Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Trwa II etap konkursu MapMaker AW
Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat «» Następny temat
Test ul. Centaury vs ul. Harpie
Autor Wiadomość
Majer 



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 29 Kwi 2007
Posty: 1759
Skąd: Poznań
Wysłany: 2007-04-30, 22:21   Test ul. Centaury vs ul. Harpie

Jak kilka osób wie mieliśmy małą sprzeczke z Erolkiem na temat kto jest silniejszy ul.Centaury czy ul. Harpie i oto wyniki testu :

Kod:
                             Populacja tyg.    Populacja mies.

Centaury pierwsze atak        wyg centaurów     wyg centaurów
Harpie pierwsze atak          wyg centaurów     wyg harpii

liczebność armii po walce   

Centaury pierwsze atak          1/2 armii         1/5 armii
Harpie pierwsze atak            1/2 armii         1/3 armii


Liczba jednostek po walce podana w przyblizeniu i bohaterowie bez żadnych premi do morale i szczescie. I każdy boh podstawowe umiejętnosci to 0,0,1,1 i zadnyych umiejętności zaawansowanych róniez zero czarów i artefaktów. Starałem sie jak najbardziej równe szanse.

Posumowując Harpie ul. wygrywają tylko dopiero po 2-3 tyg jeżeli liczba ich jest taka jak w populacji i oczywiście centaurów też i harpie atakują pierwsze. A dzieje się tak dlatego że centataury tracą dużo na kontratakach których nie mogą wykonać. W innych przypadkach Centaury górą.

Erolek dzięki za te nieporozumienie po przynajmniej amatorzy tej gry mogą sie czegoś nauczyć. A po za tym zrobie inne testy.

"Co wypijesz to wypocisz, co cię nie zabije to cię wzmocni"
 
 
erolek 
wściekła mućka



Wiek: 29
Dołączył: 05 Maj 2007
Posty: 36
Skąd: spytaj się jego
Wysłany: 2007-05-05, 19:09   

a wziąłeś pod uwagę że centaur dwie tury idzie do harpii?

1) centaury podchodzą
2) harpie atakują i wracają (jak ich jest 8 a centków 14, ginie 6 centków a jeden uszkodzony)

a skoro harpie są wytrzymalsze o 4 punkty i silniejsze w obronie o 3, a w ataku takie same, centków jest tyle samo i jeden jest uszkodzony wygrają harpie 8-)

proste, nie? :-)

moja strona
 
Majer 



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 29 Kwi 2007
Posty: 1759
Skąd: Poznań
Wysłany: 2007-05-05, 21:06   

erolek napisał/a:
a wziąłeś pod uwagę że centaur dwie tury idzie do harpii?

1) centaury podchodzą
2) harpie atakują i wracają (jak ich jest 8 a centków 14, ginie 6 centków a jeden uszkodzony)

a skoro harpie są wytrzymalsze o 4 punkty i silniejsze w obronie o 3, a w ataku takie same, centków jest tyle samo i jeden jest uszkodzony wygrają harpie 8-)

proste, nie? :-)


Heh dlatego wziołem że pierwsze atakują centki lub harpie bo np. zobacz harpie podchodzą i centki je łoją. A co do tego że 2 tury idą popatrz co za amator idzie centkami żeby go pochlastali ja bym zrobił nimi "czekaj" i pożniej w tej turze mam 2 ruchy czyli podchodze i odrazu 2 ruch atakuje i sprawa wyjaśniona.

"Co wypijesz to wypocisz, co cię nie zabije to cię wzmocni"
 
 
Azi Q 
Zrzęda i Spamer xD



Dołączył: 05 Maj 2007
Posty: 14
Skąd: ja mam to wiedzieć?
Wysłany: 2007-05-05, 21:10   

Majer- przy testach nie powinienes za bardzo używać swoich taktyk :P Test to test- bez żadnych taktyk i innych wydziwian. Porównanie siły i mobilności.
 
 
Majer 



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 29 Kwi 2007
Posty: 1759
Skąd: Poznań
Wysłany: 2007-05-05, 21:14   

Azi Q napisał/a:
Majer- przy testach nie powinienes za bardzo używać swoich taktyk :P Test to test- bez żadnych taktyk i innych wydziwian. Porównanie siły i mobilności.


