Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Trwa II etap konkursu MapMaker AW
Odpowiedz do tematu
Czego szukacie w muzyce? (UTT)
Autor Wiadomość
Tilogour 



Pomógł: 8 razy
Wiek: 50
Dołączył: 25 Paź 2010
Posty: 945
Wysłany: 2011-11-11, 01:17   Czego szukacie w muzyce? (UTT)

Z serii "Usunąć Ten Temat"
Czego szukacie w muzyce, czyli dlaczego odpowiadają wam takie, a nie inne utwory.
Być może jest to ciekawe przedstawienie jakiejś historii, przekaz, a może rytm lub coś innego?
Kto chętny, niech się wypowie.

Członek Stowarzyszenia Obrońców Map i honorowy mapmaker Brazzers - portalu z niegrzecznymi mapami.
Save oreo!
 
Gandalf 
Ujemny Epsilon



Pomógł: 24 razy
Wiek: 103
Dołączył: 04 Wrz 2008
Posty: 1690
Skąd: Wiskitki
Wysłany: 2011-11-11, 08:27   

To zależy od nastroju i wielu innych czynników.
Kiedy mam depresję (tzn. przez prawie cały czas) popadam w skrajności - albo słucham jakichś pozytywnych kawałków, które mają podnieść mnie na duchu (świetny przykład to "Walk of Life" Dire Straits, ale nierzadko pojawia się coś z reggae, choć ten gatunek jest mi słabo znany, jak większość), albo sięgam po cięższe brzmienia, które mają wyrazić mój gniew czy niechęć do samego siebie i świata (lol), co zarazem oczyszcza z tych szkodliwych emocji. Gdy mam ochotę na utwór z przekazem, sięgam najczęściej po stare kawałki rockowe (nie wszystkie mają "głęboki" i godny uwagi tekst, ale zdarzają się prawdziwe perełki), utwory zespołu Hey, Kazika, Kaczmarskiego (przez pewien czas słuchałem go dzień w dzień) oraz wybiórczo rap. Kiedy wykonuję jakąś aktywność fizyczną, puszczam coś, co dodaje energii (np. RHCP, Offspring). Mam też zestaw kilkunastu utworów, którego przeróżne wariacje i permutacje pomagają mi odprężyć się np. po nauce, przed snem, etc.
Rozpisałem się jak cholera i nikt tego nie przeczyta - stare, dobre czasy. :-D

Young man, in mathematics you don't understand things. You just get used to them.
 
 
Maszkarra 
Jestem zły i gryzę



Pomógł: 25 razy
Wiek: 29
Dołączył: 15 Kwi 2010
Posty: 1066
Skąd: Suwałki
Wysłany: 2011-11-11, 10:10   

Przede wszystkim dużych wrażeń, oderwania od monotonii, gitarki+perkusji jeżących włos na głowie.
Są takie kawałki (najczęściej wtedy oglądam z jakiś dobrym teledyskiem czy cuś), które dają mnóstwo siły, ot tak. Fajna sprawa do treningu :-P

Oprócz tego (bo przecież nie zawsze mam taki "waleczny" [ :lol: ] nastrój) to uwielbiam piosenki z ciekawym tekstem, który choć odrobinę łamie schematy.

Szanse jeden na milion maja to do siebie, że sprawdzają się w 9 na 10 przypadków.
Ostatnio zmieniony przez Maszkarra 2011-11-11, 13:09, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Mikus 



Pomógł: 18 razy
Wiek: 31
Dołączył: 27 Sty 2011
Posty: 2897
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2011-11-11, 11:30   

Ja lubię rap właśnie ze względu na dobre teksty, jak mam ochotę ponarzekać to włączam odpowiedni kawałek i jest lepiej :-P Mam swoją listę, na niej już z 500 utworów, parę razy chciałem ją trochę przerzedzić i powywalać zbędne kawałki, które i tak przewijałem jak już się włączyły jednak się nie dało... Zawsze usunąłem max 10 utworów bo reszty było mi żal, większość najczęściej przewijam ale zdarza się tak że akurat na jakiś kawałek mam ochotę i co by było jakby go nie było :lol: Nie chcę mi się wtedy skakać po folderach i szukać :-P Jak gram w heroesa to często załączam playlistę, wtedy nic nie przewijam i żadna nutka mi nie przeszkadza

Czemu władze tego świata robią ze mnie debila
Gówno w prasie, gówno w TV, gówno gównem zasila
 
lol772 



Pomógł: 21 razy
Wiek: 29
Dołączył: 01 Lip 2007
Posty: 3176
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2011-11-11, 13:36   

Ja w muzyce szukam przede wszystkim klimatu, i nastroju. Jeżeli to jest, prawdopodobnie zacznę tego słuchać. Lubię jak każda piosenka tworzy swój własny, specyficzny klimat. Wtedy nie da się tego podrobić.
 
