Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Trwa II etap konkursu MapMaker AW
Odpowiedz do tematu
Ogólnie o sprzęcie komputerowym.
Autor Wiadomość
Mikus 



Pomógł: 18 razy
Wiek: 31
Dołączył: 27 Sty 2011
Posty: 2897
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2012-10-19, 14:12   Ogólnie o sprzęcie komputerowym.

Nie znalazłem takowego tematu, jeżeli istnieje to proszę mnie tam odesłać bo sam znaleźć nie potrafię. Temat jest dosyć rozległy, wszak sprzęt komputerowy to dosyć ogólne pojęcie. Sam już nie posiadam PC'ta, od dwóch lat przesiaduję wyłącznie na laptopie i myślę powoli o kupnie czegoś stacjonarnego głównie do gier. Jak jest u was, jakie sprzęty posiadacie albo jakie polecacie?

BTW posiada ktoś może laptopa firmy Asus k series? Mój się ostatnimi czasy bardzo grzeję, bardziej wymagające gry zaczynają zamulać i utrudnia mi to rozgrywkę. Próbowałem go rozkręcić i wyczyścić ale poległem... Znalazłem dobry poradnik do niego ale zrobiłem wszystko jak pokazali i nic, nadal nie potrafię zdjąć wentylatora.

Czemu władze tego świata robią ze mnie debila
Gówno w prasie, gówno w TV, gówno gównem zasila
 
yarzapp 
Scrab



Pomógł: 36 razy
Wiek: 34
Dołączył: 16 Maj 2010
Posty: 2169
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-10-19, 15:23   

Rozkręcanie laptopów to duże wyzwanie, żeby coś z tego wyszło, ja teraz mam Toshibę Satellite (nie pamiętam w tej chwili co to konkretnie za model). Główną zaletą był brak zainstalowanego systemu, a lapek fajny, póki co nie narzekam. Mimo, że nie jest stricte do gier (zintegrowana grafika) to w czołgi da się na nim pograć :-)


Robak nie musi otwierać drzwi, bo przechodzi pod nimi. Leming nie walczy z problemami, bo ich nie zauważa.
 
 
Paweł 



Pomógł: 1 raz
Wiek: 31
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 4005
Wysłany: 2012-10-19, 15:41   

Jest temat o tematyce podobnej do tej, ale niech będzie i ten. http://www.heroes3.eu/for...der=asc&start=0

Ja nie przepadam za laptopami bo do wszystkiego co ja robię to lepszy jest komputer stacjonarny i to zdecydowanie.
Teraz planuję wymianę kilku podzespołów komputerowych, bo ten nie daje rady Risenowi 2 i Wiedźminowi 2, a dla mnie to pozycje obowiązkowe są. Główną i pewnie jedyną tego przyczyną jest słaba karta Radeon HD 3450 AGP.
 
Amitamaru 



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 10 Sie 2009
Posty: 1495
Wysłany: 2012-10-19, 16:42   

Ja na moim złomku dużo nie pociągnę, ale co kupić to mogę doradzić :D Mikus powiedz ile kasy masz na kompa to coś się złoży. A ty, Paweł podaj całą specyfikację to ewentualnie też coś pomyślimy, bo wymiana samej karty może nic nie dać.
 
 
yarzapp 
Scrab



Pomógł: 36 razy
Wiek: 34
Dołączył: 16 Maj 2010
Posty: 2169
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-10-19, 17:22   

No ja laptopa obowiązkowo, bo na uczelnię z nim jeżdżę.


Robak nie musi otwierać drzwi, bo przechodzi pod nimi. Leming nie walczy z problemami, bo ich nie zauważa.
 
 
Mikus 



Pomógł: 18 razy
Wiek: 31
Dołączył: 27 Sty 2011
Posty: 2897
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2012-10-19, 18:14   

Ja też laptopa brałem do szkoły, zresztą aktualnie nie miałbym gdzie PC'ta trzymać, brak biurka robi swoje :-/
Mój lapek jakiś tragiczny nie był jak go kupowałem, kosztował bodaj 2200 bez systemu, też na nim spokojnie w czołgi grałem zresztą nadal gram ale tak jak mówię, 15min gry i zaczyna się przegrzewać. Wcześniej tego nie było. Ami z ceną to się jeszcze zobaczy, na razie jestem zależny od tego czy będę go miał gdzie postawić więc się nie spieszę :-P
W zasadzie to rzadko który laptop jest do gier, większość ma chyba zintegrowaną grafikę bo gdzie by to wsadzić inaczej ;-)

Czemu władze tego świata robią ze mnie debila
Gówno w prasie, gówno w TV, gówno gównem zasila
 
