Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Trwa II etap konkursu MapMaker AW
Odpowiedz do tematu
Poradnik t.
Autor Wiadomość
LaEa 
Ujemny Epsilon



Pomógł: 8 razy
Wiek: 29
Dołączył: 11 Maj 2010
Posty: 1178
Skąd: Suwałki
Wysłany: 2012-07-31, 15:13   Poradnik t.

Zakładam swój temat tak jak to zrobił Tilogour(on może kuce, to ja moge trolling). A więc temat będzie dotyczył trollingu, a więc zacznę.

Dałeś się strollować? Chciałbyś tego uniknąć? A może sam chciałbyś założyć skuteczną pułapke? Wszystkie informacje znajdziesz tutaj! Mistrz trollingu LaEa postanowił zdradzić parę tajemnic dotyczacych trollingu, eksluzywny poradnik tylko dla polskiego portalu Akademii Wojny, najsłynniejszego w Polsce przez ostatnie 4 lata.

1.Unikaj trollów

Wszyscy pewnie się zastanawiacie, jak uniknąć strollowania się. Po pierwsze trzeba trollów unikać. Pytanie jak? Jak na każdym forum można owego ujrzeć. Trzeba unikać głupich nicków piszących stylem pokemonów(LaEa), czy przykładowego ciągu liter(asd, ja). Po drugie, trzeba zbadać czy osoba nie jest analfabetą. Jeśli widzicie osobę popełniającą dużo błedów ortograficznych, interpunkcyjnych czy błedów rzeczowych, radzę nie wdawać się z nimi w dyskusję, bo to są zazwyczaj trolle. Trzecia zasada, to taka aby zbadać poczucie humoru podejrzanego o trolling osobnika. Jeśli ktoś cieszy się z sucharów, czy sam nimi rzuca, jest szansa, że taka osoba jest trollem. Te 3 rady pomogą wam zindentifikować tzw. noob trollów. Przykładem, możliwe że wam znanym, jest klocuch12, gwiazda internetu pod względem noob trollingu. Nie wierzę, Polacy są tacy ułomni, albo udając zainteresowanie, trollują go. Jednakże sukces jego filmików pod względem wyświetleń robią wrazenie.

Teraz przejdziemy do zaawansowanego trollingu. Tutaj zaawansowani trolle najczęściej posługują się prowokacjami. Prowokacje jest ciężko rozróżnić od zdania, w którym osoba na prawdę popełniła błąd. Ale jest na to sposób. Chodzi o charakter internetowy człowieka. Jeśli widzicie w postach czy w shoutboxie(sb) osobe inteligentną, piszącą składnie, dającą znaki, że nie jest półgłówkiem, zazwyczaj taka osoba nie jest trollem. Ale jeśli widzicie osobę przeklinającą, która czasem zabłyśnie inteligencją, czy słowem z wikipedii np. LaEa, macie doczynienia z zawansowanym trollem.

2.Trollowanie w praktyce

Zauważyłeś, że nie jesteś lubiany na forum? Byłeś ofiarą molestowania internetowego? Jest sposób, żeby na nich sie odegrać. W tym rozdziale poznacie, jak założyć skuteczną pułapkę na tego zbója. Po pierwsze, trzeba wdać się w dyskusje z targetowanym osobnikiem i zacząć sprzeciwiać się jego ideom/argumentom, nawet jeśli są prawdziwie/właściwe. Po drugie, po chwili ostrej wymiany zdań wyskakujemy z klasycznymi wyrażeniami dla tej chwili, podam wam kilka z nich:

"Zostałeś strollowany"
"Jakbyś nie wiedział, to było prowo"
"HA HA, dałeś sie nabrać, a uważałem cie za inteligetnego osobnika"
"Mam Cie"

Po trzecie, możemy cieszyć się ze zwycięstwa jakim było strollowanie forumowicza. W tej sytuacji, każda rozrywka jest dopuszczalna.
Widzicie? To na prawdę łatwe!

3.Moja historia

Wszystko zaczęło się na tym forum. Możecie nie uwierzyć, ale taka jest prawda. Były to moje początki na tym forum, kiedy jeszcze mialem zapał do gry w herosy. Postanowiłem zabawić się w pseudointeligenta i uświadamiać ludziom, którzy myśleli, że są inteligentni, że się mylą. Zabawa była przednia, aż do pewnego momentu kiedy nie miałem racji. Złapałem się za głowę, zacząłem się pocić, miałem ciarki na plecach. Myśle sobie: "Ładnie mnie załatwiłeś, to ze mną koniec." Byłem zdruzgotany, mogłem stracić twarz na zawsze! Wtem wpadłem na pomysł. "Strolluje go" - pomyślałem. Wtedy użyłem pierwszy raz jedno z klasycznych wyrażeń, a było to "HA HA, dałeś sie nabrać, a uważałem cie za inteligetnego osobnika." Wtedy moje życie zmieniło się. Nabrało barwności, bo w końcu znalazłem cel w życiu. Moje pierwsza akcja-prowokacja, była z udziałem użytkownika Akolita. Ktoś może powiedzieć, że to nie była prowokacja, ale ten osobnik dał się sprowokować, czyli punkt dla mnie. A tutaj można sobie przybliżyć historię jeśli ktoś nie zna, a kto zna, sobie ją odświeży.