Player 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Wrz 2008
Posty: 299
Wysłany: 2011-11-11, 13:43   

Stymulacji emocjonalnej. Lubię czuć, a co czuję to mniejsza z tym, może to być melancholia, ekstaza, umiarkowana radość, cokolwiek. Słowa do muzyki nie są mi potrzebne, bo przede wszystkim interesuje mnie "jęczenie" muzyki i zawarte w tym emocje. Czasami też jeśli zauważę w danym utworze muzycznym jakieś emocje, które ja aktualnie przeżywam, zaczynam się utożsamiać z tym utworem albo chociaż tym fragmentem, więc wychodzi na to, że szukam również odbicia własnych emocji. To też czasami działa w drugą stronę, że przejmuje z muzyki emocje, ale to jest to, co opisałem na początku - szukam czegoś, co mogę czuć.

PS To forum jest ostatnio chyba bardziej muzyczne niż o Heroesie. :P
 
tylkoontamstoi 



Pomógł: 1 raz
Wiek: 33
Dołączył: 07 Cze 2010
Posty: 387
Skąd: 973!
Wysłany: 2011-11-12, 19:06   

Wszyscy tak emocjonalnie podeszli do tematu... A ja napiszę krótko - słucham dramenbejsu po to, żeby się potrzepać :lol:

Black Metal to wojna - więc pompuj rower dla szatana!
 
 
Leance 



Pomógł: 44 razy
Wiek: 30
Dołączył: 05 Sie 2009
Posty: 2682
Skąd: Warszawa / Lublin
Wysłany: 2011-11-12, 19:12   

Player napisał/a:
Czasami też jeśli zauważę w danym utworze muzycznym jakieś emocje, które ja aktualnie przeżywam, zaczynam się utożsamiać z tym utworem

Mam tak samo. Zresztą cały fenomen muzyki opiera się na emocjach. No, może jeszcze czasami na dobrym tekście ;-)
 
Tilogour 



Pomógł: 8 razy
Wiek: 50
Dołączył: 25 Paź 2010
Posty: 945
Wysłany: 2011-11-12, 19:38   

Cytat:
Stymulacji emocjonalnej.

Cytat:
Czasami też jeśli zauważę w danym utworze muzycznym jakieś emocje, które ja aktualnie przeżywam, zaczynam się utożsamiać z tym utworem

Cytat:
sięgam po cięższe brzmienia, które mają wyrazić mój gniew czy niechęć do samego siebie i świata (lol), co zarazem oczyszcza z tych szkodliwych emocji.

Ja również.
Czasami po prostu chce się również nieco odstresować/zrelaksować i wybieram utwory, które do tego akurat pasują : )
Edit: + czasami klimatu

Członek Stowarzyszenia Obrońców Map i honorowy mapmaker Brazzers - portalu z niegrzecznymi mapami.
Save oreo!
Ostatnio zmieniony przez Tilogour 2011-11-12, 22:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
Paweł 



Pomógł: 1 raz
Wiek: 31
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 4001
Wysłany: 2011-11-12, 22:03   

Dobrego klimatu, rytmu i mistrzowskiego połączenia wokalu z dobrze tworzoną muzyką przez instrumentalistów. Np. AC/DC - ten zespół wymiata poprzez mistrzowski wokal dobrze pasujący do tworzonej muzyki. Ta charakterystyczna gitara i perkusja tworzą coś co lubię.
Tekst też jest ważny, ale nie stawiam go na pierwszym miejscu.
 
SebaSan1981 
Astromaniac



Wiek: 42
Dołączył: 13 Lis 2009
Posty: 75
Skąd: South Elmsall UK
Wysłany: 2011-11-15, 21:35   

W muzyce szukam przede wszystkim relaksu oraz poprawy sampoczucia. To daje mi chillout, ambient a zwłaszcza utwory w wykonaniu Galaxy...


...figurkowy zawrót głowy ;)
 
 
Archen 


Pomógł: 1 raz
Wiek: 33
Dołączył: 21 Sty 2011
Posty: 152
Skąd: pl
Wysłany: 2011-11-15, 22:06   

klimatu, finezji, melodii, emocji, intencji, humoru.

Zabawy!

http://www.youtube.com/watch?v=U3aeNaUE54g
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group