Oki ale czy test to tylko parcie do przodu centaurów a dlazcego nie parcie do przodu harpii??
Dlatego wiedzialem ze tak bedzie i zrobilem porównanie jak harpie pierwsze zaatakuja lub jak centki pierwsze zaatakuja

"Co wypijesz to wypocisz, co cię nie zabije to cię wzmocni"
 
 
Azi Q 
Zrzęda i Spamer xD



Dołączył: 05 Maj 2007
Posty: 14
Skąd: ja mam to wiedzieć?
Wysłany: 2007-05-05, 22:34   

No w sumie... Tutaj wyniki będą różne, może powinieneś zamieścić statystyke (w formie jakiejś tabeli czy coś) gdzie uwzględnisz taktykę i te "parcia do przodu" obydwu potworków i wtedy porówna się wyniki i wyciągnie wnioski.
 
 
Majer 



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 29 Kwi 2007
Posty: 1759
Skąd: Poznań
Wysłany: 2007-05-05, 22:46   

Wydaje mi sie że te wyniki co zrobiłem nie są złe i są porównywalne do rzeczywistości oczywiscie mozesz zrobic wlasny test na ten temat i porównamy

"Co wypijesz to wypocisz, co cię nie zabije to cię wzmocni"
 
 
Michasko

Dołączył: 06 Maj 2007
Posty: 8
Wysłany: 2007-05-06, 12:08   

Nigdy się nie zastanawiałem nad walką Ul. Centaur vs. Ul. Harpia ;]
Ale wyniki testu mnie zaskoczyły, 3:1 dla centaurów.
Test według mnie przeprowadzony sprawiedliwie, gdyż pokazane są wyniki walk, gdy pierwsze atakują harpie i gdy pierwsze atakują centaury.
Dzięki :)
 
lol772 



Pomógł: 21 razy
Wiek: 29
Dołączył: 01 Lip 2007
Posty: 3176
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2007-07-17, 14:28   

1.Harpia atakuje i wraca
2.centaur ma już75% drogi do 20 harpii (Centaurów jest 20)
3.Harpia znów atakuje i być może wygrywa.
 
Tarnoob
[Usunięty]

Wysłany: 2007-07-28, 14:35   

lol772 napisał/a:
1.Harpia atakuje i wraca
2.centaur ma już75% drogi do 20 harpii (Centaurów jest 20)
3.Harpia znów atakuje i być może wygrywa.


Udław sie! Znowu wszystko robisz niedbale i "na szybkiego", tylko po to, żeby mieć napisanych więcej postów :evil:
:arrow: Po pierwsze: czy wogóle sprawdzałeś to w spreparowanej mapie?
:arrow: Po drugie: co za patafian myśli, że harpia jednym ruchem przefruwa nad całym polem bitwy i w pierwszym posunięciu atakuje centaura?
:arrow: Po trzecie: skoro harpia i centaur mają taką samą szybkość (zasięg), to skąd się wzięło to całe "75% drogi do harpii"? Centaury dochodzą do harpii w jednym posunięciu, skoro ta jest na tyle blisko, żeby go zaatakować!
:arrow: Po czwarte: czy ty nie umiesz liczyć do dziewięciu? Zgodnie z twoją teorią ulepszone centaury mają zasięg 6¾ pola (9×75%)
:arrow: Po piąte: skąd to całe "być może"? Jeżeli nie wygrywa, to centaury kontratakują (jak już wspominałem centaury doszły do harpii, więc walczą z nimi bezpośrednio) i one być może zabiją harpie. A jeśli nie, to przecież jest jeszcze ich kolej - wtedy już nie być może, ale na pewno dobiją harpie.
:arrow: Po szóste i ku twojej uciesze ostatnie: jakbyś nie wiedział jest jeszcze coś takiego jak przyrost - centaury jako stworzenia 1-szego poziomu są liczniejsze, więc zadają większe obrażenia i trudniej je zabić.

Dlatego stawiam na centaury bojowe.
Ostatnio zmieniony przez Tarnoob 2007-08-17, 09:36, w całości zmieniany 2 razy  
 
lol772 



Pomógł: 21 razy
Wiek: 29
Dołączył: 01 Lip 2007
Posty: 3176
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2007-07-28, 19:18   

Tarnum napisał.
Udław sie! Znowu wszystko robisz niedbale i "na szybkiego", tylko po to, żeby mieć napisanych więcej postów
Po pierwsze: czy wogóle sprawdzałeś to w spreparowanej mapie?
Po drugie: co za patafian myśli, że harpia jednym ruchem przefruwa nad całym polem bitwy i w pierwszym posunięciu atakuje centaura?
Po trzecie: skoro harpia i centaur mają taką samą szybkość (zasięg), to skąd się wzięło to całe "75% drogi do harpii"? Centaury dochodzą do harpii w jednym posunięciu, skoro ta jest na tyle blisko, żeby go zaatakować!
Po czwarte: czy ty nie umiesz liczyć do dziewięciu? Zgodnie z twoją teorią ulepszone centaury mają zasięg 6¾ pola (9×75%)
Po piąte: skąd to całe "być może"? Jeżeli nie wygrywa, to centaury kontratakują (jak już wspominałem centaury doszły do harpii, więc walczą z nimi bezpośrednio) i one być może zabiją harpie. A jeśli nie, to przecież jest jeszcze ich kolej - wtedy już nie być może, ale na pewno dobiją harpie.
Po szóste i ku twojej uciesze ostatnie: jakbyś nie wiedział jest jeszcze coś takiego jak przyrost - centaury jako stworzenia 1-szego poziomu są liczniejsze, więc zadają większe obrażenia i trudniej je zabić.

