszke winny, bo właśnie wczoraj dodałem recenzję do tej mapy :-P a prawda była taka, że już plaga zombie była lepsza, szczerze mówiąc gra na tej mapie była stratą czasu i tak też napisałem w recenzji. mapa była zwyczajnie niedokończona, wiele pustych miejsc itp. nie ma o czym mówić :(

Uwaga, Nagi content +18 <<< wchodzisz na własną odpowiedzialność.
 
heroes3 



Pomógł: 8 razy
Wiek: 38
Dołączył: 31 Maj 2015
Posty: 757
Wysłany: 2016-08-02, 15:43   

Begrezen napisał/a:
czuje się troszke winny, bo właśnie wczoraj dodałem recenzję do tej mapy :-P

Begrezen napisał/a:
mapa była zwyczajnie niedokończona, wiele pustych miejsc itp. nie ma o czym mówić :(

Czyli napisałeś dokładnie to samo co ja, także obaj jesteśmy winni :lol:
Ale spoko, jest jeszcze bardziej "pustynna" mapa, która zdaje się jest wciąż w konkursie. Jest tam tak pusto, że pierwszego neutrala spotkałem dopiero po 3tyg. eksploracji mapy :-P
 
Begrezen 
ostatnia ostoja AW



Pomógł: 20 razy
Wiek: 100
Dołączył: 15 Mar 2014
Posty: 871
Skąd: z groty mbehemociej
Wysłany: 2016-08-02, 18:43   

za to za dużo neutrali jest na mapie "w poszukiwaniu zwycięstwa,, niektórzy gracze mają pod tartakiem po 20 smoków, tak więc nie wiele zdziałają xD

Uwaga, Nagi content +18 <<< wchodzisz na własną odpowiedzialność.
 
Ravciozo 
Wielki Wuadca



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 19 Lut 2014
Posty: 874
Skąd: Polska, Opole
Wysłany: 2016-08-02, 22:07   

Żeby nie było, to od razu mówię:
Zmieniłem delikatnie (prawie wcale, ale jednak) napisy w mojej mapie, bo dość dobrze zdradzały jej autora. Jeśli uważacie, że to przeczy zasadom konkursu i mam z powrotem napisać tak jak było (zmiana bardzo mała), to bezzwłocznie poprawię.

And we'll all dance alone to the tune of your death...
 
Begrezen 
ostatnia ostoja AW



Pomógł: 20 razy
Wiek: 100
Dołączył: 15 Mar 2014
Posty: 871
Skąd: z groty mbehemociej
Wysłany: 2016-08-02, 23:27   

to da się edytować swoją mapę? :O myślałem, że się to jest zablokowane

Uwaga, Nagi content +18 <<< wchodzisz na własną odpowiedzialność.
 
Mikus 



Pomógł: 18 razy
Wiek: 31
Dołączył: 27 Sty 2011
Posty: 2897
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2016-08-03, 10:07   

Ten podpis w podziemiach sam widziałem. W ogóle moim zdaniem jeśli chodzi o usuwanie map z konkursu to tutaj najlepszym rozwiązaniem by było jakby autorzy tak jak reszta użytkowników nie mieli wglądu do ocen, może wtedy by się nie załamywali po kilku negatywach i zostawili mapy do końca.

Czemu władze tego świata robią ze mnie debila
Gówno w prasie, gówno w TV, gówno gównem zasila
 
Ravciozo 
Wielki Wuadca



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 19 Lut 2014
Posty: 874
Skąd: Polska, Opole
Wysłany: 2016-08-03, 11:09   

Też widziałem podpis i też uważam, żeby nie mieć ocen do wglądu. Chociaż już troszkę późno jak na zmiany.

And we'll all dance alone to the tune of your death...
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Strona 2 z 10
Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group