Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Trwa II etap konkursu MapMaker AW
Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat «» Następny temat
Jaka jest wasza strategia, którą zazwyczaj wygrywacie?
Autor Wiadomość
Kalika 
Początkująca


Wiek: 24
Dołączyła: 20 Lut 2011
Posty: 1
Skąd: z domu xD
Wysłany: 2011-02-20, 18:56   Jaka jest wasza strategia, którą zazwyczaj wygrywacie?

Jestem początkująca, więc na razie nie idzie mi najlepiej w Herosach, ale chciałam zapytać, jaka jest wasza strategia, której używacie, i zazwyczaj wygrywacie? :)

Wiem, że nic nie wiem.
~Sokrates
--
Co 4 człowiek ma nierówno pod sufitem. Zapytaj swoich 3 znajomych, czy są zdrowi psychicznie. Jeśli powiedzą, że tak, świrem jesteś właśnie ty!
 
 
Leance 



Pomógł: 44 razy
Wiek: 30
Dołączył: 05 Sie 2009
Posty: 2682
Skąd: Warszawa / Lublin
Wysłany: 2011-02-20, 19:47   

Dużo hirków, zbieranie czego się da, budowa pod wojsko i nie robienie 50 multi na stronach o HoMM3 ;-)
 
Maszkarra 
Jestem zły i gryzę



Pomógł: 25 razy
Wiek: 29
Dołączył: 15 Kwi 2010
Posty: 1066
Skąd: Suwałki
Wysłany: 2011-02-20, 20:02   

Mnóstwo jest tematów o różnych strategiach, pod różne mapy i zamki. Poszukaj troszkę, wyslil się.
 
 
Mikus 



Pomógł: 18 razy
Wiek: 31
Dołączył: 27 Sty 2011
Posty: 2897
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2011-03-15, 19:51   

Cytat:
Wiek: 21

hades napisał/a:
Tesz

Porażka ; o

Co do tematu to ciężko tu pisać o taktykach, zależy kim walczysz i przeciwko komu. Wiadomo jak masz dobrych strzelców to starasz się ich bronić, jak przeciwnik ma dobrych to mass haste i do przodu trzeba przeć. Zależy też czy atakuje się zamek czy się go broni. Za dużo możliwości do opisania.

Czemu władze tego świata robią ze mnie debila
Gówno w prasie, gówno w TV, gówno gównem zasila
Ostatnio zmieniony przez Tarnoob 2011-08-15, 16:32, w całości zmieniany 1 raz  
 
Fliniu 


Dołączył: 06 Paź 2009
Posty: 18
Skąd: Gdansk
Wysłany: 2011-03-15, 20:45   Jaka strategia?

Jeżeli jeszcze przeglądasz to forum mogę Ci coś poradzić. Podzieliłbym Twoje pytanie na dwie części.

1. Rozwój zamku

Na Twoim poziomie gry radziłbym tak:
Tawerna, dom rady miasta, gildia magów poz. 1, pchli targ, ratusz, cytadela, zamek, kapitol, magazyn zasobów (wszystko po to żeby mieć kasę, a zamek daje większy przyrost jednostek i wieżyczki, jeśli Cię ktoś zaatakuje). Następnie wszystkie budynki dające wojsko, bez ulepszeń. Kolejny krok - ulepszenia. Na niskim poziomie gry zajmie Ci to mniej więcej dwa tygodnie, z ulepszeniem trzy do czterech. W między czasie szukasz kopalń odkrywasz mapkę. na początek starczy Ci dwóch, max trzech bohaterów, z czego wybierz jednego głównego, który będzie miał najwięcej wojska i najczęściej walczył. Oczywiście możesz w międzyczasie kupić kilka jednostek, chociażby do zdobywania kopalń. UWAGA: ta taktyka nie sprawdza się na małych mapkach. Jeśli chcesz używać czarów (a powinnaś) to budujesz gildię magów.

Tak ogólnie by to wyglądało, oczywiście każdy zamek ma jeszcze inne swoje budynki, ale nie są aż tak istotne na samym początku.

