Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Trwa II etap konkursu MapMaker AW
Odpowiedz do tematu
Seriale
Autor Wiadomość
Paweł 



Pomógł: 1 raz
Wiek: 31
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 4001
Wysłany: 2013-06-06, 14:24   

Prawie cały sezon trzeci gry o tron raczej nudny.
No, ale to co wprowadzili w dziewiątym odcinku to jakaś masakra po prostu jest. Nie wiem jak było w książce, ale w serialu reżyser lubi uśmiercać najlepsze postacie w filmie. Po zamordowaniu Eddarda Starka oglądało się świetnie serial jak jego syn zbiera armię i szuka sposobu, aby mordercy ponieśli zasłużoną karę. Kolejna osoba z grona tych dla których lubiło się ten serial zginęła.
Kto teraz ogranie ten cały bałagan? Daenerys Targaryen? Ogólnie to nie lubiłem tego wątku w serialu. Jakoś to nie pasowało mi do reszty filmu. Daenerys to postać tak dumna, że doprowadza aż do wymiotów. Niby taka dobra, a pozostawia po sobie tylko dymiące zgliszcza. Ponadto uważa, że wszystko jej się należy i każdemu może mówić co kto ma robić.
 
Skwer 



Pomógł: 17 razy
Wiek: 33
Dołączył: 19 Lut 2008
Posty: 2742
Wysłany: 2013-06-06, 20:03   

Paweł napisał/a:
No, ale to co wprowadzili w dziewiątym odcinku to jakaś masakra po prostu jest. Nie wiem jak było w książce, ale w serialu reżyser lubi uśmiercać najlepsze postacie w filmie.
Po przeczytaniu książki inaczej byś na to patrzył. Autor stworzył książkę która ma wielu bohaterów i każdego z nich dokładnie poznajemy. Wreszcie rozumiesz motywy każdego z bohaterów (myślę, iż każdą można polubić - mnie od początku do tej pory odpycha tylko Szansa). Niestety (lu stety) wszyscy stoją po różnych stronach sporu i w wyniku małej różnicy zdań ktoś staje się uzurpatorem, czy innym zdrajcą.
Moim zdaniem za bardzo skupiasz się na jednej stronie konfliktu. Tu nie ma głównych bohaterów, wszyscy są równi i kto wygra ten będzie miał rację (tak jak na wojnie).

 
 
Paweł 



Pomógł: 1 raz
Wiek: 31
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 4001
Wysłany: 2013-06-06, 21:05   

Skwer napisał/a:
Wreszcie rozumiesz motywy każdego z bohaterów (myślę, iż każdą można polubić
No akurat tu są postacie, których od samego początku do końca nie da się lubić. Są to postacie niepodważalnie negatywne np. Cersei Lannister, Jaime Lannister, Theon Greyjoy, Joffrey Baratheon... postacie bardzo ciekawe, ale kibicować się im nie da, są odrażające po prostu. Nie da się tu wskazać postaci "dobrych", ale łatwo można wskazać szaleńców i postacie bezwzględnie "złe".
Skwer napisał/a:
Moim zdaniem za bardzo skupiasz się na jednej stronie konfliktu.
Nie tylko na jednej stronie konfliktu, ale nie będę ukrywał, że zdecydowanie bardziej odpowiadała mi strona Starków i to był właśnie mój ulubiony ród.
Jednym z moich ulubionych bohaterów jest Tyrion Lannister. Lubię też wątek koksa Sandora "Ogara" Clegane - bardzo ciekawa postać, która zyskała dodatkowy szacunek opuszczając tego "marionetkowego" króla.
 
isan



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Lip 2010
Posty: 1541
Wysłany: 2013-06-06, 23:20   

Wątki Lannisterów są najciekawsze, najgorsze są te z Branem.
Paweł napisał/a:
i to był właśnie mój ulubiony ród.
no właśnie :mrgreen:

W ogóle najciekawsze scena tego sezonu to rozmowa Bealisha z Varysem
 
yarzapp 
Scrab



Pomógł: 36 razy
Wiek: 34
Dołączył: 16 Maj 2010
Posty: 2169
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-06-07, 08:29   

isan napisał/a:
Bealisha

Baelisha, gwoli ścisłości.


Robak nie musi otwierać drzwi, bo przechodzi pod nimi. Leming nie walczy z problemami, bo ich nie zauważa.
 