Paweł 



Pomógł: 1 raz
Wiek: 31
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 4005
Wysłany: 2012-10-19, 18:32   

Amitamaru napisał/a:
A ty, Paweł podaj całą specyfikację to ewentualnie też coś pomyślimy, bo wymiana samej karty może nic nie dać.
Ja miałem taki problem, że dawno temu kupiłem płytę ASRock ConRoe865PE. Ulepszałem stopniowo komputer, bo ta płyta ogólnie była niezła i dało się dokupować nowsze części i pasowały do niej. Maksymalnie 4 Gb ramu obsługuje. Ponadto wchodzą dwurdzeniowe procesory, a nawet Quady. Jedyny mankament tej płyty to grafiki pod starsze załączę AGP. Grafiki pod AGP są raczej trudno dostępne i znacznie droższe od równoważnika pod PCI-E, a przy tym znacznie mniej wydajne.
Planuje zakup nowej płyty głównej pod Socket 775, bo obecny procesor zostawię gdyż E5400 2.7 daje rade jeszcze.
Ponadto grafika, najlepiej jakiś Radeon, myślę o ATI RADEON HD5670 1GB DDR5 PCI-E, może coś troszkę lepszego.
I ramu oczywiście około 3 Gb.
 
Skwer 



Pomógł: 17 razy
Wiek: 33
Dołączył: 19 Lut 2008
Posty: 2742
Wysłany: 2012-10-19, 19:26   

Mikus napisał/a:
Nie znalazłem takowego tematu, jeżeli istnieje to proszę mnie tam odesłać bo sam znaleźć nie potrafię.

Proszę bardzo.

 
 
restling 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Maj 2010
Posty: 381
Wysłany: 2012-10-19, 20:09   

yarzapp napisał/a:
ja teraz mam Toshibę Satellite


Cóż za zbieg okolicznośi, akurat od jakichś dwóch miesięcy posiadam Toshibę Satellite L755 (albo L750, napisy są pod oba). Jego specyfikacje:
- procesor Intel Core i3 2.3 Ghz,
- 6 Gb ramu,
- dysk twardy 580 Gb (realnie)
- karta graficzna to bodajże NVIDIA GeForce GT 525M,
- ekran 15.6 cala.
 
Amitamaru 



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 10 Sie 2009
Posty: 1495
Wysłany: 2012-10-19, 21:54   

Raczej nie ma sensu pakować się w w 775, bo następnym razem znowu będziesz kupował nową płytę główną? Ja na twoim miejscu wziąłbym coś na 1155(najlepiej coś na B75 chociaż H61 też nie będzie złe) i do tego kupił intel pentium g850/i3 2120(zależy ile kasy masz na wszystko), później masz możliwość wymiany na coś 4rdzeniowego z sandy/ivy bridge. Można też postawić na AMD, ale aktualnie raczej się to nie opłaca.
 
 
Paweł 



Pomógł: 1 raz
Wiek: 31
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 4005
Wysłany: 2012-10-19, 22:18   

Amitamaru napisał/a:
Raczej nie ma sensu pakować się w w 775, bo następnym razem znowu będziesz kupował nową płytę główną?
W obecnej płycie głównej już 3 razy wymieniałem procesor na nowszy. Kupiłem ją jakiś 7 lat temu. Są płyty na 775, które obsługują 4rdzeniowe procesory - pod Socket 775 można kupić procesory, które nawet za kilka lat będą radziły sobie z nowymi grami. Ogólnie chciałem ulepszyć komputer z jak najmniejszym nakładem pieniężnym, bo wiadomo nowy procesor Intela to wydatek w granicy przynajmniej 250-300 zł.
 
Leance 



Pomógł: 44 razy
Wiek: 30
Dołączył: 05 Sie 2009
Posty: 2682
Skąd: Warszawa / Lublin
Wysłany: 2012-10-28, 01:03   

Panowie, co myślicie o takim?
http://allegro.pl/laptop-...2724858386.html
Potrzebuję głównie do neta/office'a/muzyki i filmów. Raczej nie do gier - zainstaluję Heroesy i Disciplesa, spróbuję też CoD-a 4, ale jak nie pójdzie, to się nie przejmę.
Głównie mi chodzi o opinie co do marki i modelu.
 
Mikus 



Pomógł: 18 razy
Wiek: 31
Dołączył: 27 Sty 2011
Posty: 2897
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2012-10-28, 01:07   

Leance napisał/a:
neta/office'a/muzyki i filmów

Do tego to starczyłby nawet laptop z biedronki za kilkaset złotych :-P A tak na poważnie to całkiem fajny sprzęt, szału nie ma ale skoro nie masz wymagań to czego chcieć więcej. Co do firmy to osobiście polecam, Lenovo to solidna firma, jakbym teraz kupował nowego lapka w przystępnej cenie to też pewnie byłby to Lenovo.