2. Rodzaj zamku, główny bohater i strategia.

Każdy zamek ma swoje plusy i minusy, jak również zależy od upodobań i nie da się tak w kilku słowach tego opisać. Wiele jednostek ma jeszcze jakieś swoje atuty np Archanioły wskrzeszają raz na walkę, nagi powstrzymują kontratak, szamani rzucają rękę śmierci, ifryty mają tarczę ognia i tak dalej i tak dalej...
Z wyborem głównego bohatera jest tak samo. Każdy ma jakieś umiejętności podstawowe, jedne bardziej przydatne inne mniej.
Generalnie rzecz ma się tak: usiądż, poczytaj trochę o bohaterach, jednostkach, graj i ucz się, a dupogodziny swoje zrobią.

Fliniu
 
Boss18 
;):):):)



Pomógł: 8 razy
Wiek: 32
Dołączył: 21 Wrz 2009
Posty: 555
Skąd: Cytadela;)
Wysłany: 2011-03-17, 08:51   

Filniu ta strateia nawet na kompa jest slaba 1 tydzien all jednostki z zamkiem nie budujemy rady miasta w 2 tyg jesli mapa biedna mozna zaczac budowe pod kapitel jesli dosc bogata to nie koniecznie i wtedy up najwazniejszych jednostek i czyscimy mape z czego sie da a zawyczaj wiekszosc map w 3-4-5 tyg sie konczy wiec jesli bylo biednie warto kapitol jesli mozna stawiamy db tzn rfozbudowujemy inne miasto ale tylko jesli wiemy ze sue wykupimy tzn sa utopie na mapie itp to jedyna dobra strategi i cwiczyc walki z neutralami bez strat taki Loch w 1 tyg moze z shaktim dzialac cuda. granie magami to jakas kpina nie warto bo kazdy sredni woj lepszy od najlepszego maga

Chcesz mnie pokonać ;) Pokonaj Tazara;)
 
 
Amer 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Lut 2011
Posty: 62
Skąd: z miasta.
Wysłany: 2011-03-17, 09:57   

Boss18, Ty najlepiej słownik do ręki i go czytaj cały czas.

Fliniu : Taktyka Twoja na 4 :).

Przedstawię swoją.

Rada miast - > Gildia Magów poz 1 - > Targowisko - > Kuźnia - > Ratusz - > Cytadela - > Budynek 2 lub 3 poziomu. 2 tydzień to już wybudowanie Zamku i Kapitolu, reszta budynki. Taktyka mi się sprawdza, bo na początku 3 tygodnia mam dużo dobrych jednostek i kasy :P.

Do bohatera nie ma taktyk. Każdy robi jak chce :P.

Boss18 napisał/a:
granie magami to jakas kpina nie warto bo kazdy sredni woj lepszy od najlepszego maga

Za dużo Tibii. Weź człowieku lepiej się schowaj i popraw wiek w profilu... Max 10 lat :o. Granie magami to jedno z lepszych wyjść. Woj z większą ilością szybkości mnie walnie, a ja walne mass spowolnienie i mam 2 tury... W 2 turze jakaś masówka lub czar, który Ci rozpitoli pół armii i jestem ciekaw kto wygra.
Ostatnio zmieniony przez Tarnoob 2011-08-15, 16:32, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Fliniu 


Dołączył: 06 Paź 2009
Posty: 18
Skąd: Gdansk
Wysłany: 2011-03-17, 13:56   

Odp dla Boss 18: Nie wiem w którym miejscu wyczytałeś, że 1 tydzień all jednostki z zamkiem. Nie wiem również, czy jako początkujący kończyłeś np XL-kę, albo chociaż L- kę w 3-4-5 tyg.

Odp dla Amer: W pełni popieram! Robię bardzo podobnie.

Generalnie rzecz biorąc chodziło mi o to, że osoba początkująca nie zagra na 200% np., a na niskich poziomach jest w stanie rozbudować zamek z wojskiem do 6,a czasem do 7 lvl. bez ulepszeń w 2 tygodnie.

