Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Trwa II etap konkursu MapMaker AW
Odpowiedz do tematu
Wrestlemania the Arcade Game
Autor Wiadomość
SebaSan1981 
Astromaniac



Wiek: 42
Dołączył: 13 Lis 2009
Posty: 75
Skąd: South Elmsall UK
Wysłany: 2011-11-20, 14:50   Wrestlemania the Arcade Game

Każdy kto ogląda telewizję, a zwłaszcza zagraniczne kanały musiał widzieć choć raz zapasy w ringu napakowanych kolesi. Wrestling-bo o nim mowa, jest ważnym elemantem amerykańskiej popkultury i showbiznesu. I choć niektórzy patrzą z politowaniem na kaskadersko-teatralne wyczyny wrestlerów, to i tak "sport" ten ma wielkie rzesze fanów.

Po sukcesie gier komputerowych/konsolowych/arcade spod znaku smoka (czyli Mortal Kombat), panowie ze stajni Midway stworzyli mordobicie o charakterze wrestlingowym. Światło dzienne ujrzała "Wrestlemania"-jedna z najzabawniejszych nawalanek w historii gier ever ;)

W grze do wyboru jest osmiu zawodników, z których każdy jest realnie istniejącym wrestlerem. Wśród "fajterów" sa takie sławy jak Scott Bigelow, Bret Hitman Hart, Lex Luger i kilku innych siepaczy przedstawionych nieco karykaturalnie. Każda postać różni się statystykami (jeden jest szybszy, dugi silniejszy a jeszcze inny zręczniejszy), kombosami oraz garniturem ciosów.

Podobnie jak w Mortal Kombat, jest tu podobny układ ciosów (LP,LK,HP,HK,Bieg i Blok), z tą róznicą że tutaj wymiatamy dwuwymiarowymi (sprite'owymi) postaciami na trójwymiarowej arenie.
Podczas walki są mozliwe przeróżne ciosy/serie ciosów, rzuty, rewersale no i rzecz jasna kombosy (po naładowaniu paska Combo)!! Da się też włazić na liny i z nich rzucać się na oponentów (gleba murowana)albo walczyć poza ringiem. Możliwości jest ogrom, dlatego nigdy nie zdarzą się identycznie rozegrane dwie walki.

Areną zmagań jest ring i plac poza nim. Daje to mozliwość wyrzucenia przeciwnika poza ring i tam dokończenie "klepania" go. Co ciekawe, wszelakie rzuty poza ringiem zadają podwójne obrażenia. Sami jednak nie możemy pozostawać za ringiem zbyt długo bo oznacza to utratę energii i w rezultacie dyskwalifikację. Dlatego ważne jest by być zawsze tam gdzie przeciwnik i uważnie obserwowac jego ruchy.

  Wrestlemania ma grywalność rzadko spotykaną w innych mordobiciach. Reakcje zawodników, ich ciosy specjalne, wypadające gadżety (kawałki mięsa, skakanki, kręgle) sprawiają że gra jest prześmieszna. Ubaw po pachwiny jednym słowem!!
Technicznie gra jest wykonana bardzo dobrze. Postacie są digitalizowane (jak w MK) i z dużą dbałością o szczegóły. Animowana publika złożona po części także z twórców gry zachowuje się jak żywa i co chwila kwituje owacjami co ciekawsze akcje wrestlerów. W tle przygrywa muzyczka (która mnie osobiście nieco drażni)słychać też szalony voice komentatora i dźwięki walki. Jako że jest to mordobicie, to świetnie się sprawdza w rozgrywce dwu, trzy albo czteroosobowej. Poza opcją mistrzostw dla One Player, da się też grać w mistrzostwa w trybie BuddyMode czyli z żywym kompanem. Jest to bardzo emocjonujące zwłaszcza podczas zmagań na wyzszych poziomach trudności.
Podsumowując, jest to jedna z moich ulubionych gier arcade (obok NHL Open Ice Challenge oraz NBA Jam) i polecam ją każdemu kto nie miał z nią styczności wcześniej.

Zainteresowanym mogę podesłać linka do spakowanej rarem gry.
 
 
Maszkarra 
Jestem zły i gryzę



Pomógł: 25 razy
Wiek: 29
Dołączył: 15 Kwi 2010
Posty: 1066
Skąd: Suwałki
Wysłany: 2011-11-20, 14:55   

SebaSan1981 napisał/a:
Ubaw po pachwiny jednym słowem


Ubaw po pachwiny to trzy słowa.
Ciekawie wygląda ta gra, pamiętam, że mój kolega interesował się wrestlingiem. Może poszukam filmików o tym.

Szanse jeden na milion maja to do siebie, że sprawdzają się w 9 na 10 przypadków.
 
 
Mikus 



Pomógł: 18 razy
Wiek: 31
Dołączył: 27 Sty 2011
Posty: 2897
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2011-11-20, 15:21   

Mi w sumie możesz podrzucić linka ;) Będzie co robić w szkole z kumplami o ile siódemka nie będzie mi robiła problemów z odpaleniem bo rozumiem że wersja na PC

Czemu władze tego świata robią ze mnie debila
Gówno w prasie, gówno w TV, gówno gównem zasila
 
Amitamaru 



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 10 Sie 2009
Posty: 1495
Wysłany: 2011-11-20, 15:44   

A linka się nie dało wrzucić? Ewentualnie pw.
 
 
Mikus 



Pomógł: 18 razy
Wiek: 31
Dołączył: 27 Sty 2011
Posty: 2897
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2011-11-24, 19:26   

No i linka nie zobaczyłem póki co :/

Czemu władze tego świata robią ze mnie debila
Gówno w prasie, gówno w TV, gówno gównem zasila
 
Morgan-Ghost 



Pomógł: 9 razy
Dołączył: 02 Wrz 2007
Posty: 475
Skąd: Gorlice
Wysłany: 2011-11-24, 19:35   

O k.... pamiętam jak w to ciupałem na 14-calowym czarno-białym monitorze ;-)

Co mnie nie zabije to mnie wzmocni
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group