Dlatego stawiam na centaury bojowe.





Harpia ma 2 poziom co z tego że centaur dojdzie w jednej turze jak i tak nie będzie mógł kontratakować przecież harpia powstrzymuje kontratak
koleżko. Aha i jeszcze jedno możliwe harpia przeleci nad calym polem bitwy.
Ostatnio zmieniony przez 2007-08-17, 09:37, w całości zmieniany 6 razy  
 
lol772 



Pomógł: 21 razy
Wiek: 29
Dołączył: 01 Lip 2007
Posty: 3176
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2007-07-29, 10:47   

Krzemo napisał

szkoda, że nie Twoje błędy, hahahaha : D

tyże = turze
niebędzie = nie będzie
pszecierz = przecież
powstrzymóje = powstrzymuje

________________________________________________________________________________________


umiesz czytać???
Ostatnio zmieniony przez 2007-08-17, 09:38, w całości zmieniany 2 razy  
 
Majer 



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 29 Kwi 2007
Posty: 1759
Skąd: Poznań
Wysłany: 2007-08-03, 21:46   

no bledow to ty duzo popelniasz co innego jak zgubisz czasem literke lub sie czasami pomyslisz ale na forum powinna byc poprawnosc ortograficzna. Aha i tutaj glupie klutnie sa a co myslicie na sam test udal sie czy ktos innaczej mysli ?? jak tak to smialo mowilc chetnie podyskutuje jak ktos uwaza ze harpie sa mocniejsze. A jesli chodzi o to dlaczego akurat centki vs harpie to poprostu na innym forum koles sie ze mna klucil ze harpie sa lepsze a ja z mojego doswiadczenia stwierdzalem ze centki lepsze no i pomyslalem ze zrobie test

"Co wypijesz to wypocisz, co cię nie zabije to cię wzmocni"
 
 
Shakti 



Pomógł: 4 razy
Wiek: 39
Dołączył: 01 Sie 2007
Posty: 999
Skąd: Poznań
Wysłany: 2007-08-05, 12:22   

Nikt nie wziął pod uwagę kszałtu pola bitwy? Mogą być takie przeszkody, że harpia wytłucze centaury bez żadnej straty. To przemawia za harpiami.
Spróbuj bronić zamku harpiami a potem centaurami.
Jak się komuś chce pomyśleć, a nie pcha jednostek do przodu to zwykle wygra jednostką, która powstrzymuje kontratak.
Wcale nie bierzesz pod uwagę czarów - a szkoda.
Pomyśl jak by wyglądał pojedynek gdybyś na te jednostki rzucał przyspieszenie, spowolnienie, błogosławienstwo, przeklenstwo (klątwę - curse; nie wiem jak po Polsku)
Maksymalnie komplikuj, a nie ułatwiaj to wtedy będzie ciekawiej. Może dojdziesz do jakichś pożytecznych wniosków.
Statystyki można porównać w 10 sekund - nie wymaga to specjalnej wiedzy na temat herosów. A jak rozumiem nie jesteś nowicjuszem więc daj z siebie coś więcej. Szlachectwo zobowiązuje.
Liczy się UŻYTECZNOŚĆ

"nie ma mocnych na sentymenty"
 
 
Majer 



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 29 Kwi 2007
Posty: 1759
Skąd: Poznań
Wysłany: 2007-08-05, 14:12   

Dobra ale twoją teorią to np. rusałkami mozna rozwalic minotaury. Takich testow mozna setki robic bo za kazdym razem mozna klucic sie o teren, czar,bonus itp. A o uzytecznosci poszczegolnych jednostek dowiadujemy sie podczas np. final battle. Bo golemy nie są w sumie dobre ale zarąbiście chronia gremliny. Lub czym są elfy vs gryfy ale juz elfy w armii bastionu chronione przez enty to jest cos. Więc nie mozna mowic o uzytecznosci jednostek poniewaz w danej sytuacji jednostki sa wiecej lub mniej uzyteczne.

"Co wypijesz to wypocisz, co cię nie zabije to cię wzmocni"
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Strona 1 z 2
Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group