Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Trwa II etap konkursu MapMaker AW
Odpowiedz do tematu
Ogólnie o sprzęcie komputerowym.
Autor Wiadomość
Amitamaru 



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 10 Sie 2009
Posty: 1495
Wysłany: 2012-12-04, 15:17   

Szukając tego przeczytałem tylko 1 post gdzie pisało, że "oczywiście, kompatybilny jest z pierwszą częścią Gothica" i zrozumiałem to tak, że działa to z 1 i 2, ale to jest przeznaczone tylko do 1...
 
 
Mikus 



Pomógł: 18 razy
Wiek: 32
Dołączył: 27 Sty 2011
Posty: 2897
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2013-02-12, 15:16   

Mam trochę problemów z laptopem, niby tym technikiem informatykiem jestem ale tak naprawdę mam gówniane pojęcie o tym bo w szkole nie uczą niczego praktycznego. Otóż laptop czasem mi się zawiesza, ostatnio trochę częściej (dzisiaj dwukrotnie przy grze w NBA 2k10), towarzyszy temu dziwny dźwięk, takie buczenie czy zgrzytanie, ciężko to określić. Komputer nie zawiesza się od razu, występuje ten dźwięk i komputer spowalnia (razem z kursorem myszy jakbym miał lagi), najczęściej po chwili to mija ale za kilka sekund wraca, czasem zdążę po prostu uruchomić go ponownie i wtedy niby jest ok, jak nie zdążę to jest zwiecha i muszę go wyłączać przyciskiem. Jest jeszcze jedna rzecz, którą zauważyłem mianowicie pada mi w tym momencie sieć, pojawia się obrazek jakbym miał wifi wyłączone w laptopie, dzieje się to za każdym razem, może ma jakiś związek. Dzisiaj dodatkowo zamiast wyłączyć przyciskiem odpiąłem lapka od zasilania i wyjąłem baterię. Teraz włączyłem i zjebało się gadu, zniknął mój profil a jak próbuję go odzyskać pisze, że profil jest uszkodzony :-/ Wiecie może co zaradzić? Dodam tylko, że niedawno go przedmuchałem sprężonym powietrzem i znowu zacząłem grać w bardziej wymagające gry bo już się tak nie grzeje, jeszcze muszę pastę termo-przewodzącą wymienić. Przed czyszczeniem też się takie zwiechy zdarzały.

Czemu władze tego świata robią ze mnie debila
Gówno w prasie, gówno w TV, gówno gównem zasila
 
Amitamaru 



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 10 Sie 2009
Posty: 1495
Wysłany: 2013-02-12, 15:20   

Sprecyzuj ten dźwięk, bo nie wiadomo czy coś ci w środku buczy czy to coś z system związane. Na dobrą sprawę jak wszystko zwalnia to ja bym zaczął od przeinstalowania systemu.
Mikus napisał/a:
zjebało się gadu, zniknął mój profil a jak próbuję go odzyskać pisze, że profil jest uszkodzony

Często tak się dzieje jak odłączysz zasilanie, a gg masz włączone.
 
 
Mikus 



Pomógł: 18 razy
Wiek: 32
Dołączył: 27 Sty 2011
Posty: 2897
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2013-02-12, 15:32   

Amitamaru napisał/a:
Często tak się dzieje jak odłączysz zasilanie, a gg masz włączone.


A da radę to odzyskać czy co teraz? Przeinstalować gadu?
System nie stoi jakoś długo, szkoda mi go teraz reinstalować. Dźwięku poszukam gdzieś w necie bo wątpię, że samemu uda mi się go nagrać.

EDIT
https://www.youtube.com/watch?v=M1jOsrOKarg

Jest to dźwięk bardzo zbliżony do tego (około 40 sekundy), takie przycinanie dźwięku.