Fliniu
 
Set 
Yashiko



Pomógł: 1 raz
Wiek: 28
Dołączył: 01 Maj 2010
Posty: 210
Wysłany: 2011-03-17, 14:36   

Nie wiecie co mówicie,boss dobrze gra,nie wiem czy byście w dwójke dali mu radę :mrgreen:

Lepiej iść na początku w armię,i przy okazji kupować targowisko,rade miasta,cytke.Co ci z tego jak będziesz grał na kapitol skoro ktoś może zrobić ci wjazd w 2 tyg,a wtedy gówno będzie miał a nie armie...Ale to też zależy od mapki,na templach lepiej nie iść w kapitol,ale na takiej normalnej mapce owszem,można,sam tak robię.
I mag ma małe szanse z wojem.Wojsko woja ma o wiele lepsze atrybuty (większe obrażenia oraz zwiększona wytrzymałość),MOŻE używać massówek tak samo jak mag,i również może walić z berserkera(mądrość może przecież brać),tylko jego jedynym minusem jest mało many.Ale po co mieć jej 200?Skoro walke można skończyć w 2 tury?Zawsze można z artefaktów brać wiedze oraz moc.Według mnie mag powinien dostawać bonusy do czarów(nie to co są teraz,ponieważ to pic na wode),wtedy miałby szanse z wojownikiem.

'' Bóg? Jam tam sobie chcesz...
Ale w siebie uwierzyć MUSISZ''

''Sam fakt że żyję, jest wystarczającym pretekstem, aby czynić wszystko''
 
 
Fliniu 


Dołączył: 06 Paź 2009
Posty: 18
Skąd: Gdansk
Wysłany: 2011-03-17, 16:30   

Nie twierdzę, że Boss żle gra, może tylko trochę nieuważnie czyta. Co do tych magów i wojów, to rzeczywiście masz rację. Opisałem takiego wojownika w innym temacie (Zdolności pierwszorzędne), Nie jest idealny i taki super, ale na kompa wystarczy.

Fliniu
 
Tilogour 



Pomógł: 8 razy
Wiek: 50
Dołączył: 25 Paź 2010
Posty: 945
Wysłany: 2011-03-17, 18:12   

Sami sobie strzelacie w stopy nie podając konkretnych przykładów.
Cytat:
Za dużo Tibii. Weź człowieku lepiej się schowaj i popraw wiek w profilu

Widać argumentów brakuje, więc bluzgi lecą. Najpierw trzeba nauczyć się rozmawiać, a dopiero potem się wypowiadać.
Cytat:
a ja walne mass spowolnienie

A to woj nie może?
Dziwne, bo gram wojem i mam M.Pow. i Mądrość na Mistrzu :)
Zresztą Set już to napisał

Cytat:
Skoro walke można skończyć w 2 tury

Z tym się jednak nie zgodzę. Są walki, których nie da się w 2 tury skończyć i mana zejdzie:)
BTW:Mówcie co chcecie, ale np. Luna na początku wymiata:), więc nie jest tak, że wszyscy magowie są be i gorsi.

Członek Stowarzyszenia Obrońców Map i honorowy mapmaker Brazzers - portalu z niegrzecznymi mapami.
Save oreo!
 
Amer 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Lut 2011
Posty: 62
Skąd: z miasta.
Wysłany: 2011-03-17, 18:18   

Tilogour napisał/a:
Widać argumentów brakuje, więc bluzgi lecą. Najpierw trzeba nauczyć się rozmawiać, a dopiero potem się wypowiadać.

Mam argumenty i umiem rozmawiać. Tylko potrafię rozmawiać z odpowiednimi osobami, a nie kimś kto nawet zdania dobrze napisać nie potrafi :).

Cytat:
A to woj nie może?
Dziwne, bo gram wojem i mam M.Pow. i Mądrość na Mistrzu :)
Zresztą Set już to napisał

Mass spowolnienie to był przykład. Jest wiele innych czarów.

Ja proszę o SENSOWNE argumenty, że woj poskłada maga, bo to, że woj ma dużo ataku i obrony mnie nie przekonuje. Mag ma dużo mocy i obrażenia z jego czarów są silniejsze niż uderzenie mieczykiem :).
Ostatnio zmieniony przez Tarnoob 2011-08-15, 16:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Set 
Yashiko



Pomógł: 1 raz
Wiek: 28
Dołączył: 01 Maj 2010
Posty: 210
Wysłany: 2011-03-17, 18:57   

Cytat:
Z tym się jednak nie zgodzę. Są walki, których nie da się w 2 tury skończyć i mana zejdzie:)

