Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Trwa II etap konkursu MapMaker AW
Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat «» Następny temat
Test ul. Centaury vs ul. Harpie
Autor Wiadomość
Shakti 



Pomógł: 4 razy
Wiek: 39
Dołączył: 01 Sie 2007
Posty: 999
Skąd: Poznań
Wysłany: 2007-08-05, 18:30   

to jaki jest sens tych testów, skoro warunki są nieżyciowe?
Możesz sprawdzić statystyki i będzie szybciej, tylko wtedy wyjdzie ci, że np. Behemot to najlepsza jednostka 7 poziomu. Czy to na pewno ma sens?

Chyba w ogóle powinno porównywać się dane miasta, a nie stworzenia. A potem gdybać jaką jednostkę możnaby zastąpić, ulepszyć itp.

"nie ma mocnych na sentymenty"
 
 
Majer 



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 29 Kwi 2007
Posty: 1759
Skąd: Poznań
Wysłany: 2007-08-06, 10:06   

To jezeli potrawisz tak sobie komplikowac zycie to zrób taki test i wtedy pogadamy

"Co wypijesz to wypocisz, co cię nie zabije to cię wzmocni"
 
 
Shakti 



Pomógł: 4 razy
Wiek: 39
Dołączył: 01 Sie 2007
Posty: 999
Skąd: Poznań
Wysłany: 2007-08-06, 22:16   

No to pogadajmy :-) moim zdaniem harpia jest słabsza, bo ma większy rozrzut obrażen 1-4 jeśli dobrze pamiętam. 1 to bardzo mało, a 4 to nie jest super osiągnięcie jak na 2 poziom. Centaur ma 2-3 albo 2-4. I to jest największa różnica między tymi dwoma jednostkami, która powoduje, że centaury są lepsze. Porównując dodatkowo tejednostki na tle ich miast - centaur to szybka jednostka, której nie można zastąpić łatwo inną jednostką z Bastionu. Harpia to jeden z trzech następujących po sobie łuczników (chodzi o blok kontrataku) więc jest tam niepotrzebna. I znowu wygrywa centaur. Nieulepszony centaur przedstawia jakąś siłę, nieulepszona harpia budzi śmiech - znowu centaur wygrywa. Obie jednostki mają bardzo podobną lub identyczną ilość życia, więc tyle samo ich ginie po uderzniu np. pioruna, ale przurost centaurów jest wyższy - znowu centaur wygrywa. To dla mnie całościowepodejście do sprawy, a nie test kto pierwszy kogo zaatakuje. Możesz sę nie zgadzać z jakimś pktem i możemy o tym dyskutować. A nie centaur vs harpia 3:1 co możesz dzięki temu powiedzieć o nich? co więcej wiem o tych stworzeniach? o ich użyteczności?

"nie ma mocnych na sentymenty"
 
 
Atanamir 
Półelf-nekromnta


Wiek: 31
Dołączył: 05 Sie 2007
Posty: 19
Skąd: że znowu?!
Wysłany: 2007-08-07, 10:25   

Cóż, ale łucznikami harpii nie zastąpisz :) Dać przykład? Podczas oblężenia harpia stoi przed murami, wlatuje do środka, atakuje z PEŁNYMI obrażeniami, powstrzymuje kontratak i wydostaje się z piekła. Można w ten sposób również umieścić ją podczas zwykłej bitwy za szeroką przeszkodą terenową: ona atakuje i wraca, a przeciwnik musi obchodzić. Jak już obejdzie to przelatujemy na drugą stronę :P
 
 
Shakti 



Pomógł: 4 razy
Wiek: 39
Dołączył: 01 Sie 2007
Posty: 999
Skąd: Poznań
Wysłany: 2007-08-07, 16:27   

jeśli rzucisz implozję na harpie i na centaury to harpie przegrają, bo mniej ich przyrasta, a życia mają podobnie. Chciałem jak najwięcej warunków żebyś zaczął kombinować, próbować, zastanawiać się, komplikować - o to mi chodziło.
Na chama możesz sobie poodejmować na kalkulatorze i ci wyjdzie jaka jednostka jest lepsza.
Do Atanamira: lepiej by mi się grało Lochami, gdyby obserwator nie strzelał, a miał za to jakiś bonus w statystykach. Dwaj łucznicy poziom po poziomie to już bezsens, a trzeci - harpia którym też nie możesz związać bitwy to już cienko. odnośnie chowania się za przeszkodami - zgadzam się z tobą. Jeśli chodzi o zdobywanie miasta - harpie zostaną szybko wytłuczone przez czary, wieże i łuczników - więc pożytek z ich bloku mały.