Czemu władze tego świata robią ze mnie debila
Gówno w prasie, gówno w TV, gówno gównem zasila
Ostatnio zmieniony przez Mikus 2013-02-12, 15:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
Amitamaru 



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 10 Sie 2009
Posty: 1495
Wysłany: 2013-02-12, 15:33   

Mi się nigdy nie udało odzyskać gg po czymś takim, bo cały profil zostaje uszkodzony... Jedyne co mi potem zostaje to lista kontaktów którą mam eksportowaną na serwer, a z archiwum możesz się pożegnać. Co prawda jest możliwość wyciągnięcia pliku w którym są zarchiwizowane wiadomości, ale żeby go odczytac trzeba jeszcze oddzielny program ściągnąć.
 
 
Mikus 



Pomógł: 18 razy
Wiek: 32
Dołączył: 27 Sty 2011
Posty: 2897
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2013-02-12, 15:35   

Ja pierdziele :-/ Przesrane, nie chcę nowego numeru gg... Teraz jeszcze mi się net coś pierdzieli, przez jakiś czas miałem z tym spokój a teraz znowu jak gdzieś kliknę, to otwiera mi się nowa karta z jakimiś gratulacjami, że niby coś wygrałem. Czasem nie mogę nic zrobić bo gdzie nie kliknę to się otwiera, nie zawsze tak jest na szczęście. Ale to już chyba wina wirusów. Dodałem dźwięk do tamtego posta, zerknij jak możesz.

Czemu władze tego świata robią ze mnie debila
Gówno w prasie, gówno w TV, gówno gównem zasila
 
Amitamaru 



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 10 Sie 2009
Posty: 1495
Wysłany: 2013-02-12, 15:47   

Ewidentnie coś ci muli system, jakiś nowy program instalowałeś ostatnio? Przejrzyj sobie menadżer zadań i sprawdź w procesach jakie jest zużycie procka i ile ramu jakie procesy zżerają. Najlepiej jak zrobisz to jak już komp szedł z te 15min, tylko sprawdź to bez włączonych jakichś gier/programów i z odpaloną np. przeglądarką. U mnie np. teraz Adobe chce się aktualizować, ale nie może i potrafi połowę ramu zająć muląc przy tym kompa niemiłosiernie, a nie chce mi się tylko z tego powodu systemu reinstalować.
Z tym gg to się nie zrozumieliśmy, usuń profil na kompie i załóż sobie nowe konto wybierając opcje mam już nr gg. Numer będziesz miał normalnie, stracisz archiwum i może listę kontaktów.
 
 
Mikus 



Pomógł: 18 razy
Wiek: 32
Dołączył: 27 Sty 2011
Posty: 2897
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2013-02-12, 15:57   

Amitamaru napisał/a:
Ewidentnie coś ci muli system, jakiś nowy program instalowałeś ostatnio? Przejrzyj sobie menadżer zadań i sprawdź w procesach jakie jest zużycie procka i ile ramu jakie procesy zżerają. Najlepiej jak zrobisz to jak już komp szedł z te 15min, tylko sprawdź to bez włączonych jakichś gier/programów i z odpaloną np. przeglądarką. U mnie np. teraz Adobe chce się aktualizować, ale nie może i potrafi połowę ramu zająć muląc przy tym kompa niemiłosiernie, a nie chce mi się tylko z tego powodu systemu reinstalować.


Nic większego się nie dzieje, firefox zżera 260k+ pamięci, adobe z 60k bo oglądam coś na yt a tak prócz explorera 2 programy zżerają ponad 10k więc niewiele.

Cytat:
Z tym gg to się nie zrozumieliśmy, usuń profil na kompie i załóż sobie nowe konto wybierając opcje mam już nr gg. Numer będziesz miał normalnie, stracisz archiwum i może listę kontaktów.

No ale gg chyba muszę reinstalować bo mój profil zniknął w ogóle a jak zrobiłem nowy i wybrałem, że mam już numer to wtedy wyskoczyło, że profil jest uszkodzony.

Czemu władze tego świata robią ze mnie debila
Gówno w prasie, gówno w TV, gówno gównem zasila
 
Amitamaru 



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 10 Sie 2009
Posty: 1495
Wysłany: 2013-02-12, 16:05   

No to wyłącz jeszcze antywira na jakiś czas i zobacz czy tak się będzie działo. A lekarstwem na to będzie reinstall windowsa.
GG też reinstaluj i będzie ok.
 
 
yarzapp 
Scrab



Pomógł: 36 razy
Wiek: 34
Dołączył: 16 Maj 2010
Posty: 2169
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-02-12, 19:12   

Mi to wygląda na problemy z dyskiem twardym. Spróbuj przeinstalować system, jeśli nowy Ci się nie będzie chciał zainstalować, tzn. że masz bad sectory. Jeśli się zainstaluje i dalej będą jakieś problemy, to też prawdopodobnie będziesz musiał nowy dysk kupić. Jeśli reinstall pomoże, to dobrze.