Tak,czasami to trwa to kilkanaście rund,ale w większości przypadków w których ja byłem to wyglądało to tak:
1runda-ustawianie wosjka przez takte,i od razu mass haste
2runda-dobijanie resztek
Dużo osób tak gra,ponieważ najlepszą obroną jest atak,lepiej nie bawić się w inne czary,tylko gdy masz okazje to używasz czaru dzięki któremu większość twoich wojsk zaatakuje przed wrogiem-a co za tym idzie,ty zdecydujesz które jednostki zgnieciesz(można tak długo wymieniać)
Można też pobawić się w inne czary(spowolnienie,klątwa itd),ale to dzięki powyższemu czarowi twierdza niszczy inne miasta :)

Amer napisał/a:
Ja proszę o SENSOWNE argumenty, że woj poskłada maga, bo to, że woj ma dużo ataku i obrony mnie nie przekonuje. Mag ma dużo mocy i obrażenia z jego czarów są silniejsze niż uderzenie mieczykiem :).

A jakich argumentów oczekujesz?Takich że ważka na pewno pokona elfa dlatego że dojdzie do niego w pierwszej rundzie?Że to jest już pewne i nic tego nie zmieni?Wiesz jak sobie zagraj raz?Graj zwykłym bohem z karczmy,przeciwko kompowi który będzie miał staty o 10 wyższe,wtedy zobaczysz co to daje,Sam tego nie doceniałem,dopóki nie walczyłem z silnym wrogiem gdy zaatakował mój poboczny zamek,a ja się chroniłem bohem z karczmy(moje 4 anioły nie mogły pokonać wiwern...)miałem 2 razy silniejszą armię,ale dostałem takie baty że aż wstyd się przyznawać.Uważam,że musisz na własnej skórze poczuć co to znaczy Crag Hack :)

Implozją walniesz raz,i zabijesz jedną jednostkę,a ja dzięki innemu czarowi zaatakuje tak jakby 6 razy błyskawicą (wzmocnie jednostki czarem),dodając do tego mój atak i obronę(musiałem to napisać :-D )gorzej na tym wyjdziesz.

'' Bóg? Jam tam sobie chcesz...
Ale w siebie uwierzyć MUSISZ''

''Sam fakt że żyję, jest wystarczającym pretekstem, aby czynić wszystko''
Ostatnio zmieniony przez Tarnoob 2011-08-15, 16:33, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Amer 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Lut 2011
Posty: 62
Skąd: z miasta.
Wysłany: 2011-03-17, 19:10   

Nie raz, nie dwa broniłem się pierwszym lepszym bohem z karczmy z 4x większą armią, a i tak padałem. Jednak gdyby tam był mój mag to by to inaczej wyglądało :).

Kto Ci powiedział, że Implozja? Zakładając, że ja też wcale nie mam 5 obrony tylko ok. 20 to też od razu padać nie będę. Ja walnę Berserkera to tak samo możesz się łupać na wzajem. Dużo jest sposobów na to, że Mag rozwali Wojownika, a Wojownik Maga. Wszystko zależy kto gra i jak gra :).
 
 
Tilogour 



Pomógł: 8 razy
Wiek: 50
Dołączył: 25 Paź 2010
Posty: 945
Wysłany: 2011-03-17, 20:11   

Cytat:
gdyby tam był mój mag

Twój mag nadaje się na światowy turniej!
W zasadzie wygrasz nim wszystkie walki nawet z jednym chłopem
Dobra. Koniec żartów.
Głowny bohater różni się poziomem i statystykami od "pierwszego lepszego" boha z karczmy

BTW:
Cytat:
Tak,czasami to trwa to kilkanaście rund,ale w większości przypadków w których ja byłem to wyglądało to tak

Tak to wygląda, jak komp nie ma już armii. Jak grałem magiem, to wyglądało to tak samo:)
Nie bronię maga, ani woja. Wg. mnie są bohaterowie lepsi i gorsi, ale uważam, że magowie są przeważnie lepsi na początku, a wojowie w późniejszej fazie gry:)
(Chociaż to "Wszystko zależy kto gra i jak gra" - dodałbym jeszcze "jakim bohaterem gra") :)

Członek Stowarzyszenia Obrońców Map i honorowy mapmaker Brazzers - portalu z niegrzecznymi mapami.
Save oreo!
Ostatnio zmieniony przez Tarnoob 2011-08-15, 16:33, w całości zmieniany 3 razy  
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Strona 1 z 2
Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group