Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Trwa II etap konkursu MapMaker AW
Odpowiedz do tematu
SCP - Gra Horror?
Autor Wiadomość
Olek 
Grafik II stopnia



Wiek: 24
Dołączył: 17 Paź 2010
Posty: 349
Skąd: Żuławy
Wysłany: 2012-08-02, 02:03   SCP - Gra Horror?

Dziwię się, że ten temat jeszcze nie powstał. Niektórzy z was pewnie grali kiedykolwiek lub co najmniej słyszeli o SCP: Containment Breach, SCP-087a lub SCP-087b. Dla tych którzy nie znają tej gry, przygotuję tutaj opis. Gra powstała w celu wystraszeniu ludzi i symulowania jak bardzo wyobraźnia człowieka może zniszczyć mu mózg. SCP powstało na podstawie prawdziwych wydarzeń, bądź opowieści ludzi, którzy rzekomo czegoś takiego doświadczyli. W SCP: CB nie wiem do końca o co chodzi, ale jest chyba najmniej straszną wersją gry. Pojawiamy się w dziwnym pomieszczeniu, a przechodząc kolejno przez nie natkniemy się na kukły starające nas wystraszyć. Więcej o tej wersji nie wiem. Więcej słyszałem natomiast o wersjach 087 "a" oraz "b". Różnią się one tym, że w wersji "a" znajduje się stara klatka schodowa i jest mniej straszna, a w "b" zamiast klatki jest labirynt. Ogólny tok gry jest taki: Pojawiasz się w pomieszczeniu początkowym i musisz iść dalej aby zbadać dany teren. Nie jesteś w nic uzbrojony. Nawet w latarkę, więc jesteś bezbronny. W tle słychać muzykę składającą się głównie z szumów, pisków itp. (coś jak płyta muzyczna "13" w minecraft, tyle że dużo mroczniejsza) Im dalej idziemy, tym ciemniej się robi i słyszymy wokół siebie jakieś dziwne oddechy... Czujemy, że coś chce nas zaatakować. Boimy się, że coś nam wyskoczy zza ściany, lub spośród cieni i nas zabije. wiemy to, jednak nie wiemy, w którym momencie się to zdarzy. Otoczenie jest tak monotonne, że przyzwyczajając się do niego nawet najmniejsze zmiany wielkości danej rzeczy, najmniejsze załamania cieni, najmniejsze zmiany kolorystyki mogą być dla nas oznaką, że gdzieś coś się czai... kiedy natkniemy się na potwora... Rzuca się on na nas ze swoim przerażającym wrzaskiem i rozszarpuje nas na strzępy. Jedynym sposobem obrony jest ucieczka... W jeszcze ciemniejsze głębiny gdzie czeka na nas jeszcze więcej potworów...
Gra jest darmowa i waży tylko 2 mb, więc z łatwością możecie se w nią zagrać. Jeżeli uważacie, że jesteście mega odważni, to zagrajcie sobie w tą grę o północy, z wyłączonym światłem, sami w pokoju (Lepiej, w domu!) i z nałożonymi słuchawkami. Miłego formatu mózgu. :-P

Oni wszyscy mają dobre intencje, tyle że źle je rozpowszechniają.
 
Tilogour 



Pomógł: 8 razy
Wiek: 50
Dołączył: 25 Paź 2010
Posty: 945
Wysłany: 2012-08-03, 00:22   

http://www.youtube.com/watch?v=0dsc7IMPtqY - Związane z grą :mrgreen:

Członek Stowarzyszenia Obrońców Map i honorowy mapmaker Brazzers - portalu z niegrzecznymi mapami.
Save oreo!
 
Biesman 



Wiek: 26
Dołączył: 07 Sie 2012
Posty: 24
Skąd: Katowice
Wysłany: 2012-08-07, 23:36   

Gra świetna. W ogóle polecam czytanie creepypast. Jeżeli ktoś nie bardzo wie co to - są to po prostu historyjki mające na celu nas wystraszyć. Niektóre są naprawdę dobre, jest to dość już popularna forma rozrywki, najlepiej w późnych godzinach. To tam właśnie poznałem SCP-087b

http://humanitarni.pl

 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group