Robak nie musi otwierać drzwi, bo przechodzi pod nimi. Leming nie walczy z problemami, bo ich nie zauważa.
 
 
Mikus 



Pomógł: 18 razy
Wiek: 32
Dołączył: 27 Sty 2011
Posty: 2897
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2013-02-12, 19:25   

No kurde bez jaj, dysk już w nim musiałem wymieniać i jeśli znowu padnie to nie kupię nowego bo to by znaczyło, że coś musi być nie tak. Kiedyś go zalałem i później mi padł dysk. Chyba będę musiał sprawdzić jakimś programem czy ma bad sectory. Na razie te zwiechy szczególnie częste nie są.

Czemu władze tego świata robią ze mnie debila
Gówno w prasie, gówno w TV, gówno gównem zasila
 
yarzapp 
Scrab



Pomógł: 36 razy
Wiek: 34
Dołączył: 16 Maj 2010
Posty: 2169
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-02-12, 19:38   

W takim razie musisz mieć coś z płytą główną i przez nią siada Ci twardy dysk. W takim wypadku często sam koszt wymiany płyty głównej w lapku przekracza jego wartość. Niestety.


Robak nie musi otwierać drzwi, bo przechodzi pod nimi. Leming nie walczy z problemami, bo ich nie zauważa.
 
 
isan



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Lip 2010
Posty: 1541
Wysłany: 2013-02-12, 20:12   

zrób SMARTA (dla dysku twardego)
http://www.programosy.pl/...aldiskinfo.html
 
Mikus 



Pomógł: 18 razy
Wiek: 32
Dołączył: 27 Sty 2011
Posty: 2897
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2013-02-12, 20:32   

Program ocenia stan mojego dysku jako dobry, temperatura 31 stopni. Reszty w zasadzie nie umiem odczytywać, na to patrzeć i skąd wiedzieć, czy to za dużo?

Czemu władze tego świata robią ze mnie debila
Gówno w prasie, gówno w TV, gówno gównem zasila
 
Mandraghora 



Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 22 Cze 2012
Posty: 578
Wysłany: 2013-04-22, 10:08   

Nareszcie nadszedł ten piękny czas, kiedy będę mogła zainwestować w komputer stacjonarny. I tu bardzo przydałaby mi się pomoc doświadczonych kolegów, ponieważ znam się na sprzęcie jak guziec na jazzie.

1) Komputer ma być i do pracy (a więc potrzebuję dobrej karty graficznej), i do grania. Mogę przeznaczyć maksymalnie 3000zł. Da się coś przyzwoitego uskładać?

2) W Komputroniku wydrukowali mi na kartce, że według nich, najlepsze byłoby takie coś.

Procesor: AMD Athlon X2 270 3,4 Ghz
Płyta: MSI760GM-P21
Ram: 4GB DDR3 + 4GB DDR3
Karta graficzna: Radeon 5450 Asus 1GB Silent DVI&HDMI (PCI-E)
Karta muzyczna: Zintegrowana
Dysk twardy: 500GB Sata/600
Napęd: Nagrywarka DVD
Czytnik kart: All in one
Obudowa: Logic A32 420W
Monitor: Samsung S24B300HS 24"
System: Microsoft Windows 8 PL OEM 64 Bit

Brać w ciemno i cieszyć się, że tak tanio (2400zł), czy opieprzyć ich za wciskanie mi gówna?

3) Windows 8. Używa/ł ktoś? Mam wrażenie, że jest beznadziejny, ale miałam z nim kontakt przez jakieś 5 minut... A może jakaś alternatywa dla Windowsa?

Life is complex: it has both real and imaginary components.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Strona 3 z 10
Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group