 
Cube 
Cube



Dołączył: 21 Kwi 2013
Posty: 25
Wysłany: 2013-06-07, 12:20   

Paweł napisał/a:
Są to postacie niepodważalnie negatywne np. Cersei Lannister, Jaime Lannister

Ze jak?? :-D Co do Cersei, to można po prostu jej nie zrozumieć. Jest co najwyżej złośliwa i za bardzo lubi ludziom ścinać głowy, ale NICZEGO nie robi dla siebie, a dla swoich dzieci, za co ma +5 do fajności. Generalnie też jej nie lubię, ale nie zgodzę się, że jest "niepodważalnie negatywna". A co do Jaime'go to już w ogole... Niby dlaczego jest negatywny? Bo jest ładny jak Ken od Barbie? :-D

Kto oddaje wolność za bezpieczeństwo temu nie należy się ani jedno, ani drugie.
 
isan



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Lip 2010
Posty: 1541
Wysłany: 2013-06-07, 13:02   

Pewnie mu chodzi o to, że sie ruchajo.
 
Mandraghora 



Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 22 Cze 2012
Posty: 578
Wysłany: 2013-06-07, 14:02   

Właśnie po to był cały ten wątek z Jaimem i Brienne, by pokazać, że jednak Królobójca nie jest takim skończonym chamem i sukinsynem, za jakiego się go powszechnie uważa. W książce widać to wyraźniej, choć póki co serial jest dosyć wierny swojemu pierwowzorowi. Także tego. Pawle, to nie reżyser czy scenarzysta wymyślili Krwawe Gody, tylko sam Martin. ;)

Life is complex: it has both real and imaginary components.
 
 
Ja
Ego



Pomógł: 3 razy
Wiek: 14
Dołączył: 02 Lut 2011
Posty: 285
Skąd: z domu (twojego)
Wysłany: 2013-06-07, 15:19   

Cube napisał/a:
Ze jak?? :-D Co do Cersei, to można po prostu jej nie zrozumieć. Jest co najwyżej złośliwa i za bardzo lubi ludziom ścinać głowy, ale NICZEGO nie robi dla siebie, a dla swoich dzieci, za co ma +5 do fajności.

Cersei jest arogancka, niekompetentna i uważa siebie za drugiego Tywina Lannistera. Nie jest tak, że niczego nie robi dla siebie, bo bardzo zależy jej, by wszyscy zauważyli jej "wspaniałość". Zależy jej też na dzieciach, ale przy okazji rozpuszcza je i sprawia, że wszystkie okrucieństwa Joffreya uchodzą mu płazem.
 
yarzapp 
Scrab



Pomógł: 36 razy
Wiek: 34
Dołączył: 16 Maj 2010
Posty: 2169
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-06-11, 10:35   

Ja napisał/a:
sprawia, że wszystkie okrucieństwa Joffreya uchodzą mu płazem.

No nie uszły mu tak znowu płazem :-D


Robak nie musi otwierać drzwi, bo przechodzi pod nimi. Leming nie walczy z problemami, bo ich nie zauważa.
 
 
LaEa 
Ujemny Epsilon



Pomógł: 8 razy
Wiek: 29
Dołączył: 11 Maj 2010
Posty: 1178
Skąd: Suwałki
Wysłany: 2013-06-12, 18:06   

Teraz trzeba będzie czekać 10 miesięcy na nowym sezon :)
 
 
Skwer 



Pomógł: 17 razy
Wiek: 33
Dołączył: 19 Lut 2008
Posty: 2742
Wysłany: 2013-06-12, 18:56   

...lub przeczytać książkę.
Mimo to iż obejrzałem kilka odcinków serialu zdecydowanie stwierdzam, że wolę Pieśń Ognia i Lodu w postaci przeznaczonej do czytania.

 
 
isan



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Lip 2010
Posty: 1541
Wysłany: 2013-06-12, 21:28   

Nudny ostatni odcinek, ale to lepiej, bo nie mam teraz ciśnienia żeby dalej oglądać. Czekam na następną książke, ciekawe kiedy wyjdzie.
 
Mikus 



Pomógł: 18 razy
Wiek: 31
Dołączył: 27 Sty 2011
Posty: 2897
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2013-06-22, 11:55   

W końcu obejrzałem i mogę przeczytać dyskusję, Pawle uprzedzaj przed spojlerem bo naprawdę ostro zjebałbyś mi oglądanie, gdybym doczytał Twojego posta... Sezon rzeczywiście nudny, ciągnie się to jak kupa w klozecie, Daenerys ze swoimi smoczkami jak w końcu dotrze do celu to będzie pewnie 6 sezon. Dziewiąty odcinek rekompensuje oczekiwania ale jednocześnie trochę psuje oglądanie, mi również nie pozostało zbyt wiele osób, którym "kibicuję" w tym serialu.
SPOJLER
Dobrze chociaż, że Jon Snow nie zginął bo to już by było przegięcie.

Czemu władze tego świata robią ze mnie debila
Gówno w prasie, gówno w TV, gówno gównem zasila
 
isan



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Lip 2010
Posty: 1541
Wysłany: 2013-06-22, 12:06   

mbeemot miał się zająć spoilerem, ale dalej tego nie zrobił, szkoda trochę.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Strona 7 z 9
Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group