"nie ma mocnych na sentymenty"
 
 
Eaglevcl
Dyplomacji NIE!



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 24 Sie 2007
Posty: 238
Wysłany: 2007-08-31, 14:28   

chce sie tylko upewnic na jakim terenie byl test ? trawa lochy czy co ?
To ma ogromne znaczenie podczas walki +1 do ataku defa szybkosci robi swoje. Kto kogo zaatakowal haripe czy centaur ?

Jak atakujesz przeciwnika a twoje jednostki maja identycznego speeda ty pierwszy zaczynasz taksamo kolejnosc jednostek ma zmaczenie bo jesli sa 2 taksamo szybkie jednostki to zawsze pierwsza ruszy sie ta blizej herosa.

To sa czesto szczegoly dzieki ktorym mozna trzymac wroga w "szachu".

Brothers I am calling from the valley of the kings with nothing to atone
A dark march lies ahead, together we will ride like thunder from the sky
May your sword stay wet like a young girl in her pride
Hold your hammers high
 
 
Dracon 
Pogromca Smoków



Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 93
Skąd: Bracada
Wysłany: 2007-10-02, 21:42   

Ale z tą populacją tygodniową i miesięczną to chodzi bez żadnych premii typu Graal itp?

Jeśli chodzi o jednostki zamkowe, Behemoty górą!! Jeśli o neutralne, Błekitne Smoki rządzą!!! Jeśli chodzi o bohaterów, DRACON THE BEST!!!!
 
Paweł 



Pomógł: 1 raz
Wiek: 31
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 4001
Wysłany: 2008-02-21, 10:00   

Jeżeli uwzględnimy przyrost noto wtedy wygra Centaur bojowy.
Ostatnio zmieniony przez Paweł 2008-02-24, 10:36, w całości zmieniany 1 raz  
 
Majer 



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 29 Kwi 2007
Posty: 1759
Skąd: Poznań
Wysłany: 2008-02-21, 13:02   

Po wielu wypowiedziach musze przyznać że czynników jest masa zwłaszcza jak chce się patrzyć użyteczność w miastach i jak wymyśle jakiś dobry test i uda mi sie go przeprowadzić to wam tutaj napisze.

"Co wypijesz to wypocisz, co cię nie zabije to cię wzmocni"
 
 
Skwer 



Pomógł: 17 razy
Wiek: 33
Dołączył: 19 Lut 2008
Posty: 2742
Wysłany: 2008-02-23, 14:41   

ja zrobię swój test, ale jak harpie wygrają (na neutralnym podłożu) to Ci powiem kilka słów.. a nie tu zamieszanie robisz!

 
 
Chuck Norris
Lord Miszcz :)


Dołączył: 07 Lut 2009
Posty: 28
Wysłany: 2009-02-09, 19:31   

Majer napisał/a:
no bledow to ty duzo popelniasz co innego jak zgubisz czasem literke lub sie czasami pomyslisz ale na forum powinna byc poprawnosc ortograficzna. Aha i tutaj glupie klutnie sa a co myslicie na sam test udal sie czy ktos innaczej mysli ?? jak tak to smialo mowilc chetnie podyskutuje jak ktos uwaza ze harpie sa mocniejsze. A jesli chodzi o to dlaczego akurat centki vs harpie to poprostu na innym forum koles sie ze mna klucil ze harpie sa lepsze a ja z mojego doswiadczenia stwierdzalem ze centki lepsze no i pomyslalem ze zrobie test


:roll:
 
Majer 



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 29 Kwi 2007
Posty: 1759
Skąd: Poznań
Wysłany: 2009-06-25, 16:59   

Chuck zobaczyłeś to w 2009r. a pisałem to w 2007r. Jaki z tego wniosek poprawiłem się i to sporo. :)

"Co wypijesz to wypocisz, co cię nie zabije to cię wzmocni"
 
 
Chuck Norris
Lord Miszcz :)


Dołączył: 07 Lut 2009
Posty: 28
Wysłany: 2009-08-04, 14:55   

Majer napisał/a:
Chuck zobaczyłeś to w 2009r. a pisałem to w 2007r. Jaki z tego wniosek poprawiłem się i to sporo. :)


Ja jak zwykle mam refleks ;). Jesli sie poprawiles to czapki z glow ale wtedy pisales o czyichs bledach, a w tej samej wypowiedzi je robiles ;). To mnie ciut zdziwilo. :)

PS. Sorka, ze znowu odgrzewam temat i robie offtop, ale dlugo na forum nie zagladalem, a dopiero zobaczylem odpowiedz majera :P
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Strona 2 z 2
Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group