Czemu władze tego świata robią ze mnie debila
Gówno w prasie, gówno w TV, gówno gównem zasila
 
Leance 



Pomógł: 44 razy
Wiek: 30
Dołączył: 05 Sie 2009
Posty: 2682
Skąd: Warszawa / Lublin
Wysłany: 2012-10-28, 01:18   

Mam kolegę z Lenovo (tylko, że on ma model ze średniej półki) i chwali.

Mój staruszek (stacjonarny) ledwo dyszy, a z racji studiów potrzebuję mobilnego sprzętu, więc zdecydowałem, że poszukam taniego laptopa, od którego będę wymagać nawet mniej niż od swojego 5-letniego komputera.
W tym przedziale cenowym dominują Acery, ale wiele słyszałem, że to chyba najbardziej zawodna marka. Podobne opinie czytałem o hp ("jak hp, to tylko drukarka"). Najbardziej chwali się Delle, ale tam 500 zł już samo logo kosztuje. W jakimś rankingu wygrały niby Samsungi (możliwe, że ranking był ustawiony :)), ale jeśli w Dellu płaci się za logo, to tu chyba już za samo patrzenie. Jeśli chodzi o Asusy, to można je albo kochać albo nienawidzić - nie spotkałem opinii "pomiędzy". O Lenovo doczytałem się samych ciepłych opinii, tylko na serwis pogwarancyjny strasznie ludzie narzekali.
Jesli chodzi o Asusa, mam jeszcze jedną rekomendacje - moi rodzice mają z tej firmy i działa bez zarzutu już od 4 lat.
Ponieważ budżet mam ostro ograniczony, szukam właśnie albo Asusa, albo Lenovo, choć osobiście skłaniam się ku tej drugiej opcji i temu lapkowi, który pokazałem wcześniej. Wiem jednak, że nawet dobre firmy mogą mieć słabsze serie, więc staram się zebrać jak najwięcej opinii ;-)
Ostatnio zmieniony przez Leance 2012-10-28, 10:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
Mikus 



Pomógł: 18 razy
Wiek: 31
Dołączył: 27 Sty 2011
Posty: 2897
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2012-10-28, 09:02   

Ja mam asusa, zachwalał mi go jeden z nauczycieli, czytałem dobre opinie, cena była przyzwoita więc kupiłem. Cóż mogę napisać, za te pieniądze dostałem naprawdę dobry sprzęt, jednak jak już mogłeś wyczytać w tym temacie mam z nim drobne problemy. Wymieniałem już w nim dysk, ale była to raczej moja wina (zalanie piwem), odesłałem go na gwarancję po wysuszeniu ale oczywiście się zorientowali i gwarancja poszła :lol: Teraz mi się strasznie grzeje i nie mogę pograć w nic bardziej wymagającego, próbowałem go rozkręcić to nie potrafię wyciągnąć wentylatora. Tak jak pisałem, teraz wybrałbym Lenovo, o nich słyszałem dużo dobrego a ceny też są przyzwoite, nawet mój brat ma i póki co mu chodzi. Zamula strasznie ale to raczej jego wina bo od dłuższego czasu nie robił żadnego formata czy czegokolwiek aby temu zaradzić. Co do Acerów to tutaj mam bardzo mieszane uczucia, sprzęt tani ale niegdyś bardzo zawodny. Nie wiem jak jest teraz ale ponoć firma robi postępy, kilku kumpli kupiło i naprawdę zachwalali. Nawet mój były nauczyciel z własną firmą kiedyś mówił, że wszystko tylko nie Acer ale później sam stwierdził że nie jest już tak źle z nimi. O Dellu nic Ci nie powiem bo nie mam o nich pojęcia, podobnie o Apple ale to chyba i tak nie Twoje przedziały cenowe. Samsungi są dobre ale ceny też mają wygórowane. Pozostają jeszcze hp'ki, sam byłem blisko kupna jednego w promocji ale nie zdążyłem i wszystkie wykupili. Mają konkurencyjne ceny ale z tego co wiem to jedną wadę, niesamowicie się grzeją. U mnie w rodzinie 3 osoby mają lapka firmy HP i bez płyty chłodzącej ani rusz, oczywiście nie musi to się sprawdzać przy wszystkich modelach ale póki co same takie opinie słyszałem. Ja bym śmiało brał Lenovo ;-)

Czemu władze tego świata robią ze mnie debila
Gówno w prasie, gówno w TV, gówno gównem zasila
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Strona 1 z 10
Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group