http://www.heroes3.eu/for...=asc&start=6525

Zwycięstwo było barwne i smakowało wyśmienicie. Albowiem user Akolita, został dożywotnio wyrzucony z tego forum. Ta akcja na prawdę mnie napędziła i zaczęły się przeróżne dysksuje, prowokacje... CDN.
Ostatnio zmieniony przez LaEa 2012-08-13, 12:47, w całości zmieniany 8 razy  
 
 
yarzapp 
Scrab



Pomógł: 36 razy
Wiek: 34
Dołączył: 16 Maj 2010
Posty: 2169
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-07-31, 15:35   

Jeszcze dam szansę temu tematowi, ale jak pójdzie to w złym kierunku, to będzie pierwszy kandydat do ignora.


Robak nie musi otwierać drzwi, bo przechodzi pod nimi. Leming nie walczy z problemami, bo ich nie zauważa.
 
 
Tilogour 



Pomógł: 8 razy
Wiek: 50
Dołączył: 25 Paź 2010
Posty: 945
Wysłany: 2012-07-31, 16:02   


Zacny temat! Zawsze chciałem poczytać poradnik o trollingu.
 
Amitamaru 



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 10 Sie 2009
Posty: 1495
Wysłany: 2012-07-31, 16:25   

LaEa napisał/a:
czy przykładowego ciągu liter(asd, ja).

Nawet w poradniku trolluje :D
Cytat:
Jeszcze dam szansę temu tematowi, ale jak pójdzie to w złym kierunku, to będzie pierwszy kandydat do ignora.

No to zajebiście.
 
 
Leance 



Pomógł: 44 razy
Wiek: 30
Dołączył: 05 Sie 2009
Posty: 2682
Skąd: Warszawa / Lublin
Wysłany: 2012-07-31, 19:23   

LaEa napisał/a:
Dałeś się strollować? Chciałbyś tego uniknąć?

Zabrzmiało jak wstęp do reklamy jakiegoś czadowego produktu antytrollingowego z Mango :D
 
Mandraghora 



Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 22 Cze 2012
Posty: 578
Wysłany: 2012-07-31, 19:33   

Łał, odkąd jestem na tym forum, to jest to zdecydowanie najdłuższa i (o dziwo) najbardziej sensowna wypowiedź LaEi. o_O

Life is complex: it has both real and imaginary components.
Ostatnio zmieniony przez Mandraghora 2012-07-31, 19:39, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
isan



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Lip 2010
Posty: 1541
Wysłany: 2012-07-31, 22:06   

Nie wiem po co mod usunął prowo w temacie o trollingu. Poziom moderowania sięga dna.
 
bartman 



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 1918
Wysłany: 2012-08-01, 01:24   

Niezły temat LaEo. A poza tym zawsze podejrzewałem Cię o głęboko skrywaną erudycję i ciągoty literackie.

Fantasy.. better than life..?
 
Leance 



Pomógł: 44 razy
Wiek: 30
Dołączył: 05 Sie 2009
Posty: 2682
Skąd: Warszawa / Lublin
Wysłany: 2012-08-10, 22:20   

LaEa, jak myślisz, że jesteś dobrym trollem, to obejrz to....
http://www.youtube.com/wa...feature=related
Od 7:00. Jak będziesz na ich poziomie, to pogadamy :D
 
LaEa 
Ujemny Epsilon



Pomógł: 8 razy
Wiek: 29
Dołączył: 11 Maj 2010
Posty: 1178
Skąd: Suwałki
Wysłany: 2012-08-13, 12:44   

Nowe dwa rozdziały, zapraszam do lektury!
 
 
yarzapp 
Scrab



Pomógł: 36 razy
Wiek: 34
Dołączył: 16 Maj 2010
Posty: 2169
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-08-13, 14:24   

Link dałeś ciekawy, a ten post:
http://www.heroes3.eu/for...p?p=45661#45661
to mistrzostwo.
I w sumie nie nazwałbym tej akcji trollingiem, przynajmniej w Twoim wykonaniu. Za trolla tam robił raczej Akolita.


Robak nie musi otwierać drzwi, bo przechodzi pod nimi. Leming nie walczy z problemami, bo ich nie zauważa.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group